Editörler : E.Kayı Han
«316317318319320321322323324325326327»

Eses.26.
Şef
31 Aralık 2019 14:17

Benim bakanlıktan gelen yazı ile alındı 3 oldu istemedim hiç. Gelen emirde kimliğin alınması yazıyordu hiç de itiraz etmedim almak için
poyraz3435, 4 yıl önce
Kurum kimlik kartlarının geçici olarak geri alınması MADDE 7 - (1) Kimlik kartları; a) Tutuklanma, b) Hapis cezalarının infazı, c) Mahkemelerce güvenlik tedbiri olarak verilen geçici meslekten veya memuriyetten men cezalarının infazı, ç) Genel veya yerel seçim için istifa, d) Diğer hizmet sınıflarındaki memur ve işçiler için silahaltına alınma hallerinde, personelin görev yaptığı birim tarafından muhafaza edilmek üzere geçici olarak geri alınır. (2) Meslekten veya memuriyetten çıkarma cezalarını gerektiren bir suçtan veya 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (5) numaralı alt bendinde belirtilen suçlardan dolayı hakkında görevden uzaklaştırma kararı verilen veya bu suçlardan tutuklu veya hükümlü bulunan personelin emekli olması durumunda emekli kimlik kartı verilmez. Ancak, bu personele suçsuz bulunduklarını belgelendirdikleri takdirde emekli kimlik kartı verilir. (3) Geçici olarak geri alınan kimlik kartları, personelin görev yaptığı birimin personel işleriyle görevli birimleri tarafından muhafaza edilir. Birinci fıkra kapsamında bulunan haller sona erdiğinde kimlik kartları ilgili personele teslim edilir. (4) Yurt dışı misyon koruma ve uluslararası sözleşmeler gereği yurt dışında görevlendirilen veya devlet tarafından eğitim yapmak üzere yurt dışına gönderilen personelin kimlik kartı geri alınmaz.

poyraz3435
Memur
31 Aralık 2019 14:32

Aslında açıkta olan birinin kimliğinin alınması saçma. Açıkta olup da Lojmanda oturanlar var. Orduevi aidatı yine hali hazırda açıkta olanlardan kesilmekte. Kurumlar arası da farklı uygulamalar var. Açığa alınanların bir çok kısmı da gözaltı sürecinden sonra alınan kimliğini talep etmedi.
Eses.26., 4 yıl önce
Benim bakanlıktan gelen yazı ile alındı 3 oldu istemedim hiç. Gelen emirde kimliğin alınması yazıyordu hiç de itiraz etmedim almak için

kurt400
Aday Memur
31 Aralık 2019 14:35

Kimlik 34 aydır bende. silahı teslim ederken kimligide verdim personel subedeki astsby açıkta sin kimlik sende kalacak dedi o gün bugundur bende
poyraz3435, 4 yıl önce
Aslında açıkta olan birinin kimliğinin alınması saçma. Açıkta olup da Lojmanda oturanlar var. Orduevi aidatı yine hali hazırda açıkta olanlardan kesilmekte. Kurumlar arası da farklı uygulamalar var. Açığa alınanların bir çok kısmı da gözaltı sürecinden sonra alınan kimliğini talep etmedi.

Eses.26.
Şef
31 Aralık 2019 14:48

Uğraşmaya mücadele ettirmeye bıktırdılar kardeşlerim kimlik de onlarda kalsın napalım çok da önemli değil yani

poyraz3435
Memur
31 Aralık 2019 16:21

Jandarma Genel Komutanlığı emri yeni yayınlamış yani bir haftalık mevzu bu. Ararlar büyük bir ihtimal. Aramazlar ve istemezler ise buraya yazın lütfen.
kurt400, 4 yıl önce
Kimlik 34 aydır bende. silahı teslim ederken kimligide verdim personel subedeki astsby açıkta sin kimlik sende kalacak dedi o gün bugundur bende

Bsrhlvc
Aday Memur
31 Aralık 2019 22:02

ihraç veya geri dönüş ile ilgili yeni bilgi varmı birde yargitay karari vs deniliyordu o konu hakkindada bir bilgisi olan varmı?

Eses.26.
Şef
02 Ocak 2020 13:24

Dün yine canım sıkıldı cimere yazdım :) canim sıkıldıkça yazıyom sağolsun cevap vermiyorlar ha cevap verse bile bani tatmin etmiyor. Şöyle yazdım adli ve idari dosyamın bitmiş olması ve bi araya getirilip karar verilmesi gerekirken nasıl olur da uzatma kararına imza atabilirler yine ayni dosya üzerinden 2020 Kasım da nasıl bi karar verecekler aileml birlikte heyecan içinde bekliyoruz. Tabi çok uzun yazdım biraz ironi biraz laf sokarcasına doldurdum baya

limom
Aday Memur
02 Ocak 2020 18:03

En azından sana cevap veriyorlar.

Bana verilen cevaplar hep aynı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) hitaben yapmış olduğunuz ........... tarihli ve (...............) sayılı başvurunuz tarafımızdan alınmıştır.

Yapılan inceleme neticesinde; başvurunuzun 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanun'unun 19 ve 20'nci maddeleri gereğince bilgi edinme kapsamı dışında değerlendirildiği bilgilerinize sunulur.

ŞEKLİNDE AYNI CEVABI ALIYORUM

Eses.26., 4 yıl önce
Dün yine canım sıkıldı cimere yazdım :) canim sıkıldıkça yazıyom sağolsun cevap vermiyorlar ha cevap verse bile bani tatmin etmiyor. Şöyle yazdım adli ve idari dosyamın bitmiş olması ve bi araya getirilip karar verilmesi gerekirken nasıl olur da uzatma kararına imza atabilirler yine ayni dosya üzerinden 2020 Kasım da nasıl bi karar verecekler aileml birlikte heyecan içinde bekliyoruz. Tabi çok uzun yazdım biraz ironi biraz laf sokarcasına doldurdum baya

coyote2
Aday Memur
03 Ocak 2020 01:03

uzatma kararı alındıgını nasıl öğrendiniz?

Eses.26., 4 yıl önce

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 01:17

31 Aralıkta beni aradi personel şube kimliği istedi, kanun değişmiş yeni emir geldi dedi, gönder dedi, bende emiri gonder teblig et gonderim dedim. Anlamadığım şu silah bende, kimlik bende ee silahi nasil ibraz edicem ben, kimliğe kadar kaldimi bu devlet, acizlik nedir devletin ne durumda olduğunu görebiliyorum. 23 aydir aciktaym, idari sorusturmam bitti adli sorusturmam bitmedi, savci 23 aydir kabuğuna çekilmiş kamlumbağa misali.. Isnat edilen suç kasıtli gerçek dışı rapor tanzim etmek imza etmek veya ettirmek, delil yok bisey yok savci beyler neyi bekliyor meraklar icindeyim. Allah açıkta olan herkese yardım etsin, zor ya hem manevi hem maddi olarak, psikoljik olarak bitmis durumdayim, 23 ay değilde 23 yil oldu sanki

Eses.26.
Şef
03 Ocak 2020 01:21

Ben aradım il jandarma yı noldu diye aaa evet uzatma verilmiş ben şey etmeyi unutmuşum dedi
coyote2, 4 yıl önce

uzatma kararı alındıgını nasıl öğrendiniz?

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 01:21

Kimlik alınacak, silah bende, diyorumki silahi nereme sokayım kimliksiz, hadi polis jandarma cevirdi beni adamlara nasil ibraz edicem diyorum personel şubenin cevabi: Bilmiyorum ki, siz ne biliyorsunuzki zaten seni o goreve koyanin alnindan operim ey yavrum be teskilat kimlere kaldı

Eses.26.
Şef
03 Ocak 2020 01:23

Hahaha
Akay2012, 4 yıl önce

Kimlik alınacak, silah bende, diyorumki silahi nereme sokayım kimliksiz, hadi polis jandarma cevirdi beni adamlara nasil ibraz edicem diyorum personel şubenin cevabi: Bilmiyorum ki, siz ne biliyorsunuzki zaten seni o goreve koyanin alnindan operim ey yavrum be teskilat kimlere kaldı

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 01:24

Her 2 ayda bir acik süresini uzatiyorlar, sebebi adli sorusturma. Cimere yazdim 2 ayda cevap verdi, diyorki idari sorusturma bitmis adli sorusturma devam ediyor, ya bizde biliyoruz onu 23 aydir savci karar vermedi, 2 ayda bir uzatiyorlar ben ne soruyorum adamlar ne cevap veriyor, cimerde alem

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 01:27

:)) devlet buyukleri şaşırmış durumda kimin neyaptigi belirsiz

Eses.26., 4 yıl önce
Hahaha

Günahsızz
Aday Memur
03 Ocak 2020 10:50

Hekese merhaba bugün benide aradılar kimlik için memleketteyim şuan getiremem dedim aman çok acil verilmesi gerekiyor gn.k.lık emir yazdı dediler genel k.lik niye bu kadar acele ediyor olabilir çok saçma değil mi alti üstü bir kurum kimliği

kurt400
Aday Memur
03 Ocak 2020 12:21

Bu kimlik isteme sebepleri nedir acaba, ben kimlikler değişecek diye duydum ondan olabilir mi ?
Günahsızz, 4 yıl önce

Hekese merhaba bugün benide aradılar kimlik için memleketteyim şuan getiremem dedim aman çok acil verilmesi gerekiyor gn.k.lık emir yazdı dediler genel k.lik niye bu kadar acele ediyor olabilir çok saçma değil mi alti üstü bir kurum kimliği

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 13:48

Sebebini söylemiyorlar lakin ben kimliği gondermicem dedim emri gönder önce neye göre istiyorsun dedim, oda emri posta ile gonderceklerinj soyledi, emri görürsem yazarım sebeplerini soylemiyorlar

Günahsızz, 4 yıl önce

Jan6505
Aday Memur
03 Ocak 2020 14:38

Öncelikle herkese geçmiş olsun. 2012 yılı sonundan tek ardisik aranma var, tanık beyanı yok. Yaklaşık 5 aydır aciktayim. Bugün kurumdan savunma geldi. ilk mahkeme oldu ve ertelendi yani daha mahkeme sonuçlanmadı. savunmanın bu kadar erken gelmesi normal mi ve olası ihraç hemen olur mu. ( ep den faydalandim ancak bir suç ikrarı yoktur. ep den yararlanma sebebim 8-10 yıl önceki dershane ve okul dönemiyle ilgilidir. lütfen önyargılı yaklaşmayınız. ) bilgisi olup da cevap verebilecek olan varsa sevinirim.

_uslanmaz_
Şef
03 Ocak 2020 15:12

Arkadaşlar bende valilik açığı var .

Beraat kararım 19 aralıkta kesinleşti

Bende bağlı olduğum il jandarmaya müracaat ettim.

Onlar genel komutanlığa görüş için yazdılar.

3 yıldır kimliğim onlardaydı .müracaat ettiğim gün kimliğimi geri verdiler.

Genel komutanlığı arıyorum. Cevap yok. Daha doğrusu telefonu açıp cevap veren yok . sadece santral ile muhattap olabiliyorum.

37 aydır açıktayım.

Ne savunmam alındı . nede idari tahkikat geçirdim.

Toplam 9704 mesaj
«316317318319320321322323324325326327»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi