Editörler : F16 Gökçen
«567891011121314151617

turkuazz01
Kapalı
14 Şubat 2011 11:41

labizpar başvurdum 3 yerdende ama aramıolar yapı krediyi bnde cok istiorum ama işte başvuru oldukça çok galiba bize sıra gelmio:):)

labizpar
Yasaklı
14 Şubat 2011 11:42

ya ben işin ciddiyetini mezun olunca anladım hayat ..pek calışmadım..okulu erken bitirdim bi havalandım ettim ben bu işi yaparım dedim çalışmadım gezdim ettim şapp diye burnumun dikine oturdum sınavdan sonra ve sonuçları görünce:)

yine allaha sükür a grubuna falan yetecek puan aldım ama daha da fazla almam gerekirdi..nasip napalım ya..kaderim böylemiş :)

labizpar
Yasaklı
14 Şubat 2011 11:45

turkuaz hayırlısı bakalım ..insallah cagırırlar..part time da olsa ugrasacak bir sey olur insana

turkuazz01
Kapalı
14 Şubat 2011 11:47

inşallah ya amin hepimizn için hayırlısı...

hayat_agacı_87
Müsteşar Yardımcısı
14 Şubat 2011 11:47

bende 2009da mezun oldum işletmeden,ama fazla bankalarla uğraşmadım,kpss a ya çalışmadım hiç,ama girdim ona da kpss b ye çalştım oda 78 geldi,bana kasım ataması olur gibi geliyor,mayıs olmaz ama.

labizpar
Yasaklı
14 Şubat 2011 11:49

olsun da hayat varsın kasım olsun ya..hiç olmamasından iyidir di mi..en azından sözleşmeliye gideriz biz

hayat_agacı_87
Müsteşar Yardımcısı
14 Şubat 2011 11:51

mayısa kadar ki olan sözleşmelilere gidemeyiz labizpar onlar yine yüksek kapatır muhtemelen.

labizpar
Yasaklı
14 Şubat 2011 11:55

su basvuranlar bidaha basvuramasa olur da..düzelmedi gitti su düzen..napalım mayıs alımından sonra gideriz bizde..ama elbet gideriz :) inşaalh yakında vergi ve gelir ilan verir de cok kişi yine gider

ö.s.s.
Daire Başkanı
08 Mart 2011 14:13

bunlar beni de aradı :)

krizantem_gs
Aday Memur
14 Mart 2011 23:05

mrb arkadaşlar bende 2010 mezunlarındanım,yenibiristen teletrade e başvurmuştum ve çağrıldım..cv2mi aldılar ki gittiğimde ekrandan bakarak sorular yönelttiler..gitmeden önce forum sitelerini takip etmştm eğitim ücretinin 400 tl olduğunu ve daha bisürü olumsuz şeyler okudum..mülakatım sonucunda seminere ve sonrasında sınavı geçersem tekrar bi görüşme olacağını söylediler..seminerde 20den fazla kişiydk sınavı yaklaşık 12 kişi geçmişti.2.görüşmede bana eğitim ücretnden bahsettiler bende biliyorm fakat hakkınızda olumsuz şeyler okudum dediğimde beni fazlasıyla bilgilendirdiler..dilersenz eğitim sonucunda alın sertifikanızı başka iş imkanlarını değerlendirin yada bizimle devam kararı verin seçim sizin..bunuda arştrdm sonuçta dokuzeylül mezunuyum ve çevremde geniş,alacığım sertifikanın gerçektende biçok finans kuruluşunda geçerliliğinin olduğunu gördm..sonuçta yeni mezundum ve piyasaya dalmadan bu şirkette trader olarak çalışma kararı aldım.6 aydırda çalışıyorum şirket bünyesinde kazancım çok iyi ve finansal analist olma yolundayım gösterdğim başarılarla..sonuçta gerçek hesap yönetiyorsunuz ve hassas sabırlı ve sorumluluk sahibi olmanz gerekiyo.ben işimden memnunum çalışan biri olarak zamanında iyiki olumsuz şeyleri okuyup geri atmamışım ve yeni mezun bunalımımı fazla uzatmadan iş sahibi olmuşum..sorunuz yada aklına gelen herhangi birşey olursa cvplayabilirim..

krizantem_gs
Aday Memur
14 Mart 2011 23:15

mrb arkadaşlar bende 2010 mezunlarındanım,yenibiristen teletrade e başvurmuştum ve çağrıldım..cv2mi aldılar ki gittiğimde ekrandan bakarak sorular yönelttiler..gitmeden önce forum sitelerini takip etmştm eğitim ücretinin 400 tl olduğunu ve daha bisürü olumsuz şeyler okudum..mülakatım sonucunda seminere ve sonrasında sınavı geçersem tekrar bi görüşme olacağını söylediler..seminerde 20den fazla kişiydk sınavı yaklaşık 12 kişi geçmişti.2.görüşmede bana eğitim ücretnden bahsettiler bende biliyorm fakat hakkınızda olumsuz şeyler okudum dediğimde beni fazlasıyla bilgilendirdiler..dilersenz eğitim sonucunda alın sertifikanızı başka iş imkanlarını değerlendirin yada bizimle devam kararı verin seçim sizin..bunuda arştrdm sonuçta dokuzeylül mezunuyum ve çevremde geniş,alacığım sertifikanın gerçektende biçok finans kuruluşunda geçerliliğinin olduğunu gördm..sonuçta yeni mezundum ve piyasaya dalmadan bu şirkette trader olarak çalışma kararı aldım.6 aydırda çalışıyorum şirket bünyesinde kazancım çok iyi ve finansal analist olma yolundayım gösterdğim başarılarla..sonuçta gerçek hesap yönetiyorsunuz ve hassas sabırlı ve sorumluluk sahibi olmanz gerekiyo.ben işimden memnunum çalışan biri olarak zamanında iyiki olumsuz şeyleri okuyup geri atmamışım ve yeni mezun bunalımımı fazla uzatmadan iş sahibi olmuşum..sorunuz yada aklına gelen herhangi birşey olursa cvplayabilirim.. ve son kez şirketle çalışma kararı aldığım anda eğitim ücretim olan 400 TL aynı gün hesabıma yatırıldı..

ramses89
Aday Memur
15 Mart 2011 21:05

Bende bu şirketle olan sürecimi anlatayım arkadaşlar. Ben pazarlama bölümü mezunuyum bu işe öylesine başvurmuştum. 1 gün sonra falan aradılar görüşme için cvmi incelemişler falan filan. Sonra gittim görüşmeye kısa bir görüşme oldu 5-10 dakika kadar. Bana traderlıktan bahsedildi birazda sektörden. Görüşmenin sonunda görüşmeyi yaptığım bayan mülakatın olumlu geçmesi sonucunda eğitime davet edileceksiniz eğitim sonundada sınav olacaksınız dedi bende tamam dedim sonrasında yaklaşık 2 gün sonra eğitim için uygun olduğumu söylediler ve beni eğitime davet ettiler. Eğitimden sonra sınav olduk sınavdada başarılı olduğumu belirttiler ve sonrasında bir görüşme daha oldu ben orada maaşı,şartları konuşacağımı tahmin ediyordum ama bayan bana başka bir bayanın teorikte öğrendiğiniz bilgileri pratik olarak göreceksiniz dedi 4 günlük bir eğitimdi bunuda kabul ettim sonra eğitimde işte direnç,destek falan öğretti başka bir bayan bize. Kısacası sistemi tanıtıı. Sistemi tanıttıkdan sonra bizim numaralarımız alındı ve teker teker görüşmeye davet edildik. Bana bayan bu görüşmede artık singapur menşei ile bir trader olduğumu ve tutarı yazmıyım ama yüksek tutardı maaş alacağımı söyledi. Bunun için benden 500 tllik bir güvence istedi bu güvenceninde işe başladıktan sonra hemen hesabıma yatırılıcağını söylediler. Bende buradan araştırmalırım sonucunda ne olur ne olmaz diye bu işten vazgeçtim.

xrepla
Memur
15 Mart 2011 21:42

Bir kere daha yazayım şirketin amacı sizin para yatırmanız yada çevrenizdekilerin paralarını şirkete yatırtmanız çünkü siz işlem yaptıkça şirket spread oranlarından komsiyon alacak.

eur-usd 3 pip

usd-jpy 3 pip

gbp-usd 4 pip ... gerisi 4 pip 5pip ve üzeri

yani siz 1 lotluk işlem açınca direk adamlar 30-40 dolar sayenizde kazanıyor.hiçbir riskleri yok . siz parayı batırsanızda kimsenin umrunda değil.tabiki parayı batırırsanız daha fazla işlem yapamazsınız ve onlarda komisyonunu alamaz.

ASIL SORU ŞU ?

Spread oranları 1-2 pip olan şirketler varken neden teletrade ten işlem yapayım ki ? yani 10-20 dolar komisyon ödemek varken neden 30-40 dolar ödeyeyim ki ? 6 aydır uğraşıyorum ve dünyaca ünlü forex şirketlerini yazıyorum spread oranlarını açın kendiniz görün.

http://www.dukascopy.com/

http://www.oanda.com/

http://www.fxcm.com/

daha da var. para yatırdığınız zaman para yurtdışına gidiyor ha teletrade olmuş ha yazdığım şirketler olsun. düşünsenize 100 işlem yapsanız 20 dolardan 2000 dolar fazladan komisyon ödemiş olacaksınız.

AKIL VAR MANTIK VAR :) BULAŞMAYIN bakmayın iyi kazanıyorum diyenede. iyi kazanan olsa uğraşmazlar bu kadar. 4-5 işlemde yaptığın karı 1 işlemde verirsin uğraştığın yanına kalır. 1-2 kere kazanırsın 10 kere kaybdersin bu iş böyle . zaten forexte bir laf vardır %95 kaybeder kimse yalanlamaz ama gaz verirler %5 e sen gireceksin diye. YALANNNNNNNN :)

schmrqd
Aday Memur
17 Mart 2011 14:33

yenibiriş.comdan basvurup gorusmeye gidenlerdenim.burda yazılanların hepsi dogurudur.gayet güleryüzlü ve sıcaklılıkla karsılıyolarlar.daha sonra anlatmaya baslıyolarlar egitimdir kursdur diye zor bir iş oldugunu anlattılar kendimden bahsettirdiler.ben işi istemedigim halde gorusmeye gittim burda yazılanları bi yerde dogrulamak için kendi içimde.ilgilenmedigim bi iş alanı oldugu için pek istekli konusmadım yetkiliyle o da anlamıs olacakki kısa kestik konusmayı ve ayrıldm.

smaeee
Aday Memur
08 Nisan 2011 19:42

arkadaşlar bnde başvurdm ve aynı gün çerisnde görşmye çağrıldım kaç aydır iş arayan biri olark hemen çağırmlrına çok şaşırmıştım bras arştırıym dedim iikde araştırmşm şok oldum yazınlanarı okudukça ilanda ne kurstn ne eğitmden ne de 400 teldn bahsetmşler üstünede bde yol parsnı dşünürsek bir ayımı nedn heba edym ayrıca işe alncğımnda gartnsi yok bilgi veren herkese teşkkr ederim görşmeye bile gitmye değmez :)

feyzamutaf
Aday Memur
12 Nisan 2011 12:00

yaklaşık 2 ay önce bende gittim görüşmelere gidecek olan varsa bari bilerek gitsin. kesinlikle yazılanlar doğru siz iş buldum diye gidiyorsunuz ama onlar müşteri arıyor..

korayb
Aday Memur
27 Mayıs 2011 17:40

arkadaslar yine görüşmeler başlıyor. pazartesi de ben davet edildim. yazılanları okudum ancak cok tereddüt içindeyim. sizce ne yapmalıyım...

maesahin
Genel Müdür
31 Mayıs 2011 18:27

korayb bir üstteki mesajda feyza arkadaş gereken cevabı aslında vermiş.:)))Gitmeyin yol paranıza yazık..

p.kiraz
Aday Memur
29 Temmuz 2011 03:31

Ben de bugün itibari ile ücretsiz eğitimimi bitirmiş bulunmaktayım. Pek çok kişi varsayımlarına ve ilk hafta izlenimlerine göre yorum yapmış. Ücretli eğitime katılarak sertifikasını almış, trader olmuş kimse var mı acaba sorularımı yanıtlayabilecek?

Verilen sertifika nerelerde ne oranda geçerlidir?

Eğitim sonunda verilen demo hesabını belirttikleri kara ulaştırdığımız zaman derhal bir yatırımcı aktarılıyor mu bize? yoksa bu süreç esnetiliyor mu? Yani ne zaman maaşlı traderları olabiliyoruz?

Maaşları yüksek, ancak sigorta yapılmayacağını söylediler. Maaşımızı alıp alamayacağımız konusunda bir tereddüt yaşamalı mıyız? Bir ihtimal, maaşımızın ödenmemesi durumunda nereden ne şekilde talep edebilirim ki maaşımı diye endişelenmeli miyim?

Ücretli eğitime katılıp sertifikasını almış, konu ile ilgili bizzat bilgi sahibi olan kimseler tarafından yanıtlanırsa minnettar kalacağım..

nbudak
Aday Memur
04 Ağustos 2011 15:58

Bende Teletrade? nin Antalya?daki ofisinden eğitim aldım.Ve şu an da da reel hesabımı yönetiyorum. Sizin bahsettiğiniz şeyler de çok komik geliyor. Orda öğrendiklerim herşeyden önce benim kişisel olarak bilmem gerektiğini düşündüğüm şeyler. İlk olarak sizin bu yorumlarınızı okudum ve benim de kafam da acabalar oluştu. Ama sonra bu piyasada yurtdışında çalışan arkadaşımı aradım detayları ondan öğrenim ve yoluma devam etmeye karar verdim. Çok ta iyi tapmışım. Hepimizin farklı alanlarda farklı yerlerden aldığımız sertifikalar bulunuyor yabancı diller, bilgisayar, okuduğumuz bölümle ilgili çeşitli konular vs vs. 10 aydır bu işin içindeyim ve gerçekten çalışanların özverili çalıştıklarını ne derecede iyi niyetli olduklarını gördüm. Görmeye de devam ediyorum. Hesabımı evden yönetiyorum bazen ofise gidip oradan işlem giriyorum ama ne zaman başım sıkışsa bilgiye ya da stratejiye ihtiyacım olsa yardım alıyorum. İllaki herkes 400 tl para istiyorlar diye diline dolamış sürekli bu konuşuluyor eminim bunları yazanların aylık sigara parası 400 liraya yakındır. Bu eğitimi hiçbir yerden bu ücrete alamazlar. Ki şunu düşünüyorlarmı acaba 1 ay boyunca günde 3 saat bir internet cafede oturup bir şeyler içseler maliyeti ne olur? Özellikle sormak isterim. Çünkü daha pahalıya mal olacağından adım gibi eminim ki bunun yanında değil bu derece tecrübe ve bilgiye ulaşmak anca boş boş oyun oynarlar. O ofisin gideri benim verdiğim 400 lira ile dönemez. Ki hesabımı açınca o ücreti de geri aldım. Politikalarını tamamen haklı ve yerinde buluyorum. Kendilerine de sabırla, bıkmadan usanmadan bana ve benim gibi düşünen öğrencileri adına öğrettiklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Toplam 331 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi