Editörler : ayşegül bgm
03 Ağustos 2020 14:11

Ücretsiz(aylıksız) izin nasıl alınır?

Ücretsiz(aylıksız) izin nasıl alınır? Herhangi bir şartı var mıdır? Herhangi bir mazeret göstermek gerekir mi? ne kadar süre alınabilir?

Merve daştan
Aday Memur
03 Ağustos 2020 17:04

anneyseniz analık izninin bitimine ücretsiz izin alınabiliyor yada memuriyette 10 yılınızı doldurduysaniz idarenin insifiyatinde 1 senelik ücretsiz izin oluyor

mahya su
Aday Memur
03 Ağustos 2020 17:13

idarenin insifiyatinde 1 senelik ücretsiz izin için kadrolu olmak yetmiyor mu

akalem52
Memur
03 Ağustos 2020 17:44

yanlış Bilgi vermişsiniz 5 yıl memur olmak yetiyor.
Merve daştan, 4 yıl önce
anneyseniz analık izninin bitimine ücretsiz izin alınabiliyor yada memuriyette 10 yılınızı doldurduysaniz idarenin insifiyatinde 1 senelik ücretsiz izin oluyor

akalem52
Memur
03 Ağustos 2020 17:45

5 yıl çalışmış olmuş olman lazım. onun dışında yurt dışında eğitim için de alabilirsin ücretsiz izin
mahya su, 4 yıl önce

mahya su
Aday Memur
03 Ağustos 2020 17:51

tamamdır teşekkürler.

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2020 22:12

İdarenin insiyatifi nedir arkadaşım bu kanunun verdiği bir haktır

akalem52
Memur
03 Ağustos 2020 22:43

5 yıl ve üzeri memurların Aldığı ücretsiz izin yönetimin insiyatifinde verilmesi zorunlu değil. doğum sonrasında verilen zorunlu veriliyor.
Beratttt, 4 yıl önce

İdarenin insiyatifi nedir arkadaşım bu kanunun verdiği bir haktır

lDeimosl
Genel Müdür
04 Ağustos 2020 08:23

5 yılı dolduran memur mazeretli ya da mazeretsiz ücretsiz izin alabilir. İdarenin uygun görmesi şartıyla tabi.

mahya su, 4 yıl önce

EdaÇentikli
Yasaklı
04 Ağustos 2020 18:01

Yurtdışında eğitim için yine maksiimum 1 sene mi hakkımız var?

akalem52, 4 yıl önce
5 yıl çalışmış olmuş olman lazım. onun dışında yurt dışında eğitim için de alabilirsin ücretsiz izin

akalem52
Memur
04 Ağustos 2020 18:17

Sağlık durumunuan binaen 18 aya kadar, - Doğumdan dolayı 24 aya kadar, - Evlat edinene 24 aya kadar, - Burslu veya Devlet imkanlarıyla yurtdışında eğitim görmeye gideceklere ve bunların eşlerine, öğrenim süresi kadar, - Beş yılını dolduranlara, istek üzerine 6+6 ay şeklinde 12 aya kadar, - Askere gidenlere askerlik süresine kadar, aylıksız izin verilebilmektedir.
EdaÇentikli, 4 yıl önce

Yurtdışında eğitim için yine maksiimum 1 sene mi hakkımız var?

kristaldeniz
Genel Müdür
05 Ağustos 2020 21:27

5 hizmet yılını doldurana 6+6 değil de en fazla iki parça halinde toplam da 1 yıl ücretsiz izin verilebilir şeklinde düzeltmek isterim.

akalem52, 4 yıl önce
Sağlık durumunuan binaen 18 aya kadar, - Doğumdan dolayı 24 aya kadar, - Evlat edinene 24 aya kadar, - Burslu veya Devlet imkanlarıyla yurtdışında eğitim görmeye gideceklere ve bunların eşlerine, öğrenim süresi kadar, - Beş yılını dolduranlara, istek üzerine 6+6 ay şeklinde 12 aya kadar, - Askere gidenlere askerlik süresine kadar, aylıksız izin verilebilmektedir.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi