Editörler : Pangaea
04 Ocak 2013 17:14

ilahiyat mezunlarına alan sınavı var mı?

arkadaşlar dkap öğretmenlik için ilahiyat mezunları da alan sınavına gircek mi?

iisamata
Aday Memur
07 Ocak 2013 00:06

şuana kadar 120 tık var ama cevap yok bilen yok mu

essengin
Şube Müdürü
07 Ocak 2013 00:40

dostum bu sene öğretmen olmak istiyosan dikabdan girceksin 50 soru sorulacak ve etkisi % 50 olacak

hayrunisa_83
Şube Müdürü
07 Ocak 2013 21:09

essengin hocam neden dikaptan gıreceksın dedınız.ilahıyattan bu sene atama olmıyacakmı ben ilahıyat mezunuyum formasyonum yok .ihl meslek dersleri öğretmenı olarak atanamıyormuyuz cvplarsanız sevınırım

essengin
Şube Müdürü
07 Ocak 2013 22:07

ilahiyattan tabiki atama olucak ama formasyonunuz varsa söylediğim hem dikab hemde ilahiyatlıları kapsıyo eskiden 75 alarak formasyonsuz atanabiliniyodu ama bu sene ne getirir bilinmez ilahiyat okuyup formasyonlular çoğalıyo artı dikab mezunlarıda artık arttı eskisi gibi değil...

rayiha35
Aday Memur
08 Ocak 2013 11:17

arkadaşım sana tavsiyem bu sene diyanete atanmaya çalışman fakat yooook ben istemiyorum ben meslek dersleri öğrt. olmak istiyorum diyorsan formasyon almak zorundasın. artık birçok ünv. formasyon veriyor. şanslısınız bizim zamanımızda türkiye de 4-5 ünv. veriyordu. Allah yardımcınız olsun.

rayiha35
Aday Memur
08 Ocak 2013 11:28

alan sınavı ile ilgi iyazıda meslek dersleri yok bu sebeple dikab dan sınava girilecektir. branş sınavı baya önemli anladığım kadarı ile % 50 puanı etkileyecek.

hayrunisa_83
Şube Müdürü
08 Ocak 2013 17:56

hocam bende nasipse bu sene yeterlilik sınavına hazırlancam.kpss puanım var.umarım belgeyı alırım.bu sene kı alımlara başvurcam.bır yandan da öğretmenlıktende şansımı deneyım dıyorum.ama formasyon olmayınca zorlanıyorum 75ı geçmem gerekıyor sanırım.sanırım dediğiniz gibi en kolayı kkö olacak hayırlısı diyelim....

rayiha35
Aday Memur
09 Ocak 2013 10:22

ben diyanet personeliyim. bu kurumun 4 yıllık örgün eğitim mezunu olan kişilere ihtiyacı var. layıkıyla bu mesleği yapacak kişilere ihtiyaç var.

Ey fakülte mezunları duyun sesimi:)

illede MEB demeyin.ben burda olmaktan ve buraya hizmet etmekten gurur duyuyorum. fakat bu son alımlarla seviye iyice düştü. millet sonradan okul bitireceğim diye uğraşıyor. doğru düzgün Kuran okuyamayan, iki kelimeyi yanyana getirip konuşamayan hocalar var. neden? meydan boş kaldı da ondan. ilahiyatçılar ille de MEb dedi, DİYANET liselilere kaldı.

saygılarımla...

essengin
Şube Müdürü
09 Ocak 2013 11:23

bende diyanet mensubuyum 2010 da bu kuruma girdim farklı lisans olarak ilk atamam yapıldı 5 hanelik nüfusu 7 olan bir köyü kördüm resmen biz gayret edelim dedik ilahiyatı bitirdik yüksek lisansa başladık ama gecen süre zarfı gösterdi ki bu kurumun benim gibi 4 yıllıklara ihtiyacı yokmuş meğer torpilin laçkalığın bataklığın olduğu üsttekilerin siyaseti din işlerine karıştırdığı birbirlerinin ayaklarını kaydırmaya calıştığı alttakilerinde ağızlarına bal sürülerek avutulduğu bir yapıdaymış malesef davulun sesi hoş gelmiş...

çevremde samimi olarak görüştüğüm hoca arkadaşlarımın hepsi lisans mezunu veya son sınıftalar ve hiç birisi bu kurumda kalmak istemiyo ya meb e yada yüksek lsians yapıp üniversitelere gecmek istiyolar

rayiha arkadaşımız güzel bir tablo çizmeye çalışmış ama kendi haklı penceresinden bakmış haklıdır....

malesef eleştirdiği konununda altına inmiştir seviye fahrileri kadroya geçirme alımlardaki mülakatlar devede tırnak kalır emin olun

son lafım manavgatta yapılan 844 ilçe müftüsünün katıldığı seminerde bazı arkası sağlam müftülerin Mehmet Görmezi İstemezük tavırlarına varırcasına eleştirmiş tepki göstermişler okuduğu anket sırasında alkışlayarak protesto etmişlerdir bitmedi Özafşar Veda Eder gibi konusmuş ama konuya vakıf olamayanlar hala toz pembe Çatlak Başlamıştır...sonu nereye varır diye sormayın imkanı olanlar alttakilerin zulmünü çekmesin

ben de geldim
Şube Müdürü
11 Ocak 2013 14:37

ben de ilahiyat lisans mezunuyum. 7 yıldır diyanetteyim ve 7 yıldır da formasyonum olmadığı için MEB'e geçemedim. inşallah bu yıl alan sınavıyla birlikte rahatlıkla 75 barajını aşacağımı düşünüyorum. geçen yıl 75 barajını aşan herkes atandı ki zaten barajı aşan 15 kişi vardı onlardan da 11 tanesi müracat etti.

bu yıl yine 75 barajını aşanlar rahatlıkla atanacaklardır. diyanete binbir şevkle başlasanız da birkaç yıl sonra neredeyse dine düşman olacak noktaya geliyorsunuz. çünkü allahtan en fazla bahsedilen kurumun allahsızlığın en fazla yapıldığı kurum olduğunu anlamak için fazla zaman geçmesine gerek kalmıyor

özellikle de ilahiyatçı kardeşlerime tavsiyem, gerekirse bir yıl işsiz almayı bile göze alıp milli eğitime atanmaya çalışsınlar. bin yıl da geçse diyanet ilahiyatçılara ihtiyaç duymayacaktır. çünkü diyanet, karşısında el pençe divan duran yalaka memur istiyor.. tabi din-diyanet, allah rızası gibi kavramları soracak olursanız, diyanete illa gelcekseniz bu kavramların cenaze namazını kılıp öyle gelin

marastube
Şef
11 Ocak 2013 15:07

bin yıl da geçse diyanet ilahiyatçılara ihtiyaç duymayacaktır. çünkü diyanet, karşısında el pençe di

iisamata
Aday Memur
11 Ocak 2013 22:31

hafız yani (cd) mevlithan yani cemaati yağlayan ve yalaka ol

iisamata
Aday Memur
11 Ocak 2013 22:33

kültürmüş ilimmiş kariyermiş ilahiyatçıymış haftada 2 kitapmış

iisamata
Aday Memur
11 Ocak 2013 22:35

onların umrundamı onlar elpençe divan ararlar

marastube
Şef
11 Ocak 2013 23:05

onların umrundamı onlar elpençe divan ararlar; yaralı bir arkadas daha var:)

iisamata
Aday Memur
12 Ocak 2013 21:58

bu kurumda Adalet duygusu olan herkes yaralıdır muhterem.

Bora Ulusoy
Aday Memur
16 Ocak 2013 20:40

Selamun aleykum. Hocalarım ben eğitim fakültesi bitirdim. Formasyon var. Ilitamla ilahiyat bitirdiğim de öğretmen olmak için elimde ki formasyonu kullanabiliyor muyum?

Bora Ulusoy
Aday Memur
16 Ocak 2013 20:47

Ayrıca imam olmak için yeterlilik gerekiyormuş. Yeterlilik ne demek - nerden - nasıl alınır. Vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

marastube
Şef
16 Ocak 2013 23:58

yeterlilik 1 yazılı kı bundan asgarı 70 alcaksınız dıgerı mulakat olmak uzr. 2 aşamalı.marta yazılı yapılması planlanıyor ( değişebılıyor dıyanet suprızlerı sever her an öne gerıye saga sola alabılıyorlar) kpss yede gırmek gerekıyor kpss puanı atanacagın yeri belırlemede onemlı.

elınızdekı formasyon işe yarar ama burası Turkıye her an her şey olabılıyor. yarın bır gun formasyon alanlar ogretmenlık yapamıyorlar fomrasyonsuzlar atancaklar derlerse şaşırrın:p...

essengin
Şube Müdürü
17 Ocak 2013 14:15

Sevgili Marastu Hocam İkinci maddeyi yazarken ne içiyodun sayın hocam çok merak ettim sağol güldüm valla :)

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi