Editörler : E.Kayı Han

18 Mart 2017 21:18

Silivri ceza infaz kurumu

Merhaba arkadaşlar, bu konuyu Silivri Ceza İnfaz Kurumunda işe başlamayı bekleyenler için bir rehber olması umuduyla açıyorum; Bir çoğumuz İstanbul dışından gelecek herkesin kafasında cevabını bilmediği bazı sorular var. Silivri ve Silivri CİK hakkında bilgi sahibi olmayanlara, bilgi sahibi arkadaşların tecrübelerini aktardığı, bazı cevapsız soruların cevaplarının arandığı bir konu olur umarım. Fikirlerini paylaşıp konuya katkı verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ben merak edilen bazı şeyleri maddeler halinde sıralıyorum;

1) Göreve başlarken(İKM) eğitim veriliyor mu? Veriliyorsa nerede veriliyor ve süresi ne kadar?

2) Yeni başlayan İKM hemen vardiya sisteminde çalışabilir mi?

3) Vardiya sisteminde çalışan İKM görevi sırasında kitap okuyabilir mi?

4) Göreve başlamak için kuruma gelen İKM?nin cep telefonunu çıkarken almak üzere emanet edeceği bir birim var mı? Yoksa cep telefonunu kuruma getirmek hepten mi yasak?

5) Yeni başlayan personelin lojman hakkı var mı? Varsa ne kadar süre beklemesi gerekiyor?

6) Yeni başlayan personelin kalabileceği kuruma ait bir misafirhane var mı?

7) Kurum servislerinin güzergahları nasıl? Silivri?nin hangi noktalarından geçiyor?

8) Silivri?de hangi Semt ya da hangi mahallede ev tutmak gerekir? Kuruma yakın, servisle çok yolcu uk yapılmadan kuruma ulaşılabilen semt mahalle hangisidir? Mevcut kurum personelleri en çok hangi semt mahalleyi oturmak için tercih ediyorlar?

9) Yeni başlayan personelin ev bulana kadar barınabileceği ucuz, temiz pansiyon ve otel var mı?

Not: Yukarıda geçen maddeler dışında kafasına takılan sorular olanlar konuya yazmaya çekinmeden merak ettiklerini sorarak konuyu zenginleştirebilir.

mertdenizb
Aday Memur
18 Mart 2017 21:25

Yeni Mahallede özellikle Kiptaş 1. Etap tercih ediliyor. Daha uygun ama merkeze uzak olan 2. etap da tercih ediliyor. Kiralar biraz yüksek Silivri'de. Ama tabi 3 kişi falan kalınca yük hafifliyor.

Biz özellikle Silivri kazanan katipler için hem konu hem whatsapp grubu açmıştık. İlgilenenler özel mesaj gönderebilir. Konuda da whatsapp grubunda da yardımlaşabiliriz.

mertdenizb
Aday Memur
18 Mart 2017 21:27

Ekleme yapayım servis siteye kadar bırakıyor. 5.30da evdeler çalışanlar.

igivenup
Aday Memur
19 Mart 2017 04:23

1-) Eğitim sözleşmeli personele göreve başladıktan sonra 3 hafta süresince veriliyor. Ne zaman verileceği belli olmaz. Türkiye'nin belirli illerinde eğitim merkezleri var.

2-) Hemen vardiyaya verilmiyor yaklaşık 1 ay süreyle işi öğrenene kadar gündüzde çalışılır.

3-) Evet okuyabilir.

4-) Personel için kurumun girişinde dolaplardan oluşan odalar var. Her personelin orada dolabı oluyor. Oraya eşyalarını bırakabilirsin.

5-) Lojman hakkı her personelin vardır. Kimin alacağı idarenin düşüncesine bırakılır.

6-) Evet Misafirhane var ücretinden emin değilim ama çok cüzi bir miktar.

7-) Silivrinin aklına gelebilecek her noktasına ve istanbul gaziosmanpaşa ilçesine kadar çeşitli servisler var.

8-) Kurum ilçe merkezine uzak olduğu için yürüyerek gelmek gibi bir düşüncen olmasın :) Silivrinin yazlık yerleri hariç ilçe merkezinden her yerde ev tutabilirsin. Nerede kendine uygun varsa oraya yerleş. Her yerin ortak noktası servis var.

9-) Deniz kenarında öğretmen evide var biraz daha tuzlu ben kurum misafirhanesini tavsiye ederim.

h.ince
Aday Memur
20 Mart 2017 10:24

sözleşmeli personel lojman veriliyor mu ve bu servis düzergahı saatleri belli midir

bürodan
Şube Müdürü
20 Mart 2017 15:13

Lojman için 5 yıl görev yapma zorunluluğu var diye biliyorum. Ve bekara verilmiyor.

Kutahcresku
Kapalı
20 Mart 2017 15:17

Bu konunun başlığını ben 'Silivri ve Silivri Ceza İnfaz Kurumu' şeklinde yazarak açmıştım ama değiştirilmiş, değiştirdiniz bari doğru yazsaydınız başlığı.

Kutahcresku
Kapalı
20 Mart 2017 15:20

Teşekkürler,

@mertdenizb

@igivenup

@bürodan

figg
Kapalı
24 Mart 2017 23:49

bunu ben de merak ediyorum sözleşmeli ikm'ye eğitim ne zaman veriliyor? eğitim kurum içinde mi yoksa eğitim merkezlerinde mi veriliyor?

mertdenizb
Aday Memur
25 Mart 2017 17:46

Whtsapp grubumuz Silivri kazanan katiplere de ikmlere de açıktır. Katılmak isteyenler özelden yazabilir.

freudunkedisi
Aday Memur
03 Aralık 2022 12:34

Psikolog olarak görev yapan var mıdır? Servisler hala var mı?

bürodan
Şube Müdürü
03 Aralık 2022 23:25

Her zaman var servis. Esenlere kadar gidiyor. E5 güzergahında Yenibosna son durak. Siz hangi ilçeye yerleşmek istiyorsunuz?

freudunkedisi, 1 yıl önce

Psikolog olarak görev yapan var mıdır? Servisler hala var mı?

freudunkedisi
Aday Memur
04 Aralık 2022 11:55

Şuan Bahçelievler'deyim, Kuleli'den mavi otobüsler kalkıyor diye duydum. Tercih edersem gelme ihtimali var, ama ekonomik olarak zorlar mı diye düşünüyorum evin yükü benim üstümde olacak çünkü.

Servisler hastaneye mi ait ve ücret durumu nedir merak ediyorum.

bürodan, 1 yıl önce

Her zaman var servis. Esenlere kadar gidiyor. E5 güzergahında Yenibosna son durak. Siz hangi ilçeye yerleşmek istiyorsunuz?

bürodan
Şube Müdürü
04 Aralık 2022 17:55

Siz tam olarak nerede görev yapacaksınız? Silivr Devlet Hastanesinde mi yoksa Silivri cezaevinde mi? Silivri Cezaevi kampüsünde de hastane bulunmakta orada görev alan personel de servislerden yararlanabiliyor ama Silivri merkezinki hastanede görev yapanlar servslerden yararlanamıyor. Durumunuzu tam olarak yazar mısınız

Şuan Bahçelievler'deyim, Kuleli'den mavi otobüsler kalkıyor diye duydum. Tercih edersem gelme ihtimali var, ama ekonomik olarak zorlar mı diye düşünüyorum evin yükü benim üstümde olacak çünkü.

Servisler hastaneye mi ait ve ücret durumu nedir merak ediyorum.

freudunkedisi
Aday Memur
04 Aralık 2022 18:40

Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi için sordum, kampüs içinde gözüküyor adres bilgisinden.

Yarın tercihler için son gün, eklersem gelme ihtimali yüksek bir yer. Fakat ulaşım konusunda endişeliydim.

bürodan, 1 yıl önce

Siz tam olarak nerede görev yapacaksınız? Silivr Devlet Hastanesinde mi yoksa Silivri cezaevinde mi? Silivri Cezaevi kampüsünde de hastane bulunmakta orada görev alan personel de servislerden yararlanabiliyor ama Silivri merkezinki hastanede görev yapanlar servslerden yararlanamıyor. Durumunuzu tam olarak yazar mısınız

bürodan
Şube Müdürü
04 Aralık 2022 18:48

O zaman sorun yok mavi otobüslere binmenize gerek yok Bahçelievler'den Yenibosna Koçtaş'ın önünde servise binip kampüsteki hastaneye gelebilirsiniz. Herhangi bir servis ücreti yok. Personel kimliğinizin yanınızda olması yeter cezaevine girişte servis içinde personel kartları kontrol ediliyor güvenlik gerekçesiyle.

Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi için sordum, kampüs içinde gözüküyor adres bilgisinden.

Yarın tercihler için son gün, eklersem gelme ihtimali yüksek bir yer. Fakat ulaşım konusunda endişeliydim.

freudunkedisi
Aday Memur
04 Aralık 2022 19:10

Çok sevindim,ilgilenip cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

bürodan, 1 yıl önce

O zaman sorun yok mavi otobüslere binmenize gerek yok Bahçelievler'den Yenibosna Koçtaş'ın önünde servise binip kampüsteki hastaneye gelebilirsiniz. Herhangi bir servis ücreti yok. Personel kimliğinizin yanınızda olması yeter cezaevine girişte servis içinde personel kartları kontrol ediliyor güvenlik gerekçesiyle.

bürodan
Şube Müdürü
04 Aralık 2022 19:44

Rica ederim. Hayırlı olsun şimdiden.

Çok sevindim,ilgilenip cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

11 Ocak 2023 13:20

Silivri 7 nolu cezevine tayinim cikti esenlerde oturuyorum

Servisler hakkinda bilgisi olan varmi

bürodan
Şube Müdürü
11 Ocak 2023 13:38

Esenler'e servis var.

Kilisslii, 1 yıl önce

Silivri 7 nolu cezevine tayinim cikti esenlerde oturuyorum

Servisler hakkinda bilgisi olan varmi

11 Ocak 2023 18:13

Esenlerde hangi duraklardan geçiyor ve saatleri hakkında bilginiz var mı acaba