Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Ocak 2021 21:10

Tezsiz yüksek lisans tavsiye eder misiniz

Halihazırda öğretmen olanlar için tezsiz yüksek lisans tavsiye eder misiniz. Hizmet puanı ve maasta bir etkisi var mı

hipokamp
Aday Memur
18 Ocak 2021 21:12

Bu arada uzaktan eğitim yönetimi düşünüyorum. Sizce faydalı olur mu

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
18 Ocak 2021 21:19

evet var 20 puan getiriyor

misekman
Aday Memur
19 Ocak 2021 00:19

Kendinizi geliştirmeniz adına öneririm yüksek lisansı. Maaş yada hizmet puanı için değil. Tabiki yapabilirseniz Tezli yüksek lisans öncelikli önerimdir.

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
19 Ocak 2021 00:27

30 puan veriyor, puan yarışında geride kalmamak adına faydası olacaktır

Mr.Muzip
Kapalı
19 Ocak 2021 00:35

Yüksek lisans yapan öğretmen; 1 kademe alır Hizmet puanı tezli 50, tezsiz 30 puan alır Ek ders ücreti (fiilen girilen) %5 fazla alır.

Kagiş
Müsteşar
19 Ocak 2021 09:55

Yapın ama, açıköğretim gibi düşünmeyin! Canlı derslere katılmanız önemli! Hocalar işi ciddiye alıyor ve ikinci dönem proje hazırlamanız gerekiyor. Hizmet içi eğitim gibi algılamayın!))

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2021 19:34

hayatımız saf çıkarcılık olmui sırf hizmet puanı için 90 üzeri ortalaması olanlar uzaktan tezsizlere başvuruyor anlaşılır gibi değil puan olayı olmasa kimse uğraşmayacak yani insanların kendini geliştirmek gibi bir derdi yok.

Kagiş
Müsteşar
20 Ocak 2021 12:14

Hocam, herkesin kendini geliştirmesi, geliştirmeyi düşünmesi zaten doğanın yasalarına ters)) Bazılarımız olduğu yerde kalmalı, bazılarımız ileriye gitmeli! Herkes kendini geliştirirse toplumsal süreklilik sekteye uğrar. Bizim kendini geliştirmeyenlere de ihtiyacımız var!

tarhici29, 3 yıl önce

hayatımız saf çıkarcılık olmui sırf hizmet puanı için 90 üzeri ortalaması olanlar uzaktan tezsizlere başvuruyor anlaşılır gibi değil puan olayı olmasa kimse uğraşmayacak yani insanların kendini geliştirmek gibi bir derdi yok.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2021 13:31

İnş.sizin gibi düşünen insan sayısı azalır ülkemizde yoksa 1 gr ilerleyemeyiz ilerleyemediğimizde açık nedenide yorumunuzla paralel bence.

Kagiş, 3 yıl önce

Hocam, herkesin kendini geliştirmesi, geliştirmeyi düşünmesi zaten doğanın yasalarına ters)) Bazılarımız olduğu yerde kalmalı, bazılarımız ileriye gitmeli! Herkes kendini geliştirirse toplumsal süreklilik sekteye uğrar. Bizim kendini geliştirmeyenlere de ihtiyacımız var!

Kagiş
Müsteşar
21 Ocak 2021 09:08

Aksine daha da artıyor, artacak! İlerlemek idealizm ister!? Üniversitede vize ve finalleri çoktan seçmeli sorularla yaparak 90 ortalamaya sahip olmak maalesef bize o ilerleme hamlesini yaptıramıyor!! 40 yaşındayım. Hayattan ne anladığımı söylüyorum : Kocamann bir bencillikle tavan yapmış egolar dünyasında herkes gemisini kurtaran kaptan!? Siz olaya romantik bakmaya devam edebilirsiniz! Ben uyanışı yaşıyorum!))

tarhici29, 3 yıl önce

İnş.sizin gibi düşünen insan sayısı azalır ülkemizde yoksa 1 gr ilerleyemeyiz ilerleyemediğimizde açık nedenide yorumunuzla paralel bence.

Bulut4125
Aday Memur
21 Ocak 2021 12:17

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Eğitim Yönetimi alanında yapmanızı öneririm. Eğer iyi hocalara denk gelirseniz mesleki gelişim için de faydalı olur.

Ben Kocaeli Üniversitesinde yapıyorum. Bu üniversitede İyi hocalar var. Sakarya üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi sırasıyla tercih edilebilir.

Hizmetiçi eğitim gibi ya da lisans eğitimi gibi kolay değil. Oturup çalışmanız gerekir. Haftada üç gün dersleriniz olur. Saat 17.00 gibi başlar 21.30 gibi biter. Canlı derslerin %70-%80'ine senkron olarak bağlanmanız gerekir. Kayıttan izlemeyi de geçerli kabul edenler var. Tabi bu daha çok hocaya bağlı. Biz de sadece bir hoca bunu önemsedi.

Salgının olmadığını varsayarsak; vizeler uzaktan, finaller üniversitede yüzyüze oluyor. Çalışanı, emek vereni kolay kolay bırakmazlar.

Toplam 60 kredilik ders alıyorsunuz, iki dönem sürüyor. Üçüncü dönemde proje yazıyorsunuz ama bildiğiniz tezin biraz daha hafifi. Proje yazma aşaması aslında en zevkli yeri. İyi bir proje yazarsanız hocanızı ikna edebilirsiniz. Projenizden güzel bir makale çıkartıp bilimsel bir dergide yayınladıktan sonra kara demliği alıp şehrin en yüksek tepesinde demli bir çay içebilirsiniz :)

rodiva
Genel Müdür
21 Ocak 2021 23:03

bence yüksek lisans felan...boş.

kalkanli
Kapalı
22 Ocak 2021 00:30

Tavsiye ederim. Maas kademe ilerllemesi ile hizmet puanı alırsınız.

Mr.Muzip
Kapalı
22 Ocak 2021 02:25

Başlığı açan arkadaş ilk mesajında maddi getirileri hakkında bilmediklerini öğrenmek için soru sormuş. 2. mesajında ise uzaktan eğitim yönetimi yapmanın faydalı olup olmayacağını sormuş. Siz olayı "saf çıkarcılığa" bağlayıp 90 puan üzerinde alanların uzaktan eğitime başvurmasından yakınmışsınız. buradaki saf çıkarcı siz olmayasınız. Durum sizin çıkarlarınıza ters düşmüş olmasın sakın. Siz istediniz yapamadınız da alamadınız kademeleri-puanları diye hasetlik yapıyor olmayasınız sakın hocam. Bir kimsenin sadece puan için yüksek lisans yapması ne kadar abes ise, yüksek lisans yapmaya niyetli bir kişinin kendini geliştirmek gibi bir derdi olmadığını söylemek bunun 3-5 katı abestir... Sadece puan ve maddi getirileri için yapıyor olsa dahi yüksek lisans yapan birinin kendini geliştirmediğini söylemek hangi mantığa sığıyor...

hipokamp hocam bu düşünce aklınıza düşmüş bir kere yapmazsanız aklınızda kalacak, sonradan keşke diyebilirsiniz. Fırsatınız varsa değerlendirin hocam. Diğer arkadaşların dediği gibi hatta tezli yapmaya çalışın. Tabi ki tezlide zaman ve imkanlar farklılaşa biliyor. Ben zamanında ekderslerimden çokça feragat ederek yaptım. O zaman puanda vermiyorlardı. Şimdi yapsak çıkarcı olacağız ya neyse...

tarhici29, 3 yıl önce

oljay
Aday Memur
22 Ocak 2021 02:38

Egitimin kotusu olmaz

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
22 Ocak 2021 17:55

ben yüksek lisansımı yaptım benim için sorun yok senin bilmediğin şey şu eskiden bukadar talep yoktu aç bak bakalım kaç ünv uzaktan eğitim yapıyordu şimdi ne kadar yapıyor sırf hizmet puanı alayım diye yapılıyor ben y.lisans yaparken adaam ne olacak verdikleri 1 kademe uğraşmaya değmez deniliyordu yapanlar bilir bikmediğimiz şeyi söylemeyiz.

Mr.Muzip, 3 yıl önce

Başlığı açan arkadaş ilk mesajında maddi getirileri hakkında bilmediklerini öğrenmek için soru sormuş. 2. mesajında ise uzaktan eğitim yönetimi yapmanın faydalı olup olmayacağını sormuş. Siz olayı "saf çıkarcılığa" bağlayıp 90 puan üzerinde alanların uzaktan eğitime başvurmasından yakınmışsınız. buradaki saf çıkarcı siz olmayasınız. Durum sizin çıkarlarınıza ters düşmüş olmasın sakın. Siz istediniz yapamadınız da alamadınız kademeleri-puanları diye hasetlik yapıyor olmayasınız sakın hocam. Bir kimsenin sadece puan için yüksek lisans yapması ne kadar abes ise, yüksek lisans yapmaya niyetli bir kişinin kendini geliştirmek gibi bir derdi olmadığını söylemek bunun 3-5 katı abestir... Sadece puan ve maddi getirileri için yapıyor olsa dahi yüksek lisans yapan birinin kendini geliştirmediğini söylemek hangi mantığa sığıyor...

hipokamp hocam bu düşünce aklınıza düşmüş bir kere yapmazsanız aklınızda kalacak, sonradan keşke diyebilirsiniz. Fırsatınız varsa değerlendirin hocam. Diğer arkadaşların dediği gibi hatta tezli yapmaya çalışın. Tabi ki tezlide zaman ve imkanlar farklılaşa biliyor. Ben zamanında ekderslerimden çokça feragat ederek yaptım. O zaman puanda vermiyorlardı. Şimdi yapsak çıkarcı olacağız ya neyse...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi