Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
14 Haziran 2019 19:28

Bana yardım eder misiniz? sevk dönemi
Arkadaslar Merhaba. Umarım başlığı doğru yere açıyorumdur. Bugün askerlik şubesine gittim oradaki memur bana 12 temmuzda gideceğin yer ve grubun (A B) belli olacak dedi. Ben uzun dönem istiyorum ve lisans hemşireyim. Eğer uzun dönem gelirse A grubu ile gidersin dedi. Buraya kadar bildiklerim ya da öğrendiklerim ne kadar doğru öncelikle bunu soruyorum. Diğer sormak istediğim konu ise 12 temmuzda gideceğim yer belli olduktan sonra kaç gün içerisinde askere çağırılırım? ikamet kayseri sanırım yol ile de ilgilidir. Şimdiden teşekkür ederim. Yardımınız lazım.

gmetiner
Kapalı
14 Haziran 2019 20:53

+++

muhhendisbey
Aday Memur
15 Haziran 2019 01:55

Tarihler hakkında tam bilgi veremem ama gideceğin yer ve grubun belli olduktan sonra 1 hafta sonra teslim olursun. Mesafeye göre yol süresi 1-2 gün değişebilir.

Yeni askerlik düzenlemesinin sonuçları ne getirir bilinmez ama uzun dönem - kısa dönem için TSK'da belirli bir ölçüt yok. Yani tamamen ihtiyaca göre alım yapılıyor. Ayrıca Boyunun uzun kısa , kilonun az çok, diploma notunun 2 veya 3 olması gibi kriterler yok. Ben uzun dönem yaptım en kısasından en uzununa en kilolusundan zayıfına ve diploma notu hem 3.9 hem 2 olan insanlarla beraber askerliğimi yaptım. O yüzden şansın bol olsun diyorum.

15 Haziran 2019 02:01

Dostum öğrendiklerinin çoğu doğru. 12 temmuzda nereye gideceğin ne olarak gideceğin açıklanır. Ne zaman gideceğin de aslında yazıyor orada. Genelde sonuçlar açıklandıktan 1 hafta sonra teslim süresi geliyor yani 1 hafta sonra teslim olursun. Ama B grubu çıkarsan ne zamana tarih yazıyorsa o zamana gidersin yani eylül 3-4-5 gibi. Asal diye site var asker alma işlemleri oradan oluyor. Gerekli yazılar orada var. Oradan da inceleyebilirsin

gmetiner
Kapalı
15 Haziran 2019 12:56

teşekkür ederim. bilgi aldım

ReSh
Aday Memur
12 Temmuz 2019 11:24

Saat kaç gibi açıklanır arkadaşlar

Odieee
Kapalı
15 Temmuz 2019 22:00

merhaba arkadaslar benımde gıdecegım yer bellı kısa dönem er ankara cıkmıstı fakat tekrar tecıl ettırmıstım yenı askerlık sıstemı ıcın lisans mezunuyum,yarın tecıl bozduracam acaba yedek astsubay veya yedek subaylık ıcn bırdaha sorarlar mı bı şansım daha kaldı mı yenı yasa ıle ılgılı? sımdıden tesekkurler.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi