Editörler : E.Kayı Han
«49505152535455565758596061

Andelip26
Aday Memur
28 Ocak 2021 21:48

Mahkeme hiç olmadı soruşturma aşamasındaydı şimdi kovuşturmaya yer yoktur denildi. İhraç olduğum için idare mahkemesine başvuru yapmıştım.idare mahkemesi Soruşturmanın sonucunubekliyordu karar için

ast.subay33
Aday Memur
29 Ocak 2021 00:35

Arkadaşlar bende 2020 Ocak da ggu oldum Ağustos da açığa aldılar. Aralık ayında mahkemem oldu beraat aldım savcı itiraz etmedi dolayısıyla istinafa da gitmedi dosya ve o şekilde kapandı. Beraat kararı ile birlikte dilekçe verdim göreve geri dönmek için ama 3 haftadır bekliyorum ne göreve dön diyen var ne de biz seni ihraç ediyoruz diyen var. Başına böyle bi durum gelen varmı ? Süreç nasıl işliyor bilen birisi anlatırsa çok sevinirim. Sonuçta mahkeme bitti soruşturma bitti herşey bitti kararıda verdiğim dilekçenin ekinde gönderdim. Daha neyi bekliyorum acaba ?

ssg2635
Aday Memur
29 Ocak 2021 17:55

Merhabalar. Konu hakkında bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Mart 2019 da ihraç oldum. Kasım 2020 deidare mahkemesi ile geri döndüm. Fakat 3 ay olmasına rağmen iade edilmedim. Beraat kararını ve iade kararını msb, HvKK ve eski birliğime gönderdim. Süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz? HvKK personeliyim.

Bozkurt4
Aday Memur
29 Ocak 2021 18:15

Kuruma gönderdiğine dair elinde teslim tesellüm belgesi yada tebligat gibi bir şey varsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Mahkeme kararını tanımakta mecburlar.
ssg2635, 3 yıl önce

Merhabalar. Konu hakkında bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Mart 2019 da ihraç oldum. Kasım 2020 deidare mahkemesi ile geri döndüm. Fakat 3 ay olmasına rağmen iade edilmedim. Beraat kararını ve iade kararını msb, HvKK ve eski birliğime gönderdim. Süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz? HvKK personeliyim.

Eslem44
Aday Memur
29 Ocak 2021 23:13

soyle ki bildiğim kadarıyla mahkeme kararı ile iade olup, göreve başlama 4 ay kadar sürüyormuş. bence beklemenizde fayda var. sonuçta elinizde mahkeme kararı var. 4 ay geçerse sizi iade eden mahkemeye başvurun derim.

Eslem44
Aday Memur
29 Ocak 2021 23:18

eger ihraç edildiğiniz konu ile alakalı takipsizlik aldıysanız ve başkaca somut bilgi yok ise umarım idare mahkemesi iade eder. ama1.2. derece yakın durumu var ise siz takipsizlik alsanızda iade zor. ben yaşadım. şuan danıştaya başvuruyorum.

Andelip26, 3 yıl önce

Mahkeme hiç olmadı soruşturma aşamasındaydı şimdi kovuşturmaya yer yoktur denildi. İhraç olduğum için idare mahkemesine başvuru yapmıştım.idare mahkemesi Soruşturmanın sonucunubekliyordu karar için

Trendline06
Kapalı
22 Mart 2021 00:30

Bu hafta kurul toplantısı olurmuki acaba

Aaee213106
Aday Memur
25 Mart 2021 21:53

Arkadaşlar herkeze hayirli aksamlar. Esim hava kuvvetlerindeydi. Bugun itibari ile ihrac oldh. Bundan sonraki süreç hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Boraaaaaaa
Şef
25 Mart 2021 22:05

İhraç tarihinden itibaren 60 gün içerisinde mutlaka idare mahkemesine dava açmalısınız . 60 günü geçerse hak kaybı yaşarsınız buna dikkat etmelisiniz. Eşinizin durumu nedir ankesör mü savunmayı ne zaman aldı mahkeme sonuçlandı mı vs. Genel bilgi açısından bilgi verirseniz herkese faydalı olur
Aaee213106, 3 yıl önce

Arkadaşlar herkeze hayirli aksamlar. Esim hava kuvvetlerindeydi. Bugun itibari ile ihrac oldh. Bundan sonraki süreç hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Aaee213106
Aday Memur
25 Mart 2021 23:14

Savunma 2019 mayista alinmisti. Sonra işe baslayip 16 ay calisti. Subat ayinda aciga alindi. Bugunde ihrac edilmis. 2010 yilina ait cep telefonuyla gorusme vardi. Mahkeme 3 yildir hta analiz gelmek bilmedigi icin 3 yildir sonuclanmadi. 5 nisanda 6. Durusmasi vardi.

moryellll
Aday Memur
01 Nisan 2021 22:40

Merhaba eşim de sizinle aynı durumda, 22 Mart 2018 de ggu olmuş , 1 yıl sonrasında da açığa alınmıştı. Davası gecen ay bitti.18 Nisan'da beraat etti, birliğine dilekçe gönderdi ama hala arayan soran yok.Kurul toplanip hakkında karar verilecekmis.sizin durumunuz ne oldu ise geri döndünüz mu, ne kadar sürede herhangi bir cevap gelir.ayrica açığa alındığiniz dönemde eksik yatan maaşlarıniz için de dilekçeyle başvurdunuz mu ,geri ödemesi yapıldı mı?bilenler yardımcı olursa sevinirim.

ast.subay33, 3 yıl önce
Arkadaşlar bende 2020 Ocak da ggu oldum Ağustos da açığa aldılar. Aralık ayında mahkemem oldu beraat aldım savcı itiraz etmedi dolayısıyla istinafa da gitmedi dosya ve o şekilde kapandı. Beraat kararı ile birlikte dilekçe verdim göreve geri dönmek için ama 3 haftadır bekliyorum ne göreve dön diyen var ne de biz seni ihraç ediyoruz diyen var. Başına böyle bi durum gelen varmı ? Süreç nasıl işliyor bilen birisi anlatırsa çok sevinirim. Sonuçta mahkeme bitti soruşturma bitti herşey bitti kararıda verdiğim dilekçenin ekinde gönderdim. Daha neyi bekliyorum acaba ?

ast.subay33
Aday Memur
06 Nisan 2021 17:01

Maalesef olumlu birşey söyleyemeyeceğim. Kurul toplandı ve ihraç kararı verdiler hakkımda. İhraç kararım Mart ayında oldu mahkemeden Aralık ayında beraat almıştım. Aralıktan marta kadar olan 3/1 olan açık kesintisini yatırdılar hesabıma. Aralıktan önce yada şöyle söyleyeyim beraat aldığın tarihten önceki açık kesintilerini vermediler.
moryellll, 3 yıl önce

Merhaba eşim de sizinle aynı durumda, 22 Mart 2018 de ggu olmuş , 1 yıl sonrasında da açığa alınmıştı. Davası gecen ay bitti.18 Nisan'da beraat etti, birliğine dilekçe gönderdi ama hala arayan soran yok.Kurul toplanip hakkında karar verilecekmis.sizin durumunuz ne oldu ise geri döndünüz mu, ne kadar sürede herhangi bir cevap gelir.ayrica açığa alındığiniz dönemde eksik yatan maaşlarıniz için de dilekçeyle başvurdunuz mu ,geri ödemesi yapıldı mı?bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Talih66
Aday Memur
15 Nisan 2021 18:36

08 Şubat GGU

14 Nisan savunma Alındı

Adli Herhangi bir süreç yok

Sebebi sadece malum iki kelime

Aynı durum varmı

HVKK

3501syyh
Aday Memur
15 Nisan 2021 22:15

Talih 66 öncelikle geçmiş olsun.

Savunmanız çok hızlı alınmış şaşırdım buna.

İdari soruşturma adlinin geleceğini gösterir. Size tavsiyem herşeye hazırlık lı olun 1 sene gguda biter işe başlarsınız yada bitmeden adli olaynız da başlar. Size tavsiyem ihracada tutukluluğuda cezaevinde işe geri dönmeyede hazırlıklı olun. Bu süreçte sağlam bir avukat edinin tanışın derim. Sürecin en başındasınz Allah yardımcınız olsun

Talih66
Aday Memur
16 Nisan 2021 12:04

Eyvallah

moryellll
Aday Memur
16 Nisan 2021 14:19

Geçmiş olsun 😔

ast.subay33, 3 yıl önce
Maalesef olumlu birşey söyleyemeyeceğim. Kurul toplandı ve ihraç kararı verdiler hakkımda. İhraç kararım Mart ayında oldu mahkemeden Aralık ayında beraat almıştım. Aralıktan marta kadar olan 3/1 olan açık kesintisini yatırdılar hesabıma. Aralıktan önce yada şöyle söyleyeyim beraat aldığın tarihten önceki açık kesintilerini vermediler.

Talih66
Aday Memur
16 Nisan 2021 16:01

Savunması alınıp

Adli işlemi olmayan bekleyen varmı

etejenaro
Aday Memur
20 Nisan 2021 17:01

Sen onceki acıkta kaldıgın surede yapılan kesintileri aldın mı kardes? aldıysan ihrac olduktan sonra nereye başvurdun

ast.subay33, 3 yıl önce

Talih66
Aday Memur
22 Nisan 2021 15:13

Yakın zamanda GGU veya açıktan görevine dönen varmı veya döndüğünü bildiğiniz

Yoksa her GGU olan adli işlemmi görmeye başladı.

Farketmezemre
Aday Memur
08 Mayıs 2021 15:48

Öğrenim, eğitim ve yetiştirme masrafları tebliği adlı msb den bi yazı geldi. 2012 kiyim 7500 lira py

Toplam 1204 mesaj
«49505152535455565758596061

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi