Editörler : F16 Gökçen
25 Aralık 2017 15:26

2. Evliliklerde mutlu olunmaz diyorlar

?

harbi-girl
Aday Memur
02 Ocak 2018 09:09

neye dayanarak?

cemal DELİ
Kapalı
15 Ocak 2018 22:45

Kökü yalan ben bekarım ama şunu iyi bilirim evliliğini dünya menfaati için yapanlar elbette mutlu olamazlar ama evliliğini kurban olduğum Allah'ımın (c.c.) rızasını gözetip ahireti için yapanlar elbette Allah'ın (c.c.) izni ile mutlu olurlar inşallah çünkü Allah (c.c.) evliliğe çok önem verir

horageçti
Şef
17 Ocak 2018 21:43

2. Evliliklerde artık bakın bende evlendim sığınacak bi liman ve çıkar mantık ilişkisi ön plandadır seviyorumlar yalandır bi müddet zaman sonra öncekiyle kıyaslama yapılır o yüzden çiviyi çivi sökmez çocuklu biriyle evlenmek dahada sıkıntıdır o kişinin annesi yada babası ile de muhatap olacaksınız problemli biriyle evlenmektense çocuksuz biriyle evlenmek daha mantıklıdır

horageçti
Şef
21 Ocak 2018 23:50

?

aylabusracimen
Aday Memur
24 Ocak 2018 14:54

Olunur neden olunmasın. Belki ilk evlilik bir hataydı ve bu hata ikinci evlilikte tekrarlanmayabilir

iksir101
Daire Başkanı
24 Ocak 2018 21:47

ikinci evlilik esasen hata oranının daha düşük olması gerektiği bir seçimdir

Lakin genel anlamda sorunlar kadınların evlilikten beklentilerinden kaynaklanıyor. Eekekler evlenmis olamnın yeterince deger verdigi kanısı ile hareket ederken kadınlar evliligin daha cok ilgi getirisi olacagini dusunuyor

Her durumdan evlendikten sonra sevgili gibi olunmaz...

horageçti
Şef
01 Şubat 2018 18:29

?

iksir101
Daire Başkanı
01 Şubat 2018 18:40

??

horageçti, 6 yıl önce

?

glshs
Aday Memur
03 Şubat 2018 23:06

ilk evlilikte de mutlu olunacağının garantisi yok. İnsanlar 2. evlilikte mutsuz olabiliriz korkusuyla evlenmesinler mi? Tabi ki hayır. Karşılaştığın kişi ve evlilikten beklentiyle alakalı bir durum .

11 Şubat 2018 16:15

Selamünaleyküm

Önemli olan kişinin kendini tanıması nasıl bir evlilik nasıl bir hayat sürmek istediğinin bilincinde olması

Yaşayına aynı kültür ortak değerlere sahip olması çok önemli tecrübe ile söylüyorum

Daha somut ifade ile namaz kılan maneviyata dikkat eden biri böyle yaşamayan biri ile gerçek anlamda mutluluğu yakalayamıyor maneviyat en önemli referans olmalı

horageçti
Şef
11 Şubat 2018 23:17

Kesinlikle müneviyatı düşünmeyipte çıkar için evleniyorsa vay hallerine bir yerde patlar o evlilik

Sabır. Şükür. Dua, 6 yıl önce

Selamünaleyküm

Önemli olan kişinin kendini tanıması nasıl bir evlilik nasıl bir hayat sürmek istediğinin bilincinde olması

Yaşayına aynı kültür ortak değerlere sahip olması çok önemli tecrübe ile söylüyorum

Daha somut ifade ile namaz kılan maneviyata dikkat eden biri böyle yaşamayan biri ile gerçek anlamda mutluluğu yakalayamıyor maneviyat en önemli referans olmalı

kalkersan
Yasaklı
01 Mart 2018 17:57

+

horageçti
Şef
13 Mart 2018 21:34

?

hus1988
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:47

Allah razı olsun hocam güzel ifade ettiniz ağzınıza yüreğinize sağlık
cemal DELİ, 6 yıl önce

Kökü yalan ben bekarım ama şunu iyi bilirim evliliğini dünya menfaati için yapanlar elbette mutlu olamazlar ama evliliğini kurban olduğum Allah'ımın (c.c.) rızasını gözetip ahireti için yapanlar elbette Allah'ın (c.c.) izni ile mutlu olurlar inşallah çünkü Allah (c.c.) evliliğe çok önem verir

ahmetzeki
Şube Müdürü
20 Eylül 2018 14:28

çok isabetli bir karar

aylabusracimen, 6 yıl önce

Olunur neden olunmasın. Belki ilk evlilik bir hataydı ve bu hata ikinci evlilikte tekrarlanmayabilir

Yusufefe20
Kapalı
19 Ekim 2018 00:30

Çocuklu biri ile evlilik çok zor. Bence bekar kalın

Simla1234
Aday Memur
19 Ekim 2018 21:44

Yooo benim bir suru tanidigim var..Mutlu oldular olmayanlarda vardir tabi..2.evlilikte 1.evlilikte biraz sans birazda bilincli karar almakla ilgili yoksa 1-2farketmez...
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi