Editörler : E.Kayı Han
14 Haziran 2019 22:06

Mübaşir maaşı katip maaşını geçti

Mübaşir de dahil tüm memurlar tabiki de şuan aldığından fazla maaş alsın tabiki, enflasyonun maaşlarımızı açık seçik erittiği ortada çünki, ancak aynı yerde çalışıp çok daha fazla sorumluluk ve iş yüküne sahip olan zabıt katibi maaşının (yeni davaların işlemlerini yap, duruşmaya çıkıp sonrasında ara kararlarını yap, hakimin yazması gereken kararın büyük çoğunluğunu yaz ve hukuk mahkemesindeysen karar altı hesaplarını yap veya hakim başında durarak sana yazdırsın, telefona bak, vatandaşla ilgilen, UYAP ekranından gelen taleplerin işlemlerini yap, tedbirli islere dikkat et vs.) (memurlar net maaş robotundan ayni derece ve kadrodaki mübaşir ve katıp maaşı kıyaslandığında bu durum görülebilir) hani iki unvanda düz memur olsa da şuan hali hazırda çalışan mubasirler halen sınava girip katip olabiliyor yani görevde ve sorumlulukta yükseliyor ama maaşta düşüyor. Bunun nedeninden haberdar olan varmı (hemen kötü yorum yapmayın gerçekten bilen varsa nedenini öğrenmek için yazıyorum Google de bununla ilgili birşey bulamadım cunki)

14 Haziran 2019 22:13

Gariban katipler napsın. Eşşek gibi çalışmaktan haklarını arayacak zamanı kalmıyor.

CBS
Kapalı
14 Haziran 2019 22:25

herşey mustehak, anca amire yarancam diye gidip birbirlerin kuyusunu kazsinlar. Tutanak aninda ilk imzayi atan olmak için koşsunlar. hakkını aradığın zaman hemen seni dislasinlar ve cikinti ilan edip kalemden gondertsinler. Uzulmuyorum, acimiyorumda...
15 Haziran 2019 01:42

sallama ya o dediğin bir kere ek göstergeden dolayı mumkun değil müb maaşı yeni giren 2950 civarı alır 1 yıllıklar 3050 lira alıyor katip maaşı 3200 civarındadır

kimsismet
Aday Memur
15 Haziran 2019 17:15

Neden mübaşirler katiplerden az maaş alır diye bi kural mı var ? Mübaşirlerde kpss sınavıyla giriyor sen de, mübaşirlerde genel idare hizmetlerinde katiplerde, kalemde benim yaptığım işleri saysam ardahana yol olur. Üstelik mübaşirim ve fakülte mezunuyum; özel ders veriyorum ve maaşımla birlikte aylık gelirim 7-8 bin tl yi buluyor, biraz daha hırsından çatlayacaksın ama yapabileceğim bişey yok.bence mübaşirleri bu kadar küçük görmeyin :))))

euginex
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:06

Bi an aynı yerde çalıştığımızı düşündüm:)

CBS, 5 yıl önce
herşey mustehak, anca amire yarancam diye gidip birbirlerin kuyusunu kazsinlar. Tutanak aninda ilk imzayi atan olmak için koşsunlar. hakkını aradığın zaman hemen seni dislasinlar ve cikinti ilan edip kalemden gondertsinler. Uzulmuyorum, acimiyorumda...
15 Haziran 2019 22:09

saçmalıyor arkadaşım yok öyle bir dünya

kimsismet, 5 yıl önce

Neden mübaşirler katiplerden az maaş alır diye bi kural mı var ? Mübaşirlerde kpss sınavıyla giriyor sen de, mübaşirlerde genel idare hizmetlerinde katiplerde, kalemde benim yaptığım işleri saysam ardahana yol olur. Üstelik mübaşirim ve fakülte mezunuyum; özel ders veriyorum ve maaşımla birlikte aylık gelirim 7-8 bin tl yi buluyor, biraz daha hırsından çatlayacaksın ama yapabileceğim bişey yok.bence mübaşirleri bu kadar küçük görmeyin :))))

Cann81
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:21

sorumun sonunada yazdım ama görmediniz sanırım sayın fakülte mezunu arkadaşım. durumu bilen varsa bilgilenmek için sordum, tekrar okursaniz mübaşir arkadaşları kötüleme içeren herhangi birşey olmadigini görürsünüz diye düşünüyorum ancak ya farkında değilsiniz yada son 6-7 ayda memur oldunuz çünkü 6-7 ay önceye kadar mübaşir maaşı çok büyük bi fark olmasa da katip maaşından azdı ve yazımda da belirttim katıp mubasirin amiri pozisyonunda olmasa da katip olmak isteyen mübaşir göreve yükselme sınavına giriyor ve yani mübaşir iken katıp olabilmek için yazılı (3 dakikada 90 kelime) ve mülakatı gecmen gerekiyor. bu açıdan bakınca katıp amir değilse bile, hani epi topu katıp diyebilirsiniz doğrudur ancak bakanlığa göre daha yüksek bu mevkii ki sınavdan geçirerek alıyor ve sınavın adı da görevde yükselme sinavi. ise gelince boğulan bence katıp, çünki ilk yazımda da belirttiğim üzere katibe çok fazla sorumluluk ve iş çeşidi yüklenmiş mubasire ise daha az iş çeşidi ve sorumluluk yuklenmis, ayrıca bende hem onlisans hem lisans mezunuyum çok büyük gostermissiniz lisans mezunu olmayi ve de yazımda hırs yok be arkadaşım yani mubasirle katıp aynı gemide 8 saat beraberiz yoldasiz siz hırs demissiniz ama ah aldınız bence.
kimsismet, 5 yıl önce

Cann81
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:30

fiilen kalem arkadaşımın maaşını konuştuğumuzda öğrendim mübaşir maaşının katip maaşını geçtiğini ve bizim adliyede maaş mutemeti arkadaş bir kısım personele fazla maaş ödemesi yapıldığını ve geri alınacağını söyledi aynı sıralarda durum böyle olunca memurlar net maaş robotundan teyit ettim ve yazımda da belirtmiştim aslinda siz bu kadar emin olarak yorum yazınca maaş robotundan 3-5 farklı başlama tarihine göre aynı derece-kadrodaki mübaşir ve zabıt katibi maaşını kontrol ettim hepsinde de sonuç mübaşir maaşı fazla ve ay ay geri gittim ve 2019 Ocak ayına kadar katıp maaşı fazla Şubat ayında mübaşir maaşı geçmiş katıp maasini
istifaedenmübasir, 5 yıl önce

sallama ya o dediğin bir kere ek göstergeden dolayı mumkun değil müb maaşı yeni giren 2950 civarı alır 1 yıllıklar 3050 lira alıyor katip maaşı 3200 civarındadır

Cann81
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:34

bu arada yanlış anlaşılma olmasın mutemet bir kısım personele fazla ödeme var dedi mübaşir arkadaşla konuşurken onun maaşını fazla olduğunu öğrenince aramızda acaba sanada fazla ödeme yapılmış olabilir mi diye konuştuk ve bunun akabinde memurlar net maaş robotundan arkadaşın maaşını teyit ettik ve robota göre alması gerekeni alıyordu yani fazla ödenen personel olmadığını ama mübaşir maaşının katip maaşını geçmiş olduğunu bu şekilde ogrendik
Cann81, 5 yıl önce
fiilen kalem arkadaşımın maaşını konuştuğumuzda öğrendim mübaşir maaşının katip maaşını geçtiğini ve bizim adliyede maaş mutemeti arkadaş bir kısım personele fazla maaş ödemesi yapıldığını ve geri alınacağını söyledi aynı sıralarda durum böyle olunca memurlar net maaş robotundan teyit ettim ve yazımda da belirtmiştim aslinda siz bu kadar emin olarak yorum yazınca maaş robotundan 3-5 farklı başlama tarihine göre aynı derece-kadrodaki mübaşir ve zabıt katibi maaşını kontrol ettim hepsinde de sonuç mübaşir maaşı fazla ve ay ay geri gittim ve 2019 Ocak ayına kadar katıp maaşı fazla Şubat ayında mübaşir maaşı geçmiş katıp maasini

Cann81
Aday Memur
15 Haziran 2019 22:40

robotttan detaylıca baktım özel hizmet tazminatında 2019 Şubat ayında artış olmuş. başka gelir-gider kalemlerinde kimisi az kimisi çok ama mübaşir maaşı genel idari hizmetleri alındıkları Şubat ayında katibinkine göre yükselmiş

kimsismet
Aday Memur
16 Haziran 2019 00:03

Artık görevde yükselme diye bişey kalmadı, olsa olsa ünvan değişikliği olacak çünkü ikiside aynı sınıf artık yani adalet bakanlığının birini düşük görüp diğerini yukarda görmesi diye bişey kalmadı.

tuva32
Memur
17 Haziran 2019 16:50

madem şikayet ediyorsun gir yeniden kpss ye al 85 90 arası puan 1 kişinin alındığı mübaşir ilanına başvur hepsini ele 1. sıradan gir mübaşir ol. kusura bakma da çevremde 70 puan alıp orta öğretim mezunu olarak çalışan hiç mübaşir yok. ayrıca bu durumu bu iş yükünü bile bile bu işe girdin. madem şikayet ediyorsun et istifanı.

Cann81
Aday Memur
17 Haziran 2019 21:20

şikayet ettim diyorsunuz ama bence yazımı doğru yorumlamiyorsunuz, evet iş yükü bana göre cok net şekilde fazla katibin ve bu nedenledir ki (ben bu nedenle olduğunu düşünüyorum en azından) yıllardır katıp maaşı mübaşir maaşından fazla ve şuan 2019 Şubat ayında oluşan bu durum muhtemelen hata kaynaklı diye düşünüyorum ve bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgi almak idi amacım ayrıca ilk yazımi tekrar okuduk halen bu anlama geldiğini düşünüyorum+mübaşir olmak için 80-90 puan gerekmesi (eleştiri değil tespit) katiplik gibi ön bir sınav (daktilo sınavı) gerekmediginden, hani bı şekilde eleme yapılacaksa ve hiçbir ön sınav yoksa alınan kişinin puanina baktiklarindan yoksa yüksek puan alanlara özel bir durum değil.
tuva32, 5 yıl önce

madem şikayet ediyorsun gir yeniden kpss ye al 85 90 arası puan 1 kişinin alındığı mübaşir ilanına başvur hepsini ele 1. sıradan gir mübaşir ol. kusura bakma da çevremde 70 puan alıp orta öğretim mezunu olarak çalışan hiç mübaşir yok. ayrıca bu durumu bu iş yükünü bile bile bu işe girdin. madem şikayet ediyorsun et istifanı.

Cann81
Aday Memur
17 Haziran 2019 21:26

hatadan kastim bu arada mübaşir maasinda bir düzeltme yapıldıysa benzer bı duzeltmenin katıp maasinda da yapılması gerekli olduğunu ve bir şekilde gözden kaçmış olabilecegini düşünüyorum diyeyim. hani farklı bir durum var ise de bunu bilen birisi varsa açıklasin diye konuyu actim
Cann81, 5 yıl önce
şikayet ettim diyorsunuz ama bence yazımı doğru yorumlamiyorsunuz, evet iş yükü bana göre cok net şekilde fazla katibin ve bu nedenledir ki (ben bu nedenle olduğunu düşünüyorum en azından) yıllardır katıp maaşı mübaşir maaşından fazla ve şuan 2019 Şubat ayında oluşan bu durum muhtemelen hata kaynaklı diye düşünüyorum ve bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgi almak idi amacım ayrıca ilk yazımi tekrar okuduk halen bu anlama geldiğini düşünüyorum+mübaşir olmak için 80-90 puan gerekmesi (eleştiri değil tespit) katiplik gibi ön bir sınav (daktilo sınavı) gerekmediginden, hani bı şekilde eleme yapılacaksa ve hiçbir ön sınav yoksa alınan kişinin puanina baktiklarindan yoksa yüksek puan alanlara özel bir durum değil.

Zerasi
Aday Memur
18 Haziran 2019 00:51

Görevde yükselme diye bir şey artık yoktur zaten bu durum ünvan dan kaynaklı değil hizmet sınıfı ile alakalı bir durumdu oda bitti herhangi bir katip mübaşirin kesinlikle amiri değildir hiç olmamıştır bakanlık kendi kendine bir ünvanı diğerinin üstünde görme gibi bir girişim yada algı içinde bulunamaz. Her türlü amirlik memurluk ilişkisi ünvanlarr arasında kanunla düzenlenir. Bunu okuyup sindirin böyle düşünen katip arkadaşlar.

Berkay121
Aday Memur
18 Haziran 2019 11:52

Kâtip , mübaşir olarak birbirinizi yemeye devamm edin daha. Arkadaşlar haklarımizi birlikte kenetlenerek koruyacagimiza yok onun maaşı niye 50 tl 100 TL fazla diye tartışmaya devam edin. Böyle giderse memurlugunuzda kalmayacakkkk..

style72
Aday Memur
18 Haziran 2019 11:59

ayıp ayıp katip mübaşir müdür teknisyen hizmetli daha sayamadıklarım birlik olmadıktan sonra daha çok sürünürüz

metin_black
Aday Memur
18 Haziran 2019 13:33

şimdi memurlar net maaş hesaplama robotuna baktım zabıt katibi fazla alıyor

metin_black
Aday Memur
18 Haziran 2019 13:34

şimdi memurlar net maaş hesaplama robotundan baktım 3/2 evli iki çocuklu lisans mezunu zabıt katibi aynı şartlardaki mübaşirden 400 TL fazla alıyor

dilekşah
Aday Memur
18 Haziran 2019 16:29

aynı yıl aynı derece her ikisi de lisans mezunu katip ve mübaşir arasında 40 tl fark var

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi