Editörler : E.Kayı Han
«263264265266267268269270271272273274»

Duranumitt
Aday Memur
24 Haziran 2019 10:59

Hocam iyi günler dilerim herkese, bende düz 4b li olarak varolan duruma çok kızıp sağlık sen temsilcisini arayıp görüştüm. Kendisi de bana il sağlık sen temsilcisinin numarasını verip durumu onunla konuşmam gerektiğini söyledi. Bende gerekeni yapıp sağlık sen il temsilcisini aradım, yapılan haksızlığı anlatıp istifa edeceğimi söyledim. O'da bana dönüp şunları söyledi:

-yapılan yanlışın farkındayız. şuan zaten sırf bu yüzden istanbuldayım dedi. konunun cumhur başkanına iletildiğini ve de gerekenin yapılacağını iletti.Düz 4b li sözleşmeli personel için de kadronun geleceğini onların da 3+1'e geçirileceğini iletti. hatta bu hafta içinde bu düzenlemenin sosyal medya üzerinden duyurulacağını da sözlerine ekledi.

Dileyen bu konuda Ağrı Sağlık-Sen temsilcisi Fevzi MAĞAL ile görüşebilir.Telefon numarası sağlık senin internet adresinden bulabilirsiniz.

24 Haziran 2019 11:02

Şuan ki tasarıya eklenmezsek genel seçime kadar birşey olacağını sanmıyorum umurlarında değiliz gali

cyhn85
Aday Memur
24 Haziran 2019 11:24

her zaman dediğim gibi bu sadece sağlık, öğretmen, din görevlisi kapsamında olmamalı çünkü binlerce süreli ve süresiz sözleşmeli personel var öncellikle kendimize müslüman olmak duruşundan çıkmalı ve herkes için mücadele vermeliyiz.

xalym
Memur
24 Haziran 2019 11:46

Sendikaların masal anlatmasına müsaade etmeyin. Yeterince dinlemedik mi yıllarca! İstifanızı verin birşey derlerse kadro gelince tekrar kayıt olacam dersiniz. Yani tabi tekrar üye olmak isterseniz.

akca066
Şef
24 Haziran 2019 12:19

sandiklardan istifalar başlasın artık arkadaş lar

cimbom28
Şef
24 Haziran 2019 13:15

Artık yeter....Herkesin sabrı taşmış durumda....Bu kadar adaletsizlik olmaz, olmamalı.....2016/7 ataması ile atandım ve benden sonraki atamalardaki herkese 45 A maddesi dahil edildi...Bir sene sonra benden sonraki ilk atanan arkadaşlarım kadroya geçecek ve biz hala yerimizde saymaya ve hor görülmeye devam edeceğiz...Ben hiç olmazsa 2 yıldır çalışıyorum ama tam 6 yıldır diğer kurumlardaki çalışan arkadaşlar da var, peki onlar ne yapsın....Bu kadar adaletsizlik olmamalı...Hiç olmazsa eski 4B li atanan herkese kadro verilmeliydi en azından ya da herkesi bu kapsama dahil edip te süresini doldurmuş olanları direkt olarak kadroya almalıydılar....Bir de hala sendikalaraı savunan arkadaşlar var....Neyse bir şey söylemiyorum artık ama sözleşmeli olup ta hala sendikalara üyeliği devam eden arkadaşları da anlayamıyorum bir türlü...Allah her şeyin hakkımızda hayırlısını eylesin inşallah...Tez zamanda bu yapılan adaletsiz davranış farkedilir ve herkes hak ettiği kadrosuna sahip olur... Allah' a emanet olun arkadaşlar...

Beyazbarett
Aday Memur
24 Haziran 2019 13:50

Bulunduğum kurumun bağlı olduğu sendika başkanını arayıp Kadro beklentilerimizin olduğunu, Memurlar.net ve bazı kamu personeli platformlarında diyanet, sağlık çalışanlarının kadroya geçirilmesi konusunda çalışma yapıldığı ancak diğer personellerin neden dahil edilmediğini sordum.

istifaların konuşulduğunu belirttim. Her yıl sözleşmenin yenilenmemesi korkusu yaşadığımızı ve bu durumun yeterince yaşlandırdığını huzur bırakmadığını belirttim.

Kadro talebimizi ilettim. Çalışmaların yoğunlaştırılmasını istedim.

psikolojimiz bozuldu yahu.

Muhammed4141
Daire Başkanı
24 Haziran 2019 14:49

toplu istifa edilecekse buraya yazın da gün ve tarih hep beraber istifa edelim sendikalardan

rev6
Aday Memur
24 Haziran 2019 15:34

24-28 arasında istifa kampanyadı başlatıldı. Facebook grubunu takip edip güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

mehmet3103
Kapalı
24 Haziran 2019 15:45

Derhal ama derhal bu yanlıştan dönülmeli.yerel yönetimler dahil tüm 4/b çalışan memurlar(bu arada hepsi kadro karşılığı çalışmaktadır)Anayasanın eşitlik ilkesi dahilinde kadroya alınmalıdır.Aksi taktirde hukuk yolu açık olup mahkemelerde hakkımızı arayacağımızdan emin olabilirsiniz.sendikalarında harekete geçmesi kendi açılarından yararlı olacaktır.aksi taktirde istifalar kaçınılmazdır.

fztemek
Şef
24 Haziran 2019 16:24

Yarınki genel kurulda bize bişey yok gene net bilgidir.size dahil edileceksiniz diyenler büyük yalan atıyor

ssrl
Aday Memur
24 Haziran 2019 16:33

yorulduk artık.

fztemek, 5 yıl önce

Yarınki genel kurulda bize bişey yok gene net bilgidir.size dahil edileceksiniz diyenler büyük yalan atıyor

hemmalatya
Şube Müdürü
24 Haziran 2019 19:25

aynen ..bişey beklemeyin bence de yok..bügünlerde askerlik yasası var zaten

fztemek, 5 yıl önce

hemmalatya
Şube Müdürü
24 Haziran 2019 19:40

arkadaşlar bize mantığım şu an kadro vermezler diyor..ama şeçim kaybedildiği için hükümet kulağını toplumsal beklentilere vercektir..mutlaka kadro hepimize verilecek..hatta 3600 ve erken emeklilikte çıkar..mecburlar çünkü

ode_ode
Şef
24 Haziran 2019 22:30

Tayin olmak gibi bir derdim yok kadroya geçersem geçmezsem çok da sorun değil , beni yanlış anlamayın lütfen öyle çok takip ediyorum konuyu sendikaya sürekli gidiyorum vs yani tüm bunlara rağmen kadroya geçmek için uğraşınıza destek veriyorum. Ama 50 sözleşmeliden 5 tanesini bile bu konuya dahil edemiyorum arkadaşlar yani şimdi sayımız bu kadar çok ama az ilgilenen varken yine de inşallah kadroya geçeriz diyorum. Sendika konusuna gelince hiçbiri bişeyden anlamıyor bana hayırlı olsun diye mesaj attılar, ben de onlara cevap olarak maddede süreli sözleşmeli diye ve sağlık bakanlığı diyanet eğitim diye ayrım yapıldığını söyledim biz bi araştıralım dönelim dediler, yani hiçbirinin bişeyden haberi yok İnan'ın bünyelerindeki üyelerin kaçı kadrolu kaçı sözleşmeli kaç çeşit sözleşme kadrosu var hiçbir bilgileri yok. Son olarak aldığım bilgi toplu sözleşmede konu çözüme kavuşacak dediler inşallah dedikleri gibi olur direk kadro olmasa da mecburen bizi de 3+1 e dahil ederler. Eğer edilemezsek dava açmayı düşünüyorum. Herşey yarına bağlı yarin sağlık bakanlığında süresiz sözleşmelileri de dahil ederlerse 3+1 e o zaman tüm sözleşmelileri de etmek zorundalar çünkü.

ode_ode
Şef
24 Haziran 2019 22:35

Seçim için vermeyecekler kadroyu genel seçime 4 sene var daha 4 sene mi bekleyeceğiz. Mecbur oldukları için bu konu çözüme kavuşacaktır çünkü çok karıştı herşey . Sağlık bakanlığımda bile süresiz sözleşmeli kadro alamıyor ama 2 yıllık olan süreli sözleşmeli kadroya geçecek. Ben üniversite hastanesindeyim bu sebeple bende yararlanamıyorum. Resmen kadrolu kadrosuz süreli kadrolu süresiz kadrolu bakanlıkta süreli kadrolu diğer kuruluşlardaki süresiz kadrolu böyle on çeşit falan kadro çıktı ortaya
hemmalatya, 5 yıl önce

arkadaşlar bize mantığım şu an kadro vermezler diyor..ama şeçim kaybedildiği için hükümet kulağını toplumsal beklentilere vercektir..mutlaka kadro hepimize verilecek..hatta 3600 ve erken emeklilikte çıkar..mecburlar çünkü

Kendimi ararken
Aday Memur
25 Haziran 2019 02:26

sokaktan birini çevirsen memurları say desen ilk aklına popülaritesi yüksek meslekler gelir asker, polis,öğretmen,doktor hemşire falan der. halbuki o kadar çok meslek grubu var ki bu saydıklarımız dışında işte akpartinin en büyük hatalarından biriside böyle sokaktan geçen herhangi bi insan gibi düşünen insanları belirli görevlere ataması. saydıkarım meslekler dışındakileri memur olarak görmüyolar.. beşiktaşın eski hocası beşiktaştan ayrılırken şu cümleyi kurmuştu BU ÜLKEDE YETKİSİ OLANLARIN FİKRİ YOK FİKRİ OLANLARIN İSE YETKİSİ YOK. adamın 2 sene ülkemizde yaşayarak yaptığı tespiti bizim siyasetcilerimiz yıllarca bir türlü yapamadı ya da yapmak istemiyolar aslında tam olarak sorunumuz.

mehmet3103
Kapalı
25 Haziran 2019 09:01

Arkadaşlar yakınlarında eşi,dostu,akrabası hukukçu olan arkadaşlar vardır.mahkemeye versek bir şey çıkmaz mı?Anayasa da eşitlik maddesi var.2013'te tüm sözleşmelilere kadro verdiler.şimdi ise yarısını alıp yarısını bırakıyorlar.2013 meclis kararını emsal gösteremezmiyiz?

Nozdormu
Daire Başkanı
25 Haziran 2019 09:39

İstifa için özel bir şeye gerek yok. Yaz bi dilekçe nedenli olarak bas istifayı.

Ben istifa ettim, gerekçeyede 2013 yılından beri sözleşmeliyim. Hakkımızı savunmuyorusnuz koltuk sevdalısı insanlarsınız falan yazdım.

Muhammed4141, 5 yıl önce

toplu istifa edilecekse buraya yazın da gün ve tarih hep beraber istifa edelim sendikalardan

pinar776
Şef
25 Haziran 2019 11:02

Kesinlikle doğru tespit. Bunun en son örneği, komisyon başkanı yaptıkları AKP milletvekili Emrullah İşler maalesef.

Kendimi ararken, 5 yıl önce

sokaktan birini çevirsen memurları say desen ilk aklına popülaritesi yüksek meslekler gelir asker, polis,öğretmen,doktor hemşire falan der. halbuki o kadar çok meslek grubu var ki bu saydıklarımız dışında işte akpartinin en büyük hatalarından biriside böyle sokaktan geçen herhangi bi insan gibi düşünen insanları belirli görevlere ataması. saydıkarım meslekler dışındakileri memur olarak görmüyolar.. beşiktaşın eski hocası beşiktaştan ayrılırken şu cümleyi kurmuştu BU ÜLKEDE YETKİSİ OLANLARIN FİKRİ YOK FİKRİ OLANLARIN İSE YETKİSİ YOK. adamın 2 sene ülkemizde yaşayarak yaptığı tespiti bizim siyasetcilerimiz yıllarca bir türlü yapamadı ya da yapmak istemiyolar aslında tam olarak sorunumuz.

Toplam 15990 mesaj
«263264265266267268269270271272273274»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi