Editörler : supporters.
12 Ekim 2017 21:26

Hukuk okumadığım için çok pişmanım

Puanı yettiği halde hukuk okumayan başka biri var mı bilmiyorum ama sizin de benim gibi kafayı yediği halde her haltı bildiğini sanan bi babanız varsa başınıza her türlü şey gelir. açıktan da okunmuyor hukuk benim bölümün ingilizcesi bile aöfte açılmış. devlet resmen bana inat çalışıyor gibi. hukukçuların alınmadığı bir ilan bilmiyorum. dışişleri bile hukukçu alıyorsa uluslarası ilişkiler diye bi bölüm olmasın. yol gösteren olmadı ki şuanki aklım olsa 2 elim kanda da olsa hukuk okurdum.

backhand
Şef
12 Ekim 2017 21:38

Tekrar sınava girer kazanır okursun. Ortalama insan ömrü düşünüldüğünde 4 yıl kısa süre. Bol şans.

ir mania
Şube Müdürü
12 Ekim 2017 22:12

he sen çok biliyon 4 sene sonra yaş 30a dayanır 5 senede girdin girdin giremedin hiçbi işe yaramaz. allah bilir ben bitirene kadar yaş sınırını 30 yaparlar aq bu şans oldukça.

backhand, 7 yıl önce

Tekrar sınava girer kazanır okursun. Ortalama insan ömrü düşünüldüğünde 4 yıl kısa süre. Bol şans.

Aragog
Şef
12 Ekim 2017 22:42

Kardeş hangi üniversiteden nezun oldun?

ir mania
Şube Müdürü
12 Ekim 2017 22:44

türkiyenin sayılı okullarından biri ama üni değil bölüm önemliymiş mezun olunca anladım.

Aragog, 7 yıl önce

Kardeş hangi üniversiteden nezun oldun?

Aragog
Şef
12 Ekim 2017 22:47

Ankara,odtü,boğaziçi üçlüsünden biri mi?

ir mania, 7 yıl önce

türkiyenin sayılı okullarından biri ama üni değil bölüm önemliymiş mezun olunca anladım.

Zakir Ceviz
Yasaklı
12 Ekim 2017 23:25

Meslek seçiminde okul da önemlidir, bölüm de çok önemlidir. Her ikisinin bir arada olması gerekir.

En ücra yerdeki bir okuldan en popüler bölümü kazanmış olmak yetmiyor... Bu sefer de, okuldan dolayı kaybederdiniz.

Diplomatlıklara bakıldığında orada görevli olanların Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, İşletme ve Maliye gibi bölümlerden mezun olduklarını görürüz..

ir mania
Şube Müdürü
12 Ekim 2017 23:29

bence bu dediğin hukuk için geçerli değil.

Zakir Ceviz, 7 yıl önce

Meslek seçiminde okul da önemlidir, bölüm de çok önemlidir. Her ikisinin bir arada olması gerekir.

En ücra yerdeki bir okuldan en popüler bölümü kazanmış olmak yetmiyor... Bu sefer de, okuldan dolayı kaybederdiniz.

Diplomatlıklara bakıldığında orada görevli olanların Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, İşletme ve Maliye gibi bölümlerden mezun olduklarını görürüz..

nasipsist
Aday Memur
13 Ekim 2017 00:12

baba ben mülkiye mezunuyum, son iki yılda ihya olmayan hukukçu kalmadı. şimdiki aklım olsa ben de hukuk okurdum, ankara'da tutturamıyoruz diye okumadık.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 00:15

nası ihya olmaz sadece bu sene 6bin hakim savcı alımı oldu iibfleri kapatın madem diyorum bu nedir arkadaş. baba katili olacam bu gidişe

nasipsist, 7 yıl önce

baba ben mülkiye mezunuyum, son iki yılda ihya olmayan hukukçu kalmadı. şimdiki aklım olsa ben de hukuk okurdum, ankara'da tutturamıyoruz diye okumadık.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 00:16

benim ankara tuttuğu halde babam yazdırmadı komşu çocuğu 0 puanla okuyor

edebeyli61
Aday Memur
13 Ekim 2017 00:23

Bende tuttuğu halde okumadım ve gidip kamu yönetimi okudum. Şimdi sadece kendime sövüyorum.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 00:36

neden böyle bişey yaptın

edebeyli61, 7 yıl önce

Bende tuttuğu halde okumadım ve gidip kamu yönetimi okudum. Şimdi sadece kendime sövüyorum.

burhanettin45
Yasaklı
13 Ekim 2017 01:12

1999 yılında, SBF (Mülkiye) İktisat'ın giriş puanı minumum 194 iken, Ankara Hukuk' un giriş puanı minumum 182 idi..

O yıl, her iki okulun giriş puanları arasında çok fark vardı..

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
13 Ekim 2017 02:30

Liseyi bitirmiş üniversiteye gidecek bir genç ilkokul çocuğu gibi babasının sözüyle hareket ederse böyle olur. Kendi iraden kendi kararların yok muydu senin?

backhand
Şef
13 Ekim 2017 08:29

Bu cevaptan çıkan, şanslıysan A101 veya BİM kas, ancak onlar lur.

ir mania, 7 yıl önce

he sen çok biliyon 4 sene sonra yaş 30a dayanır 5 senede girdin girdin giremedin hiçbi işe yaramaz. allah bilir ben bitirene kadar yaş sınırını 30 yaparlar aq bu şans oldukça.

Acar Kazım
Yasaklı
13 Ekim 2017 08:58

Ankara'da hukuk okumuş kişi olarak acizane fikrim odur ki; bu başlığı açan kişi hukuk okumuş olsa idi, mevcut durumundan dolayı yine babasına kızacaktı... Hukuk zor ve kavraması ağırdır. Ayrıca 2000 yılından önce hukuk vardı.. Artık hukukcu yetişmiyor, yetiştiremiyoruz. Siyaset hukuka galabe çalar oldu.. Mahkemelerde de siyasi mülahazalarla kararlar veriliyor. Görüp yaşıyoruz.

Hukuk bölümü saç baş döküp ağartan bir bölümdür. Okuduğum için biliyorum. Başlık sahibi o bölümde çok ezilir, hırpalanırdı.. Başlığı açanın babası, çocuğunu korumak için hukuk yazdırmamıştır..

Acar Kazım
Yasaklı
13 Ekim 2017 09:47

"Davulun sesi, uzaktan hoş gelir,," derler ya, bu, çok doğru olan bir atasözümüzdür.

Hakimlik zordur, savcılık zordur, avukatlık zordur. Her üçü de, vicdani ağır sorumluluklar yüklüyor.

İçine girenler bilir..

Bu görevlerde hayat boyu öğrenci gibi çalışmak, araştırmak, incelemek külfeti vardır. Hiç bir zaman ben bunu iyi biliyorum diyemezsiniz. Olaylara ve şartlara göre, yüz binlerce ağır vak'alar vardır.. Her olayın değerlendirilmesi ayrı ayrı yapılır.. Bunların altında ezilip kalırsınız.

Yeğenim, İstanbul Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. Hukuku ona ben yazdırmıştım. İstanbul Hukuk'u tam 8 senede bitirebildi.. İstanbul'da çalışıp avukatlıkta ısrar etti.. Bana kızıp duruyor. 45 yaşına geldiği halde babasından harçlık alıyor.. Sayıştay ve Hakimlik sınavlarına girdi ama kazanamamıştı.

Tam 48 sene boyunca kamuda ve özelde hukukun içinde oldum. Dün dahi, bana danışanlar oldu. Yeni mezunlar, o soruların altında ezilip kalmışlardı. Doğru olan yolu gösterdim. Benimsediler. Çok sevindiler. Üstelik danışanlar yüksek yargıda görevli olanlardı.

Neyse?.. Su akar ve yolunu bulur.. Bu durum, suyun hızına ve gücüne bağlıdır.

mavkav
Kapalı
13 Ekim 2017 10:06

hukuk okumak ile hakim savcı avukat olunabilir, mümkündür fakat hukukçu olmak asıl marifettir. Türkiye de belkide en zor iş olabilir. Mevzuatı ayrı uygulama apayrı vicdani ve hukuki karar almak ise hepsinde ayrı zor riskli hatta tehlikelidir. Hakim savcı veya mesleki uzmanlık için yaş önemli olabilir güzel kardeşim fakat hukukçu olmak için yaş sınırı yoktur. Bakınız 50 den 60 dan sonra hayallerini gerçekleştiren örnekler vardır. Nacizane tavsiyem bunlardır.

Aragog
Şef
13 Ekim 2017 10:27

Bİrde ciddi ciddi yazmış yok 45 yıl yok 48 yıl:):):):)

Acar Kazım, 7 yıl önce

"Davulun sesi, uzaktan hoş gelir,," derler ya, bu, çok doğru olan bir atasözümüzdür.

Hakimlik zordur, savcılık zordur, avukatlık zordur. Her üçü de, vicdani ağır sorumluluklar yüklüyor.

İçine girenler bilir..

Bu görevlerde hayat boyu öğrenci gibi çalışmak, araştırmak, incelemek külfeti vardır. Hiç bir zaman ben bunu iyi biliyorum diyemezsiniz. Olaylara ve şartlara göre, yüz binlerce ağır vak'alar vardır.. Her olayın değerlendirilmesi ayrı ayrı yapılır.. Bunların altında ezilip kalırsınız.

Yeğenim, İstanbul Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. Hukuku ona ben yazdırmıştım. İstanbul Hukuk'u tam 8 senede bitirebildi.. İstanbul'da çalışıp avukatlıkta ısrar etti.. Bana kızıp duruyor. 45 yaşına geldiği halde babasından harçlık alıyor.. Sayıştay ve Hakimlik sınavlarına girdi ama kazanamamıştı.

Tam 48 sene boyunca kamuda ve özelde hukukun içinde oldum. Dün dahi, bana danışanlar oldu. Yeni mezunlar, o soruların altında ezilip kalmışlardı. Doğru olan yolu gösterdim. Benimsediler. Çok sevindiler. Üstelik danışanlar yüksek yargıda görevli olanlardı.

Neyse?.. Su akar ve yolunu bulur.. Bu durum, suyun hızına ve gücüne bağlıdır.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 12:28

babam üst düzey memur bir bildiği vardır dedim herkesin babası sizinkiler gibi ezik büzük olmuyor ama şimdi anladım hala bir bildiği vardır diyorum ama sizin gibi tiplerle karşılaştıkça umudum azalıyor

akademisyen 64, 7 yıl önce

Liseyi bitirmiş üniversiteye gidecek bir genç ilkokul çocuğu gibi babasının sözüyle hareket ederse böyle olur. Kendi iraden kendi kararların yok muydu senin?

Toplam 136 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi