Editörler : crops35
«293294295296297298299300301302303304»

Ezo1905
Aday Memur
13 Mayıs 2015 14:34

Kasimda atandim Aday memurum. Gida tarim

farukciftel
Aday Memur
13 Mayıs 2015 14:34

çevre ve şehircilik bakanlığı da engelli yer değişikliği olan varmı arkadaşlar

KURUL RAPORU
Aday Memur
13 Mayıs 2015 16:15

=========MALİYE ATAMA YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ============ 13 MAYIS 2015

YÖNETMELİK ============

Maliye Bakanlığından:

MALİYE BAKANLIĞI PERSONELİNİN YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE

ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNET

MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğe 11 inci maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki 11/A maddesi eklenmiştir.

"Engellilik durumuna bağlı yer değişikliği

Madde 11/A - Engellilik durumu mazeretine dayanarak memurun yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; ilgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen personel ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan personel engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

Bu kapsamdaki talepler kadro imkanları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

Personelin kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, personelin ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

Engellilik durumu devam ettiği sürece isteği dışında personelin görev yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan personel hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır."MELİK

kayaguc
Aday Memur
14 Mayıs 2015 13:19

OGM de engelli tayini isteyen varmi.

yserhat
Aday Memur
18 Mayıs 2015 21:43

oktay hocam ne oldu sizin mahkeme.bizim işin takipçisi olan varmı?

hsyka
Kapalı
19 Mayıs 2015 14:12

Diyanete vermiş olduğum engelli tayin dilekçesine cevap olarak

39. madde çerçevesinde uygun görülmemiştir

Bende idare mahkemesine dava açtım kazanma ihtimalim varmı dilekçemde eksik olan birşey yok

Adamlar araştırma veya üniversiteden başka rapor kabul etmiyorlar bunuda yazılı olarak beyan etmiyorlar

Engellilik durumuna bağlı yer değişikliği

MADDE 39 ? (1) İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

(2) Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın Başkanlığın kadro imkânları ve teşkilat yapısı dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

(3) Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

(4) Engellilik durumu devam ettiği sürece isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır.

azizak
Şef
19 Mayıs 2015 18:24

DİyaNayetİN işine akıl sır ermez, hıkmetınden sual olunmaz, MUKADDERAT,

hsyka, 9 yıl önce

Diyanete vermiş olduğum engelli tayin dilekçesine cevap olarak

39. madde çerçevesinde uygun görülmemiştir

Bende idare mahkemesine dava açtım kazanma ihtimalim varmı dilekçemde eksik olan birşey yok

Adamlar araştırma veya üniversiteden başka rapor kabul etmiyorlar bunuda yazılı olarak beyan etmiyorlar

Engellilik durumuna bağlı yer değişikliği

MADDE 39 ? (1) İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

(2) Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın Başkanlığın kadro imkânları ve teşkilat yapısı dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

(3) Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

(4) Engellilik durumu devam ettiği sürece isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır.

Myılmaz54
Aday Memur
21 Mayıs 2015 11:20

Dün itibari ile engel durumundan 1 defaya mahsuz olan tayin hakkımı kullandım. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda çalışıyorum. Konu hakkında bilgi isteyene yardımcı olabilirim.

21 Mayıs 2015 12:38

Arkadaşlar Adalet Bakanlığında sıkıntı olmuyor , ben ve benim gibi çalışan diğer engelli arkadaşlarım verdik dilekçelerimizi ve hepimizin tayini gerçekleşti , mazeret felan yok sadece yasadan faydalanmak istedik 1 sefere mahsus ve gerçekleşti . sorusu olan varsa yardımcı olurum

gariba
Aday Memur
21 Mayıs 2015 13:23

MERHABA BENDE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞMAKTAYIM.AYNİYAT SAYMANIYIM.25 ŞUBATTA YÖNETMELİĞİDE EKLEYEREK GÖNDERDİM.ANCAK SONUÇ YOK.ATANACAĞIM YERDE KADRO YOK.SENDE BU SORUN NASIL AŞILDI

bayramokachi-06, 9 yıl önce

Arkadaşlar Adalet Bakanlığında sıkıntı olmuyor , ben ve benim gibi çalışan diğer engelli arkadaşlarım verdik dilekçelerimizi ve hepimizin tayini gerçekleşti , mazeret felan yok sadece yasadan faydalanmak istedik 1 sefere mahsus ve gerçekleşti . sorusu olan varsa yardımcı olurum

farukciftel
Aday Memur
21 Mayıs 2015 13:36

ben 12 ocak ta dilekçe verdim çevre ve şehircilik daha cevap yok düz memur

gariba, 9 yıl önce

MERHABA BENDE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞMAKTAYIM.AYNİYAT SAYMANIYIM.25 ŞUBATTA YÖNETMELİĞİDE EKLEYEREK GÖNDERDİM.ANCAK SONUÇ YOK.ATANACAĞIM YERDE KADRO YOK.SENDE BU SORUN NASIL AŞILDI

farukciftel
Aday Memur
21 Mayıs 2015 13:37

tayininiz kaç günde çıktı aday memur musunuz

Myılmaz54, 9 yıl önce

Dün itibari ile engel durumundan 1 defaya mahsuz olan tayin hakkımı kullandım. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda çalışıyorum. Konu hakkında bilgi isteyene yardımcı olabilirim.

Myılmaz54
Aday Memur
21 Mayıs 2015 14:44

4 hafta kadar sürdü asil memurum

farukciftel, 9 yıl önce

tayininiz kaç günde çıktı aday memur musunuz

kadirinho
Aday Memur
21 Mayıs 2015 16:04

Myılmaz54dilekçeyi verdiğinizde müdür dilekçenizi bekletti mi? ben dün verdim bir cevap yok?

hsyka
Kapalı
21 Mayıs 2015 17:49

Diyanettekilerde yeni rapor istiyor belki iyileşmişsindir diyorlar bizde böyle işine gelirse herkes aynı kanunla kolayca tayinolurken biz mahkemelerle uğraşalım

kaman38
Aday Memur
21 Mayıs 2015 19:16

Bende ctedeyim çocuğum ağır engelli dilekçeyi verdiğimde bana adalet Bakanlığı henüz Yönetmeliği yayınlamadı o yüzden red yazıp cte genel müdürlüğüne gönderiyoruz dedi sizede böyle birşeyler söylediler mi

Myılmaz54
Aday Memur
22 Mayıs 2015 08:44

Bekletmedi sadece uygun değildir diye şerh düştü fakat khb yinede işlem yapıyor.

kadirinho, 9 yıl önce

Myılmaz54dilekçeyi verdiğinizde müdür dilekçenizi bekletti mi? ben dün verdim bir cevap yok?

m.ergani
Aday Memur
22 Mayıs 2015 09:45

myılmaz54 nasıl bir dilekçe yazdın bende tkhk da çalışıyorum

Myılmaz54, 9 yıl önce

22 Mayıs 2015 09:57

sana gelen cevapta kadro yok denmiş ama bende yani tüm adliyelerde açık vardır mutlaka ben kendi adıma konuşacak olursam bizim kurumda sıkıntı çıkartmıyorlar gitmek isteyen gidiyor . sana tavsiyem personel dairesi başkanlığını yada kim ilgileniyorsa ankaradan , onları arayıp bilgi al ,sana ne yapman gerektiğini sölerler

gariba, 9 yıl önce

22 Mayıs 2015 09:59

ya diyanet hakkında bişey diyemicem her kurumun farklı atama yönetmeliği vardır.yani yeni rapor isteniyorsa sende gidip yeni rapor çıkartabilirsin eğer engelliysen gerçekten bence bunda sıkıntı olmamalı , en fazla 3 - 5 gününü alır yeni raporun çıkması

hsyka, 9 yıl önce

Diyanettekilerde yeni rapor istiyor belki iyileşmişsindir diyorlar bizde böyle işine gelirse herkes aynı kanunla kolayca tayinolurken biz mahkemelerle uğraşalım

Toplam 6189 mesaj
«293294295296297298299300301302303304»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi