Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Eylül 2021 22:40

Maske akciğerleri yok ediyor..

zavallı çocuklar 40 dakika boyunca maskesini çıkarmıyor, "annem sakın çıkarma" dedi diyor nefessiz kalıyor terliyor bazı çocuklar tenefüste bile çıkarmıyor nefes nefese kalanlar var..derhal ders saatleri azaltılmalı ve süre 30 dakikaya indirilmelidir..bir neslin akciğerleri yok oluyor insaf sahibi bir idareci bunu anlamıyormu ??

muy bien
Aday Memur
11 Eylül 2021 22:47

Ben ders anlatırken ara sıra açıyorum maskeyi ve çocuklara da ara sıra açıp oksijen alın diyorum kim ne derse desin!

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
11 Eylül 2021 23:11

bende kendi ağız kokumu çekmekten bıktım usandım son derslere doğru acıkıyorum, açlıktan nefesim kokuyor bütün koku bana geri geliyor...

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
12 Eylül 2021 00:18

Maske akciğerleri mi yokediyor? Bu bilgiye nereden ulaştınız. Umarım totonuz harici bir kaynağınız vardır. Öyleyse tüm cerrahlara geçmiş olsun.

Teacherwho
Kapalı
12 Eylül 2021 01:16

Ben takmıyorum. Petrol türevi bir madde sonuçta hem kendi nefesimizi sürekli geri almk bağışıklığı düşürür. Bide bu virüs maske gözeneğinin milyonda biri kadar küçük koruyucu olduğunu sanmıyorum doktorlardan sağlıksız olduğunu söyleyen çok. Onlarda eğitim almış sonuçta. Hiç maske takmadım hiç hasta olmadım
12 Eylül 2021 01:59

30 dakikaya inse ne olacak hadi uzaktan eğitimi istenmiyor anladım hibrit model eğitimi neden istemiyorsunuz

12 Eylül 2021 02:04

Ben takmıyorum, çocuklarda genelde takmıyor, zaten hava felaket sıcak terlemekten bir hal olduk, bir de maske ile durulmaz

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
12 Eylül 2021 12:10

Çok zor bir problem. Şey yapsan mesela bi şeyler yesen?
Ahmet Kaleli, 3 yıl önce

bende kendi ağız kokumu çekmekten bıktım usandım son derslere doğru acıkıyorum, açlıktan nefesim kokuyor bütün koku bana geri geliyor...

12 Eylül 2021 12:46

Hocam öyle bir tarif etmişsiniz ki koku burnumuza geldi :)
Ahmet Kaleli, 3 yıl önce

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
12 Eylül 2021 13:51

ne yiyeceksin son ders tost mu? zaten 1 saat sonra evdesin bide dandik tost ayrana 6 tl mi verelim her gün?

şaşkın tarihçi, 3 yıl önce
Çok zor bir problem. Şey yapsan mesela bi şeyler yesen?

hugo.almeida
Kapalı
12 Eylül 2021 14:23

Yemek mesele değil. Gerçekten rahatsız edici olduğu hepimizin malumu. Bir kere sürekli karbondioksit soluyoruz bu gerçeği neden göz ardı ediyorsunuz ki. Cerrahlar eminim bizim gibi metrekareye onyüzbinmilyon toz zerresinin düştüğü bir ortamda bağıra çağıra ameliyat yapmıyordur. Ayrıca sorsak eminim onlar da daha rahat nefes alabilecekleri bir ameliyat ortamını tercih edeceklerdir. Gereksiz bir kıyasa da gerek yok. Bu olayı sadece öğretmenle sınırlı tutmaya gerek yok. Herkesin malumu bir rahatsızlık.

Beytulmakdis
Memur
12 Eylül 2021 15:06

Ben takmıyorum. Çocuklara da serberstsiniz diyorum. Dileyen takar dileyen takmaz.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
12 Eylül 2021 18:30

Maske takmaktan dert yananlar. Ameliyat olduğunuzda cerrahınız maske takmak istemiyorum çok bunaltıcı ve bana zarar veriyor dese aynı sekilde dusunmeye devam edermisiniz acaba.

fv25980
Kapalı
12 Eylül 2021 18:39

Çok saçma bir argüman. Ayrıca sen ameliyat olurken doktorunun maske takıp takmadığını görebiliyormusun veya ameliyat için anlaştığın doktorun seni ameliyat ettiğini biliyormusun? Yanında çalışan asistan olabilir mi? Çünkü sen bayıltılmış haldesin.
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Maske takmaktan dert yananlar. Ameliyat olduğunuzda cerrahınız maske takmak istemiyorum çok bunaltıcı ve bana zarar veriyor dese aynı sekilde dusunmeye devam edermisiniz acaba.
12 Eylül 2021 18:40

Maske takamam demiyoruz ki çoğumuz maske ile şehirler arası yol gitmişiz. Zor olan maske ile ders anlatmaya çalışmak.
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce

taklasiguzel
Kapalı
12 Eylül 2021 20:04

Umarım en kısa zamanda dersler 30 dakikaya düşürülür. Cidden maskeyle 40 dakika boyunca ders anlatmak baş ağrısı yapıyor.

yrhsbnd
Aday Memur
12 Eylül 2021 23:04

Ortaokul ve liselerde çocuklar takmıyor zaten. İlkokuldaki miniklere yazık, annelerinin tembihini tutacaz diye karbondioksit soluyorlar.

yrhsbnd
Aday Memur
12 Eylül 2021 23:09

Cerrahlar saatlerce maske ile mi duruyordu? Saat 8den 3e kadar aralıksız maske takıyor ufacık bedenler. Sürekli hareketli olan bu çocukların herkesten çok oksijene ihtiyacı var. Maske yüzünden karbondioksitin bir miktarını geri çektiğimizi anlayabiliyorsundur umarım.
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Maske akciğerleri mi yokediyor? Bu bilgiye nereden ulaştınız. Umarım totonuz harici bir kaynağınız vardır. Öyleyse tüm cerrahlara geçmiş olsun.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
12 Eylül 2021 23:18

Yapılan deneyler maske takmanın karbondioksit birikmesine ve kandaki oksijen miktarının düşmesine sebep olmadığını gösteriyor. Merak ederseniz bu konuda Sayısal verilerle yazılmış 2 makale gönderebilirim. Bir tarafınızdan uydurarak veya tahmin üzere konusmayın lütfen. Öte yandan öğrenciler tenefüslerde dışarıda sosyal mesafeye uyarak maskelerini çıkarabilir. Buna engel birşey yok. Ve son olarak evet yeri geliyor bir cerrah 10 saat ameliyat yapabiliyor. Onu da geçtim şuan siz maskeden yakınıyorsunuzya. Bilmem farkındamısınız sağlık çalışanları ilk günden beri o maskeyi sabahtan akşama kadar takıyor. Bu kadar sızlanmanıza gerek yok.
yrhsbnd, 3 yıl önce
Cerrahlar saatlerce maske ile mi duruyordu? Saat 8den 3e kadar aralıksız maske takıyor ufacık bedenler. Sürekli hareketli olan bu çocukların herkesten çok oksijene ihtiyacı var. Maske yüzünden karbondioksitin bir miktarını geri çektiğimizi anlayabiliyorsundur umarım.

yrhsbnd
Aday Memur
12 Eylül 2021 23:24

Ben kendim için endişelenmedim ama çocuğum için endişeleniyorum. 800 kişilik bir ilkokulun önüne gidin bakın nasıl sosyal mesafe olduğuna. Hiçbir makale de beni maskenin zararsız olduğuna ikna edemez, vücudun oksijen bağlantısına engel koyuyoruz çünkü. Hergün 10 saat ameliyata giren cerrahlara da buradan selamlarımı sunuyorum.
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Yapılan deneyler maske takmanın karbondioksit birikmesine ve kandaki oksijen miktarının düşmesine sebep olmadığını gösteriyor. Merak ederseniz bu konuda Sayısal verilerle yazılmış 2 makale gönderebilirim. Bir tarafınızdan uydurarak veya tahmin üzere konusmayın lütfen. Öte yandan öğrenciler tenefüslerde dışarıda sosyal mesafeye uyarak maskelerini çıkarabilir. Buna engel birşey yok. Ve son olarak evet yeri geliyor bir cerrah 10 saat ameliyat yapabiliyor. Onu da geçtim şuan siz maskeden yakınıyorsunuzya. Bilmem farkındamısınız sağlık çalışanları ilk günden beri o maskeyi sabahtan akşama kadar takıyor. Bu kadar sızlanmanıza gerek yok.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
12 Eylül 2021 23:26

Size sayısal veriler içeren bilimsel makaleler atabilirim diyorum naparsan yap beni inandıramazsın diyorsun. Böyle bir zihniyete ne benim ne bilimin bir faydası olur zaten. Sağlıklı günler dilerim.
yrhsbnd, 3 yıl önce
Ben kendim için endişelenmedim ama çocuğum için endişeleniyorum. 800 kişilik bir ilkokulun önüne gidin bakın nasıl sosyal mesafe olduğuna. Hiçbir makale de beni maskenin zararsız olduğuna ikna edemez, vücudun oksijen bağlantısına engel koyuyoruz çünkü. Hergün 10 saat ameliyata giren cerrahlara da buradan selamlarımı sunuyorum.
Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi