Editörler : supporters.
«111112113114115116117118119120121122»

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 09:57

geçmek bilmeyecek bir haftaya merhaba hepinize günaydın

kazanan sayısını tahminim 350 ile 450 arasında bekliyorum

not ekleme konusunda 49,8 ile kalanlar olmuş diyen arkadaşlar var bence ekleme yapıldıktan sonra bu not ile birileri kalıyorsa zaten o nottan da düşük bir puandadır o yüzden kalmıştır. yani 44,8 e 5 puan eklerler standart olarak herkese geçen geçer kalan kalır. ama yine de üzücü bir durum tabi :( yerinde olmak istemem. öte yandan puanlamaların bende buçuklu olduğunu duydum hep 0,1 gibi kusuratlar hiç denk gelmedim.

beklenen puanlar konusunda kaba taslak tahminime göre ikt 60, mal 80, huk 70, muh 50. tabi bunlar geçeceğim ümidiyle taraflı olarak tahmin edilmş notlar :):)

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 10:10

torpil konusunda kesinlikle adaletsizlik olduğu konusunda katılıyorum ama arkadaşın dedikleri de es geçilemez. çalıştığım kurumun eğitim dairesinde 2 yılım geçti ve malesef gerçekler ortada. işini halledip sonra hakkımla girdim diyen bir sürü insan, kimse kendini kandırmasın. a grubu için hazırlanırken dersanedeki hocamıza sorduk bu torpil referans olayı nası olacak diye biz kimseyi tanımıyoruz diye bize cevabı şu oldu hele bi o noktaya gelin bulursunuz oldu arkadaşlar yok olur mu falan filan attılar tabi ee iş başa düşünce mecliste yatıp kalktılar. şimdi olay sadece torpil değil ki bundan vahim olan konular da var öss kpss dil tıp ta uzmanlık bütün sınavlar laçka en başarılı iller güneydoğu. yanlış anlaşılma olması o illeri kötüleme değil maksat ama görünen köy de klavuz istemiyor bunca zamandır başarı sıralamalarında altlarda olan ileler ilk 10 da. insanın içine şüphe düşüyor. tekrar torpil konusuna gelecek olursak bu olmadan kazanan birçok insan da var (bizzat tanıdığım) onla kazanan da var. keşke istediğimiz gibi herkes kimseyi aracı koymadan gitse mülakata ama yaşadığımız dünyada buna şu an inanmak üyopya olur gibime geliyo.

bana kalırsa bu konuyu kuruma kimler girerse köreltmeli. bu zorlukları yaşayan bizler olarak kazanan arkadalar bi çözüm bulmalı gelecek açısından. yoksa düzelmez.

bunun yanında inanınki bu konuda en hassas yani torpilin en az döndüğü kurum maliye, maliye içinde yine en az olan vdk, eski teftiş, diğer kurumlar ile karşılaştırırsak.

umarım herşey gönlünüzce olur

stifler34, 11 yıl önce

çerkes genç biraz gerçekçi ol.inançlı biriysende beddua etme insanlara.torpil dediğimiz olay maalesef günümüzün gerçeği.geçen sınavda sence torpil bulmadan kuruma giren kaç kişi vardır veya insanlara bulmadım deyipte bulan.herkes çok mu memnun sanıyosun bu durumdan? insanlara sınava girmeden torpil düşündürenler utansınlar.şimdi bana torpilli gözüyle bakacak olanlar olacaktır.ama problem deil.herkes kendini biliyorr

sbflii
Memur
14 Ocak 2013 10:21

Artık ınsan hak yemek bırılerının onune gecmek ıcın degıl herkesın torpıl buldugu ortamda hakkını korumak ıcın torpıl bulmak zorunda kalıyor.

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 10:30

işte hocam malesef bu doğru. bunu yaparken eşitler içinde yarışmak için yapıyor insan. ama kendine şu soruyu sorduğu zaman da kitlenip kalıyor.

peki ya ankara dışından gelen veya hiç tanıdığı olmayan ve bu sınavları gerçekten hakeden arkadaşlar ne yapsın.

işte o zaman vicdanınla başbaşasın. buradan ben kimseyi bulmayacam diyecek olan kişi babam olsa inanmam arkadaşlar gücenme olmasın.

size başımdan geçen bi olayı anlatayım :) gelir uzm yrd sınavı muğla mülakatı. gerek siyasi gerekse bürokrat bunun yanında da kurum içinde orta düzey bir yönetici düşünün artık 3 kişi hatta biri de komisyondan birinin okul arkadaşı. girdiğim komisyonda da o kişi var. 4 soru soruldu 2,5 cevap verdim desem yeri. her iki kişiden biri alınacak işe. olmadı. buyrun buradan yakın. yani torpil ile olacak diye bir kaide de yok yani. vdk için aynı şekilde mi davranacağım, buna da hayır. çünkü eğer ben işgüzarlık edip ortalığı karıştırmasaydım belkide girmiş olacaktım.

sbflii, 11 yıl önce

Artık ınsan hak yemek bırılerının onune gecmek ıcın degıl herkesın torpıl buldugu ortamda hakkını korumak ıcın torpıl bulmak zorunda kalıyor.

cmk
Şef
14 Ocak 2013 10:34

herkes mülakat için torpil, konuşuyor,peki yaa sınav kağıtları okunurken yapılabilme ihtimali?

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 10:48

varsa bile 1 ya da 2 kişidir. okuyanlar da işe alan yetkililer de bu vebali alma konusunda bi durup düşünüyolar. hani bakanın 1 dereceden akrabası filan olsa oluyodur belki.

şimdi tahminim her hükümet işe alım zamanında belli bir orana müdahale ediyor ama tepki doğmaması için tüm kadroya değil. mesela 400 kişi alacaklarsa mülakatta 100 veya 200 kişisine destekleme yapıp kalan 200 300 kişiyi adaletli seçiyo olabilirler. sadece tahmin.

bi arkadaş söylemişti başbakanın bi talimatı varmış bakanlara artık b kadro içindir mühtemelen belki gelir uzm yrd içinde vardır. şimdi alacakları memurları açıktan almaları naklen alım yapacaklarsa bunun %5 i geçmemesi yönünde ve bakanın bilgisi ile.

bu ne demek yani bi yerde memur olan açıktan atama ile alın. bi kurumda çalışıyorsa başka kuruma naklen almayın anlamında.

cmk, 11 yıl önce

herkes mülakat için torpil, konuşuyor,peki yaa sınav kağıtları okunurken yapılabilme ihtimali?

Çerkes genç
Şube Müdürü
14 Ocak 2013 11:23

yeni bir hafya cünaydın heycan arttı az daha :D :D :D

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 11:27

günaydın hocam bende nerde çerkes diyordum ne zaman açılanır bi tahmin yürüt bakalım

Basis Point
Memur
14 Ocak 2013 11:41

Günaydınnnn:)hayal kırıklığı yaşamayacağımız bir hafta olması dileği ile...

Çerkes genç
Şube Müdürü
14 Ocak 2013 11:44

her şeye az çok akıl erdirdim şu dünyada ama iki şeye aklımın gücü gerçekten yetmedi şu ana kadar... :)

1) Kadınlar...

2) bürokratlar...

.... yani bilemiyorum keyifleri ne zaman yeter ama bu hafta açıklanır umarım bilgisayara yapıştık kaldık :D

Basis Point
Memur
14 Ocak 2013 11:49

Hadi bizi yaradılışımızdan dolayı anlayamıyorsunuz.Ya bürokratlar???Neyse çok da büyük konuşmayalaım gidişat nasipse o yönde..Umarım anlaşılan cinslerden oluruz:))))

ksk_1306
Daire Başkanı
14 Ocak 2013 11:54

işin kötüsü defterdarlık ta açıklanmamış nası olacak bu iş çözemedim

Çerkes genç
Şube Müdürü
14 Ocak 2013 12:00

aynen 36 gün oldu defterdarlığada şaka gibi kimse bişey demiyor mu bunlara arkadaş siz napıyosunuz kaplumbağa hızıyla mı çalışyosunuz diye hehe

işte diyorumya bende çözemiyorum boşunada uğraşmaya gerek yok çünkü çözülmez :) :) :) :) :)

Basis Point
Memur
14 Ocak 2013 12:02

sanırım okuyanlar ve okuma sistemleri farklı...vdk bu konuda daha titiz davranıyor.

Çerkes genç
Şube Müdürü
14 Ocak 2013 12:09

ben olumlu hiç bir şey düşünemiyorum içerde olanlarla ilgili gerçek bu :D :D :D tüm iyi duygularımı kaybetmiş durumdayım... :D:D:D

mesele belirsizliklerin ortadan kalkmaması düzgün bir sistem getirilemiyor şu devletin işlerine kör topal mı olmak zorunda her iş anlamıyorum yahu :D

antikasaat
Aday Memur
14 Ocak 2013 12:24

Niçin kötü düşünüyorsunuz arkadaşlar? 350-400 diye kısıtlama yapmayın. Sınavı geçen kişi sayısı 400 ün üzerinde olur ve 400 kişiyi de alırlar. VDK büyüme hedefliyor ve alımı yapacak ki ardı ardına sınavlar açıyor. Motivasyonu bozmaya ve kötü düşünmeye gerek yok. Pozitif düşünmek lazım bu saatten sonra. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. İyi haftalar diliyorum.

sbflii
Memur
14 Ocak 2013 12:29

Arkadaslar sonucların acıklanmasıyla bırlıkte gecen sınavda oldugu gıbı yenı bır sınav ılanı verılebılır mı. Martta sınav olacak dıye suan egıtımde olanlara soylenmıs galıba

Basis Point
Memur
14 Ocak 2013 12:33

Birşeyler yapalım da vakit geçsinnn...kendimi temizliğe verdim resmen..:))

Çerkes genç
Şube Müdürü
14 Ocak 2013 12:47

en azından oda bir iş biz paso yatıyoz huha :D

paradoks6
Memur
14 Ocak 2013 12:49

arkadaşlar maliye uzm yrd başvurcakmısınız?

Toplam 5059 mesaj
«111112113114115116117118119120121122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi