Editörler : swat3410E.Kayı Han
17 Eylül 2021 16:25

Polis olanlar, polislik nasıl başladı nasıl gidiyor?

poli̇s olanlar poli̇sli̇k mesleği̇ nasil başladi nasil gi̇di̇yor? aydınlatırsanız sevinirim. poli̇s olmadan önce mi̇ daha i̇yi̇ poli̇ s olduktan sonra mi ve neler deği̇şti̇ poli̇s olmadan önce-sonra?

BİLGİHAN08
Kapalı
17 Eylül 2021 16:52

Kesin kazanmış gibisin hayırdır nerden esti

policemangs
Kapalı
17 Eylül 2021 16:55

Kardeş polis olanların umrunda değil ki burası

17 Eylül 2021 17:17

Adam güzel bi soru sormuş. Niye hemen baltalıyorsun adamı güzel kardeşim?
BİLGİHAN08, 3 yıl önce

Kesin kazanmış gibisin hayırdır nerden esti

kamilkorkmazz
Aday Memur
17 Eylül 2021 17:39

Forumda emniyet genel müdürlüğü kısmına yaz.

BİLGİHAN08
Kapalı
17 Eylül 2021 18:34

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Boş yapma la

polatalemdarinyegeni, 3 yıl önce
Adam güzel bi soru sormuş. Niye hemen baltalıyorsun adamı güzel kardeşim?
17 Eylül 2021 22:57

Ben anlatayım kardeşim.. 7 yıldır meslekteyim.. Üni bitti iş bulamadık polisliğe başvurduk olmadı sonra dene dene şükür kazandık.. Ben bide geç girdim iyimi geç girmişim meslek çok zor ve yorucu!! Batıda başlar Bi süre çalışır sonra şark sonra batıya gelir 15 sene falan kalır sonra emeklilik gelmez ise ikinci şark a gidersiniz... Öğrenmek istediğin yada merak ettiğin konular nedir? Soru cevap gidebiliriz elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışırım
18 Eylül 2021 10:01

En son polislik fiziki mülakatına girmistim kazanamadım bazen diyorum iyikide kazanamamışım

erhannn34
Şube Müdürü
18 Eylül 2021 13:13

Polislik zor ve meşakkatli bir meslek ailesi ile zaman geçirmek zor ve kısıtlı özel günlerde bayram vb gece çalışma karşılığını alamamak can sıkıcı, ancak halimize şükür daha kötü durumda olanlar var
18 Eylül 2021 14:44

Arkadaşım sürekli geziyor ama (iş gezisi değil, yurtdışına falan da gidiyor). Torpili olan mı rahat?

erhannn34, 3 yıl önce
Polislik zor ve meşakkatli bir meslek ailesi ile zaman geçirmek zor ve kısıtlı özel günlerde bayram vb gece çalışma karşılığını alamamak can sıkıcı, ancak halimize şükür daha kötü durumda olanlar var

erhannn34
Şube Müdürü
18 Eylül 2021 14:52

Yıllık izin de gezebilir
gelirgelmekte, 3 yıl önce

Arkadaşım sürekli geziyor ama (iş gezisi değil, yurtdışına falan da gidiyor). Torpili olan mı rahat?

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:12

Ben anlatayım yıllarca bu mesleği yapan birinci derece de yakınından biliyorum, gece gündüz çalışıyorsun çalışma saatleri 12 den az olmaz işler uzadı mı 15 20 ye kadar çıkar istirahatte tak telefon gelir gidersin işe yıllık izin hakkın 10 sene dıldurmadıysan 20 gündür hepsini kullandırmazlar parça parça kullanırsın sarhoşu kodamanıyla uğraşırsın her gün tehditler hakaretler kodomanlar işini yaptın diye seni açığa alırlar sürerler bir yerde sürekli kalamazsın bir arkası sağlam kişiye işlem yaparsan öbür gün sürgüne gönderirler ailene vakit ayıramazsın sürgün yeyince ailenden uzak yaşarsın cenaze düğün için bile zor izin koparırsın bayram seyran yok bayram izinleri de senelik iznine eklenmiyor başka bir iş yapabiliyorsan yap en son hiç bir şey yapamazsan polis ol hiç olmadı git bir karakola oradaki polislerle konu bak bakam ne diyorlar daha bir sürü var aklıma gelince yazarım

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:22

İlk başladığında 5-6 yıl büyükşehirlerde çevikte trafik devriye nadiren de Yunus olarak başlarsın sonra şarka gidersin şarkta 5-6 yıl çalışıp geri gelirsin evlenirsin falan 15 yıl geçince bir daha şark gelir sen memlekete yakın Doğu şehirlerini yazarsın ama tercih dışı Şırnak veya Hakkari çıkar büyük ihtimal çoluk çocuk hep beraber şırnağa hakkariye gidersin eşin başka bir işte çalışıyorsa gelmek istemez eşinle sorunlar yaşarsın tek gidersin kurulu düzenin yok bir yere alışma fazla yarının ne olacağı belli değil göçebe bir hayat tek iyi yanı emeklilik 55 yaş emeklilik pirimide kaç sene çalıştığına göre 5- 10 bin fark eder fazla etmez genel de 130000 dir. emeklilik maaşıyla da geçinmek zor kimse polisi desteklemez arkasında durmaz devlet bile iftiraya uğrarsın açığa alınırsın işini yaparsın açığa alınırsın silahla ateş açan birini vurursun açığa alınırsın görmüşsündür palalarla silahla olay yaratan kişilere polis müdahale etmiyor örnek olarak batman otogarı olayını izle ya da YouTube ta asayiş berkemal kanalı var polis onlar çok güzel anlatıyor onu izle. kısacası polis tek şehit olunca haklı olur.

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:26

İntihar oranı en yüksek meslek polisliktir. 1ocak 2021 den bu yana 75 polis intihar etti bunu da unutma.

furkannn38
Aday Memur
18 Eylül 2021 15:27

Cidden bu meslek böyle mi la hiçim olumlu yazan biri yok ben direk evlenecem zaten daha mı olumsuz olur. Niye herkes şikayetçi anlamadım dışardan bakınca rahat görünüyor. Valla soğuyorum bu gidişle kazansamda gidesim gelmicek birazdaha internette dolaşırsam

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:34

Kardeşim meslek böyle anlattıklarım eksik olabilir daha bir sürü şey var aklıma gelmeyen ama yanlış değil hakkında hayırlısı olsun yine de

furkannn38, 3 yıl önce

Cidden bu meslek böyle mi la hiçim olumlu yazan biri yok ben direk evlenecem zaten daha mı olumsuz olur. Niye herkes şikayetçi anlamadım dışardan bakınca rahat görünüyor. Valla soğuyorum bu gidişle kazansamda gidesim gelmicek birazdaha internette dolaşırsam

18 Eylül 2021 15:34

Benim gördüğüm tanıdığı olanlar rahat. Kendi tanıdıklarım bunlar. Tanıdığı olmayanları da buradan okuyorum, üzülüyorum kimseyi tanımasam da.

furkannn38, 3 yıl önce

furkannn38
Aday Memur
18 Eylül 2021 15:44

Tanıdığı olanlar ne demek hepsi polis aynı işi yapıyorlar yani rahattan kasıt nedir ben anlamıyomki yanında çalıştığın devren sana ne diyebilir yaşı büyük ama rütbesi yok yani anlamadım ben nasıl bir iştir bu bukadar kanı bozuk çokmu gerçekten

gelirgelmekte, 3 yıl önce

Benim gördüğüm tanıdığı olanlar rahat. Kendi tanıdıklarım bunlar. Tanıdığı olmayanları da buradan okuyorum, üzülüyorum kimseyi tanımasam da.

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:46

Rahattan kastı dayısı amcası olanlar. Meslekte Yükselmek için de dayın amcan lazım.

furkannn38, 3 yıl önce

Tanıdığı olanlar ne demek hepsi polis aynı işi yapıyorlar yani rahattan kasıt nedir ben anlamıyomki yanında çalıştığın devren sana ne diyebilir yaşı büyük ama rütbesi yok yani anlamadım ben nasıl bir iştir bu bukadar kanı bozuk çokmu gerçekten

abdullah ara
Aday Memur
18 Eylül 2021 15:52

o olayda polis vurmadıgı için açığa alınmış diyorlar

BİLGİHAN08, 3 yıl önce

İlk başladığında 5-6 yıl büyükşehirlerde çevikte trafik devriye nadiren de Yunus olarak başlarsın sonra şarka gidersin şarkta 5-6 yıl çalışıp geri gelirsin evlenirsin falan 15 yıl geçince bir daha şark gelir sen memlekete yakın Doğu şehirlerini yazarsın ama tercih dışı Şırnak veya Hakkari çıkar büyük ihtimal çoluk çocuk hep beraber şırnağa hakkariye gidersin eşin başka bir işte çalışıyorsa gelmek istemez eşinle sorunlar yaşarsın tek gidersin kurulu düzenin yok bir yere alışma fazla yarının ne olacağı belli değil göçebe bir hayat tek iyi yanı emeklilik 55 yaş emeklilik pirimide kaç sene çalıştığına göre 5- 10 bin fark eder fazla etmez genel de 130000 dir. emeklilik maaşıyla da geçinmek zor kimse polisi desteklemez arkasında durmaz devlet bile iftiraya uğrarsın açığa alınırsın işini yaparsın açığa alınırsın silahla ateş açan birini vurursun açığa alınırsın görmüşsündür palalarla silahla olay yaratan kişilere polis müdahale etmiyor örnek olarak batman otogarı olayını izle ya da YouTube ta asayiş berkemal kanalı var polis onlar çok güzel anlatıyor onu izle. kısacası polis tek şehit olunca haklı olur.

BİLGİHAN08
Kapalı
18 Eylül 2021 15:55

Polis vursaydı da açığa alınacaktı, vursaydı silahına el konulacak kriminale gönderilecek mahkemeye çıkacak neden vurdun diyecekler adam ölseydi hapse girecekti ölmeseydi yine açığa alınacaktı. YouTube da asayiş berkemal çok iyi anlatıyor kanalın sahibi polis ondan da dinle istersen.

abdullah ara, 3 yıl önce

o olayda polis vurmadıgı için açığa alınmış diyorlar

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi