Editörler : Pangaea
«8910111213141516171819»

ceko08
Aday Memur
24 Ocak 2019 11:59

bılgıler ıcın tesekkurler hocam.

atestahsin500
Aday Memur
24 Ocak 2019 12:00

Rica ederim.

ceko08, 5 yıl önce

bılgıler ıcın tesekkurler hocam.

tumblr3
Kapalı
24 Ocak 2019 12:13

yds şartlı kadrolar için mülakata girmiş arkadaşlara sorum olacaktı. verdikleri çevirisini istedikleri metin uzunluğu nasıldı ? kelime kelime olarakmı çeviriyi istiyorlar yoksa hepsini okuduktan sonra özet şeklindemi çeviri istiyorlar ? birde sordukları mesleki sorular için sizin branşınızdanmı biri katıldı komisyona ve çok detaylı mesleki bilgi istiyorlarmı ?

atestahsin500
Aday Memur
24 Ocak 2019 12:26

Öncelikle mesleki alanla ilgili soru sormak için fazladan biri yok.Tüm ekip baştan sona karşınızda.

Ek olarak mesleki anlamda bana soru sorulmadı,diğer adaylara ya da bölümlere de sorulacağını sanmıyorum.

İngilizce ölçümü konusuna gelince,amaçları bilginizi ölçmek.

Ben komisyona speaking yöntemine de hazır olduğumu belirttim ama onlar sadece çeviri ile yetineceklerini söylediler.

Çeviri metni,bir başlığı olan parağraf şeklinde ve cümle cümle giderek çevirmem istendi.kom

Bununla birlikte bazı kişiler komisyonun 3 kişiden oluştuğunu yazmışlardı fakat ben de 4 kişi vardı

ve 4.kişi kim ve hangi vasıfla orada bilmiyorum.

tumblr3, 5 yıl önce

yds şartlı kadrolar için mülakata girmiş arkadaşlara sorum olacaktı. verdikleri çevirisini istedikleri metin uzunluğu nasıldı ? kelime kelime olarakmı çeviriyi istiyorlar yoksa hepsini okuduktan sonra özet şeklindemi çeviri istiyorlar ? birde sordukları mesleki sorular için sizin branşınızdanmı biri katıldı komisyona ve çok detaylı mesleki bilgi istiyorlarmı ?

Dark b
Memur
24 Ocak 2019 12:49

Yuksek puanli arkadaslar #kpsssirasinagorealimolsun basligiyla tweet atiyoruz

Dark b
Memur
24 Ocak 2019 12:56

Yuksek puanli arkadaslar #kpsssirasinagorealimolsun basligiyla tweet atiyoruz iski ile ilgili hesaplara...zaten kpss de gectigimiz kisilerle tekrar yarismak istemiyoruz diyoruz

Dmajor
Kapalı
24 Ocak 2019 13:46

Hocam bana verilen metin çok uzun değildi verdikleri 3 dk içinde çok rahat okunup hatta açıklanabiliyordu.

tumblr3, 5 yıl önce

tumblr3
Kapalı
24 Ocak 2019 14:14

teşekkürler bilgiler için

atestahsin500, 5 yıl önce

Öncelikle mesleki alanla ilgili soru sormak için fazladan biri yok.Tüm ekip baştan sona karşınızda.

Ek olarak mesleki anlamda bana soru sorulmadı,diğer adaylara ya da bölümlere de sorulacağını sanmıyorum.

Ben komisyona speaking yöntemine de hazır olduğumu belirttim ama onlar sadece çeviri ile yetineceklerini söylediler.

Çeviri metni,bir başlığı olan parağraf şeklinde ve cümle cümle giderek çevirmem istendi.kom

Bununla birlikte bazı kişiler komisyonun 3 kişiden oluştuğunu yazmışlardı fakat ben de 4 kişi vardı

tumblr3
Kapalı
24 Ocak 2019 14:17

zaten bire bir çeviri isteyeceklerini sanmıyorum okuduğunu genel hatları itibariyle anlama becerisine bakarlar büyük ihtimalle. teşekkürler bilgi için

Dmajor, 5 yıl önce

Hocam bana verilen metin çok uzun değildi verdikleri 3 dk içinde çok rahat okunup hatta açıklanabiliyordu.

atestahsin500
Aday Memur
24 Ocak 2019 14:29

Maalesef o şekilde değil;

Bana özellikle ne varsa onu çevirmem söylendi,yorum eklemeyin denildi.

Mot a mot istediler özellikle.

tumblr3, 5 yıl önce

zaten bire bir çeviri isteyeceklerini sanmıyorum okuduğunu genel hatları itibariyle anlama becerisine bakarlar büyük ihtimalle. teşekkürler bilgi için

civilbiri
Aday Memur
24 Ocak 2019 15:34

Branşınız nedir hocam?

Maalesef o şekilde değil;

Bana özellikle ne varsa onu çevirmem söylendi,yorum eklemeyin denildi.

Mot a mot istediler özellikle.

atestahsin500
Aday Memur
24 Ocak 2019 15:44

38.grup-ingilizce iktisat

civilbiri, 5 yıl önce
Branşınız nedir hocam?

dreamer66
Şef
25 Ocak 2019 12:22

4. Kişi Genel Müdür olabilir. Ara sıra katıldığını duymuştum komisyonlara.

mustafa avdan
Kapalı
25 Ocak 2019 13:36

Hocam şimdi mühendislik mülakatlarında , mesleki liyakati ölçececek teknik bi personel olmıycak mı ?

dreamer66, 5 yıl önce

4. Kişi Genel Müdür olabilir. Ara sıra katıldığını duymuştum komisyonlara.

civilbiri
Aday Memur
25 Ocak 2019 14:28

Yiyecek giyecek yardımından hangi kurum sorumludur hocam? Bende bir sorun var sanırım araştırdım bir şey bulamadım

Merhaba arkadaşlar;22 ocak salı günü 38.numaralı gruptan girdim.

Bana yöneltilen sorular şu şekildeydi:

-Hsk üyeleri kaç yıllığına seçilir ve tekrar seçilme hakları var mıdır?

-Yerel yönetimlerde iç ve dış denetim hangi yasaya dayanılarak yapılır?

-Devlet memurlarına yapılan gıda ve giyecek yardımından hangi kurum sorumludur?

-1.inönü savaşı sırasında bizi zora sokan isyan hangisidir?

kimmuhhh
Kapalı
25 Ocak 2019 14:55

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.912268.pdf Madde 11 - Kurum ve kuruluslar, verilecek giyim esyalarını Maliye ve Gumruk Bakanlıgınca belirlenecek standart fiyatları goz onunde bulundurmak suretiyle tabi oldukları ihale mevzuatına gore karsılarlar.
civilbiri, 5 yıl önce
Yiyecek giyecek yardımından hangi kurum sorumludur hocam? Bende bir sorun var sanırım araştırdım bir şey bulamadım

ceko08
Aday Memur
25 Ocak 2019 15:03

mühendisler ne durumdasınız :)

dreamer66
Şef
25 Ocak 2019 16:56

Vardır muhakkak komisyonu ona göre belirlemişlerdir.

mustafa avdan, 5 yıl önce

Hocam şimdi mühendislik mülakatlarında , mesleki liyakati ölçececek teknik bi personel olmıycak mı ?

atestahsin500
Aday Memur
28 Ocak 2019 07:02

Arkadaşlar,sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Benim mülakatım 22 ocakta gerçekleşti ve sonuçları sorduğumda 1 ay sonra açıklanacağını söylediler.

gltsry6
Aday Memur
28 Ocak 2019 11:42

8 şubatta mülakat bittiğine göre 8 mart gibi açıklanır heralde 1 ay dediklerine göre. Acaba sizin mülakat tarihinize göre mi 1 ay sonrasını kastettiler?

Arkadaşlar,sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Benim mülakatım 22 ocakta gerçekleşti ve sonuçları sorduğumda 1 ay sonra açıklanacağını söylediler.

Toplam 3580 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi