Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Ağustos 2022 11:27

İkinci Üniversite Okuyan Öğretmenler

Artıları eksileri hangi bölüm neden ?

06 Ağustos 2022 12:10

Ben bu sene yeni başlayacağım AÖF coğrafya alan değişikliği yapmayı düşünüyorum örgün okumak zor bir arkadaş psikoloji bölümü bitirdi ama baya zorlandı...

Kagiş
Müsteşar
06 Ağustos 2022 12:47

AÖF 'de coğrafya yok hocam!

Enkidu1
Memur
06 Ağustos 2022 12:54

AUZEF'te var.

Kagiş, 2 yıl önce

AÖF 'de coğrafya yok hocam!

06 Ağustos 2022 13:11

İstanbul üniversitesi AUZEF te var Google yaz görürsün kaydımi yaptırdım hayal ürünü değil yani...
Enkidu1, 2 yıl önce

AUZEF'te var.

kaptran
Aday Memur
06 Ağustos 2022 13:46

Eksi oy verenler ne yaşıyor?

erdem.k88
Genel Müdür
06 Ağustos 2022 18:18

İnşaat mühendisliği bitirdim memnunum, ilave derece vs aldım , elimde altın bir bilezik daha oldu , kısa vade de düşünmüyorum ama uzun vadede mühendislik konusunda bir kaç planım var , ünvan değişikliği , özel sektör vs vs gibi. İlgi duyduğum bir alan okumak ayrıca çok keyifliydi. Yüksek lisans ta yaptım okurken biraz zordu ama sevdiğiniz istediğiniz bölümler olunca zorluklar bile güzel geliyor.

Kagiş
Müsteşar
06 Ağustos 2022 19:06

Özel sektöre gir de bir gör hocamm!??))) Nasıl duman attırıyorlar adama bayılırsınn!

erdem.k88, 2 yıl önce
İnşaat mühendisliği bitirdim memnunum, ilave derece vs aldım , elimde altın bir bilezik daha oldu , kısa vade de düşünmüyorum ama uzun vadede mühendislik konusunda bir kaç planım var , ünvan değişikliği , özel sektör vs vs gibi. İlgi duyduğum bir alan okumak ayrıca çok keyifliydi. Yüksek lisans ta yaptım okurken biraz zordu ama sevdiğiniz istediğiniz bölümler olunca zorluklar bile güzel geliyor.

erdem.k88
Genel Müdür
06 Ağustos 2022 19:12

Hocam geçmişde özel sektörde de çalıştım piyasaya yabancı değilim. Öğretmen olarak atanmadan önce isg uzmanlığı da yaptım , ailemde inşaat - yapı sektörü ve müteahhitlik işi yapanlar var yabancı değilim sektöre, piyasaya. Zor ama üstesinden gelemeyeceğim, bilmediğim bişey değil hali hazırda zaten resmi olmasa da gayri resmi özel sektörde bu işlerdeyim desem yerindedir. Ama haklısınız zor , ekonomik kazanç olarak öğretmenlikten 1000 kat daha iyi , iş gücü , çalışma saatleri, uğraştığın kitle, sorumluluk vs açısından daha zor.
Kagiş, 2 yıl önce

Özel sektöre gir de bir gör hocamm!??))) Nasıl duman attırıyorlar adama bayılırsınn!

spock
Daire Başkanı
07 Ağustos 2022 11:02

hocam öğretmen iken mühendislik diploması alınca ilave derece mi alıyoruz? bununla ilgili bir bilgi ya da mevzuat linki var mıdır? teşekkür ederim.

erdem.k88, 2 yıl önce

erdem.k88
Genel Müdür
07 Ağustos 2022 11:07

Öğretmenler ( teknik öğretmen ve biyoloji mezunları hariç ) 9-1 den mesleğe başlarken mühendisler 8-1 den başlar. Bu yüzden mezun olduğunuzda okula bir dilekçe verirseniz ilave 1 derece alıyorsunuz. Zaten teknik öğretmen vs iseniz 8-1 den başlamışsınızdır alamazsınız. Yüksek lisans için de ilave 1 kademe ve fiili ekdersi artırımlı alırsınız.
spock, 2 yıl önce

hocam öğretmen iken mühendislik diploması alınca ilave derece mi alıyoruz? bununla ilgili bir bilgi ya da mevzuat linki var mıdır? teşekkür ederim.

erdem.k88
Genel Müdür
07 Ağustos 2022 11:12

657 sk 36/ A-2 buna istinaden alıyoruz ilave dereceyi hocam.
spock, 2 yıl önce

07 Ağustos 2022 11:13

Eğleniyiler.

kaptran, 2 yıl önce

adakızı
Genel Müdür
07 Ağustos 2022 11:17

Mesleğmi seviyorum cümlesini bile eksileyen bir muhalif tayfa var :)))) (rekor bekliyorum şimdi)

kaptran, 2 yıl önce

cansizsin
Memur
07 Ağustos 2022 11:26

Hocam ben biyoloji mezunuyum, sözleşmeli öğretmenim. Kadroya geçince dereceyi verecekler mi, yoksa dilekçe ile talep mi edeceğim

erdem.k88, 2 yıl önce
Öğretmenler ( teknik öğretmen ve biyoloji mezunları hariç ) 9-1 den mesleğe başlarken mühendisler 8-1 den başlar. Bu yüzden mezun olduğunuzda okula bir dilekçe verirseniz ilave 1 derece alıyorsunuz. Zaten teknik öğretmen vs iseniz 8-1 den başlamışsınızdır alamazsınız. Yüksek lisans için de ilave 1 kademe ve fiili ekdersi artırımlı alırsınız.

erdem.k88
Genel Müdür
07 Ağustos 2022 11:28

Hocam siz biyoloji mezunu iseniz zaten 8-1 den başlamışsınızdır bir şey yapmanıza gerek yok. Mebbise girip kadro kaydından durumunuzu kontrol edebilirsiniz. 8-1 den başlamamışsanız dilekçe ile durumu belirtebilirsiniz.
cansizsin, 2 yıl önce

Hocam ben biyoloji mezunuyum, sözleşmeli öğretmenim. Kadroya geçince dereceyi verecekler mi, yoksa dilekçe ile talep mi edeceğim

crabnet355
Müsteşar
07 Ağustos 2022 12:12

Sosyal hizmet, Acil afet ve yardım,Sağlık yönetimi bunları açık öğretimden dahi okusanız sağlık bilimleri lisansiyeri sayılıyor ve artı bir derece alıyorsunuz..

cansizsin
Memur
07 Ağustos 2022 12:39

Hocam sözleşmeli olduğumuz için henüz mebbiste derece kademe görünmüyor. Kadroya geçince takip edeyim, yapmazlarsa dilekçe yazayım.

Teşekkürler

erdem.k88, 2 yıl önce
Hocam siz biyoloji mezunu iseniz zaten 8-1 den başlamışsınızdır bir şey yapmanıza gerek yok. Mebbise girip kadro kaydından durumunuzu kontrol edebilirsiniz. 8-1 den başlamamışsanız dilekçe ile durumu belirtebilirsiniz.

Kagiş
Müsteşar
07 Ağustos 2022 19:06

İkinci üniversite olarak tarih mi okumalıyım yoksa sosyoloji mi? Kararsız kaldım! İleride alan değişikliği için de hazırda bekletmek istiyorum!

Ya da hobi olsun diye önlisans bölümlerden tarım teknolojisi de düşünüyorum! Önerisi olan var mı!

kaptran
Aday Memur
07 Ağustos 2022 20:56

Sadece derece için düşünmedim belki okuyacağım alana yonelerim ama işte ogretmenligi arar miyim sonra 😊

kaptran
Aday Memur
12 Ağustos 2022 10:56

.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi