Editörler : Pangaea
01 Ağustos 2020 17:49

Atama full Doğu'ya olursa

branşımdan (ingilizce)mezun ve dereceye girmiş tanıdıklarım var. Atama full doğuya olacak söylentileri üzerine konuşuyorduk geçen gün. Sıralamam 700lerde full doğu açılırsa kaymadan çok güzel yerlere gidebilmeyi umuyordum ama batı açılmadığı takdirde en mümkün yerleri tercih edip gitmeyeceklerini, haklarını kimseye bırakmayacaklarını söylediler. Çoğu olmadı başka iş yaparız kafasında. Gerçekten acınası bir durum.

bilkyaz13
Memur
01 Ağustos 2020 18:18

full doğu açılmaz ama 700 sıralamayla batıya gidemezsin

Qwertyu1
Aday Memur
01 Ağustos 2020 18:37

Doğuyu sanki sürgün yeri gibi görüyorsunuz. Kafanızdaki örümcek ağlarını temizleyin, Doğunun ülkemizin bir parçası olduğunu unutmayın. Bu düşüncelerden kurtulun, gelin geri kalmış gördüğünüz Doğuyu beraber geliştirelim. Ben bir Diyarbakırlı olarak bu ağzınızdan hiç hoşlanmadım, onur kırıcı bir davranış. Kısmet olursa öğretmen olacaksınız lütfen bu düşüncelerinizden kurtulun. Geldiğinizde mükemmel doğasını ve sıcak insanları görüp bu düşüncenizden utanırsınız umarım.

teacherofenglish1
Aday Memur
01 Ağustos 2020 20:54

harika bir cevap, umarim utanirlar
Qwertyu1, 4 yıl önce
Doğuyu sanki sürgün yeri gibi görüyorsunuz. Kafanızdaki örümcek ağlarını temizleyin, Doğunun ülkemizin bir parçası olduğunu unutmayın. Bu düşüncelerden kurtulun, gelin geri kalmış gördüğünüz Doğuyu beraber geliştirelim. Ben bir Diyarbakırlı olarak bu ağzınızdan hiç hoşlanmadım, onur kırıcı bir davranış. Kısmet olursa öğretmen olacaksınız lütfen bu düşüncelerinizden kurtulun. Geldiğinizde mükemmel doğasını ve sıcak insanları görüp bu düşüncenizden utanırsınız umarım.

burakpasa22
Aday Memur
01 Ağustos 2020 20:56

doğuyu sürgün yeri gibi gördüğümüz yok ancak doğuda geçinebilecek kadar zengin de değiliz. Batıda evim var, doğuda 1500-2000 tl kira ve kışın deli gibi yakıt ücreti verecek param maalesef yok. halkın memuru geçim kaynağı olarak gördüğü bir bölgede bu durum gayet normal.

Qwertyu1, 4 yıl önce

e3575m
Şef
01 Ağustos 2020 21:05

1500-2000 tl doğuda kira vermek, batıda çok uygunmuş gibi ne saçma yorum. İsteyen 2000 tl lik ev bulur isteyen 1000 tl bunun doğusu batısı yok.
burakpasa22, 4 yıl önce

doğuyu sürgün yeri gibi gördüğümüz yok ancak doğuda geçinebilecek kadar zengin de değiliz. Batıda evim var, doğuda 1500-2000 tl kira ve kışın deli gibi yakıt ücreti verecek param maalesef yok. halkın memuru geçim kaynağı olarak gördüğü bir bölgede bu durum gayet normal.

Qwertyu1
Aday Memur
01 Ağustos 2020 21:25

Kıymetli öğretmen adayı, sıkıntı Doğu Batı söyleminizde ve Batı'yı Doğunun çok üstünde görmenizde, Doğuyu dışlayıcı bir dil kullanmanızda. Evet doğru burada eğitim imkanları batıdaki kadar iyi olmayabilir. Ama bunları düzeltecek iyileştirecek olan bizleriz. Elbette istediğiniz şey gayet doğal. Lakin yaşadığınız şehirden farklı bir batı şehrine atanmanız durumunda tekrar dile getirdiğiniz miktarlarda veyahut ona yakın meblağda kira ödemeyecek misiniz? Lütfen bakış açınızı değiştiriniz. Bizler geleceğin neslini yetiştirecek olan eğitimcileriz. Bunun farkında olalım neyi temsil ettiğimizi asla unutmayalım. Siz sadece bir öğretmen olmayacaksınız. Bir öğretmenden fazlası olacaksınız.
burakpasa22, 4 yıl önce

eray1818
Şef
01 Ağustos 2020 23:37

ben size şunun garantisini vereyim , meslek hayatımızın en güzel yılları doğu'da geçecek buna emin olun.. üniversiteyi doğu'da okudum , mezun oldum memleketime batıya geldim şuan doğu'yu çok özlüyorum.. bu atamada sıralamadayım , doğu'dan başka yerleri yazmayacağım..

hedeff2023
Aday Memur
01 Ağustos 2020 23:45

İstanbul dan gideyim de nere olursa olsun. Doğu da Van Diyarbakır Mardin keşke olsa . Hayat yeşil ile doğa ile iç içe güzel.betondan gidelim de nere çıkarsa bahtimiza

02 Ağustos 2020 00:40

Tuzu kuru bir grup İngilizce öğretmeninin beyanı işte.

Türkçem12
Aday Memur
02 Ağustos 2020 00:49

Atama full doğuya olursa ne olur biliyor musun? Sadece çok güzel olur. Bingöllüyüm. Türkiyenin neresi gelirse başım gözüm üstüne. Seve seve gider yaparım mesleğimi. Geçim sıkıntısı daha az çekersiniz doğuda. Batıda hayat pahallı doğuda değil.

burakpasa22
Aday Memur
02 Ağustos 2020 01:07

yazdığım şeyi gerçekten okudunuz mu emin değilim. konu altındaki ilk mesajıma bakarsanız batı açılmazsa yüksek puanlıların tercih yapmayacağını, benim de böylelikle doğuda daha iyi yerleri seçebileceğimi söyledim. daha iyiden kasıt da ilçe yerine merkez burada. sonraki mesajım ise yazdığınız mesaja cevap niteliğindeydi. doğuda yaşam şartları zor iklimden dolayı ve kiralar batıdakinden bile fazla olabiliyor. yerleşik düzeni olan bir insan kalkıp da doğuya gitmez batıda çalışma imkanı varken. neden bu kadar kompleksli olduğunuzu anlayamadım. batıda ilk atama için açılan yerler mahrumiyet bölgesi değil mi?

Qwertyu1, 4 yıl önce
Kıymetli öğretmen adayı, sıkıntı Doğu Batı söyleminizde ve Batı'yı Doğunun çok üstünde görmenizde, Doğuyu dışlayıcı bir dil kullanmanızda. Evet doğru burada eğitim imkanları batıdaki kadar iyi olmayabilir. Ama bunları düzeltecek iyileştirecek olan bizleriz. Elbette istediğiniz şey gayet doğal. Lakin yaşadığınız şehirden farklı bir batı şehrine atanmanız durumunda tekrar dile getirdiğiniz miktarlarda veyahut ona yakın meblağda kira ödemeyecek misiniz? Lütfen bakış açınızı değiştiriniz. Bizler geleceğin neslini yetiştirecek olan eğitimcileriz. Bunun farkında olalım neyi temsil ettiğimizi asla unutmayalım. Siz sadece bir öğretmen olmayacaksınız. Bir öğretmenden fazlası olacaksınız.
02 Ağustos 2020 01:35

Millet atanmak için nelerini feda ederken böylelerinin gideceği yeri beğenmemesi benim öğretmenlik anlayışıma sığmıyor... Yazık gerçekten

Yay0055
Aday Memur
02 Ağustos 2020 01:56

Arkadaşlar polemiğe gerek yok. Herkesin bir yaşam alanı ve standardı var. Burdaki herkes bekar değil ki ceketini alıp heryere gitsin. Insanın kurulu düzenini ( ev iş aile akraba eş-dost ) bırakıp başka bir şehre gitmesi hiç kolay değil. Hele bir de arkada biraktiklarinizin size ihtiyacı varsa. Allah herkese gönlündeki yeri nasip etsin.

aahmedakiff
Aday Memur
02 Ağustos 2020 06:15

düşmezdi kardaş kardaşa

aahmedakiff
Aday Memur
02 Ağustos 2020 06:17

istanbul muş 'ta olsaydı -mahzuni şerif-

Qwertyu1
Aday Memur
02 Ağustos 2020 08:58

Kompleksi değilim. Sadece bu söylemler doğru değil. Doğu Batı ayrımı yapmaktansa yaşadığım şehir ve diğerleri ayrımı yapabilirdiniz eğer gerçekten söylediğiniz gibi kurulu düzeninizi bozmak istemeyip yaşadığınız yerde kalmak isteseydiniz. Soruyorum, misal olarak İzmir'de yaşıyorsunuz. Kocaeli'ye atandınız. Sizin kurulu düzeniniz bozulmayacak mı ? Amacın kesinlikle polemik oluşturmak değil .Ama lütfen ön yargılı olmadan önce yaşayın. Biz yaşıyoruz, mutluyuz. Sizler gibi değerli insanları misafir etmekten de mutluluk duyarız.
burakpasa22, 4 yıl önce

yazdığım şeyi gerçekten okudunuz mu emin değilim. konu altındaki ilk mesajıma bakarsanız batı açılmazsa yüksek puanlıların tercih yapmayacağını, benim de böylelikle doğuda daha iyi yerleri seçebileceğimi söyledim. daha iyiden kasıt da ilçe yerine merkez burada. sonraki mesajım ise yazdığınız mesaja cevap niteliğindeydi. doğuda yaşam şartları zor iklimden dolayı ve kiralar batıdakinden bile fazla olabiliyor. yerleşik düzeni olan bir insan kalkıp da doğuya gitmez batıda çalışma imkanı varken. neden bu kadar kompleksli olduğunuzu anlayamadım. batıda ilk atama için açılan yerler mahrumiyet bölgesi değil mi?

hedeff2023
Aday Memur
02 Ağustos 2020 09:14

Acimasiz olmayın arkadaslar.yasam standartları diye bir şey var. Biz 30 a dayadik bıktık İstanbul dan ama genç arkadaşlar için hevesler vardır hala. Hem aileye yakın olma hem de gençliğin verdiği heves olarabilir. Ayrim olayina gelince takılmayın o kadar. Elestireceksek üç yılın sonunda koşa koşa batı ya gelenleri elestirelim. Allah herkese gönlüne göre nasip etsin. Benim gönlümde Mardin Van Diyarbakır gibi şehirler var. Kısmet diyelim :)

sistemlink
Şef
02 Ağustos 2020 16:09

İstanbul dan uzak olmak istiyorum wallahi yaşlandım binlerce çeşit insan buraya para da dayanmıyor aldıgını çatır çatır harcıyorsun..dayanamıyorsun bir de bayansan offf :D

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi