Editörler : cihan27E.Kayı Han
«14151617181920212223242526
29 Ocak 2022 10:06

birkaç gün sonra konunun silinmesini talep edeceğim..

hükümetin ekonomi politikalarından memnunmuşum gibi bir izlenim oluşuyor. harcamalarım az olabilir, ama memnun olduğum söylenemez. insanların hastaları, çocukları, bakmakla yükümlü olduğu insanlar var. hiçbiri olmasa bile belki hedefleri var. belki evlenecek, belki ev veya araba ya da başka birşey alacak, belki her sene 2 hafta yurtdışında tatil yapacak.

ayrıca bankada para tutmak yerine yatırımlar düşünüyorum. yaşam şartlarımda bazı değişiklikler de düşünüyorum. harcamalarım biraz artabilir.

yaşam şartlarımda bazı değişiklikler olduğu için, yatırımlarım olacağı için ve hükümetin ekonomi politikalarından memnunmuşum izlenimini ortadan kaldırmak için konunun silinmesini isteyeceğim.

farklı konularda yine yanınızda olacağım ama bu konu artık bitmeli. görüşürüz millet.

r.diyojen
Genel Müdür
29 Ocak 2022 10:42

İsabet olmuş.

Hiç kimsenin yaşam standartlarını düşürmesini bekleyemeyiz. Sinemaya gitmek, hafta sonu yakın illere gezmeye gitmek, arada bir dışarıda yemek yemek lüks değildir.

O hale geldi ki artık diğer odanın ışığını yakmak bile zenginlik alameti oldu. Eşim ve ben çalışıyoruz, çocuğumuza oyuncak alırken iki kere düşünüyoruz. Yabancı dil ve yüzme eğitimine göndermek istiyorum, bütçem yetmiyor.

Bu çocuklar bizim geleceğimiz, yani biz yaşlandığımızda bunların yaptıkları işler sayesinde yaşam refahımız oluşacak. Yoklukla büyüyen, sağlıklı beslenemeyen, kendini geliştiremeyen bir nesilden ne bekleyebiliriz. Teknolojiyi ithal etmeye devam ederiz, kaliteli doktorlar yurt dışına kaçar, biz de hastane köşelerinde ölürüz.

Bir ülkenin insanlarına bunu reva görmek ayıptır. Herkes aklını başına devşirsin, yolunda gitmeyen bir şeyler var, ayılın artık.

ben daha ölemedim, 2 yıl önce

hükümetin ekonomi politikalarından memnunmuşum gibi bir izlenim oluşuyor. harcamalarım az olabilir, ama memnun olduğum söylenemez. insanların hastaları, çocukları, bakmakla yükümlü olduğu insanlar var. hiçbiri olmasa bile belki hedefleri var. belki evlenecek, belki ev veya araba ya da başka birşey alacak, belki her sene 2 hafta yurtdışında tatil yapacak.

ayrıca bankada para tutmak yerine yatırımlar düşünüyorum. yaşam şartlarımda bazı değişiklikler de düşünüyorum. harcamalarım biraz artabilir.

yaşam şartlarımda bazı değişiklikler olduğu için, yatırımlarım olacağı için ve hükümetin ekonomi politikalarından memnunmuşum izlenimini ortadan kaldırmak için konunun silinmesini isteyeceğim.

farklı konularda yine yanınızda olacağım ama bu konu artık bitmeli. görüşürüz millet.

kuyucu murattt
Aday Memur
29 Ocak 2022 19:09

zevkle takip ettim bu konuyu. ilerde buna benzer bir konu açarsan yine takip ederim. türkçeyi çok iyi kullanıyorsun.

okan6666
Memur
30 Ocak 2022 13:59

neye yatırım yapacaksın söyle belki biz de yaparız

selim toprakkk06
Aday Memur
02 Şubat 2022 07:02

1.5 senede 250 bin lira para biriktirip konuyu bitirmen olmadı. daha milyonu görecektik

artizzz
Şef
03 Şubat 2022 11:49

Mühendis olmuşsun ama bulaşıkları elde yıkayarak tasarruf edileceğini zannecek kadar da cahilsin.

Kamunun zencisi
Kapalı
25 Şubat 2022 00:56

Adam bekarmış zaten. Birde ekmek arası salçalı soğan tavlama dan başka birşey yemiyor günde bir tava kirleniyor sadece. Bir tava için de koskoca makine çalıştırılamaz ki. Normal şartlarda makina kullanımını destekleyen ben bile bu konuda adama hak verdim.
artizzz, 2 yıl önce

Mühendis olmuşsun ama bulaşıkları elde yıkayarak tasarruf edileceğini zannecek kadar da cahilsin.

hande73
Memur
25 Şubat 2022 15:55

Bence konu kapanmamalı. ekonomi her ne kadar kötü de olsa tasarrufu bilincine güzel bir örneksiniz. insanlar tasarruf yapmalı ve tasarruflarını yatırıma yönlendirmeli. herşeye tü kaka dersek olmaz.

Anadolu isyanı
Aday Memur
27 Şubat 2022 14:27

Bu tip insanlarla karşılaştığımda onlara sadece şunu söylüyorum, insan ömrü 300 yıl değil, 200 yıl tırmalayıp biriktireyim sonraki 100 yıl rahat ederim, yok böyle birşey istediğin ladar tırmala, kendi içinnyaşamayanın malını elbet bir başkası çatır çatır yiyecektir, neymiş, gençliğinde sıkıp sonra rahat edecekmiş, yok öyle birşey, yıllar önce itiraf.com sitesinde birinin itirafı çok etkileyiciydi, aynen şöyle diyordu, akademik hayatım boyunca fakir bir ailem olduğu için maddi yoksunluklar çektim, üniversitede tavuk dönerin en ucuzuyla karnımı doyururdum kısıtlı param nedeniyle ayran alır mısın sorusuna hayır diye yanıt verirdim, yıllar geçti şimdi iyi bir firmanın iyi kazanan orta düzey bir yöneticisiyim, geçenlerde gittiğim lbir restorantta yanında birşey içer misiniz sorusuna istemeden hayır yanıtını verdim, anladım ki paranın değiştiremeyeceği şeylerden biri de alışkanlıklarmış.... Bir kere sıkarak yaşarsan biriktirdiklerini de sıkarak harcayamazsın

JessePinkman45
Kapalı
27 Şubat 2022 19:02

Milletle iyi kafa buluyor. bu arkadaş sanırım sen doğalgaz kullanıp ısınmıyorsun soğukta napıyorsun hiç doğalgaz giderin yok ikincisi sosyal aktivitesi olmayan ve dışarı çıkmayan bi adamsın. her akşam evdesin afedersin bi yerini yırtsanda o emektrik ve su 60 ve 24 gelmesi imkansız 100 den aşağı elektirk mi kaldı artık. bu pahalılıkta da gıda ekmek temizlik malzemesine 307 tl bırak ya günde 2 ekmek yesen 90 TL eder. kaldı sana 217 lira 217 liraya 1 kg peynir 1 koli yumurta 2 3 kg domates ancak alırsın oda sana zorlasan bile 1 ay yetmez temizlik malzemesi ne alıyon 1 kalıp sadece sabun mu hikayeden burda milleti işletiyosun

03 Nisan 2022 00:35

sen kazanıyorsun da enflasyon da senden misliyle geri alıyor. dolar altın sepetim yine senden iyidir emin ol.

senin dolar altın sepetin paramparça oldu ama ben kazanmaya devam ediyorum.

betelgeuse13
Yasaklı
20 Haziran 2022 02:14

Güzel
Anadolu isyanı, 2 yıl önce

Bu tip insanlarla karşılaştığımda onlara sadece şunu söylüyorum, insan ömrü 300 yıl değil, 200 yıl tırmalayıp biriktireyim sonraki 100 yıl rahat ederim, yok böyle birşey istediğin ladar tırmala, kendi içinnyaşamayanın malını elbet bir başkası çatır çatır yiyecektir, neymiş, gençliğinde sıkıp sonra rahat edecekmiş, yok öyle birşey, yıllar önce itiraf.com sitesinde birinin itirafı çok etkileyiciydi, aynen şöyle diyordu, akademik hayatım boyunca fakir bir ailem olduğu için maddi yoksunluklar çektim, üniversitede tavuk dönerin en ucuzuyla karnımı doyururdum kısıtlı param nedeniyle ayran alır mısın sorusuna hayır diye yanıt verirdim, yıllar geçti şimdi iyi bir firmanın iyi kazanan orta düzey bir yöneticisiyim, geçenlerde gittiğim lbir restorantta yanında birşey içer misiniz sorusuna istemeden hayır yanıtını verdim, anladım ki paranın değiştiremeyeceği şeylerden biri de alışkanlıklarmış.... Bir kere sıkarak yaşarsan biriktirdiklerini de sıkarak harcayamazsın

seyay
Genel Müdür
21 Haziran 2022 14:53

Arkadaş bekar salça ekmek yiyor ama çoluk çocuk diyor hastası diyor. Demekki bazı şeyleri de başka araç gereçlere bırakmak gerekiyor. Yarın hastasına bir şey olduğunda Adanaya yürüyerek mi gidecek ? ya da 20:15 otobüsünü mü bekleyecek.

Kamunun zencisi, 2 yıl önce
Adam bekarmış zaten. Birde ekmek arası salçalı soğan tavlama dan başka birşey yemiyor günde bir tava kirleniyor sadece. Bir tava için de koskoca makine çalıştırılamaz ki. Normal şartlarda makina kullanımını destekleyen ben bile bu konuda adama hak verdim.

Proletariat
Daire Başkanı
22 Haziran 2022 18:51

Bu arkadaşa 100 kere yazdım burdan belki.. Dedim ki Muğla da yaşadığını söylüyorsun bi tanışmak isterim trol mü yoksa gerçekten böyle biri varmı diye? Geri dönüş olmadı tarafıma... Tabi kide hayat kendisinin ben sadece acaba böyle yaşam olabilir mi gibisine merak etmiştim..
Toplam 514 mesaj
«14151617181920212223242526

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi