Editörler : "eskiyara"Pangaea

dehneliler
Genel Müdür
21 Eylül 2020 03:33

Bi yürü git öğretmenin cahili. Nadanla tartışılır mı? Nadan diline ne gelirse söyler. Gelmişsiniz buraya cahil cahil konuşuyorsunuz. Biz kendi durumumuzu örnek verdik. Size öğrenciye numara ver diyen mi var, veli vatsap grubu kur diyen mi var? Ne haliniz varsa görün. Daha dün atanmış 8 yıllık öğretmene yetersiz niteliksiz diyor. İşte etme cahille muhabbet küstürürsün diye boşuna demiyorlar. Öğretmeni soyup eşek sudan gelinceye kadar dövecekmişler, Klavyeden mi yapılacak bu işi? Doktorla ptt memuru ne alaka? Yok mu itfaiyeci eczaneci de? Sende neyin kafası var? Eskiler boşuna dememiş, tahsil cehalet alır terbiyesizlik baki kalır diye

rodiva, 4 yıl önce

ben sanmıyorum... kaba saba da olsa REALİTEYİ yansıtmış hocamıztüm çıplaklığıyla.

yani gerçekleri kabullenmek lazım.

sen gerçekten şimdi ptt de gişede duran personele gidip tel nosunu sorsan verecek mi?

doktora bırak cep numarasından, hastane numarasıyla dahi ulaşabiliyor musun?

bence siz biraz tecrübesiz ve nitelik bakımından yetersiz/eksik olabilirsiniz (tahminim)

narniaxx
Kapalı
21 Eylül 2020 14:26

Bu konuda en haklı yorum.

1tarkani55, 4 yıl önce

burada yazılanları okudum da utanmadım desem yalan söylemiş olurum...yok velilere sınırları koyarsak rahatsız edilmezmişiz.

yok öğrencilerle seviyeyi korursak sorun olmazmış....

bu whatsapdan veli ve öğrenci grupları ile ilgili 2018 yılında bir karar aldı Meb.

.bukararı almasının sebebide öğretmenlerden gelen yoğun şikayet üzerine İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu'nun 2010'dan beri 10 şehirde yaptığı araştırma sonuçları.. bu araştırmayı ve sonuçlarını googlede bir arama yaparsanız rahatça bulabilirsiniz..

Kısaca Meb öğretmenin veli zorbalığına uğramaması için öğretmenlerin, veli ve öğrencilerle haberleşmesi için e-okul sistemi üzerinden yeni bir uygulama başlattı.

Öğretmen, bu sistemde kendi öğrenci ve velilerinin görebileceği duyuru ve hatırlatmaları yapabilecek. MEB, cep telefonlarındaki bilgilendirme mesajları nedeniyle öğretmenlerden gelen şikayetleri e-okul sistemi üzerinden çözdü.

yani daha önce denenmiş ve whatsabın zararları görülmüş yoğun şikayetler gelmiş.

Bakanlıkta bunun üstüne eokuldan haberleşme sistemi getirmiş. pandemi döenmi falan diye bahane üretmeye gerek yok. whatsap grupları tamamen gönüllük olayıdır. tecrübeli bir öğretmenin tavsiyesini isterseniz de eğer uzak durun derimm..

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
21 Eylül 2020 20:07

3 SARI ÖKÜZ VE ÇİFTÇİ

vakti zamanında bir çiftçi ve sabana koştugu üç öküzü varmış.

bu öküzlerin hepsi de tarlayı sabanı çiftçiyi tanırmış tecrübeliymişler.

her sabana koşulduklarında sıkıntısız biçimde tarlayı sürerlermiş. çiftçi müdahale etmezmiş bile.

bir gün öküzlerin birisi ölmüş çiftçi de yerine genç bir öküz almış.

öküzü çifte bağlamış fakat bu öküz sağa sola zıplayıp duruyormuş. iki öküzün de işine mani olmaya başlamış. tarla sürülememiş.

iki öküz diğerine :

--yahu neden sağa sola zıplıyorsun ? bu işin kuralı sabanı çıkarmadan çevirmeden sakince ilerlemektir

genç öküz :

--siz ne anlarsınız bu işten . size uyum sağlamam ben yoluma giderim :)

çiftçi bakmış olacağı yok hiç yapmadığı biçimde eline sopayı almış bu genç öküze basmış dayağı. nerdeyse hoşafa çevirmiş hayvanı.

yorgunluk ve kanlar içinde kalan genç öküzü tekrar sabana koşmuş bu sefer perişan durumdaki genç öküz diğer ikisine sıkıntı çıkarmamış iş de kısa zamanda bitmiş.

genç öküz o gün anlamış ikisinin halini.

gel gelelim sana genç sarı öküz kardeşim.

evet hiç tanımadıgın birine ruh hastası dediğine göre sen sabana koşulacak genç öküzsün.

bu işin emeğini döken bir insan medyatik oyuncaklarla eğitimin ancak bu durumu anlayan kavrayan kaldıran olgun bir öğrenci-veli- ortam ile olacağını fark etmiştir.

görmediniz görmeyesiniz inşallah.

*fotoshopla youtube atılan öğretmen gordun mu hiç ?

* whatsap yazısmalarının arasına kes yapıştır şekilde uygunsuz dıyalog eklenip twitterde paylasıldı mı ?

* şirret bir veli size askıntılık yaptı mı ?

* çocugunun kamerda kaydı oldugu halde iftira atıyorsunuz diyeni gördunuz mu ?

* bayan oğretmenın numarasının servis edildiğini gordunuz mu ?

yaz yaz bitmez. sözlerim bu durumları anlamayan anlamak istemeyen uyarıda bulunanlara idealist olmayan kör sağır vurdumduymaz fosil gözüyle bakanlaradır .

Ne düşündüğün de umrumda değil.

dehneliler, 4 yıl önce

Sen var ya ruh hastasısın

dehneliler
Genel Müdür
21 Eylül 2020 20:54

Önce eşek sudan gelinceye kadar döveceğim diyorsun şimdi öküz diyorsun. Dilin kemiği yok, kaliten böyle olduğu için klavyeden sallıyorsun. Adam olsan ya adam gibi konuşursun ya da insanın yüzüne söylersin. Cahil cühela bir dengesizin tekisin defol git

drogba-70, 4 yıl önce

3 SARI ÖKÜZ VE ÇİFTÇİ

vakti zamanında bir çiftçi ve sabana koştugu üç öküzü varmış.

bu öküzlerin hepsi de tarlayı sabanı çiftçiyi tanırmış tecrübeliymişler.

her sabana koşulduklarında sıkıntısız biçimde tarlayı sürerlermiş. çiftçi müdahale etmezmiş bile.

bir gün öküzlerin birisi ölmüş çiftçi de yerine genç bir öküz almış.

öküzü çifte bağlamış fakat bu öküz sağa sola zıplayıp duruyormuş. iki öküzün de işine mani olmaya başlamış. tarla sürülememiş.

iki öküz diğerine :

--yahu neden sağa sola zıplıyorsun ? bu işin kuralı sabanı çıkarmadan çevirmeden sakince ilerlemektir

genç öküz :

--siz ne anlarsınız bu işten . size uyum sağlamam ben yoluma giderim :)

çiftçi bakmış olacağı yok hiç yapmadığı biçimde eline sopayı almış bu genç öküze basmış dayağı. nerdeyse hoşafa çevirmiş hayvanı.

yorgunluk ve kanlar içinde kalan genç öküzü tekrar sabana koşmuş bu sefer perişan durumdaki genç öküz diğer ikisine sıkıntı çıkarmamış iş de kısa zamanda bitmiş.

genç öküz o gün anlamış ikisinin halini.

gel gelelim sana genç sarı öküz kardeşim.

evet hiç tanımadıgın birine ruh hastası dediğine göre sen sabana koşulacak genç öküzsün.

bu işin emeğini döken bir insan medyatik oyuncaklarla eğitimin ancak bu durumu anlayan kavrayan kaldıran olgun bir öğrenci-veli- ortam ile olacağını fark etmiştir.

görmediniz görmeyesiniz inşallah.

*fotoshopla youtube atılan öğretmen gordun mu hiç ?

* whatsap yazısmalarının arasına kes yapıştır şekilde uygunsuz dıyalog eklenip twitterde paylasıldı mı ?

* şirret bir veli size askıntılık yaptı mı ?

* çocugunun kamerda kaydı oldugu halde iftira atıyorsunuz diyeni gördunuz mu ?

* bayan oğretmenın numarasının servis edildiğini gordunuz mu ?

yaz yaz bitmez. sözlerim bu durumları anlamayan anlamak istemeyen uyarıda bulunanlara idealist olmayan kör sağır vurdumduymaz fosil gözüyle bakanlaradır .

Ne düşündüğün de umrumda değil.

rodiva
Genel Müdür
24 Eylül 2020 11:07

bir öğretmenin başka bir öğretmene CAHİL demesine mi üzülmeli (üstelik ben 2 yabancı dil bilmekteyim,bazı önemli çalışmalarım da bulunuyor)

bu kişi belki de benim müdürüm veya ilerde müdürüm olur yada ben onun müdürü olurum , şimdi bu insan beni gerçekte görse bana ne diyecek ,bu hale mi üzülsem (ki ben müdürümü seviyorum,her zaman da idarecimle iyi geçinmiş olduğumu düşünüyorum)

yoksa acaba daha tanımadan etmeden CAHİL muamelesi yapan bu öğretmenin kendi davranışına mı üzülsem..

aslında bi 10 yıl önce buralar böyle değildi.

öabt akademik ölçümde güzel bir sınav ...ama öğretmenin öğretmene karşı hitabı bu mu olmalıydı diye derin derin düşünüyorum.

dehneliler, 4 yıl önce

Bi yürü git öğretmenin cahili. Nadanla tartışılır mı? Nadan diline ne gelirse söyler. Gelmişsiniz buraya cahil cahil konuşuyorsunuz. Biz kendi durumumuzu örnek verdik. Size öğrenciye numara ver diyen mi var, veli vatsap grubu kur diyen mi var? Ne haliniz varsa görün. Daha dün atanmış 8 yıllık öğretmene yetersiz niteliksiz diyor. İşte etme cahille muhabbet küstürürsün diye boşuna demiyorlar. Öğretmeni soyup eşek sudan gelinceye kadar dövecekmişler, Klavyeden mi yapılacak bu işi? Doktorla ptt memuru ne alaka? Yok mu itfaiyeci eczaneci de? Sende neyin kafası var? Eskiler boşuna dememiş, tahsil cehalet alır terbiyesizlik baki kalır diye

dehneliler
Genel Müdür
24 Eylül 2020 12:51

Bu insan seni gerçekten görürse savunduğun realite "soyup hortumla eşek sudan gelinceye kadar döveceksini" yüzüme karşı söyle

rodiva, 4 yıl önce

bir öğretmenin başka bir öğretmene CAHİL demesine mi üzülmeli (üstelik ben 2 yabancı dil bilmekteyim,bazı önemli çalışmalarım da bulunuyor)

bu kişi belki de benim müdürüm veya ilerde müdürüm olur yada ben onun müdürü olurum , şimdi bu insan beni gerçekte görse bana ne diyecek ,bu hale mi üzülsem (ki ben müdürümü seviyorum,her zaman da idarecimle iyi geçinmiş olduğumu düşünüyorum)

yoksa acaba daha tanımadan etmeden CAHİL muamelesi yapan bu öğretmenin kendi davranışına mı üzülsem..

aslında bi 10 yıl önce buralar böyle değildi.

öabt akademik ölçümde güzel bir sınav ...ama öğretmenin öğretmene karşı hitabı bu mu olmalıydı diye derin derin düşünüyorum.

drogba-71
Daire Başkanı
25 Eylül 2020 23:55

bir sus be . sen önce doğru dürüst bir cümle kurmayı öğren.

istersen 50 tane grup da kur özel yaşamını geceni gündüzünü çoluk çocuguna ait olan zamanı ver ne yaparsan yap. sana ne anlatsam boş takılmış hortuma dayağa :)

Allah akıl fikir versin böyle devam et çukulata alacaklar sana .

dehneliler, 4 yıl önce

Bu insan seni gerçekten görürse savunduğun realite "soyup hortumla eşek sudan gelinceye kadar döveceksini" yüzüme karşı söyle

dehneliler
Genel Müdür
26 Eylül 2020 00:08

Defol git rezil, ne yüzsüz insansın

drogba-71, 4 yıl önce

bir sus be . sen önce doğru dürüst bir cümle kurmayı öğren.

istersen 50 tane grup da kur özel yaşamını geceni gündüzünü çoluk çocuguna ait olan zamanı ver ne yaparsan yap. sana ne anlatsam boş takılmış hortuma dayağa :)

Allah akıl fikir versin böyle devam et çukulata alacaklar sana .

rodiva
Genel Müdür
26 Eylül 2020 06:48

o cümlede bence 1 deyim 1 de mecazlı anlatım vardı biraz da...

her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

arkadasımız konu dahilindeki söylemlerinde haklı bunu kabul edin.

dehneliler, 4 yıl önce

dehneliler
Genel Müdür
26 Eylül 2020 07:14

o yiğit gerçek yaşamda mecazlı konuşmasın, başına bela alır.

rodiva, 4 yıl önce

o cümlede bence 1 deyim 1 de mecazlı anlatım vardı biraz da...

her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

arkadasımız konu dahilindeki söylemlerinde haklı bunu kabul edin.

rodiva
Genel Müdür
26 Eylül 2020 16:40

tamam.

siz de öğrencilerinizle whatsapp , sms , msn , skype kanallarıyla mesai haricindede iletişim kurmaya , özel vakitlerinizde öğrencilerle ilgilenmeye devam edin...

iş etiği ve genel etiği , daha doğrusu ,prosedürleri ihmal edin ,...

beddua etmiyorum ama bu doğru değil eminim.

drogba nın söylediklerini yalnızca daha nazik bir şekilde bir şekilde anlatmış olduğumu düşünüyorum

yoksa aynı şeyler, siz istediğinizi anlayın...

dehneliler, 4 yıl önce

o yiğit gerçek yaşamda mecazlı konuşmasın, başına bela alır.

rodiva
Genel Müdür
26 Eylül 2020 17:04

siz anladığım kadarıyla danıştayın , bu şekilde bir iletişime öğretmenlerin zorlanamayacağını veya da öğretmenlerin böyle bir iletişimi tercih etmelerinin zorunlu olmadığını

dolayısıyla da idare tarafından gelen bu tarz istemlere olumsuz cevap verebileceğimizi söylemişsiniz

.

eğer böyleyse sizden bir ricam olucak, buna dair bir yazı kaleme alıp bunu ana sayfada yayınlar mısınız ?

yani çünkü bilmeyen idareler var. şimdi aday öğretmen olmasam ben kesinen reddedecektim.

ama ben aday öğretmenim ve adaylığım kalkana kadar idarenin her türlü üzerimde etkisi olduğunu düşünüyorum. bu bana ait bir iddia olarak düşünülmesin , sistem böyle ayarlanmış.

iyi günler.

hopali, 4 yıl önce

Uzun Yıllardır Görev Yapıyorum Ama Henüz Whatsapp Veli Grubu Kurmadım. Önceki Yıllar Sms Grupları ile Sınıfı 4 e Bölüyordum. Birine Yazıp Diğerlerine Atıyordum. Veliler Birbirinin Numaralarına Ulaşamadıkları İçin Bazı Sıkıntılı Olayların da Önüne Geçmiş Oluyoruz.Çok Şükür Hiç Bir Problemle de Karşılaşmadım. Velisine Eksik veya Yalan Yanlış Anlatabilen Öğrencinin Velisi Doğrudan Veliye Ulaşamıyor. Ya da Kendi Kendilerine Veli Grupları Kurup Sıkıntılı Gruplaşmalar Oluşturamıyorlar. Bireysel Olarak Whatsappta Velilerle Mesajlaşmam Oluyordu Tabiki.

Geçen Yıl Whatsappta Toplu Mesaj Listesine Geçtim. Görüntü Olarak Grup Gibi. 1 Mesajla Hepsine Gidiyor. Kendileri Sizi Bireysel Görüyor. Bireysel Yazıyor. Bu Şekilde Devam Ediyorum. İlk Günden Bu Çizgiyi Koyunca Sorunsuz Devam Edebiliyoruz.

Ayrıca Resmi Bir Durum Değil. Danıştayında Kararı Var Zaten. İyi Niyetle Kullanılıyor Farkındayım. Daha İyisi Toplu Mesaj Listesi. En Azından Onu Kullanabilirsiniz. Bahsettiğim Durum Sınıflardan Sorumlu Öğretmenler İçin Tabi.

dehneliler
Genel Müdür
26 Eylül 2020 18:58

Sanane kardeşim sanane

rodiva, 4 yıl önce

tamam.

siz de öğrencilerinizle whatsapp , sms , msn , skype kanallarıyla mesai haricindede iletişim kurmaya , özel vakitlerinizde öğrencilerle ilgilenmeye devam edin...

iş etiği ve genel etiği , daha doğrusu ,prosedürleri ihmal edin ,...

beddua etmiyorum ama bu doğru değil eminim.

drogba nın söylediklerini yalnızca daha nazik bir şekilde bir şekilde anlatmış olduğumu düşünüyorum

yoksa aynı şeyler, siz istediğinizi anlayın...

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi