Editörler : cihan27E.Kayı Han
09 Ocak 2019 23:39

Kredi kartı maaş yarısı kadar olmalı

Arkadaşlar kredi kartı kullanmayan hemen hemen kimse yok ve bu kredi kartı da herkesin başına bela olmuş onun için devlet bence kişinin maaşı ne ise onun yarısı kadar limit vermeli. Yada maaşı ne kadar ise o kadar limit vermeli.. Neden mi bir ay boyunca harcar ödeyeceği ya limitin tamamı yada yarısı olur. Ancak insanlar bu şekilde kurtulur. y

Ali K.
Şube Müdürü
09 Ocak 2019 23:54

Diyorsun ki tüm insanlar hesap bilmiyor maaşı kadar kısıtlama yapılsın ancak beceriksiz insanlardan kredi kartı da maaşı da alınsın harcamaya ailenin diğer üyeleri yetkili olsun yani kısıtlı olsunlar belki hesap yapmayı öğrenirler

BenSiz Gül
Memur
10 Ocak 2019 00:10

Hayır öyle demiyorum. Harcamalar peşine döner ve piyasa ya kan can gelir. Ve halk karta yüklenmez. Zor durumda kaldığında kendini tutmayı başarır. Öyle herşeye zırt birt harcamaz. Hatta ben şunu diyorum 100 liranın altında harcamalarda kredi kartı yasak olmalı.
Ali K., 5 yıl önce

Diyorsun ki tüm insanlar hesap bilmiyor maaşı kadar kısıtlama yapılsın ancak beceriksiz insanlardan kredi kartı da maaşı da alınsın harcamaya ailenin diğer üyeleri yetkili olsun yani kısıtlı olsunlar belki hesap yapmayı öğrenirler

doks
Kapalı
10 Ocak 2019 06:37

Kardeşim maaşlı çalışansın gelirin belli. İnternet bankacılığı diye birşey var 65 yaşındaki babam bile kullanıyor. Orda ne kadar borcun olduğunu da görebiliyorsun. Bu halde bile gelirinden daha fazla harcama yapan varsa bırak kredi kartı vermeyi oy kullanma hakkı bile vermemek lazım bunlara.

tarih-1903
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 07:43

size ne benim harcadığım paradan? haddinizi bilin biraz

BenSiz Gül
Memur
10 Ocak 2019 10:47

sonra bi tarafın açılınca devlete hükümete bahane buluyorsun. öneri karışmak değil.
tarih-1903, 5 yıl önce

size ne benim harcadığım paradan? haddinizi bilin biraz

adayadayı6
Kapalı
04 Mayıs 2019 00:26

Güncel

Zoraki03
Şube Müdürü
06 Mayıs 2019 15:37

katiliyorum. esim calisiyor 8-9 bin lira arasi gelirimiz var Allah a sukur. kredi kartim 2000 lira her ay banka limiti artiralm diyor artirmiyorum. her ay 2000 liralik karti dibine kadar dolduruyorum maas yatar yatmaz tamamini oduyorum. boylece hic problem yasamiyorum. kucuk gormuyorum ama 2000 lira maas alan adama 5000 liralik limit verirsen ilk zora dustugunde butun kartlar patlar. sonra eve icra bunalim , intihar , aile cinneti haberleri goruyoruz Allah korusun

debug
Genel Müdür
22 Mayıs 2019 22:46

"KREDİ kartı maaşın yarısı kadar olsun" kadar saçma bi önerme görmemiştim uzun zamandır... O zaman herkese maaş hesabının yarısı kadar eksi bakiye tanımlasın bankalar tamam oldu bitti ülkede hiç kredi kartı kalmaz. Sen kullanmayı beceremiyorsan alma fazla limit zorla vermiyorlar istediğin limiti talep edebilirsin. Maaşın 4-5 katı vb limit olabilir de yarısı nedir yani. Taksitli alışverişin bir anlamı kalmıyor o zaman.

Aamir khan 44
Yasaklı
23 Mayıs 2019 22:19

Aynen kredi kartı maaşın 3 te 1 i kadar olmalı

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi