Editörler : crops35
«495051525354555657585960»

apran
Şef
16 Eylül 2009 11:30

Arkadaşlar Merhaba iş deneyim geçerlilik ve değerlendirme ile ilgili bi sorum olacaktı

Şimdi diyelim ihale tarihi :01.10.2009

Verilen iş deneyim de sözleme tarihi :01.09.2004

Kabul Tarihi : 31.08.2005

Bu ihalede iş deneyim sanırım geçerli oluyor yönetmelikte Kabul tarihinden geriye doğru 5 yıl dediği için

Peki değerlendirme yapılırken İş deneyiminin tamamını mı alıyoruz yoksa ihale tarihinden geriye 5 yıl içindeki kısmı mı alıyoruz yani 01.10.2004 ile 31.08.2005 tarihleri arası tutarımı göz önüne alacağız. bununla ilgili bilgisi olan ve varsa yardımcı olabilirse sevinirim. kolay gelsin

burak888
Aday Memur
17 Eylül 2009 16:17

herkese merhabalar.

foruma yeni kaydoldum gerçekten bu kadar yardımsever bi forum bulduğum için çok şükrediyorum.ve herkese teşekkür ediyorum.

ben yeni mezun bir inşaat mühendisiyim.ve haliyle ihaleler konusunda çok bilgim yok.

çalıştığım firma sadece ihalelere girebilmek için yaklaşık 6AY önce kurulmuş bir ŞAHIS ŞİRKETİ.

benim sorum ihale metninde yer alan mali yeterlilik hakkında

4.2 maddesinde ihale de teklif verirken 1yıl için şirketin bilançosu falan isteniyor.

benim çalıştığım şirket 6aylık olduğu için bu belgeleri sağlayamıyoruz.

şimdi şirket yeni olduğu için biz bu belgelerden muaf mı oluyoruz yani bu belgeleri göstermek zorunda değilmiyiz yoksa bu belgelerimiz olmadığı için biz bu ihaleye katılamıyormuyuz.

aynı soruyu ihale yapan kuruma ve kik e sordum ama kimse doğru dürüst bir cevap vermedi.

aranızda bu konuyu bilen varsa lütfen cevaplasın teşekkür ederim...

sofist
Daire Başkanı
17 Eylül 2009 17:49

sayın burak888;

baktığım kadarı ile girmeniz pek mümkün görünmüyor. daha önceleride iş deneyim belgesi yeni başlayanların başına bela oluyordu. şimdilerde bu...

sofist...

sayın apran;

konu hakkında bilgim yok üzgünüm :(

sofist...

burak888
Aday Memur
23 Eylül 2009 15:31

teşekkür ederim sayın sofist bayram nedeniyle geç teşekkür ediyorum kusuruma bakmayın

yukarıbayır
Aday Memur
28 Eylül 2009 13:27

Arkadaşlar kolay gelsin,

Bizim kurumda büro malzemesi ihalesi için pazarlık 21(f) ye göre ihaleye çıktık.

Üç firmayı davet ettik. Firmalar geldi ve şartnameleri aldı. Ancak firmalardan bir tanesi teknik şartnameyi eksik ve yetersiz buldu. Şimdi bununla ilgili bir işlem yapmamız gerekiyor. İnceledik ve gerçekten teknik şartnamenin yetersiz olduğunu gördük. İhaleye 3 gün var ve bunun için ihaleyi 11 gün sonraya erteleyeceğiz. Bununla ilgili zeyilname düzenlememiz gerekiyor. Benim sorum şu şekilde.

1 - Zeyilnameyi düzenleyeceğiz ama zeyilnameyi kim imzalar? (Komisyonmu yoksa Kurum amirimi)

2 - İhaleyide ertelememiz gerekiyor. Bunun için zeyilnamemi düzenlenir yoksa başka bir işlemmi yapmamız gerekiyor?

3 - Her iki işlemide tek bir zeyilnamede yapabilirmiyiz?

4 - Veya bu işlemlerden önce herhangi bir tutanak mı hazırlamamız gerekiyor. Hazırlayacaksak onuda komisyon mu imzalayacak?

kurbanım
Memur
30 Eylül 2009 10:33

Mrb arkadaşlar bir sorunum var.mal alımı ihalesi yaptım.ihalenin kararını vermeden ihalede yüksek fiyatı veren firma diğer firmanın tse belgesinde sorun var,bu hep böyle yapıyor,belge geçersiz,falan diye fax çekmiş.bu aşamada yaptığımız inceleme ve araştırmada böyle bir sorunun olmadığına karar verdik.şimdi kesinleşen ihale kararını verip itiraz olacak mı diye bekleyeyim,yoksa fax çeken firmaya cevap yazayım mı.fax ile yapılan uyarıyı dikkate aldım ancak cevabını yazmalımıyım onu bilemedim.saygılarımla

mustafa48
Şube Müdürü
30 Eylül 2009 15:37

Kesinleşen ihale kararını gönder ve itiraz sürelerini bekle. Bence o dilekçeyi dikkate almana gerek yok.

istatistikchi
Aday Memur
01 Ekim 2009 11:21

keşinleşen ihale kararının bildiriminden sonra 10 gün geçmedikçe sözleşme imzalanamaz. bu 10 günlük sürede kesinleşen ihale kararının bildirimine şikayet olacaksa şikayetlerin kabulü içindir. ama şikayet başvurularının belirli bi şekli vardır ve bu şekil ihalelere yönelik başvurular hakkında yönetmelikde belirtilmişdir. sonuç olarak fax ile yaplan bir şikayet başvurusu kabul edilemez ve sizin buna cvp olarak yaptıgınız başvuru ihalelere yönelik şikayet başvurusuna aykırı olduğundan başvurunuz rededilmiştir die bir cvp yazabilirsiniz...

n_akarsu_06
Aday Memur
06 Ekim 2009 10:03

ihale hangi durumlarda iptal edilir ? bana bir kaç madde ile yazabilirmisin sevgiler ...teşekrler.

TeoGüngördü
Aday Memur
07 Ekim 2009 19:45

..........

qquantumm
Aday Memur
07 Ekim 2009 23:02

iyi akşamlar/iş deneyim/benzer iş tanımı

bize hbys ihalelerinde personelli olanlarda iş ortaklığı yapmak istiyoruz.ancak personel firmamız özel sektörde (hastanelerde değil)teknik hizmetler bilgisayar bakım onarım ve veri giriş konusunda iş deneyimine sahip

ihalelerde benzer iş olarak Kamuya ait Yataklı Tedavi Kurum ve Kurulusları (Devlet hastaneleri ,Üniversite Hastaneleri, Vakıf

hastaneleri ve rehabilitasyon Merkezleri vb.) ile Özel hastanelerde gerçeklestirilen Veri hazırlama ve

Kontrol İsletmeni ile Otomasyon Hizmetleri kabul edilecektir.

ya da

Kamu ve özel sektöre yapılmıs Bilgisayar Sistemi İsletilmesi, veri toplanması, veri hazırlanması, veri girisi,

tıbbi sekreterlik hizmetleri, hasta ve ziyaretçi yönlendirme hizmetleri kabul edilecektir.

ya da

Kamu veya özel hastanelerde gerçeklestirilmis olan her türlü personele dayalı veri hazırlama, kontrol ve

veri kayıt veya bilgi sistemi kullanımı hizmetleri alımı isleri kabul edilececektir.

ya da

Kamu veya Özel hastanelerden alınmış olan;HBYS Hizmet Alımı veya Veri Giriş Elemanı ve HBYS kiralanması işi veyahut Otomasyon Hizmet Alımı ve HBYS Kiralanması İşi Benzer İş olarak kabul edilecektir.

gibi şartlar istenilmekte

bu şartlar altında firmalarımızdan birtanesi hbys yazılımı üretmekte ve kamuya satmakta diğeri de veri ve teknik hizmetler konusunda iş yapmaktadır ancak hastanelere iş yapmamış durumda

bu iki firmanın iş ortaklığı yapması durumunda benzer iş açısında problem çıkar mı

yada bu sorun nasıl aşılabilir

acil cvp vermeniz ümidiyle

iyi çalışmalar

kurbanım
Memur
12 Ekim 2009 11:55

Arkadaşlar herkese merhaba.

Belediye olarak ikinciel araç alımı yapabilirmiyiz.Yapılabilir ise nelere dikkat etmek lazım acaba.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkkürler.

abdullah33_33
Aday Memur
26 Ekim 2009 13:02

slm arkadaşlar benim bi sorum olacak ihalede vereceğim oda kayıt suretinin en az kaç gün önce almam lazım ya ni hangi süre zarfında olması gerekir

mustafa48
Şube Müdürü
26 Ekim 2009 15:44

ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış olması yeterlidir.

Guven Sahin
Aday Memur
30 Ekim 2009 10:03

Arkadaşlar bi sorum olacak İhale dökümanını cd olarak vereceğimiz durumda dökümanın imzalı halini tarattırdıktan sonramı vermemiz gerekir yoksa direk tek kullanımlık cd olması koşuluyla bilgisayardan imzasız halini verebilirmiyiz.

mustafa48
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 15:07

tek kullanımlık cd ile verebilirisn, taratmana gerek yok, cd nin üzerine silinmez kalemle gerekli bilgileri yazarsın, paraf atarsın. (bknz, kik genel tebliği)

kurbanım
Memur
04 Kasım 2009 23:22

arkadaşlar herkese merhaba.öncelikle işlerinizde başarılar dilerim.bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.Bir yapım işi ihalesi yaptık.bu yapım işinde karma teklif alındı.istekliler teklifleri ekinde söz konusu yapım işine ait iş kalemleri için analizlerini sundular.ancak yaptığımız incelemede en düşük fiyatı veren ve ikinci teklif sahipleri aşırı düşük teklif sorgulamasına tabi olacak oranlarda teklif sunmuşlar.aşırı düşük teklif sorgulaması yapmamız gerekiyor.fakat en düşük teklifi veren kişinin analizlerinde bizim uygulama projelerindeki iş miktarlarından ya çok düşük yada çok yüksek iş miktarları var.yani uygulama projemizde beton miktarı 100 m3 en düşük teklif sahibinin analizinde 70m3 dolaysıyle birim fiyatlar ile çarpıldığında fiyat düşük çıkıyor.aynı zamanda analizlerin içinde olması gereken elektronik ve mekanik tesisat için analiz yapılmamış yani miktarlar belirtilmemiş, bu giderler için atıyorum 100.000 tl maliyeti vardır diye hesaba katılmış.burada kullanılacak malzemeler ve makinalar için teknik şartname de istenilen özellikte ve adette temin edilecektir ibaresi düşülmüş.bu durumda bu isteklinin teklifi değerlendirmeye alınır mı.ikinci düşük teklif sahip istekliye aşırı düşük sorgulaması yapıp kanaatimiz gelir ise bu kişiye ihaleyi verebilirmiyiz.bilmem sorunumu tam anlatabildim mi.şimdiden herkese teşekkür eder acil cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla......

hayalp
Şef
14 Kasım 2009 16:43

arkadaşlar satın alma işlemine esas olmak üzere alınan teklif mektuplarında alt sınır nedir? Yani kaç liranın üzerindeki alımlarda teklif mektubu düzenlenmesi alınması gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz?

ciciko
Aday Memur
17 Kasım 2009 16:21

selam...

taşımalı ilköğretim yemek ödemelerinde hak edişlerden damga vergisi kesilir mi? tereddüte düştüm cevap veren olursa sevinirim.

vazgecilmezimsin
Aday Memur
19 Kasım 2009 23:22

ciciko :

selam...

taşımalı ilköğretim yemek ödemelerinde hak edişlerden damga vergisi kesilir mi? tereddüte düştüm cevap veren olursa sevinirim.

Hak ediş ödemesi ne olursa olsun ödemelerden damga vergisi kesilir ve senin yaptığın iş zate ihale hak ediş ödemesi sen damga vergisi+sözleşme bedeli adı altında kesmen lazım..

Kolay Gelsin

Toplam 3530 mesaj
«495051525354555657585960»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi