Editörler : supporters.

emir190
Aday Memur
05 Şubat 2020 07:01

Hocam valla ben metatrader 4 veya 5 arasında yatırımcı açısından büyük bir fark göremiyorum. Benim firma olan trendfx aslında 5'le başladı daha sonra geçmişe dönük bilgileri de kullanabilmek ve mağduriyetleri gidermek için 4'e döndüğünü açıkladı. Ben kullanıcı açısından dişe dokunur bir değişim göremedim. Hatta MT4 daha iyi bile diyebilirim alışan için. Mesela firmada bitiyor, benimki gibi sağlam bir firmayla iş yapan, kendini bu konuda geliştiren birisi başarılı olabiliyor piyasada.

ugurcu99, 4 yıl önce

Ben biraz araştırdım bu konuda piyasayı dostlar, Balans Fx'i önerdiler, şansa yakın arkadaşımda oradan yapıyrmuş işlem iyi dedi bana. inceledim MT 5'TE var bünyelerinde . bakalım oradan yapacağım ben de sanırım.

serifss
Aday Memur
05 Şubat 2020 15:03

Bu işe başlamadan önce forexin ne demek olduğunu öğrenmelisiniz. En kısa tanımıyla; bir ülkenin para biriminin, başka ülkenin parası karşısındaki değerine göre ticaret yapılan piyasadır.

Bu tanım aklınızı karıştırmasın. Örneğin; AB parası Euro?nun, ABD parası dolar karşısındaki değerine göre alım satım yaptığınızı ifade eder.

Foreign Exchange kelimelerinden oluşur. Bu ise döviz ticareti anlamına gelir. Bu ticaret, uluslararası arenada yapılır. Yani döviz bürosunda yapamayacağınız işlemleri forexte fazlasıyla yaparsınız.

Dünyanın en büyük ve gelişmiş piyasasıdır. Ayrıca tezgah üstü piyasa olarak tanımlanır. Çünkü borsa gibi teşkilatlanmış işlemlere konu olmaz.

En dikkat çekici yanı ise kaldıraçlı işlem imkanı sunan bir piyasa oluşudur. Dünya genelinde 1?e 100 civarında uygulanan kaldıraç oranları, ülkemizde 1?e 10 olarak sınırlandırılmıştır. Yatırımcıyı korumak amacıyla böyle bir yol seçilmiştir.

Forex nedir hakkında merak ettiğiniz her şeyi buradan öğrenebilirsiniz: https://paratic.com/forex-nedir/

Forex yasal mı?

Forex piyasasının avantajlı dünyası yasal olmadığına dair düşüncelere sebep olabiliyor. Ancak ülkemizde, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından düzenlenen ve denetlenen bir piyasadır. Bu ise yasal olduğunun göstergesidir.

SPK, 2011 yılında piyasayı incelemeye almış ve sonucunda tanımını yaparak yasal kılmıştır. Buna göre forex; dövize, mala ve kıymetli madenlere dayalı olarak gerçekleştirilen kaldıraçlı alım satım işlemleridir.

hukuk1992
Aday Memur
26 Şubat 2020 04:35

Her şeyden önce forex piyasasının herkese uygun olmadığını kabul etmek gerek. Mesela aşırıduygusal kişilerin bu mecralardan sakınması gerektiğini ifade etmek gerek:

https://parlakfikirler.org/forex-neden-duygusallara-gore-degildir/

03 Mart 2020 14:13

Forexte işlem yapmak yerine birikim ya da yatırım hesapları adı altında bankaların müşterilerine sunmuş oldukları ürünlere [URL="http://birikim.site/bireysel-banka-hesabi-acma-banka-hesabi-nasil-acilir/"]banka hesabı açma[/URL] başvurusunda bulunarak, risk almadan kazanç elde edebilirsiniz.

crazytrader
Aday Memur
08 Mart 2020 08:47

Merhaba,

Ben de Balansfx isimli forex şirketiyle geçtiğimiz ay tanıştım. Benim ilgi alanım kripto paralar, özellikle kaldıraçlı işlemler için kullanıyorum, global firmalar şu an için güven vermiyor, hiçbirinin yeri yurdu belli değil. Şu ana kadar para yatırma veya çekmede bir sorun yaşamadım, canlı destek de hemen yardımcı oluyor. Bir sorun ile karşılaşırsam burayı güncelleyeceğim. ytd.

crazytrader
Aday Memur
30 Nisan 2020 10:13

Uzun zamandır mt5 üzerinden işlem yaptığım sermaya piyasası. kaldıraç ile alakalı söyleyeceklerim tabi ki riski çok yüksek ama kaldıraçlı işlemlerin ortalama vadeleri dakilalar en fazla 2 saat olmalıdır zaten. aracı kurum arayışı içinde olanlara da düşük komisyon ve spread oranları açısından balansfx'i öneririm.

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
12 Mayıs 2020 14:17

Forexte işlem yapmayı düşünüyorum uzun zamandır. hatta bu nedenle piyasayı tahmin etmeye başladım. iki aracı kurumlar altında kaldım. Pepperstone ve AMarkets. Türkçe destek sunuluyor mu? Güvenilirmi?

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
13 Mayıs 2020 22:44

kurları gösterir

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
14 Mayıs 2020 14:27

Merhaba AMarkets hakında mı yorum yaptınız? bu firmayı biliyor musunuz? bana da bilgi verirmisiniz lütfen

Gydm, 4 yıl önce
kurları gösterir

crazytrader
Aday Memur
31 Mayıs 2020 12:01

Herkese Selam,

Daha öncede belirttiğim gibi Balans Fx ile çalışmaya devam ediyorum. Yatırma ve çekme konusunda bir sorun yaşamadım. Canlı destek hattı da her daim yardımcı oluyor.

Yeni başlayacak arkadaşlar aşağıdaki yazıyı okuyup fikir edinebilir;

https://link.medium.com/O8HNmNLQI6

bakacak46
Memur
31 Mayıs 2020 15:34

2012 den bu yana forex hesabım var gcm forex ve ziraat FX para çekme konusunda banka daha iyi işilem ve alış satış yönünden gcm daha iyi.bu konuda kendime çok iyi bir FX çi diyebilirim.çünkü ben FX kaldıraç oranını en fazla 1 e 5 olarak ayarlarım ve çok fazla para yatırmam.insan oğlu açtır görgüsüzdür bundan dolayı kaldıraçı fazlaya parayıda fazlasıyla yatırır bundan dolayı bütün parayı kaybeder. CANIM KIYMETLİ ARKADAŞLARIM FOREX DEMEK KUMAR DEMEK ELİNİZDE Kİ PARAYI %95 KAYBETMEK DEMEK.ben başkayım ben %5 lik kişilerin içindeyim diyorsan bende diyorum ki yatırda boyunun ölçüsünü al diyorum. SAKINNNN bulaşmayın ocağınızı batırırsınız soygunculuğun en kibar ve en kısa yöntemidir .kaybettiğiniz para keşke TÜRKİYE CUMHURİYETİ içinde bir bankaya veya şahsa kalsa yine iyi maalesef kaybedilen paralar takasbank anlaşması ile yurtdışına aktarılıyor çünkü FOREX yabancılar yönetiyor.son sözüm paranız CEBİNİZDE kalsın bulaşmayın

balancebalance
Aday Memur
09 Temmuz 2020 14:48

Forex yapmak diye bir kavram yoktur Al sat yapıp aradaki makas aralığından kazanç alırsınız. Maalesef bankalarda ve döviz bürolarında makas aralığı çok fazladır. Örneğin bir döviz bürosu zaten bu aralıktan para kazanır. Neden onlara kazandırırken ben de kazanmıyorum ki. Hangi işi kumar mantığıyla yaparsanız kaybedersiniz emin adımlarla ufak karlar kazanmak için yaparsanız gayet güzel bir gelir elde edersiniz. bu kadar basit ve nettir.

10 Temmuz 2020 18:57

ne AMarketsi kurlar hakkında konuşuyor adam

Zeliha Ahmet Bulut, 4 yıl önce

Merhaba AMarkets hakında mı yorum yaptınız? bu firmayı biliyor musunuz? bana da bilgi verirmisiniz lütfen

Zeliha Ahmet Bulut
Aday Memur
13 Temmuz 2020 18:04

ben de kurum hakkında konuşuyor zannettim. yani siz de anlayın o zamanlar şirket ile ilgili bilgi arıyordum

cemned, 4 yıl önce

ne AMarketsi kurlar hakkında konuşuyor adam

17 Temmuz 2020 18:00

genelde kurlar, finansal piyasaları takip ediyor musunuz? isterseniz yardımcı olayım

ben de kurum hakkında konuşuyor zannettim. yani siz de anlayın o zamanlar şirket ile ilgili bilgi arıyordum

nasiyaa
Aday Memur
19 Temmuz 2020 14:19

Forekste güzel teknik analiz yapınca ve hırs yapmayınca kazanmak çok güzel 3 ayda 60 bin kazandım
19 Ağustos 2020 19:43

biraz kullandığınız strateji hakkında bahseder misiniz

nasiyaa, 4 yıl önce
Forekste güzel teknik analiz yapınca ve hırs yapmayınca kazanmak çok güzel 3 ayda 60 bin kazandım
19 Ağustos 2020 19:46

AMarkets bildiğim kadarıyla yurtdışı bir firmadır. düzenleyici ve para çekme yöntemlerini kontrol edin

CanVorgun
Aday Memur
02 Ekim 2020 02:39

az parası olanın çok parası varmış gibi işlem yapması demek benim anladığım ve gördüğüm. bayadır oynuyoruz hatta ülkemizde kısıtlamalar gelmeden de başlamıştık ama şimdi biraz zorlaştı, o zamanlar gemc vardı çok meşhur ama şimdi daha çok yabancı firmalarıdakiler daha uygun gibi geliyor, yerliler biraz üçkağıtçı konuşuyorlar. yabancılarda türkçe konuşup bilgi verenleri de var ben de tek tek bakmıyorum artık en başlarda biraz aradım da kimi var diyor arayan ingilizce konuşuyor bizim bildiğimiz sadece emirleri verirken ekranda gördüklerimiz nereden bilelim analizi dimi :) https://www.yurtdisiforex.com/ bütün firmaları anlatıyor yurtdışındakilerden, ben bir tanesinde hesap açtım birkaç tanesini de görmüştüm ama yine de bir tane hesap yeter riski bilmek gerek. son zamanlarda bitkoin de çok konuşuluyor ama siz yine de çok söylenenlere bakmayın herkes bişeyler anlatıyor, neden yapıyorlar onu da anlamış değilim.

06EngineerMSB
Aday Memur
02 Ekim 2020 12:58

en az 5 sene piyasa birikimi ve tekniz analiz konusunda bilgi,ve en önemlisi risk yönetimi ve sabır

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi