Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
23 Ağustos 2013 14:18

Ebu Gureyb Hapishanesindeki Irak'lı Nur Hanımın Mektubu

Mısır da Esma nın ülkesi işgale uğramamıştı...

Esma kişisel tercihleri ile desteklediği bir lider için alana gitmişti.

Orada kurşunla can verdi...

Iraklı Nur Hanım Amerikan işgalindeki Irakta yine Amerikalıların kontrolündeki hapishanede yaşadıklarını kaleme almış...

Biraz uzun ama lütfen okuyunuz...

Okuyun ve kendinize sorun benim ülkemin yönetimi Mısır ve Suriye konusunda samimi midir?

Değilse akşamki göz yaşı nedir?

Bakalım Ne demiş:

?Halkıma, Ramadi?nin, Halidiye?nin ve Felluce?nin insanlarına; erdem ve onurlarını kaybetmeyen tüm dünyadaki insanlara?

Bu size, Amerikan-Siyonist hapishanesi Ebu Garib?ten kardeşiniz Nur?un mektubudur. İnanın buradaki aşağılanmayı, sefaleti ve haysiyetsizliği size nasıl anlatacağımı, kelimelere nasıl dökeceğimi bilemiyorum.

Siz sıcak evlerinizde karınlarınızı doyurup sevdiklerinizle bir arada otururken bizim maruz kaldığımız aşağılanma ve çektiğimiz açlığı, sizler su içerken çektiğimiz susuzluğu, sizler derin uykuda iken Amerikalılar?ın bize yaşattığı uykusuz geceleri, sizler giyinikken bizim yaşadığımız çıplaklığı, bizi soyup önlerinde sıraya dizmelerini nasıl anlatabilir, nasıl kelimelere dökebilirim?

Ey kardeşlerim; kamyonlarınızı ve arabalarınızı, Amerikan malları taşırken gördüğümüzde kalbimiz sıkışıyor. Çünkü o araçlar benim halkıma ve ülkeme ait. Yüreğim kan ağlayarak şöyle diyorum: Allahım! Benim insanlarım, haysiyetlerini ve şereflerini bir avuç Amerikan Doları?na satmış. Yaşadıklarımızı ve kirletilen onurumuzu düşündükçe gözlerimden yaşlar boşanıyor.

Ey kardeşlerim; Amerikalılar?ın elinde ne ızdıraplar çektiğimizi, neler acılar yaşadığımızı, Allah aşkına, nasıl anlatıp nasıl kelimelere dökeyim.

Kardeşlerim; Allah?a yemin ederim ki, yaşadıklarımızı dile getirmekten acizim. Bundan ar ediyorum. Ama yine de kelimelere sığınarak size olanları anlatacağım. Amerikalılar?ın bizlere yaptığı haysiyetsizlikleri, çektirdiği eziyeti, işkenceyi ve aşağılanmaları elimden geldiğince anlatacağım? Hayvani zevklerinin aracı olmadığımızda, kendimizi şehvetlerine teslim etmediğimizde bizi nasıl öldüresiye dövdüklerini ifade etmeme izin verin?

Siz ey bizim dini liderlerimiz olarak ortalarda tozup gezenler! Amerikalılar?ın bize reva gördüğü bu cinsel ve hayvani eziyetler karşısında hâlâ nasıl oluyor da açık alınla ortalarda görünebiliyorsunuz? Peygamber Efendimizin (S.A.V), en değerli hazineniz buyurduğu haysiyet ve şerefinizi çiğnetmekten pek sıkılmış gibi görünmüyorsunuz. Bizi ve kendinizi birkaç dolar kırıntısı karşılığında pazarlardaki köleler gibi Amerikalılar?a ve Siyonistler?e mi sattınız? Haysiyet ve şerefinizi ne çabuk kaybettiniz? Allah?ın bizi sizlere bir emanet olarak verdiğini ne çabuk unuttunuz? Hani bizleri koruyacak, besleyecek ve namusumuzu asla çiğnetmeyecektiniz? Ne oldu size, verdiğiniz söze? Amerikalılar, Ebu Garib?te namusunuzu her gün ayaklar altına alıyor.

Mektubumu okuyanları, Allah adına, Ebu Garib Hapishanesi?ndeki vahşiliklere dur demeye çağırıyorum. Buradaki insanlığa sığmayan işkenceleri durdurmak için sesinizi yükseltmeye davet ediyorum. Burada yapılanlar, Siyonistlerin hapishanelerde Filistinli gençlere ve kadınlara yaptıklarından daha berbat. Orada fiziki işkence yapıyorlardı. Oysa burada her gün ırzımıza geçiyorlar. Vahşi, kana susamış hayvanlar gibi bedenlerimize saldırıyorlar. Avazımız çıktığı kadar çığlıklar atıyoruz ama kimsenin bizi duyduğu yok! Eğer kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa, birleşin ve bu hapishaneye saldırın.

Gelin ve kurtarın bizi! Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları hem de bizleri öldürün!!! Biz çoktan ölüme razıyız. Burayı yerle bir edin!

Hepimizin karnında onların piçleri var! Çoğumuz hamileyiz! Biz dünden ölüme razıyız! Size yalvarıyoruz; gelin ve kurtarın bizleri! Size, ailelerimize ve ülkemize daha fazla utanç vermemek için ölmek istiyoruz! Bizi öldürün! Size yalvarıyorum; Allah için bizleri, Amerikalılar?ı ve onların piçlerini öldürün! Allah rızası için! Size yalvarıyoruz?. Bacınız Nur. (10 Nisan 2004)?

23 Ağustos 2013 14:22

mısır düşkünü müseylimeler sizii. bir de Iraka bakın.

pardoooon bakmıştınız değil mi ve

Iraktaki kahraman ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmesi için dua etmiştiniz.

kızan efe
Yasaklı
23 Ağustos 2013 14:28

Allah aşkına Mısır da ölene aplayan başbakanımız;

Irakta öldürülen,tecavüze uğrayan, aşağılanan NUR ve diğer Iraklı kadınlar için de ağladı mı?

Yosa Onlara bunu yapan Amerikan Askerleri için dua mı etti?

Söyleyin inanç ve samimiyet nerde?

Vicdanı olan cevap versin...

23 Ağustos 2013 14:36

Adamlar hala evet biz Irakta yalnış yaptık diyemiyorlar.Lafı eveleyip geveleyip Suriye ve Mısıra getiriyorlar.Suçuda Laiklere atacak kadar gaflet içindeler.Bu yüzden kendilerinden başka samimiyetlerine inanan hiç kimse yok.Hadi diğer %50 yi geçtik ne Araplar ne İranlılar(bunlarda müslüman) ne de Batılılar sizin düştüğünüz bu duruma asla inanmıyacaklar.Yaptığınız tamamen duygu sömürüsü.

YarasaLaR BiTmez
Yasaklı
23 Ağustos 2013 14:51

telefar kenti günlerce bombalandı ablukaya alındı üç kuruşluk basın ne dedi isyancılara operasyon ...

kızan efe
Yasaklı
23 Ağustos 2013 15:36

Neden bu başlığa bir #akkulis gelmez...

Oğuzboyu2
Yasaklı
23 Ağustos 2013 17:20

Gelmezler onlar suanda bas parmaklari ile avuc arasina amerikan dolari sıkıştırıyorlar.

Ben mursi yanlisi kadinlara degil, nur hanima dua ederim. Allahim onlarin acilarini hafifletsin diye.

Bu mektubu her okuyusum da aglarim, Allahim Amerikan askerlerinin irakta rahatca serefsizlik yapmasina musade edenleri kahreylesin. Tez zamanda cehennemin en dip kosesine gondersin, nur ve nur gibi aci cekmis irakli kadinlarin yasadiklari iskenceler, onlardan misli misli ciksin. Gun gelecek devran donecek.

kızan efe, 11 yıl önce

Neden bu başlığa bir #akkulis gelmez...

eşgıya
Kapalı
23 Ağustos 2013 17:22

ıraklı kardeşlerimize dua etmen ve destek olman takdire şayadan da bu dularını mısırdan neden esirgediğini anlayamadık. parayla değilya dua. ıraktaki mazlumlara da et, doğutürkistanada et, suriyeye de et, mısırada. ne kaybın olacakki.

Oğuzboyu2, 11 yıl önce

Gelmezler onlar suanda bas parmaklari ile avuc arasina amerikan dolari sıkıştırıyorlar.

Ben mursi yanlisi kadinlara degil, nur hanima dua ederim. Allahim onlarin acilarini hafifletsin diye.

Bu mektubu her okuyusum da aglarim, Allahim Amerikan askerlerinin irakta rahatca serefsizlik yapmasina musade edenleri kahreylesin. Tez zamanda cehennemin en dip kosesine gondersin, nur ve nur gibi aci cekmis irakli kadinlarin yasadiklari iskenceler, onlardan misli misli ciksin. Gun gelecek devran donecek.

sahip35
Müsteşar
23 Ağustos 2013 17:26

o dönemde abd ye gereken tepki verildi aynı şimdi mısır konusunda olduğu gibi

çeviri hatasını yanlış aksettirip dua etti demenizi de bu millet yemez

Oğuzboyu2
Yasaklı
23 Ağustos 2013 17:38

Degerli kardesim, dualarim masum olan insanlar icin. Azmis kudurmus gozunu hirs burumus paranin kuklasi olmus kimseye dua etmem.

Ne yazik ki suan gozunu iktidar ve para hirsi burumus kan emiciler tepiniyor, masum insanlarda ölüyor. Ne mursi ne sisi ne tayyip ne kilicdaroglu ne bahceli umrumda bile degiller. Beni benim gibi siradan vatandaslar ilgilendirir,

eşgıya, 11 yıl önce

ıraklı kardeşlerimize dua etmen ve destek olman takdire şayadan da bu dularını mısırdan neden esirgediğini anlayamadık. parayla değilya dua. ıraktaki mazlumlara da et, doğutürkistanada et, suriyeye de et, mısırada. ne kaybın olacakki.

Tutaşil-l
Aday Memur
23 Ağustos 2013 22:06

Haydar Baş'ın uydurması olan bu mektup fantazi dünyasının genişliğini gösteriyor.

harbi üye
Memur
23 Ağustos 2013 22:44

Irak'a da, mısır ve suriye de ki gibi sıkı destekte bulunulmuş olsaydı buna razı olur muydunuz gerçekten?

Muhtemelen yine aynı tepkiler

-Bize ne Irak'tan -Doğu türkistan da, çeçenistan da insanlar öldürülürken nerdeydiniz. -Afganistan müslüman değilmiydi, abd oraya girdiğinde kadınlara tecavüz ettiğinde neden bir şey yapmadınız ( bu ara da iyi aklıma geldi hiç afganistan dan bahsetmiyorsunuz. Oradaki insanlara yazık değil mi, onlarda abd mağduru değil mi ))

ve Abd ye bu çapta bir tepki gösterse,

herhalde milletçe bir 3.5 atardık :)

-napıyor bu deliler -abd ye kafamı tutulur -vatanı tehlikeye atıyorlar -bir tezkere çıkarmadık diye kafamıza çuval geçirdiler, şimdi naparlar.... vs.

Evet, keşke Türkiye, Suriye ve Mısır'da ki etkinliğini Irak ta da göstermiş olsaydı ama ortada bariz gerçekler var...

Türkiye olarak Esadı yada sisiyi karşımıza alabiliriz. O kudrete sahibiz ama Henüz abd yi karşımıza alacak, onun politikasına ters politika izliyebilecek bir konum da da değiliz. İstesekte bunu yalnız yapamayız. Bu yüzden de kimse Türkiye yi bu konuda suçlayamaz.

kızan efe, 11 yıl önce

Allah aşkına Mısır da ölene aplayan başbakanımız;

Irakta öldürülen,tecavüze uğrayan, aşağılanan NUR ve diğer Iraklı kadınlar için de ağladı mı?

Yosa Onlara bunu yapan Amerikan Askerleri için dua mı etti?

Söyleyin inanç ve samimiyet nerde?

Vicdanı olan cevap versin...

kızan efe
Yasaklı
23 Ağustos 2013 22:55

Yani zalim güçlü olursa boyun eğelim mi diyorsun?

harbi üye, 11 yıl önce

Irak'a da, mısır ve suriye de ki gibi sıkı destekte bulunulmuş olsaydı buna razı olur muydunuz gerçekten?

Muhtemelen yine aynı tepkiler

-Bize ne Irak'tan -Doğu türkistan da, çeçenistan da insanlar öldürülürken nerdeydiniz. -Afganistan müslüman değilmiydi, abd oraya girdiğinde kadınlara tecavüz ettiğinde neden bir şey yapmadınız ( bu ara da iyi aklıma geldi hiç afganistan dan bahsetmiyorsunuz. Oradaki insanlara yazık değil mi, onlarda abd mağduru değil mi ))

ve Abd ye bu çapta bir tepki gösterse,

herhalde milletçe bir 3.5 atardık :)

-napıyor bu deliler -abd ye kafamı tutulur -vatanı tehlikeye atıyorlar -bir tezkere çıkarmadık diye kafamıza çuval geçirdiler, şimdi naparlar.... vs.

Evet, keşke Türkiye, Suriye ve Mısır'da ki etkinliğini Irak ta da göstermiş olsaydı ama ortada bariz gerçekler var...

Türkiye olarak Esadı yada sisiyi karşımıza alabiliriz. O kudrete sahibiz ama Henüz abd yi karşımıza alacak, onun politikasına ters politika izliyebilecek bir konum da da değiliz. İstesekte bunu yalnız yapamayız. Bu yüzden de kimse Türkiye yi bu konuda suçlayamaz.

harbi üye
Memur
23 Ağustos 2013 23:05

Yiyosa eğme diyorum :)))

benim için problem yok. sen savaşırsan ben hayli hayli savaşırım :)

kızan efe, 11 yıl önce

Yani zalim güçlü olursa boyun eğelim mi diyorsun?

meraklii
Yasaklı
23 Ağustos 2013 23:27

mazlumlara elinden gelen birşey olmayınca ağlayan erdoğan neden lüzumsuz yere saldırgan tecavüzcü amerikan piçlerininevine dönmesi için dua ediyor.

birde amerikalılar kafir.islamda kafirler için dua edilmez..hele hele müslümanlara saldıran kafirler için ......

eşgıya, 11 yıl önce

allstar90
Şube Müdürü
23 Ağustos 2013 23:29

rte ağlamıyor yaw adam resmen şov yapıyor yesinler onun ağlamasını hiçte inandırıcı değil:)

rte amerikan askerlerine dua etmeyecekte sana bana mı edecek dua?rte nereden geldiğini iyi biliyor bir bakıma yaranma çabaları:)

meraklii, 11 yıl önce

mazlumlara elinden gelen birşey olmayınca ağlayan erdoğan neden lüzumsuz yere saldırgan tecavüzcü amerikan piçlerininevine dönmesi için dua ediyor.

birde amerikalılar kafir.islamda kafirler için dua edilmez..hele hele müslümanlara saldıran kafirler için ......

meraklii
Yasaklı
23 Ağustos 2013 23:34

yaranma çabası olduğu aşikar zaten.ama ne abd ye nede pkk ya yaranılmaz.çıngıraklı yılana ne kadar şevkat gösterirsen göster yılan doğası gereğini yapar.

bunlar bile bile ülkeyi ne hale getirdiler.tayyip erdoğan günahlarına ağlasın ilk başta.

allstar90, 11 yıl önce

rte ağlamıyor yaw adam resmen şov yapıyor yesinler onun ağlamasını hiçte inandırıcı değil:)

rte amerikan askerlerine dua etmeyecekte sana bana mı edecek dua?rte nereden geldiğini iyi biliyor bir bakıma yaranma çabaları:)

allstar90
Şube Müdürü
23 Ağustos 2013 23:35

rtede korku olsa zaten bunları yapar mı?Onların dini imanı para ve iktidar hırsı olmuş.

meraklii, 11 yıl önce

yaranma çabası olduğu aşikar zaten.ama ne abd ye nede pkk ya yaranılmaz.çıngıraklı yılana ne kadar şevkat gösterirsen göster yılan doğası gereğini yapar.

bunlar bile bile ülkeyi ne hale getirdiler.tayyip erdoğan günahlarına ağlasın ilk başta.

e.f.re.si.yab
Şube Müdürü
24 Ağustos 2013 14:15

Velev ki uydurma olsun, bu orada bu tarz olayların yaşanmadığını mı gösterir.

Yani ikiyüzlülüğünüzü göstermek bazen çok kolay oluyor, o sırada sizinkiler ne yapıyordu?

ABD askerlerine dua ediyordu.

Tutaşil-l, 11 yıl önce

Haydar Baş'ın uydurması olan bu mektup fantazi dünyasının genişliğini gösteriyor.

edirnedenn
Genel Müdür
24 Ağustos 2013 14:37

........

Tutaşil-l, 11 yıl önce

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi