Editörler : Pangaea
12 Ekim 2020 21:29

Kpss çay sorusu iptal olacak mı gerçekten
Ghh

Ir23
Aday Memur
12 Ekim 2020 21:30

Sanmiyorum bence o soru dogru

Kerimhaze
Kapalı
12 Ekim 2020 21:34

ösym 1-2 demiş hocamalar 1-2 demiş sonra iptal mi olacak ?

mulazimshu
Yasaklı
12 Ekim 2020 21:34

Bana göre soru temiz ama ÖSYM kafa ütülemeyin anlamında o soruyu kurban edebilir gibi geliyor. Başka iptal edilecek bir soru da yok zaten.

Ir23, 4 yıl önce

Sanmiyorum bence o soru dogru

Ir23
Aday Memur
12 Ekim 2020 21:39

Oyle seymi olur hocam halkin tepkisine gore soru iptal edilirse osymnin varliginin ne anlami olur kamoyu yaratan istedigini yaptirir sorunun iptal olmasi icin bilimsel olarak hatali olmasi gerekir

mulazimshu, 4 yıl önce

Bana göre soru temiz ama ÖSYM kafa ütülemeyin anlamında o soruyu kurban edebilir gibi geliyor. Başka iptal edilecek bir soru da yok zaten.

mulazimshu
Yasaklı
12 Ekim 2020 21:43

Doğru hocam, coğrafya hocalarından da soruya itiraz eden görmedim ama her sene 1 soru iptal ediliyor illaki, belki bu sene istisna olur bakalım ne olacak..

Ir23, 4 yıl önce

Oyle seymi olur hocam halkin tepkisine gore soru iptal edilirse osymnin varliginin ne anlami olur kamoyu yaratan istedigini yaptirir sorunun iptal olmasi icin bilimsel olarak hatali olmasi gerekir

0kamyoncu
Kapalı
12 Ekim 2020 21:45

işte Onun kafa bu kadar basıyo :D daha dün çay sorusu iptal olmaz diyorlardı şimdi kıvırıyor kopyacı :D
Ir23, 4 yıl önce

oguzhaner
Şef
12 Ekim 2020 22:30

aha çakma musmuhendis

Ruh adam23
Memur
12 Ekim 2020 22:33

Sınavda iptal olacak tek soru var . O da R kompleks sorusu.

Uss34
Aday Memur
12 Ekim 2020 22:35

Nede nedir kardeşim
Ruh adam23, 4 yıl önce

Sınavda iptal olacak tek soru var . O da R kompleks sorusu.

Ruh adam23
Memur
12 Ekim 2020 22:39

Çünkü paragraf ile ÖSYM nin doğru kabul ettiği şık çelişiyor. Ve bu soruya itiraz eden bir çok Türkçe öğretmeni oldu. Çay sorusunu ben de sadece iklim yaptım. Ama sonradan MEB kitabına baktığım zaman toprakta olduğunu gördüm. Yani o soruda hiç bir sıkıntı yok. MEB kitabında bildiğin iklim ve toprak yazıyor.

Uss34, 4 yıl önce
Nede nedir kardeşim

Uss34
Aday Memur
12 Ekim 2020 22:41

Anladım sana göre doğru cevap hangisi olmalıydı
Ruh adam23, 4 yıl önce

Çünkü paragraf ile ÖSYM nin doğru kabul ettiği şık çelişiyor. Ve bu soruya itiraz eden bir çok Türkçe öğretmeni oldu. Çay sorusunu ben de sadece iklim yaptım. Ama sonradan MEB kitabına baktığım zaman toprakta olduğunu gördüm. Yani o soruda hiç bir sıkıntı yok. MEB kitabında bildiğin iklim ve toprak yazıyor.

Ruh adam23
Memur
12 Ekim 2020 22:44

Bu depolama falan vardı bir sikta. Cevap o olmalıydı

Uss34, 4 yıl önce
Anladım sana göre doğru cevap hangisi olmalıydı

mulazimshu
Yasaklı
12 Ekim 2020 22:45

Çelişen şeyin ne olduğunu söyler misin?

Paragrafta sürüngen geçmişimizden gelen içgüdüsel davranışlardan bahsediyor, doğru seçenekte de öğrenilmemiş ve programlanmamış davranışlar (içgüdüler) diyor. Gayet de tutarlı yani. Temiz soru.

Ruh adam23, 4 yıl önce

Ruh adam23
Memur
12 Ekim 2020 22:47

O paragrafın son cümlesinde yeni ve alışılmamış durumlarda ise yaramaz yaziyor.

mulazimshu, 4 yıl önce

Paragrafta sürüngen geçmişimizden gelen içgüdüsel davranışlardan bahsediyor, doğru seçenekte de öğrenilmemiş ve programlanmamış davranışlar (içgüdüler) diyor. Gayet de tutarlı yani. Temiz soru.

GeomatikEng
Şube Müdürü
12 Ekim 2020 22:49

Bence de çok net bir soru neresinde hatae var anlamadım. Bu sınav da iptal olma ihtimali olan tek soru çaydır başka da çıkacağını sanmıyorum

mulazimshu, 4 yıl önce

Uss34
Aday Memur
12 Ekim 2020 22:50

Adam mebin kitabında iklim ve toprak yazıyor diyor ayrıca coğrafya hocaları da bi sıkıntı olduğunh dile getirmediler
GeomatikEng, 4 yıl önce

Bence de çok net bir soru neresinde hatae var anlamadım. Bu sınav da iptal olma ihtimali olan tek soru çaydır başka da çıkacağını sanmıyorum

GeomatikEng
Şube Müdürü
12 Ekim 2020 22:55

Coğrafyanın pusulası yazarı Hakan bileyen bunca yıllık öğretmenim ben girsem sadece iklim yapardım dedi. Bayram Meral de ilkin iklim dedi sonradan baktı diğer hocalar 1-2 diyor çarkı etti ters düşmemek için. Ayrıca çayın yetişmesinde iklim ve toprağın Etili olduğunu herkes biliyor mebde yazmasına gerek yok. Burda mesele doğrudan demesi zaten

Uss34, 4 yıl önce
Adam mebin kitabında iklim ve toprak yazıyor diyor ayrıca coğrafya hocaları da bi sıkıntı olduğunh dile getirmediler

Uss34
Aday Memur
12 Ekim 2020 23:01

Pek hakim değilim mesela o toprak yerine başka bi toprak olsa yetişir mi
GeomatikEng, 4 yıl önce

Coğrafyanın pusulası yazarı Hakan bileyen bunca yıllık öğretmenim ben girsem sadece iklim yapardım dedi. Bayram Meral de ilkin iklim dedi sonradan baktı diğer hocalar 1-2 diyor çarkı etti ters düşmemek için. Ayrıca çayın yetişmesinde iklim ve toprağın Etili olduğunu herkes biliyor mebde yazmasına gerek yok. Burda mesele doğrudan demesi zaten

GeomatikEng
Şube Müdürü
12 Ekim 2020 23:10

Çay yıkanmış toprakda yetişir aynı yağış koşullarında getirilen toprak da yağıştan dolayı yıkanmış topraga dönüşeceği için yetişir. Bir de soruda anlam kargaşası var yani soruda netlik Yok su açıdan bakarsan çay için yağış da toprak da şart o zaman ikisi de olur. Ama şöyle bakarsan toprak iklimden dolayı olduğu için dolaylı olmuş olur o zaman sadece iklim olur. Soru daha net olabilirdi.

Uss34, 4 yıl önce
Pek hakim değilim mesela o toprak yerine başka bi toprak olsa yetişir mi

orion07
Genel Müdür
12 Ekim 2020 23:18

ihtimaller arasında.

Toplam 165 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi