Editörler : swat3410

Kapalı
11 Eylül 2018 13:39

Mehil izni başlama tarihi

17 gün mehil iznim var. 17.gunu başlama mi yapmam gerekir yoksa 17.günü de kullanıp 18.gun sabahında mi başlayacağım.

heyetinadamı
Aday Memur
11 Eylül 2018 13:54

17 gün bitişinde takip eden iş günü başlarsın 15+2 bitiş 18.gün gider başlarsın

tukayf
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 16:58

ek bilgi 18. gun haftasonuna gelirse takip eden ilk is gunu baslarsin.

nato devresi
Aday Memur
12 Eylül 2018 17:46

Arkadaş siz ne içiyorsanız söyleyin bende içeceğim.bilmediginiz bir konuda insanları yanlış yönlendirmeyin.mehil izninde geçen tabir aynen şu şekildedir.15 gün içerisinde göreve başlaması gerekir der.bu arkadaş +2 yol izni aldığı için 17 gün içerisinde başlama yapması gerekir.ister 1. Günde başlar ister 10.günde başlar fakat en son 17.gün başlama yapması gerekir.başlama yapacağı gün hafta sonu veya resmi tatil olmasi farketmez personele giderek başlama yapması gerekir

12 Eylül 2018 17:49

Doğrudur. Haftasonu olması halinde nöbetçi memura giderek tutanak tutulması gerekir başlama yaptığına dair
nato devresi, 6 yıl önce

Arkadaş siz ne içiyorsanız söyleyin bende içeceğim.bilmediginiz bir konuda insanları yanlış yönlendirmeyin.mehil izninde geçen tabir aynen şu şekildedir.15 gün içerisinde göreve başlaması gerekir der.bu arkadaş +2 yol izni aldığı için 17 gün içerisinde başlama yapması gerekir.ister 1. Günde başlar ister 10.günde başlar fakat en son 17.gün başlama yapması gerekir.başlama yapacağı gün hafta sonu veya resmi tatil olmasi farketmez personele giderek başlama yapması gerekir

Pmyo-Pomem
Kapalı
12 Eylül 2018 18:52

''...Başka yerdeki görevlere atananlara 15 günlük mehil iznine ilaveten yol izni verilmesi kanuni bir zorunluluk olduğundan atandığı yer dikkate alınarak ilişiği kesen birim tarafından en az 1(bir) en fazla 2 (iki) gün yol izni verilmesini ve yol izni bitimini takip eden ilk iş günü göreve başlamasını,yol izninde gidilecek yerin 600 km'ye kadar (1) gün, 600 km'den sonra (2) gün olarak hesaplanmasını...''

şöyle bir madde buldum

Nick ways
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 21:09

17 gün kullanıp 600 km fazla olcak ondan sonraki iş günü başlarsin sabah 08.00 ama 12 de gitsende sorun yapmazlar

Pmyo-Pomem
Kapalı
12 Eylül 2018 21:11

yani 18.gün sabahı mı git diyorsunuz

Nick ways, 6 yıl önce
17 gün kullanıp 600 km fazla olcak ondan sonraki iş günü başlarsin sabah 08.00 ama 12 de gitsende sorun yapmazlar

heyetinadamı
Aday Memur
12 Eylül 2018 23:33

Birader 2 defa tayinci oldum ikisinde de 18.gün gittim başladım :) asıl sen ne içiyorsun acaba
nato devresi, 6 yıl önce

Nick ways
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 04:38

evet devrem sabah 08 de o gün içinde git başla

heyetinadamı
Aday Memur
13 Eylül 2018 09:24

Aynen kardeşim istersen ilişik kestiğin yerin lojistiğini ara sor için rahatlasın
Pmyo-Pomem, 6 yıl önce

yani 18.gün sabahı mı git diyorsunuz

tukayf
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 16:23

ne ictigimi soran ve o zata destek veren zat size meslektas bile demiyorum. cahil cuhela bilmedigini bile bilmeyen ama buna ragmen ahkam kesen ukala herifler. 657 yi okuyun egm nin bununla ilgili genelgesi var onu da okuyun sonra gidin kafanizi sizden anlayan bi hastaneye gosterin.
heyetinadamı, 6 yıl önce
Aynen kardeşim istersen ilişik kestiğin yerin lojistiğini ara sor için rahatlasın

heyetinadamı
Aday Memur
13 Eylül 2018 19:52

Birader genelge falan konuşuyonda ara kendi yolluğunu yapan lojistiğe her neyse sor boş konuşacağına, 2 defa tayinci oldum 15+2 kullandım 28.gün öğlen hatta öğleden sonra gittim başladım kimse bana geç geldin al sana soruşturma demedi :) belli ki meslekte yenisin genelge falan sen okumaya devam et ha gayret
tukayf, 6 yıl önce
ne ictigimi soran ve o zata destek veren zat size meslektas bile demiyorum. cahil cuhela bilmedigini bile bilmeyen ama buna ragmen ahkam kesen ukala herifler. 657 yi okuyun egm nin bununla ilgili genelgesi var onu da okuyun sonra gidin kafanizi sizden anlayan bi hastaneye gosterin.

heyetinadamı
Aday Memur
13 Eylül 2018 20:05

657 yi aç kendin bi oku önce :) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62. maddesinde "İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle; a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir. Okumadıysan buyur oku örnek 1 inde ilişik kesen memur yol izni yoksa 16 sı yol izni varsa 18inde başlama yapar
tukayf, 6 yıl önce

tukayf
Şube Müdürü
13 Eylül 2018 22:50

cevap sana degildi yanlis alinti yapmisiz. bende ayni seyi soyluyorum 15t1 ya da 2 her neyse bitiminde ilk is gunu baslama yapar. haftasonuna geldi ise bu sure 20 bile olabilir 3 tayin gordum birinde haftasonuna geldigi icin bizzat kendim tecrube ettim...
heyetinadamı, 6 yıl önce
657 yi aç kendin bi oku önce :) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62. maddesinde "İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle; a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir. Okumadıysan buyur oku örnek 1 inde ilişik kesen memur yol izni yoksa 16 sı yol izni varsa 18inde başlama yapar

heyetinadamı
Aday Memur
14 Eylül 2018 00:26

Anladım devrem kanun belli çünkü tartışmaya açık değil aynı fikirdeysek sıkıntı yok bu arada bende yarın ankarada başlama yapıyorum 18.gün yarın herkese hayırlı olsun
tukayf, 6 yıl önce
cevap sana degildi yanlis alinti yapmisiz. bende ayni seyi soyluyorum 15t1 ya da 2 her neyse bitiminde ilk is gunu baslama yapar. haftasonuna geldi ise bu sure 20 bile olabilir 3 tayin gordum birinde haftasonuna geldigi icin bizzat kendim tecrube ettim...

Ragnarfloki
Kapalı
14 Eylül 2018 00:51

18. Gün saat 10 da personelci arıyor nerdesin başlama yapman gerekiyor diye ' kahvaltı yapıyorum biliyorum başlama yapacağımı dedim ' saat 3 te gittim başlama yaptım.lamı cimi yok !

adam999
Aday Memur
09 Temmuz 2019 00:27

Meyil izni 15 gün mü yoksa 17 gün mü oluyor? Yani 16. Gün mü, 18. Gün mü başlama yapmamız gerek ?

aoelmas
Şef
09 Temmuz 2019 01:34

Atandığın il, bulunduğun ile 600 km'den fazla ise 2 gün ek alırsın. 15+2 yani. Bitimi olan 18. gün başlamanı yapabilirsin
adam999, 5 yıl önce

Meyil izni 15 gün mü yoksa 17 gün mü oluyor? Yani 16. Gün mü, 18. Gün mü başlama yapmamız gerek ?

poolpolice
Memur
09 Temmuz 2019 02:35

zaten kagidinizda yazar arkadaslar baslayacaginiz gunu yani 18. gunu cumartesiye getirip fazladan 2 gun izni kapin haftasonlari personel sube kapali oldugu icin baslama yapamassiniz kaldimi boru gibi DMKda ilk is gunu diyor istedigi kadar sorusturma acsnlar

Ysf3338
Aday Memur
09 Temmuz 2019 11:11

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak mehil muddeti ile dugun iznimi birleştirebiliyor muyum yoksa arada başlama yapmam mi gerekir
Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi