Editörler : supporters.
«9899100101102103104105106107108109110

vethekyusuf
Müsteşar
03 Mayıs 2019 16:28

2018 Ekim den açıklananların sayısı artarken 2018 Nisan olarak hala Jüri sürecindeyiz...

03 Mayıs 2019 16:29

Aynen katılıyorum hocam.. Tabi ki Ekim başvuruları da açıklansın ama bu arada bizimkilerin açıklanması gerekiyordu

vethekyusuf, 5 yıl önce

2018 Ekim den açıklananların sayısı artarken 2018 Nisan olarak hala Jüri sürecindeyiz...

Prometheus59
Aday Memur
03 Mayıs 2019 17:18

Herhalde, bunlar beklemeye alışıklar diyorlardır:(

bessginbekir
Daire Başkanı
04 Mayıs 2019 09:11

hocam yedeklerin raporlarını neden göremiyoruz? istesek vermezler mi :) bir de sonucumuz olumsuz ise yeniden başvuru yapacağımızda eski başvurumuzu jüriler görebiliyor mu, eski beyannamemizi veya eski başvurumuzun sonucunu görebiliyorlar mı? yani merak ettiğim geçen sefer buna olumsuz vermişler, ben de olumsuz vereyim diyebilirler mi? ne güzel sordum ama.

vethekyusuf
Müsteşar
06 Mayıs 2019 09:54

Hocam olumsuz olup yeniden başvuru yapıldığında önceden başvuru yaptınız mı kısmını işaretlemek gerekiyor. Fakat bunun sebebinin, eğer etik gibi bir problem varsa ÜAK olarak değerlendirecekleri içindir diye düşünüyorum. Jürilerin bunu bilip bilmediğinden emin değilim. Belki ikinci başvuru olduğunu biliyorlardır ama neden kalındığı hakkında bilgileri olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Fakat daha önce böyle bir durumu olan ya da duyan hocalarımız varsa daha açıklayıcı bilgi verebilirler.

bessginbekir, 5 yıl önce

hocam yedeklerin raporlarını neden göremiyoruz? istesek vermezler mi :) bir de sonucumuz olumsuz ise yeniden başvuru yapacağımızda eski başvurumuzu jüriler görebiliyor mu, eski beyannamemizi veya eski başvurumuzun sonucunu görebiliyorlar mı? yani merak ettiğim geçen sefer buna olumsuz vermişler, ben de olumsuz vereyim diyebilirler mi? ne güzel sordum ama.

adaydoc2018
Memur
06 Mayıs 2019 11:22

Merhaba,

Docentlik sonucumuz aciklandiktan sonra, docentlik belgesi icin dilekce vermek gerekli mi?

Sonucun aciklanmasindan sonraki sureci deneyimli hocalarim paylasabilirler mi?

Ne yapmamiz gerekli?

bessginbekir
Daire Başkanı
07 Mayıs 2019 08:28

teşekkür ederim vethekyusuf hocam. yeni dönemde yeniden başvuru yapacağımızda sistemde geçmiş dönemimiz ve başvuru sonucumuzu görebiliyorlar yani. benim merak ettiğim, daha 1 yıl geçmeden yeniden başvurmuş deyip dosyayı incelemeden otomatik portakal başarısız derler mi? o yüzden bu bilgiyi merak ediyorum.

vethekyusuf, 5 yıl önce

Hocam olumsuz olup yeniden başvuru yapıldığında önceden başvuru yaptınız mı kısmını işaretlemek gerekiyor. Fakat bunun sebebinin, eğer etik gibi bir problem varsa ÜAK olarak değerlendirecekleri içindir diye düşünüyorum. Jürilerin bunu bilip bilmediğinden emin değilim. Belki ikinci başvuru olduğunu biliyorlardır ama neden kalındığı hakkında bilgileri olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Fakat daha önce böyle bir durumu olan ya da duyan hocalarımız varsa daha açıklayıcı bilgi verebilirler.

SENGOGH
Aday Memur
22 Mayıs 2019 11:19

Bugünlerde açıklamalar var ama bizim forumda ses yok. Demek ki bir ben kaldım buralarda.

22 Mayıs 2019 11:36

Hocam tek değilsiniz. 2018 Nisandan ben de bekliyorum, hala jüri sürecinde gözüküyor. Umarım bugün olumlu haberlerimizi paylaşırız..

SENGOGH, 5 yıl önce

Bugünlerde açıklamalar var ama bizim forumda ses yok. Demek ki bir ben kaldım buralarda.

vethekyusuf
Müsteşar
22 Mayıs 2019 13:30

Bizde varız hocam. Ama 2018 Ekim den dün ve bugün açıklananlar oldu. geçen ayda açıklananlar olmuştu. Bizim 1 yılı geçti ama hala bekliyoruz.

Bugün de açıklanmazsa diğer aya kaldık demektir. Sabır...

SENGOGH, 5 yıl önce

üyecik
Memur
22 Mayıs 2019 19:48

Böyle bir süreç 1 dosya 4 dosya 12 dosya vs. ile şansa bırakılabilir mi!!!

En iyi siz anlarsınız diye düşünerek ben de kendimi anlatayım izninizle;

2018 Nisan döneminde başvuru yaptım. Jürilerden ikisi ilk iki ay içinde çekildi. Geriye kalan

5 hocadan 4'ü Şubat başında değerlendirmelerini tamamladı.

2 dosya 4 dosya, haklı bir isyanınız var ya, benim son kalan jürimin üzerinde tam 12 dosya var.

Haziran son değerlendirme tarihi, eğer olur da bu hoca değerlendirme yapmaz/yapamaz ise yeni bir jüri atanması gerekecek bu da demek oluyor ki süreç uzayacak da uzayacak...

Birincisi; bu nasıl bir sistem ki bir kişiye 12 dosya veriliyor!

İkincisi; ben son giden dosya mıyım ki en son aya kalıyorum!

Üçüncüsü; alanımdan Ekim 2018 başvurusu olan arkadaşımın Şubat ayında değerlendirmesi

tamamlandı ve doçent oldu, aynı üniversitede öğretim elemanı olsaydık ve norm kadro

uygulamasına takılsaydım bunu kim açıklayabilirdi!

Sistemde jürilerin karşısına değerlendirildi/değerlendirilme aşamasında şeklinde bir tik

atılabilecekken işi iyiyice zorlaştıran ÜAK 2 ay önce zar zor ulaşabilirken, 2 aydır neden hiç

bir şekilde ulaşılamıyor. Sabır değil çözüm diliyorum!

Krvnby
Aday Memur
01 Haziran 2019 21:22

Konuyla alakali degil ama burdaki bircok kisi muhtemel akademik kadro https://forum.memurlar.net/konu/2377986/ bu konuda da bilgisi olan bilgi verebilirse cok sevinirim

vethekyusuf
Müsteşar
26 Haziran 2019 16:57

Nisan 2018 başvurusu olarak geçirdiğim sıkıntılı süreç sonucunda (neler olduğunu daha önce yazmıştım) sonucum bugün açıklandı. Maalesef 14 ay sonunda aldığım sonuç BAŞARISIZ.

Bekleyen diğer tüm hocalarıma başarılı olması temennisiyle...

SENGOGH
Aday Memur
27 Haziran 2019 00:09

Ne demeli bu sisteme? 15 ay olmuş! Başka bekleyen kaldı mı acaba?

bao1
Aday Memur
28 Haziran 2019 18:37

Sosyal Bilimler alanında beyanname dışındaki eserlerimiz dışında özgeçmişte yer alan bildirilerimizi veya makalelerimizi dosyada yer alması gerekiyor mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Sizler neler yapmıştınız?

01 Temmuz 2019 11:19

Hocam 2018 Nisan başvurusuyum, halen jüri sürecinde görünüyor... Ne zaman karar açıklanacak, hiçbir bilgim yok maalesef

SENGOGH, 5 yıl önce

Ne demeli bu sisteme? 15 ay olmuş! Başka bekleyen kaldı mı acaba?

bthn52
Aday Memur
17 Ekim 2019 09:32

Merhabalar Sayın Hocalarım,

Ben 2018 Ekim döneminde başvuru yaptım ve sonucum ne yazık ki BAŞARISIZ olarak açıklandı. (Hem de Yüksek lisans öğrencisi yetiştirmemiş, tübitak projesi yapmamış gerekçesiyle) 2019 Ekim dönemindeki sıkça soruların 8. Sorusuna atfen ''Önceki dönemlerde doçentlik başvurusu yapan adaylardan,  Eser inceleme sonucunda Başarısız bulunan adaylar Başvuru dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvuru yapabilir.'' 2019 Ekim döneminde başvuru yapma hakkım olduğunu düşünüyordum. Fakat sistem 3 dönem şartına takılmak suretiyle başvuru yapmama izin vermiyor, sistem uyarı veriyor ve başvuru başlatabileceğim herhangi bir seçim ekranı çıkmıyor. Benim ''Önceki dönemlerde doçentlik başvurusu yapan adaylardan,  Eser inceleme sonucunda Başarısız bulunan adaylar Başvuru dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvuru yapabilir.'' İbaresinden anladığım Başvuru dönemi 1. dönem, 2019 Mart 2. dönem, 2019 Ekim 3. dönem olduğu için başvuru yapabilmem gerekiyor. Ben hala düzeltilmesi gereken bir sistem hatası olduğunu düşünüyorum ya da ben okuduğumu anlamıyorum. Bu durum başına gelen bir arkadaş var mıdır acaba?

23 Ekim 2019 17:50

Hocam ben de 2018 Nisan da başvurmuştum, başarısız olarak sonucum açıklanmıştı.. Başvuru dönemim şu şekilde,

2018 Ekim (başvuru yapabileceğim 1. dönem)

2019 Mart (başvuru yapabileceğim 2. dönem)

2019 Ekim (başvuru yapabileceğim 3. dönem) olarak hesaplanıyordu. Buna göre ben en erken

2019 Ekim'de başvuru yapabilirim.

Sizin için 2020 Mart dönemi başvurabileceğiniz en erken dönem oluyor diye düşünüyorum.

bthn52, 5 yıl önce

Merhabalar Sayın Hocalarım,

Ben 2018 Ekim döneminde başvuru yaptım ve sonucum ne yazık ki BAŞARISIZ olarak açıklandı. (Hem de Yüksek lisans öğrencisi yetiştirmemiş, tübitak projesi yapmamış gerekçesiyle) 2019 Ekim dönemindeki sıkça soruların 8. Sorusuna atfen ''Önceki dönemlerde doçentlik başvurusu yapan adaylardan,  Eser inceleme sonucunda Başarısız bulunan adaylar Başvuru dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvuru yapabilir.'' 2019 Ekim döneminde başvuru yapma hakkım olduğunu düşünüyordum. Fakat sistem 3 dönem şartına takılmak suretiyle başvuru yapmama izin vermiyor, sistem uyarı veriyor ve başvuru başlatabileceğim herhangi bir seçim ekranı çıkmıyor. Benim ''Önceki dönemlerde doçentlik başvurusu yapan adaylardan,  Eser inceleme sonucunda Başarısız bulunan adaylar Başvuru dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvuru yapabilir.'' İbaresinden anladığım Başvuru dönemi 1. dönem, 2019 Mart 2. dönem, 2019 Ekim 3. dönem olduğu için başvuru yapabilmem gerekiyor. Ben hala düzeltilmesi gereken bir sistem hatası olduğunu düşünüyorum ya da ben okuduğumu anlamıyorum. Bu durum başına gelen bir arkadaş var mıdır acaba?

mnyon
Aday Memur
25 Ekim 2019 21:35

Ekim 2018 de başvuran arkadaş neredeyse 2 ay sonra yayından geçti ve geçenlerde üniversiteye doçent olarak atandı. şans mıdır jürilere gönderilen selamın babayiğitliğimidir bilemiyorum artık

yenidocadayi, 5 yıl önce

Hocam 2018 Nisan başvurusuyum, halen jüri sürecinde görünüyor... Ne zaman karar açıklanacak, hiçbir bilgim yok maalesef

makinemüh3
Aday Memur
26 Ekim 2019 22:11

Merhaba arkadaşlar,

Tübitak 2219 Yurt Dısı Doktora Sonrası Arastırma Burs Programı ile yurt dışında post doktora yaptım. Bunu PROJE GÖREVİ olarak ekleyebilir miyim? Bilgisi olan veya DBS'ye soran var mı?

Proje olarak ekleyen var mı? Bir sorun olur mu?

Toplam 2189 mesaj
«9899100101102103104105106107108109110

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi