Editörler : supporters.
«159160161162163164165166167168169170»

Simurg213
Kapalı
13 Eylül 2017 21:23

Tarihlerin bir önemi olmayacak bu hafta Cuma KHK çıkacak. Eserden geçen herkes docent olacak

Nedensadeceunı, 7 yıl önce

Açıklanmayan arkadaşların bence kasıma sözlüsü kalır diyerek bence moralleri bozmayalım...zaten hoş, bozacak moral kalmadı...

İnşallah açıklanmayanların da bir an önce açıklanır iyi ya da kötü yoluna bakar herkes...

Zaten hepimiz aynı gemideyiz; açıklananlar açıklanmayanlar ...inşallah sözlü kalkar!

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 21:24

Üak sitesinde hala açıklama duruyor,sözlü sınavlar ekimde yapılacak,geçen hafta konuştuğum memur hangi grupta açıklanırsa açıklansın sınav tarihleri ekime verilecek demişti.Kasıma tarih verilen arkadaşta bir yanlışlık var,tarihi yanlış girmiş olabilirler sisteme,bence üaka bir sormasında yarar var.

Nedensadeceunı, 7 yıl önce

Açıklanmayan arkadaşların bence kasıma sözlüsü kalır diyerek bence moralleri bozmayalım...zaten hoş, bozacak moral kalmadı...

İnşallah açıklanmayanların da bir an önce açıklanır iyi ya da kötü yoluna bakar herkes...

Zaten hepimiz aynı gemideyiz; açıklananlar açıklanmayanlar ...inşallah sözlü kalkar!

Simurg213
Kapalı
13 Eylül 2017 21:25

Diyesim var

Simurg213, 7 yıl önce

Tarihlerin bir önemi olmayacak bu hafta Cuma KHK çıkacak. Eserden geçen herkes docent olacak

13 Eylül 2017 21:28

Hocam yanlışlık olabileceği aklıma gelmedi hiç açıkcası, gözümle gördüm hatta tıptaki bazı arkadaşların da kasım olduğu söyleniyor. İnşallah hata vardır...

dr-mt, 7 yıl önce

Üak sitesinde hala açıklama duruyor,sözlü sınavlar ekimde yapılacak,geçen hafta konuştuğum memur hangi grupta açıklanırsa açıklansın sınav tarihleri ekime verilecek demişti.Kasıma tarih verilen arkadaşta bir yanlışlık var,tarihi yanlış girmiş olabilirler sisteme,bence üaka bir sormasında yarar var.

Nedensadeceunı
Aday Memur
13 Eylül 2017 21:31

Saglik bilimlerinden -1 ve 2 den basvuru yapan arkadaslarimdan tarih verilenler ekim ilk 15 gunu icerisinde...

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 21:40

Hocam kusura bakmayın ama gerçekçi olmak lazım,sözlü sınavın kaldırılmasının şu anda herhangi bir resmi toplantıda gündeme gelmediğini düşünüyorum,sadece bizler ve bazı iyi niyetli hocaların sohbet ortamlarında konuştuğunu biliyoruz.Gündeme gelen konu yar doç luğun kaldırılması,o konuda da sayın cumhurbaşkanının ikna edilmesi çalışmaları yapılıyordur,bu kadroya ihtiyaç olduğundan falan bahsedilmeye yoğun olarak başlandı bile,ayrıca 35000 kişinin doçent olmasının getireceği maddi yükten de bahsetmeye başladılar.

Akademik camianın bel kemiği olan yar doç luğun önemini bildiklerinden,karşılıksız gece gündüz çalışan ve emek veren bu insanların 5 yıl içinde odasında oturan egosundan yanına yaklaşılmayan üretmeyen proflar olmasından ciddi anlamda korkuyorlar.

Haklı olup olmadıklarının tartışmasını ben yapmak istemiyorum.Sorun şu anda sınavın olması değil,sınavın keyfi ve subjektif olması.Yeni kriterler ve daha objektif bir sınav için çalışılması kararı çıkacak komisyondan ve yeni sistemin 2018 bitmeden hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Bu işin sizin söylediğiniz gibi olmasının tek bir yolu var sadece.Sayın cumhurbaşkanı ima etmeden açık bir şekilde doçentlikte sözlü sınav kaldırılsın derse bir gecede kalkar,başka hiçbir yolu yok.Ancak bunu söylememesi için de kulis yapılıyordur eminim.

Simurg213, 7 yıl önce

Anklav
Aday Memur
13 Eylül 2017 21:47

Hocam umut oluyorsunuz, ben de sizin gibi inanmak istiyorum, sürekli tweet atıyorum

ah umut ne güzel şey

Simurg213, 7 yıl önce

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 21:48

35000 kişi biranda doçent edilmeyecektir..elbetteki şartları kendi dönemi içnde yerine getirmiş olanlar ki bu sayı tahminen 9000-10000 civarında..diğer kalanlar içinde yeni şartlar söz konusu olabilir..Üak ve yök komisyonun fikir teatisi olabilir ama ayrı kurumlar sonuçta..

Bulutagacı
Memur
13 Eylül 2017 21:49

Söylediğiniz saat aralıkları veriliyor hocam

Erken gelip kapıda bekleyenler olur ama saatleri farklı veriyolar

fydem, 7 yıl önce

Arkadaşlar ayni juriden birden fazla adayın sozlüye girecegi zaman herkese aynı saati mi söylüyorlar. Saat 10.00 diye. Yoksa her adaya farklı saat mi veriliyor?13.00 ya da 15.00 gibi. Bir bilginiz var mi

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 21:56

Ben Reisin kaldırın şu yard.doç luğu bizim hocalara ihtiyacımız var derken doçentliğin önünü açmayı kastettiğini kesin olarak eminim..peki nasıl açılacak sözlü sınavla mı. Yoksa 7000 civarındaki nisan 2016 yı bunaltan geciktiren mevcut uygulama ile mi..yoksa sayısı belki 1000 bile olmayan aralık2016 yı 4 aydır dosya göndermek için bekleten dbs sistemi ilemi

hoffent
Şef
13 Eylül 2017 21:59

Arkadaşlar sözlü sınavın kalkmasına dair boşuna kafa yormuş ümitlenmişiz. Sözlü konusu hiçbir yetkili tarafından dile getirilmiyor. Sadece mevcut Yrd. Doç lik düzenlemesi yapılması gündemde. O da ne zaman kim bilir.

Bizler için Artık bitti maalesef! Gerçeklerle yüzleşelim.. Çok üzgünüm.

silasrayas, 7 yıl önce

Ben Reisin kaldırın şu yard.doç luğu bizim hocalara ihtiyacımız var derken doçentliğin önünü açmayı kastettiğini kesin olarak eminim..peki nasıl açılacak sözlü sınavla mı. Yoksa 7000 civarındaki nisan 2016 yı bunaltan geciktiren mevcut uygulama ile mi..yoksa sayısı belki 1000 bile olmayan aralık2016 yı 4 aydır dosya göndermek için bekleten dbs sistemi ilemi

Bulutagacı
Memur
13 Eylül 2017 21:59

Sayın hocam

Sizde haklısınız

Ama cumhurbaskanımız önünü açın dedi ön tıkamaktan başka bişey degik

Eve tek çaremiz sesimizi cumhurbaskanımıza duyurmak ve bunun için çaba göstermek lakin bunu korkudan diye düşünüyorum tweeter da aynı kişiler yapıyor ve sayı yetersiz

dr-mt, 7 yıl önce

Hocam kusura bakmayın ama gerçekçi olmak lazım,sözlü sınavın kaldırılmasının şu anda herhangi bir resmi toplantıda gündeme gelmediğini düşünüyorum,sadece bizler ve bazı iyi niyetli hocaların sohbet ortamlarında konuştuğunu biliyoruz.Gündeme gelen konu yar doç luğun kaldırılması,o konuda da sayın cumhurbaşkanının ikna edilmesi çalışmaları yapılıyordur,bu kadroya ihtiyaç olduğundan falan bahsedilmeye yoğun olarak başlandı bile,ayrıca 35000 kişinin doçent olmasının getireceği maddi yükten de bahsetmeye başladılar.

Akademik camianın bel kemiği olan yar doç luğun önemini bildiklerinden,karşılıksız gece gündüz çalışan ve emek veren bu insanların 5 yıl içinde odasında oturan egosundan yanına yaklaşılmayan üretmeyen proflar olmasından ciddi anlamda korkuyorlar.

Haklı olup olmadıklarının tartışmasını ben yapmak istemiyorum.Sorun şu anda sınavın olması değil,sınavın keyfi ve subjektif olması.Yeni kriterler ve daha objektif bir sınav için çalışılması kararı çıkacak komisyondan ve yeni sistemin 2018 bitmeden hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Bu işin sizin söylediğiniz gibi olmasının tek bir yolu var sadece.Sayın cumhurbaşkanı ima etmeden açık bir şekilde doçentlikte sözlü sınav kaldırılsın derse bir gecede kalkar,başka hiçbir yolu yok.Ancak bunu söylememesi için de kulis yapılıyordur eminim.

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:00

Ben bu arada Sn Vahdet Özkoçak a bu durumumuz ile ilgili mesaj atmaya mail atmaya twite davet ediyorum..Etkili bir dernek olup olmadığını bilmiyorum.Akademisyenlerin başka derneği var mı onuda bilmiyorum..

Bulutagacı
Memur
13 Eylül 2017 22:02

Hocam

Vahdet özkoçak hoca neyin mücadelesini veriyor o zaman?

Çok inanmış. Sendika başkanı olarak bir duyum almadan hateket eder mi sizce?

hoffent, 7 yıl önce

Arkadaşlar sözlü sınavın kalkmasına dair boşuna kafa yormuş ümitlenmişiz. Sözlü konusu hiçbir yetkili tarafından dile getirilmiyor. Sadece mevcut Yrd. Doç lik düzenlemesi yapılması gündemde. O da ne zaman kim bilir.

Bizler için Artık bitti maalesef! Gerçeklerle yüzleşelim.. Çok üzgünüm.

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:05

Sayın hocam,verdiğim bilgiler kendi arzu ve temennilerim değil,şu anda Ankara'da konuşulan gerçeklerdir,üstelik tek bir kişiden duyum değil.Çarenin ne olduğunu da söyledim size.Cumhurbaşkanımız çok zeki birisi.Sözlü kalksın isteseydi kaldırın bunu derdi,açın hocaların önünü diyerek bu konuda sorunlar var oturun yeni bir sistem üzerinde çalışın demiş oldu ve 1 sene içinde de yeni bir sistem halledilecek.Konuşmalardan sözlü kaldırılacak sonucunu biz çıkarıyoruz.

silasrayas, 7 yıl önce

silasrayas
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:08

Nasıl bir sistem.. Benim aklıma hiç bişey gelmiyor..

hoffent
Şef
13 Eylül 2017 22:11

Boşuna ümitlenmişiz. Çok ama çok üzücü bir durum..

mhtrmzz
Aday Memur
13 Eylül 2017 22:12

Ülkemde geleceğe dair hedefleri olan, bilimsel, akademik, kafası çalışan insanları bu sınava başvuran. Türkiyenin çalışan beyni bu insanlar. Hepimizin en az 2 yılını, en verimli yıllarını gereksiz meşguliyetler için çaldılar. Yeniden lisans dersleri çalışmakta nedir. Ne için. Kime ne faydası var kitapta yazılanları dikte etmenin. Bu yerine çakılmış kalmış, dinazor, eski zaman hocalarının koltuklarını kaybetmemek adına oturttukları bir sistem. Hepimiz onların icazetini bekliyoruz doçent olabilmek için.

UAK ekibini anlamak da mümkün değil. Ben hiç de yeterince çalıştıklarına inanmıyorum. Ankarada ikamet ettiğim için çeşitli zamanlarda ziyaret ettim. Evet sevimli insanlar ama çalışmak nasıl olur bide bizi görmeleri lazım.

Çok kızgınım. Mazur görün. Jurimden bir hocanın (bunlara hoca bile demek istemiyorum) uydurma bir zırvalığı yüzünden sınav sürecim altüst oldu. UAK bu süreçte çok yavaş ve yetersiz. Sanki suçlu benmişim gibi bekliyorum. Daha çok da bekleyecek gibiyim. Artık doçent olmak istediğimden de emin değilim. Kime neyi ispatlıyorum ki ben. Herşeyi bırakıp araştırmalarıma dönmek istiyorum. Banada ülkemede daha çok hayrı olur. Yurtdışında araştırma amacıyla bulunmuştum. Bu doçentlikle mi ordaki kaliteyi tutturacağız. Hepimizi harcıyorlar. Hakettiğimiz muamele bu olmamalıydı. Hoş bizim deveninde neresi doğruydu ki...

fzk1977
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 22:12

Sohbet edip yayınlarımızı çalışmalarımızı çabalarımızı hedeflerimizi anlatabileceğimiz bu kadar yıpranmadan doçent olabileceğimiz bir sistem olsa çok iyi olurdu.

silasrayas, 7 yıl önce

dr-mt
Şube Müdürü
13 Eylül 2017 22:13

şu an için onların aklında da birşey olduğunu sanmıyorum.O yüzden biraz daha zaman var,bekleyip göreceğiz.Bu arada sınavlar ve işleyiş aynı şekilde devam edecektir.

silasrayas, 7 yıl önce

Toplam 7267 mesaj
«159160161162163164165166167168169170»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi