Editörler : E.Kayı Han
18 Ağustos 2019 18:10

Klavye sınavı öncesi motivasyonu düşenler içeri

Arkadaşlar merhaba klavye sınavına çok az bir zaman kaldı. Sizi çok iyi anlıyorum ben klavye sınavına girmeden önce psikolojik olarak gelgitler yaşıyordum. 3 yıl oldu kazanalı artık güzel yad ediyorum sınav zamanlarını. Sınavı kazandım ve katip oldum. Katiplikten kazandığım parayla arabamı aldım düğünümü yaptım nacizhane( her ne kadar ödemeler devam etse de:) )... Darısı sizin başınıza inşallah.

Sınav öncesi dikkat etmeniz gerekenler var. Bazı arkadaşlar spekülasyon yapıyor. Bu her sınavdan önce yapılır ve bu spekülasyonlar memurlar.net ve katipler.net yorumlarında yayılır çünkü denetim yok :)

Neyse arkadaşlar sınav öncesi kulağınızı tıkayın. Klavye sınavını başarmak imkansız değil, meslek yapılmayacak bir meslek değil ben severek yapıyorum.

Zaten en kötü ihtimalde istifa edersiniz. Korkmayın hak yemiş olmazsınız 1 yıl sonra dahi istifa etmiş olsanız yerinize yedek adaylardan bir kişi çağrılır (size de dua eder).

Önerilerimi detaylı paylaştım. Özellikle sınav sebebiyle bunalıma giren arkadaşlara faydalı olabilir.

https://aciktanalimlar.blogspot.com/2019/08/katiplik-klavye-sinavi-oneriler.html

Attendant
Aday Memur
18 Ağustos 2019 18:22

Göreve başladıktan sonra istifa ederse yedek çağrılmıyor arkadaşlar. Benim başladığım dönemde 2 gün sonra istifa eden arkadaşın yerine 1. Yedek çağrılmadı ve hakkını yemiş oldu. Siz siz olun bu dünyada kimsenin hakkını yemeyin

Attendant
Aday Memur
18 Ağustos 2019 18:24

İstifa etmesinin sebebi de merkez adliyesine değil de ilçe adliyeye verilmesi ve ilçe standartları yaşam kalitesini uymamasıymış
Attendant, 5 yıl önce
Göreve başladıktan sonra istifa ederse yedek çağrılmıyor arkadaşlar. Benim başladığım dönemde 2 gün sonra istifa eden arkadaşın yerine 1. Yedek çağrılmadı ve hakkını yemiş oldu. Siz siz olun bu dünyada kimsenin hakkını yemeyin

4Rad
Şube Müdürü
18 Ağustos 2019 18:27

Sözleşmeli personelse çağrılır. Kadrolu alımsa çağrılmaz. Artık kadrolu alım yapılmıyor

Attendant
Aday Memur
18 Ağustos 2019 18:28

Bu en son alım da çağrılmadı hatta 1 kadro boş kaldı
4Rad, 5 yıl önce

Sözleşmeli personelse çağrılır. Kadrolu alımsa çağrılmaz. Artık kadrolu alım yapılmıyor

4Rad
Şube Müdürü
18 Ağustos 2019 19:04

Komisyonla alakalı bir durum olabilir. Ben yedeğin gelip istifa ettiğini onun yerine de yedeğin çağrıldığını gördüm.

Attendant, 5 yıl önce
Bu en son alım da çağrılmadı hatta 1 kadro boş kaldı

asuscumemur
Aday Memur
18 Ağustos 2019 19:58

merhaba klavye çalışırken klavyenin ayaklarını açarak mı çalışıyorsunuz yazma hızınızı etkiliyor mu

18 Ağustos 2019 20:46

Hocam öncelikle vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler..

şimdi diyelim ki sözlü mülakatlara kaldık..acaba yaş sorun oluyor mu ? benim yaşım 33 , bu sözlü mülakatta , aleyhime bir durum oluşturur mu acaba ?

Teşekkürler..

4Rad, 5 yıl önce

Komisyonla alakalı bir durum olabilir. Ben yedeğin gelip istifa ettiğini onun yerine de yedeğin çağrıldığını gördüm.

oztrkihsan
Aday Memur
19 Ağustos 2019 14:29

kimse kimsenin hakkını yememiş çok çalışsaydı o kazansaydı
Attendant, 5 yıl önce

hsnsari
Aday Memur
19 Ağustos 2019 14:36

Bu nasıl belirleniyor? Antalya kısmında 101 Antalya , 2 adet de ilçe korkuteli için pozisyon görünüyor.

Bunu neye göre belirleyecekler ve ne zaman belli olur bilen var mı?

Yani mülakattan sonra kendileri mi yoksa işe başlanıldığı zaman mı?

Annemin rahatsızlığı nedeniyle ilçede çalışmam benim için de sorun olur. Böyle bir durumla karşılaşmak istemem.

Attendant, 5 yıl önce
İstifa etmesinin sebebi de merkez adliyesine değil de ilçe adliyeye verilmesi ve ilçe standartları yaşam kalitesini uymamasıymış

random1
Şef
19 Ağustos 2019 22:32

İşe başlama sürecinde form dolduruyoruz, burada çalışmak istediğimiz adliyerlerin adını sıralıyoruz. İkamet adresimizi bildiriyoruz. Komisyon personelin nerede oturduğuna da bakıp karar verebilir, keyfim böyle istiyor diye de karar verebilir.

Ancak mazeretiniz kayda değer dikkate alınır. Allah acil şifa nasip eylesin.

hsnsari, 5 yıl önce

Bu nasıl belirleniyor? Antalya kısmında 101 Antalya , 2 adet de ilçe korkuteli için pozisyon görünüyor.

Bunu neye göre belirleyecekler ve ne zaman belli olur bilen var mı?

Yani mülakattan sonra kendileri mi yoksa işe başlanıldığı zaman mı?

Annemin rahatsızlığı nedeniyle ilçede çalışmam benim için de sorun olur. Böyle bir durumla karşılaşmak istemem.

hsnsari
Aday Memur
20 Ağustos 2019 17:07

teşekkür ederim bilgilendirme için.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi