Editörler : swat3410E.Kayı Han

tgyygt
Aday Memur
02 Ocak 2020 15:50

beyler var mı yeni haberler duyumlar?

tgyygt
Aday Memur
02 Ocak 2020 16:14

Arkadaşlar şimdi bir arkadaşımı aradım kazanan çamlıcadaymış burda 50-60 kişilik boş yerler var dedi

tgyygt
Aday Memur
02 Ocak 2020 16:15

Bugün de 3-4 kişi bırakmış genel sağlık başlamamış daha yürüyüşler öğretiliyormuş

02 Ocak 2020 16:49

birakanlar erkek mi?
tgyygt, 4 yıl önce

Bugün de 3-4 kişi bırakmış genel sağlık başlamamış daha yürüyüşler öğretiliyormuş

tgyygt
Aday Memur
02 Ocak 2020 17:04

Evet

selma001, 4 yıl önce
birakanlar erkek mi?
02 Ocak 2020 19:25

arkadaşlar yedek 147. sıradayım gelir mi sizce yorumunuz nedir?

Asseley
Aday Memur
02 Ocak 2020 20:03

Kardeşim gelir gelir merak etme hayırlı olsun:)
Tolga 55, 4 yıl önce
arkadaşlar yedek 147. sıradayım gelir mi sizce yorumunuz nedir?
02 Ocak 2020 22:24

Arkadaşlar eğer yedek açıklanırsa ve olumlu olursa en geç kaç gün içerisinde gitmek gerekiyor ??? Şimdiden teşekkürler...

Likapa.46
Memur
02 Ocak 2020 22:41

Umudu kestim. Dalga konusu olur diye de soramıyorum. 499. Yedek gelir mi beyler? Umut kırmak serbest

PERU34
Aday Memur
03 Ocak 2020 00:00

açıklandığı zaman tarih veriliyor şu tarih şu saate kadar orada olucaksın gibisinden tahminen 2 gün veriliyor

Paem093, 4 yıl önce

Arkadaşlar eğer yedek açıklanırsa ve olumlu olursa en geç kaç gün içerisinde gitmek gerekiyor ??? Şimdiden teşekkürler...

tgyygt
Aday Memur
03 Ocak 2020 00:12

İnşalah gelir kardeşim zor ama

Likapa.46, 4 yıl önce

Umudu kestim. Dalga konusu olur diye de soramıyorum. 499. Yedek gelir mi beyler? Umut kırmak serbest

KOZAN-01
Şef
03 Ocak 2020 00:42

Dalga geçilecek birşey değil dalga geçenin kendi kalitesiyle alakalı bir durum. Ama gerçekçi olmak gerekirse zor tabi. Sen olmayacak gibi hayatına planlarına devam et başka şanslarına odaklan paem olursa ne mutlu sevinip eğitime dahil olursun olmazsa hayal kırıklığı yaşamaSın .
Likapa.46, 4 yıl önce

Enesc93
Kapalı
03 Ocak 2020 00:57

Arkadaşlar paem 5te sıralamaya giremedim. Paem 6 olur mu acaba bilgisi olan var mı ? Paem 1.1.2020 tarihine kadar alınabilir yazıyor yönetmelikte ama 8 kasımda yönetmelik değişti

Likapa.46
Memur
03 Ocak 2020 00:59

Bekleyen arkadaşların Allah gönlüne göre versin. Nasipte yokmuş ne yapalım.

KOZAN-01
Şef
03 Ocak 2020 01:04

Mevcut yönetmenliğe göre alım olamaz hatta kanuna göre. O değişen şey kafaları karıştırdı ama sivil kaynaktan devam edeceği anlamına gelmiyor. Çünkü bahsedilen 01.01.2020 kanun devam ediyor Cumhurbaşkanı da bunu vurgulamıştı. Sana naçizane tavsiye polis amiri olmak istiyorsan Pomem i dene 2 yıl polis memurluğu yap sonra yazılı sınava girerek mesleği bilerek yukarıya çıkmaya çalış . Mevcut sistem bu buna dönüyor çünkü. Ha bir şeyler olur kanun değişir sivilden alım olursa denersin şansını.
Enesc93, 4 yıl önce

Arkadaşlar paem 5te sıralamaya giremedim. Paem 6 olur mu acaba bilgisi olan var mı ? Paem 1.1.2020 tarihine kadar alınabilir yazıyor yönetmelikte ama 8 kasımda yönetmelik değişti

Enesc93
Kapalı
03 Ocak 2020 01:09

Kardeşim cevabın için teşekkür ederim. Şu hususa dikkat çekmek istiyorum. Bugüne kadar sadece meslek içinden yapmadı polis akademisi amirlik için. Paemden önce FYO vardı FYOdan önce kolej+akademi öğrencileri vardı. Yani sadece meslek içi alım yapacağı ihtimali az gibi duruyor. Meslek içinden de yükselmek bayağı zormuş diyorlar...

KOZAN-01, 4 yıl önce
Mevcut yönetmenliğe göre alım olamaz hatta kanuna göre. O değişen şey kafaları karıştırdı ama sivil kaynaktan devam edeceği anlamına gelmiyor. Çünkü bahsedilen 01.01.2020 kanun devam ediyor Cumhurbaşkanı da bunu vurgulamıştı. Sana naçizane tavsiye polis amiri olmak istiyorsan Pomem i dene 2 yıl polis memurluğu yap sonra yazılı sınava girerek mesleği bilerek yukarıya çıkmaya çalış . Mevcut sistem bu buna dönüyor çünkü. Ha bir şeyler olur kanun değişir sivilden alım olursa denersin şansını.

KOZAN-01
Şef
03 Ocak 2020 01:20

O eskiden di önceden meslek içinden yükselenler B grubu amir oluyordu dağ zor terfi alıyordu Akemililer A grubu amir oluyordu daha kolay yükseliyordu şimdi meslek içine A grubu olarak amir oluyor ayrım kalktı. Önceden meslek içinden 6 sene çalıştıktan sonra yükselme sınavına giriliyor du şimdi 2 sene çalışıp girilebilir. Senin bahsettiğin fyo malum sıkıntılı süreçte 2 dönem için alındı devamı da gelmedi akademinin kapatılma süreci 15 ve 16 devresi
Enesc93, 4 yıl önce

Kardeşim cevabın için teşekkür ederim. Şu hususa dikkat çekmek istiyorum. Bugüne kadar sadece meslek içinden yapmadı polis akademisi amirlik için. Paemden önce FYO vardı FYOdan önce kolej+akademi öğrencileri vardı. Yani sadece meslek içi alım yapacağı ihtimali az gibi duruyor. Meslek içinden de yükselmek bayağı zormuş diyorlar...

KOZAN-01
Şef
03 Ocak 2020 01:25

Sivil kaynaktan alım 5 yıllık bir süreçti tamamlandı akademi başkanı ve Cumhurbaşkanı bundan bahsetti emniyetteki amir açığını hızlı bir şekilde kapatmak maksatlı. Ve açık kapatıldı şimdi sistem rutine dünyada olduğu gibi olacak meslek içerisinden liyakata göre terfi. 2015 iç Güvenlik paketini incelersen bahsettiğim şeylerini mevzuat halini görmüş olursun süreç 2015 de başladı 2020 de bitti.

Enesc93
Kapalı
03 Ocak 2020 01:28

Sence ne yapmalı? Pomem girip mi yükselmeyi denemek yoksa başka mecra olan subaylığı mı denemek

KOZAN-01, 4 yıl önce
O eskiden di önceden meslek içinden yükselenler B grubu amir oluyordu dağ zor terfi alıyordu Akemililer A grubu amir oluyordu daha kolay yükseliyordu şimdi meslek içine A grubu olarak amir oluyor ayrım kalktı. Önceden meslek içinden 6 sene çalıştıktan sonra yükselme sınavına giriliyor du şimdi 2 sene çalışıp girilebilir. Senin bahsettiğin fyo malum sıkıntılı süreçte 2 dönem için alındı devamı da gelmedi akademinin kapatılma süreci 15 ve 16 devresi

KOZAN-01
Şef
03 Ocak 2020 08:59

Subaylık ve komiserlik her ikisinde kariyer mesleği her ikisininde avantajı dezavantajları var. Sen karar vereceksin hangisi sana daha uygunsa hangisinde daha mutlu olacaksan ben olsam komiserliği tercih ederdim öyle de yaptım ama subaylığı tercih edeceklerde vardır.
Enesc93, 4 yıl önce

Sence ne yapmalı? Pomem girip mi yükselmeyi denemek yoksa başka mecra olan subaylığı mı denemek

Toplam 197 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi