Editörler : F16 Gökçen
27 Mayıs 2009 11:08

Çelebi-Havaş Hakkında Bildikleriniz?

bir arkadasım celebı ve havaşın formunu getrdı. ama 800 cıvarı maas alırsın vardıya vs.. olur dedı. dogrumuu?? çalışanlar fikir verirse sevıbnırıım.. önlisans mezunuyum..

umutmavi
Memur
27 Mayıs 2009 12:14

Merhaba oseka1

Çalışanlardan aldığım bilgilere göre vardiya olduğu doğrudur.Maddi olanaklarının pek kötü olmadığını söylediler.Firmalar hakkında fikir edinmek istiyorsan www.nasil1firma.com adlı siteye bakabilirsin. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir.

27 Mayıs 2009 13:21

oseka1,

Benim kuzenim havasta calisti 8 ay kadar. Hatta ilk is tecrubesiydi. Valla memnundu aslinda. Egitim falan aldi havaciligi orada ogrendi diyebilirim. Ama sozlesmeli girdi o, 8 ay sonra cikacagi belliydi bastan.Maasida iste senin yazdigin kadar biseydi ama fenada degil, oradan pegasusa gecti mesela pegasus daha az verdi diye biliyorum.

Ama havacilik dusunuyorsan bir yerlerden baslamak icin iyi bir firsat Havas. Ordan rotasyonda olabiliyor sonucta benim kuzenim orneginde oldugu gibi:)

kitty35
Memur
29 Mayıs 2009 09:13

operasyona girmek istiyosan gir derim. eğer orda çalışırsan belki meslek bile değiştirmek isteyebilirsin. Apronda çalışmaya başlayınca bağımlılık yapar:) ama içerde trafikte (check in) çalışırsan işte öylesine bi iş ama iş tabi.

mrt38
Aday Memur
01 Haziran 2009 16:36

BEN 6 AY PART TİME THY DE ÇALIŞTIM.KÜÇÜK BİR ALANDA ÇELEBİDE ÇALIŞANLARLA DA İÇLİ DIŞLIYDIK.ŞU AN 600 CİVARI+MULTİNET ALIYORLAR.MAAŞI YETER DİYOSAN ZEVKLİ Bİ İŞ.AMA GECEN GÜNDÜZÜN OLMAZ SONUÇTA UÇAĞIN İNİŞİNE KALKIŞINA GÖRE VARDİYAN OLUR.AMA HAVACILIK ZEVKLİ Bİ İŞTİR.İKİSİNİN ARASINDA SEÇİM YAPMAK ZORUNDAYSAN HAVAŞ DAHA İİDİR BENCE

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
08 Haziran 2009 17:53

arkadaşlar siz kabin memurluğundan mı bahsediyorsunuz? yani hosteslikden??

08 Haziran 2009 18:23

Hayır yolcu hizmetleri veya harekat bölümlerinden bahsediliyor.Uçuş degil bu bahsedilen pozisyon.

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
10 Haziran 2009 00:57

peki lise mezunu alınıyor mu?

mrt38
Aday Memur
12 Haziran 2009 01:29

çalışanların şef falan hariç geneli lise mezunu en istanbulu bilmem ama anadoluda böyle

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
12 Haziran 2009 22:04

prince_of_wales ve mrt38 öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim

alım mı var?(izmirde dahil mi)

alım varsa başvuru yeri hangi adres?

saygılar...

flight87
Memur
12 Haziran 2009 22:22

Çelebide şuan ses yok. Havaşı bilemem.kabin memurluğuda iyiir bence.

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
13 Haziran 2009 14:41

gncl...

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
15 Haziran 2009 00:35

selam arkadaşlar,havaşa iş başvurusunu bizzat netten mi yapıyoruz yoksa,bizzat yerine gidip mi yapıyoruz?(netten sitesinden başvuru yapılcak kısım yok)

saygılar...

ah memur olsm_sevinç
Genel Müdür
15 Haziran 2009 15:51

gncl...

oseka1
Şef
19 Haziran 2009 15:35

ya bana basvuru formları geldı. torpıl yanı. ama ark dedıkı evlısın cocugun var. bı bayan ıcın degmez bence. ama ıstersen ugarsırım :( su anda ısım var benmde ama eger cıkartılırsam düşünücem. ama anladıgım kadarıyla ıstıfa edıp gecmeye degmez dıyosunuz.. önlisansım dil yok ne faydası getırısı olabılrıkı bana ???

mrt38
Aday Memur
19 Haziran 2009 15:44

oseka1

arkadaşım evliysen ve çocuğun varsa bence girme hiç bu işe zorda kalmadıkça.uçak rötar yapar,gece vardiyan olur.ben thy de part time çalıştım biliyorum zevkli iştir ama evli ve çocuklu bi bayan için pekte ideal değil.

oseka1
Şef
19 Haziran 2009 18:08

:( sımdılık oyle bır durum yok ama cıkartmalar olabılır :( mecbur kalırsam mecburen

19 Haziran 2009 20:43

Yani arkadaslar bence de pek dusunmeyin derim. Bende thyde part-tıme calistim bir donem. Su anda kuzenim pegasusta. Yani vardiya olayini hem tecrube ettim..hem de agirlastirilmis halini su an kuzenimde goruyorum. Soyle diyebilirim cok zor. Part-timeken de zordu ama bu kadar anlamamistim. Kuzenim gece 3te kalikiyor ise gidiyor mesela..ki bu iyi bir vardiya. Yaz vardiyasinda gece 12 sabah oluyor mesela. Eve gelince yapabildigi tek sey merhaba demek..sonrada serilip uyumak:) Hic bir sey yapamiyor. Dusunsenize evli ve cocuklu oldugunu..Hic duzen yok..o halde isten gelince gozu bile gormez cocuklarini..

Ama sunuda belirtmek isterimki bu yorucu vardiya duzeni havas ve pegasusta gecerli..Yani thyde de var gece-gunduz vardiyalari ama 8er saatlik dilimlere bolundugu ve aylik programiniz ay basinda belli oldugu icin daha bir duzenli. Ve herkese haftada 2 gece-2 günduz-2 sabah var..Pegasusta veya havastaki gibi bugun gel gece 12 saat calis, yarin gel su kadar gibi bir durum olmadigi icin daha az yipranirsiniz.

Kissadan hisse thyye g,rme sansiniz yoksa vardiya duzenli calisan havas-celebi vs gibi yerleri pek tavsiye etmem. Yine de siz bilirsiniz tabi..Saygılar.

19 Haziran 2009 20:51

Bir hatirlatma daha..Thyde bahsettigim bu vardiya duzeni yolcu hizmetleri icin gecerlidir. Harekat veya ucus calisma duzeni hakkinda bir bilgim yok..

Ama sevinc arkadasimiz bahsetmis galiba kabin meurlugu dusundugunden.Calisma sartlari zordur arkadaslar..surekli ucmak da herkese gore olmayabilir ama bu firmalarda yer memurlugunu tercih edeceginize thde bu meslegi tercih edin derim, bir de ucmayi seviyorsaniz. Maaslari cok iyidir, iyi para biriktirirsiniz..Yeni baslayip da thydeki kabin memuru maaslarini alan sayili meslek vardir. Kosullari bu anlamda iyi ama meslegi sevmek lazim, yoksa ileride kulfet gelir.. Herkese hayirli aksamlar..

oseka1
Şef
08 Temmuz 2009 11:08

ilginiz için tesekkurler sımdılık gerek kalmadı sükür :))

b.z.a.
Aday Memur
16 Ağustos 2010 15:39

arkadaşlar bana Çelebi'nin işe alma sürecinden daha doğrusu sınav sürecinden bahsedebilecek olan birileri var mı? nasıl sınav yapıyorlar.. ing sözlü falan mı?

Toplam 247 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi