Editörler : E.Kayı Han
20 Nisan 2021 00:23

Hadisçilerin cevap veremeyeceği 4 soru,

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

HAGi 10
Daire Başkanı
20 Nisan 2021 00:25

nasıl ki ilk canlı türü nedir sorusuna hiç kimsenin cevap veremediği gibi bu 4 soruya da cevap veremiyorlar sürekli demagoji yapıyorlar.VEREMEZLER

dede ali-
Daire Başkanı
20 Nisan 2021 04:40

Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam göğe bakarak dua etmiştir.. bu bize delil olarak yeter. Ayrıca ehli sünnet olan hiçbir kimse Allahu Tealayı bir mekana sığdırmaz. Allahu teala her yerdedir. Her şeyi yaratan o olduğu için ona mekan isnat edilmez. Ama edilseydi de yerde olmazdı. İnsan nasıl ki aciz bir durumda kaldığında refleks olarak başını göğe kaldırır ve yardım diler elbette ki fıtrat gereği bir hikmeti vardır.

HAGi 10
Daire Başkanı
20 Nisan 2021 04:44

ALLAHU TEALA SİZE ŞAH DAMARINDAN DAHA YAKINIM DİYOR ANCAK SİZ ONU GÖKLERDE ARIYORSUNUZ YANİ PEYGAMBER BURAKA BİNMİŞ VE GÖĞE ÇIKMIŞ DİYORSUNUZ GÖKTE BİRDE PAZARLIK YAPMIŞ ŞEYTAN BİLE SİZE KIÇI İLE GÜLER

dede ali-, 3 yıl önce
Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam göğe bakarak dua etmiştir.. bu bize delil olarak yeter. Ayrıca ehli sünnet olan hiçbir kimse Allahu Tealayı bir mekana sığdırmaz. Allahu teala her yerdedir. Her şeyi yaratan o olduğu için ona mekan isnat edilmez. Ama edilseydi de yerde olmazdı. İnsan nasıl ki aciz bir durumda kaldığında refleks olarak başını göğe kaldırır ve yardım diler elbette ki fıtrat gereği bir hikmeti vardır.

HAGi 10
Daire Başkanı
20 Nisan 2021 04:45

AYRICA DİĞER SORULARADA CEVAP VER BURADA DEMAGOJİ YAPTIN VEREMEDİN

HAGi 10
Daire Başkanı
20 Nisan 2021 19:03

yok mu cevabı olan

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 18:48

gördüğünüz gibi hadisler buna cwvap veremiyor hadislerde miraç var ama 4 soru miracın olmadığını ispatlıyor

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 18:50

- veren varsa fikrin rezil olurum diye korkma söyle

dede ali-
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 20:20

Ehli sünnet ve'l cemaat bütün müslümanlar hadisi şeriflere ve miraç olayına iman etmiştir. Sen sabahtan akşama kadar zırvala bunu değiştiremezsin. Hadislere inamayan adama bir şey inandıramayız. Öyle değil mi hanefiye göre namaz kılan abiciğim :))
HAGi 10, 3 yıl önce

- veren varsa fikrin rezil olurum diye korkma söyle

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 21:11

bilgisayara yüklersin proğramı kendi bildiğini işler cahile işlersin fikirlerini yorum yapma kapasitesi yoktur ilk kim progamlamış ise onun dediklerini söyler

dede ali-, 3 yıl önce
Ehli sünnet ve'l cemaat bütün müslümanlar hadisi şeriflere ve miraç olayına iman etmiştir. Sen sabahtan akşama kadar zırvala bunu değiştiremezsin. Hadislere inamayan adama bir şey inandıramayız. Öyle değil mi hanefiye göre namaz kılan abiciğim :))

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 21:12

beynine iyi birine format attır :)

dede ali-, 3 yıl önce

dede ali-
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 22:04

bak ben de onu diyorum sana. insanları zorlama, inanmıyorsan bize ne.. inanmamana bir şey demiyorum bu olabilir, ama sen mahalledeki mızıkçı çocuklar gibi sataşacak yer arıyorsun. Mızıkçı olma yeter. Git Buda'ya inan bizi ilgilendirmez.
HAGi 10, 3 yıl önce

bilgisayara yüklersin proğramı kendi bildiğini işler cahile işlersin fikirlerini yorum yapma kapasitesi yoktur ilk kim progamlamış ise onun dediklerini söyler

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 22:46

sorularına sürekli cevvap istiyrsun benden, ben sana 4 soru soruyorum .,cevaplayamıyorsun aslında cevabı çok kolay ama yorum kapasiten yok ben bir başlık açıyorum hemen onun aksi başlık açıyorsun çocuk gibi, hadise inanmayanları kafirlikle suçluyorsun yukarıda ki ayetleri açıklayamıyorsun yemin ederim hadisi doğru dahi olsa kafir olmuyorsun ancak ayeti inkar eden yine yeminle söylüyorum kafir durumuna düşer çünkü hadis insan kelamı ve rabbim onu korumaya söz vermemiş değişebilir ki değişmiş kuran Allah kelamı birtek ayetini inkar eden kesinlikle kafir olur.belki kafan gerçekten çalışmıyordur seni proğramlayanlardan yardım al....

dede ali-, 3 yıl önce
bak ben de onu diyorum sana. insanları zorlama, inanmıyorsan bize ne.. inanmamana bir şey demiyorum bu olabilir, ama sen mahalledeki mızıkçı çocuklar gibi sataşacak yer arıyorsun. Mızıkçı olma yeter. Git Buda'ya inan bizi ilgilendirmez.

dede ali-
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 23:09

sen hangi kafadasın yaa.. ayet inkar eden kim? tutturmuşsun bir türkü gidiyorsun. yaşına veriyorum inan..
HAGi 10, 3 yıl önce

sorularına sürekli cevvap istiyrsun benden, ben sana 4 soru soruyorum .,cevaplayamıyorsun aslında cevabı çok kolay ama yorum kapasiten yok ben bir başlık açıyorum hemen onun aksi başlık açıyorsun çocuk gibi, hadise inanmayanları kafirlikle suçluyorsun yukarıda ki ayetleri açıklayamıyorsun yemin ederim hadisi doğru dahi olsa kafir olmuyorsun ancak ayeti inkar eden yine yeminle söylüyorum kafir durumuna düşer çünkü hadis insan kelamı ve rabbim onu korumaya söz vermemiş değişebilir ki değişmiş kuran Allah kelamı birtek ayetini inkar eden kesinlikle kafir olur.belki kafan gerçekten çalışmıyordur seni proğramlayanlardan yardım al....

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 23:52

Şefaatin olmadığına dair ayetler

şefaatin olmadığına dair ayetler

"Rablerine toplanacaklarından korkanları Kur'an ile uyar, O'ndan başka hiçbir dost ve hiçbir şefaatçileri yoktur, Allah'tan sakınmaları umulur." (En'am, 6/51)

"Gökleri, yeri ve ikisinin arasında bulunanları altı günde yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Ondan başka hiçbir dostunuz ve şefaatçiniz yoktur. Düşünmüyor musunuz?" (Secde, 32/4) Ayrıca bkz. 39/43,44; 6/51; 40/18.

"Kimsenin kimseye hiçbir şey yapamayacağı, kimseden hiçbir şefaatin kabul edilmeyeceği, kimseden hiçbir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği günden sakının." (Bakara, 2/48)

"Kimsenin kimseye hiçbir yarar sağlamayacağı, hiçbir kimseden fidye alınmayacağı, kimseye hiçbir şefaatin yarar vermeyeceği ve onların yardım görmeyeceği günden sakının." (2 Bakara, 2/123)

"Ey inananlar! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun, hiçbir şefaatin olmadığı günün gelmesinden önce sizi rızıklandırdığımızdan hayra sarf edin. İnkar edenler ancak kendilerine yazık edenlerdir." (Bakara, 2/254)

"Kıyamet koptuğu gün suçlular umutsuz kalıverirler. Koştukları ortaklan kendilerine şefaatçiler olmadı. Ortaklarını inkar ederler. Kıyamet koptuğu gün, işte o gün, darmadağın olurlar." (Rum, 30/12-14)

"Suçlulara: Sizi bu yakıcı ateşe sürükleyen nedir? diye sorarlar. Onlar derler ki: Namaz kılanlardan değildik. Düşkün kimseyi doyurmuyorduk. Batıla dalanlarla biz de dalardık. Ceza gününü yalanlardık. Ölüm bize o haldeyken geldi. Artık onlara, şefaatçilerin şefaati fayda vermez." (Müddessir, 74/41-48).

dede ali-, 3 yıl önce
sen hangi kafadasın yaa.. ayet inkar eden kim? tutturmuşsun bir türkü gidiyorsun. yaşına veriyorum inan..

HAGi 10
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 23:54

bunlar ayet hala şefaat peşindesiniz

HAGi 10, 3 yıl önce

Şefaatin olmadığına dair ayetler

şefaatin olmadığına dair ayetler

"Rablerine toplanacaklarından korkanları Kur'an ile uyar, O'ndan başka hiçbir dost ve hiçbir şefaatçileri yoktur, Allah'tan sakınmaları umulur." (En'am, 6/51)

"Gökleri, yeri ve ikisinin arasında bulunanları altı günde yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Ondan başka hiçbir dostunuz ve şefaatçiniz yoktur. Düşünmüyor musunuz?" (Secde, 32/4) Ayrıca bkz. 39/43,44; 6/51; 40/18.

"Kimsenin kimseye hiçbir şey yapamayacağı, kimseden hiçbir şefaatin kabul edilmeyeceği, kimseden hiçbir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği günden sakının." (Bakara, 2/48)

"Kimsenin kimseye hiçbir yarar sağlamayacağı, hiçbir kimseden fidye alınmayacağı, kimseye hiçbir şefaatin yarar vermeyeceği ve onların yardım görmeyeceği günden sakının." (2 Bakara, 2/123)

"Ey inananlar! Hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun, hiçbir şefaatin olmadığı günün gelmesinden önce sizi rızıklandırdığımızdan hayra sarf edin. İnkar edenler ancak kendilerine yazık edenlerdir." (Bakara, 2/254)

"Kıyamet koptuğu gün suçlular umutsuz kalıverirler. Koştukları ortaklan kendilerine şefaatçiler olmadı. Ortaklarını inkar ederler. Kıyamet koptuğu gün, işte o gün, darmadağın olurlar." (Rum, 30/12-14)

"Suçlulara: Sizi bu yakıcı ateşe sürükleyen nedir? diye sorarlar. Onlar derler ki: Namaz kılanlardan değildik. Düşkün kimseyi doyurmuyorduk. Batıla dalanlarla biz de dalardık. Ceza gününü yalanlardık. Ölüm bize o haldeyken geldi. Artık onlara, şefaatçilerin şefaati fayda vermez." (Müddessir, 74/41-48).

dede ali-
Daire Başkanı
21 Nisan 2021 23:59

hee yaa bir siz biliyorsunuz milyonlaeca islam alimi gelmis geçmiş onlar kabul etmiş...bir bilen sizsiniz. onlar haşa cahil..
HAGi 10, 3 yıl önce

bunlar ayet hala şefaat peşindesiniz

HAGi 10
Daire Başkanı
22 Nisan 2021 00:02

sizin kafanız bu tarikat şeyhleri sizin için islam alimi körü körüne onlar bilmiyor sen mi bilecen mantığı yani proğramşlanmış bir robot gibisin?

dede ali-, 3 yıl önce
hee yaa bir siz biliyorsunuz milyonlaeca islam alimi gelmis geçmiş onlar kabul etmiş...bir bilen sizsiniz. onlar haşa cahil..

HAGi 10
Daire Başkanı
22 Nisan 2021 00:03

sence bu ayetler net değil mi? değilse google dedenden başka mealerede bak kendi fikrini söyle

HAGi 10
Daire Başkanı
22 Nisan 2021 00:05

https://youtu.be/YT7R_luGENg

bak islam alimi böyle davranır

HAGi 10
Daire Başkanı
22 Nisan 2021 00:09

bir bilim adamı veya bir alim herkesin inandığına göre değil kendinin doğru olduğuna inanarak araştırır ve bulur galile zamanında dünyanın düz olduğuna inanırlardı ona dünya düz olduğunu söyle seni af edelim dediğnde ben dünya düz desemde dünya düz değil ve dönüyor demiş

Toplam 195 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi