Editörler : ayşegül bgm
07 Şubat 2019 00:27

Spp yetkilisi şubat ayı ortasında sayıların belli olabileceği hakkında duyum aldığını söyledi

Aras Ali Instagram'dan canlı yayın yaptı .. 14 Şubat'ta bakan yardımcısıyla görüşme talep etmişler .. Şubat ayı ortasında sayıların belli olacağı hakkında duyum almış

Brvn13
Kapalı
07 Şubat 2019 00:37

Inşallah hocam.

Xloscient7
Aday Memur
07 Şubat 2019 02:59

ocak ayının ilk haftasında sayıların belli olacağını bakan yardımcısından öğrenmişlerdi güya 14 Şubat'a inanmıyorum şahsen.

pnarnald
Memur
07 Şubat 2019 11:41

Ben izleyemedim ama alımların secimden önce büyük ihtimal olmayacagi yönünde konuşulmuş sanirim, yorumlar genelde o yönde

Emish
Daire Başkanı
07 Şubat 2019 16:26

aras ali ile yüzyüze konuştum, seçim öncesi alımın yetişmeyeceğini, ancak sayıların mart sonuna kadar açıklanacağını söyledi. yine de ben umut etmeye devam ediyorum.

07 Şubat 2019 16:59

Ya bu seçim öncesine kadar yetişmez ayağı ne böyle ? İsteseler bir gün içerisinde hallolur. Diğer alımlar nasıl oldu o zaman ? MEB bi şey bahane etmedi yaptı mesela alımını.

Hayalperi
Memur
07 Şubat 2019 17:16

Bu işler öyle kolay olmuyor maalesef keşke olsa herkes ister... ama atama olabilmesi için hastanelerden talep görüşmeler 1 ayda ancak toplanıyor daha bütçe sayı yada hiç bir şey belli değil o nedenle zor gibi görünüyor.. zaten önemli olan seçim diğeriydi omda da alacağını aldı bu bir belediye seçimi çok da önemli değil diye düşünüyorum
Hemşire hanımmm, 5 yıl önce
Ya bu seçim öncesine kadar yetişmez ayağı ne böyle ? İsteseler bir gün içerisinde hallolur. Diğer alımlar nasıl oldu o zaman ? MEB bi şey bahane etmedi yaptı mesela alımını.
07 Şubat 2019 17:28

Mayıs haziran da yeniler mezun oluyor bir bir yıldır bekliyoruz en geç Nisan'da atama bitmiş olmalı

07 Şubat 2019 17:32

Kardes 2018 de 10 gün arayla 2 kere alım yapıldı .. 27 bin

Ayrıca 2018 kpss ile öğretmenlerin iki kere atama yapıldı 20 bin + 20 bin ayriyeten +40 bin Şubat'ta ek atama istiyorlar

Çok sıkıştırılarsa o bile olur

Senin dediğin normal düzen .. eğer sn.cumhurbaskani alın derse 2 haftada hallederler o işi merak etme geçmişte çok gördük ..

Önemli olan alım yapılsın demesi ..

Hayalperi, 5 yıl önce
Bu işler öyle kolay olmuyor maalesef keşke olsa herkes ister... ama atama olabilmesi için hastanelerden talep görüşmeler 1 ayda ancak toplanıyor daha bütçe sayı yada hiç bir şey belli değil o nedenle zor gibi görünüyor.. zaten önemli olan seçim diğeriydi omda da alacağını aldı bu bir belediye seçimi çok da önemli değil diye düşünüyorum
07 Şubat 2019 17:38

Dün saat 10 : 30 da Şubat ortası diye duyum aldık hemen 14 şubata bakan yardımcısından randevu talep ettik dedi ..

Siz ne zaman görüştünüz ??? Mart sonuna diyorsunuz ?

Emish, 5 yıl önce

aras ali ile yüzyüze konuştum, seçim öncesi alımın yetişmeyeceğini, ancak sayıların mart sonuna kadar açıklanacağını söyledi. yine de ben umut etmeye devam ediyorum.

Hayalperi
Memur
07 Şubat 2019 17:39

Orası öyle ama işte maalesef işlerine gelmiyor... bir şekilde olacaktır elbet ama seçim diye de çok güvenmemek lazım sanırım önemli olan diğer seçimdi Onda da baya abartıldı alım zaten... şimdi kazanmasalar ne yazar?
Uçanhemşire, 5 yıl önce

Kardes 2018 de 10 gün arayla 2 kere alım yapıldı .. 27 bin

Ayrıca 2018 kpss ile öğretmenlerin iki kere atama yapıldı 20 bin + 20 bin ayriyeten +40 bin Şubat'ta ek atama istiyorlar

Çok sıkıştırılarsa o bile olur

Senin dediğin normal düzen .. eğer sn.cumhurbaskani alın derse 2 haftada hallederler o işi merak etme geçmişte çok gördük ..

Önemli olan alım yapılsın demesi ..

Emish
Daire Başkanı
07 Şubat 2019 17:59

Meclis toplantısından önceydi, Şubat'ın ilk günleri
Uçanhemşire, 5 yıl önce

Dün saat 10 : 30 da Şubat ortası diye duyum aldık hemen 14 şubata bakan yardımcısından randevu talep ettik dedi ..

Siz ne zaman görüştünüz ??? Mart sonuna diyorsunuz ?

Brvn13
Kapalı
07 Şubat 2019 18:47

Anlamadığım şu var her sene Aralık ayında belli olan bütçe bu senemi şubata marta sarkıyor. Bu sene mi zor oluyor. Hani bazı arkadaşlarımız diyor ya bütçe belirlemek kolay değil diye bizde biliyoruz kolay olmadığını ama neden her sene sonunda açıklanan bütçe sayısı bu sene nedense kolay değil bahanelerine takıldı. Geçmiş senelerde çok mu kolaydı.? Şimdi diyecem ki doktorların neden Aralık ayında açıklandı diye cahilin biri bana diyecek doktorla kendini bir tutma diye. Bizler ne günah işledikte bu sene böyle bilinmezlere sürüklendik. Dayanamıyorum artık...
07 Şubat 2019 19:06

Hocam diyanete 9500 atama çıkıyor öğretmene toplamda 40 bin atama çıkıyor + 40 bin istiyorlar bekçi polis asker ful alınıyor ben anlamıyorum bir tek sağlıkta mi tasarruf yapılıyor ?? Bir tek bizim bütçemiz mi hazirlanamiyor ?? Doktor uzman doktor zaten her yıl direkt , eczacı ve diş hekimi kura ile ataniyorlardı .. eskiden sayısı bile verilmiyordu .. bu sene totalde 25 bin dendi .. bunun diğer sağlık personeliyle hiçbir alakası yok ki .... Ben bu bütçe pazarligindan hiçbir şey anlamadım mantıklı gelmiyor ...

Brvn13, 5 yıl önce
Anlamadığım şu var her sene Aralık ayında belli olan bütçe bu senemi şubata marta sarkıyor. Bu sene mi zor oluyor. Hani bazı arkadaşlarımız diyor ya bütçe belirlemek kolay değil diye bizde biliyoruz kolay olmadığını ama neden her sene sonunda açıklanan bütçe sayısı bu sene nedense kolay değil bahanelerine takıldı. Geçmiş senelerde çok mu kolaydı.? Şimdi diyecem ki doktorların neden Aralık ayında açıklandı diye cahilin biri bana diyecek doktorla kendini bir tutma diye. Bizler ne günah işledikte bu sene böyle bilinmezlere sürüklendik. Dayanamıyorum artık...

Brvn13
Kapalı
07 Şubat 2019 19:29

Aynen öyle. Siz böyle sayıları verince benim canım daha bi yandı. Yanlış anlaşılmasın kimsenin alımında gözümüz yok. Ama neden bizlerde atama görmüyoruz diye sitem etmemek de elde değil. Kendimi o kadar boşlukta hissediyorum ki bazen kendime soruyorum acaba bi ben mi böyle yoğun acı duygular besliyorum diye. Bi ben mi böyle abartıyorum diye...Ne bileyim çok emek verdik sınava deli gibi gecemi gündüzüme kattım günde sayısız şekilde kahve içerek ayakta kalmaya gayret ederek çalıştım derslere. Bu kadar beklemek zor geliyor. Gerçekten çok zor. Neredeyse tekrar lisans kpss dönemine gelecez Ama ortada atama yok. Hatta sayı bile yok
Uçanhemşire, 5 yıl önce

Hocam diyanete 9500 atama çıkıyor öğretmene toplamda 40 bin atama çıkıyor + 40 bin istiyorlar bekçi polis asker ful alınıyor ben anlamıyorum bir tek sağlıkta mi tasarruf yapılıyor ?? Bir tek bizim bütçemiz mi hazirlanamiyor ?? Doktor uzman doktor zaten her yıl direkt , eczacı ve diş hekimi kura ile ataniyorlardı .. eskiden sayısı bile verilmiyordu .. bu sene totalde 25 bin dendi .. bunun diğer sağlık personeliyle hiçbir alakası yok ki .... Ben bu bütçe pazarligindan hiçbir şey anlamadım mantıklı gelmiyor ...

07 Şubat 2019 20:52

Aynen bende öyle düşünüyorum. Atama sayısını pek etkileyecek gibi durmuyor. Ama şöyle de bi durum var Aralık'ta açılanacak dediler Aralık geçti ocağın ikinci haftası dediler o da geçti. Demek istediğim yapılmak istense bu kadar uzamaz. Erkenden başlasaydı yapılması gerekenler hiçbirimiz böyle madur ve umutsuz olmazdık
Hayalperi, 5 yıl önce
07 Şubat 2019 21:44

Sağlık bakanlıgı butcesi Aralikta belli oldu verilen butce 48 milyar 783 milyon TL. Belli olmayan alinacak personel sayisi. Tutturmuslar yok sayi belli degilmis sayi belli olduktan sonra alima cikilmasi uzun suruyomus falanmis filanmis. 2017 de personel sayisi 15 subatta belli oldu martta atama yapildi. Daha onceki yillarda sene basinda su kadar personel alinacak diye kimse soylemiyodu.

Brvn13, 5 yıl önce

Brvn13
Kapalı
07 Şubat 2019 22:15

Demek ki sayı belirlendikten 1 ay sonra isteseler atama yapabiliyorlarmış. Ama şimdi neden diyorlar sayı belirlendikten en az 2-3 ay atama olmaz diye anlamıyorum. Bana da kalsa bir hafta içerisinde bile atama yapabilirler yeter ki istesinler
yalıçapkını52, 5 yıl önce

Sağlık bakanlıgı butcesi Aralikta belli oldu verilen butce 48 milyar 783 milyon TL. Belli olmayan alinacak personel sayisi. Tutturmuslar yok sayi belli degilmis sayi belli olduktan sonra alima cikilmasi uzun suruyomus falanmis filanmis. 2017 de personel sayisi 15 subatta belli oldu martta atama yapildi. Daha onceki yillarda sene basinda su kadar personel alinacak diye kimse soylemiyodu.

Jastsubay38
Kapalı
08 Şubat 2019 01:07

Arkadaşlar ben 2 yıllık sağlık mezunuyum atanamayınca astsubay oldum.Bende ara sıra takip ediyorum.Yukarıda arkadaşın dediği gibi 2017 de atama sayısı şubatta belli oldu martta alım yaptılar.Arkadaşlar bu branş sayılarını planlama süreci öyle uzun bir süreç değil zaten sistem otomatik dağıtıyo, isteseler 2 3 haftada herşeyi halledip ösym den ilana çıkarlar.Zaten hastaneden talep toplama 4 5 gün sürüyor

Prm.1.1.2
Memur
08 Şubat 2019 09:33

2017 de atandim ben arakadasin dedigi tarihler dogru. mantikli firlatmadan yorum yapanlara helal olsun.
yalıçapkını52, 5 yıl önce

qReyToN
Kapalı
08 Şubat 2019 11:11

Yapmasınlar atama sorun değil. İnşallah ankara ve istanbul u kaybederlerde o zaman aklı başlarına gelir . Ben bu saatten sonra atama yapsalarda oy vermicem ailemden -4 oy var onlara görecekler insanların psikolojisiyle oynamak nasıl bir şeymiş.
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi