Editörler : crops35
07 Nisan 2007 13:03

Tekniker ile teknisyen arasındaki fark nedir?

Hep merak etmişimdir tekniker ile teknisyen arasında konum olarak ya da kanunlar açısında nasıl bir farklılık var, tekniker teknisyenin üstü mü yoksa aynı seviyede mi?

bilgisi olan paylaşsın lütfen...

elektrik_87
Aday Memur
07 Nisan 2007 14:25

teknıker 2 yıllık meslek yuksek okullarından mezun olanlara verılen unvandır.teknısyen ise meslek lısesı mezunlarına verılen unvandır.maaşlarda 80 ytl oynar.

gerit60
Aday Memur
08 Nisan 2007 15:18

Ben üniversitede tekniker olarak çalışmaktayım. Ayrıca teknisyen olarakta çalışan arkadaşlar var. Madem merak ediyorsun teknisyen olan arkadaşım 800 YTL. alıyor, tekniker olanlarda 1075 YTL. alıyor. Şimdi soruyorum o arkadaşa aradaki fark 80 YTL. diyene, çıkarma işlemi biliyorsan görürsün farkı. Kişileri farklı yönlendirmeyin nasıl mühendisle tekniker arasında fark varsa, teknikerle teknisyen arasındada fark vardır.

Cheyenne_
Memur
09 Nisan 2007 18:05

maaş olarak fark var biliyorum ancak,

statü olarak durumlar nedir onu merak ediyorum

tekniker-memur
Aday Memur
10 Nisan 2007 15:46

tekniker olarak mühendisten sonra benim sözüm geçiyor göreve başlıyalı 4 ay oldu ama 20 yıllık usta başı bile bana bağlı eüaş de çalışıyorum ve burda 4 yıllık fakülte mezunu idari personelden bile 200 ytl ye yakın para alıyorum farkı umarım anlatabilmişimdir

tekniker-memur
Aday Memur
10 Nisan 2007 15:51

pardon 200 ytl fazla demek istemiştim

Tekniker Oğuz
Kapalı
01 Mayıs 2007 11:53

Tekniker Teknisyenin amiri oluyor

dılşat
Aday Memur
01 Mayıs 2007 15:19

arkadaşlar ben şuan çevre ve orman bakkanlığında bilgisayar işletmeni olarak görev yapıyorum.ama teknik eğitim fakültesi elektrik öğretmenliğinden mezun oldum.fakat bizim kurumda benim branşımında kadro karşılğı olmadığından başvuru yapmam durumunda eletrik teknikeri olarak teknik hizmetler sınıfına geçmem gibi durum olabilir mi?.bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim

Cheyenne_
Memur
01 Mayıs 2007 22:41

bilgisayar işletmeni genel idari hizmetler kadrosu, geçmek istediğin ise teknik hizmetler sınıfına giriyor, bu geçişi yapman biraz zor, ünvan değişikliği sınavı yapılıyor 10 senede bir falan bu sınavı yakalayıp kazanman lazım. uzun iş anlayacağın...

yeşimdamla
Aday Memur
02 Mayıs 2007 08:36

merhabalar ben bu konuda birşey danışmak istiyorum.nişanlım tekniker nerelerde çalışabilir nereye başvurabiliriz.kpss ye girdi ama puanı düşük 80 90 gibi bir puan alabileceğini de sanmıyorum.telekom,eüaş falan nerede ilan veriyor nasıl takip etmeli?

teşekkürler...

neşlüg
Aday Memur
04 Mayıs 2007 15:13

arkadaşlar benim ünvanım bilg. tekn.milli eğitimdeyim.kurum değiştirmek istiyorum.hangi kurumlara geçiş yapabilirim.yardımcı olursanız sevinirim

aretias81
Aday Memur
07 Mayıs 2007 21:10

kardeşim bırakın bunları kim kimin amiri olaylarını. hepimiz kardeşiz kardeşşşşş....

ism@il
Memur
08 Mayıs 2007 00:04

merhaba arkadaşlar ben tarım bakanlığında vet.sağ.teknisyeniyim bildiğim kadarıyla tarım bakanlığına tekniker alımı teknisyen alımının yüzde birinden bile az aralarında maaş ve tahsilden başka bi fark yok hatta veteriner hekimde benim yaptığım işten başka bişi yapmıyor (özel kliniği olanlar hariç) yeşimdamla nişanlın ne teknikeri o kadar çok bölüm var ki

ahmettm
Şef
15 Mayıs 2007 12:01

her kurumda değişir ama ortalama bi şey dersek;

teknisyen-teknikner-mühendis arasında ortalama 200 ytl oynar.

bizim kurumda

950 - 1200 - 1400

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi