Editörler : E.Kayı Han
«263264265266267268269270271272273274»

Alakasız34
Aday Memur
12 Şubat 2019 21:13

ankarada olup savunma için çağrılan var mı bilgisi olan?

Hmanmzbmktm
Aday Memur
12 Şubat 2019 21:28

Valla doğru diyorsun. İdare bu konuda yetkili ama ellerinde hiçbir delil yokken adam atıyorlar. Birde torpilin dibi yaşanıyor. Millette bylock çıkıyor 3 aya geri dönüyor görevine arkanda adam yoksa yandın. Bir delil belge çıkarıp koysunlar milletin önüne 17n25naralık 2013 ten sonrasıyla ilgili. Ondan öncesine bakarsan politikacıların hepsi gitmeli

Keramibeyamcacim, 5 yıl önce

her takipsizlik alan ve beraat eden görevine döner diye bir kural yok.bu ihraçlar adli boyuttta tck ya göre değerlendirlmekle beraber idari boyutta ise tck dan ziyade bu örgüte irtibat.iltisak boyutunda değerlendirilerek ihrç işlemi gerçekleşmektedir.örnek verecek olursak şahıs örgüte iltisak boyutunda tanık beyanı vardır veya banka hesabı veya bunlarla iltisaklı kurumda çocuğu okumuştur bunlarım tamamı tck ya göre örgüt üyeliğinin tanımı oluşturmadığından suç teşkil etmez kişi beraat veya takipsizlik alır ama idari boyutta iltisaklı olarak değerlendirilir ve kamu görevinden çıkarılma için yeterli görülmektedir.durumlarınızı buna göre değerlendiriniz.

Reklamarasi
Aday Memur
12 Şubat 2019 23:49

Sayfa jandarma sayfasi ancak diger basliklar pasif oldugu icin ve icerik olarak durumum benzer oldugu icin sorumu buradan soruyorum, bilgisi ya da fikri olan arkadaslar yorum yapabilirse bennzer durumu yasayanlar icin de bilgilendirici olur...

1 ay once ggu (gorevden uzaklastirma) oldum. Kurum Hvkk. Adli sorusturma, gozalti, dosya vs. yok. Sebep soylenmedi.

Dilekce mi yazmam gerekiyor, yazarsam adli sorusturma veya davaya durup dururken yol acar mi dilekce? Ya da dogrudan dava acmak gerekli mi su asamada? Yoksa ggu suresince bekleyip sonuca gore mi girisim baslatmak mantikli?

Bu surecte ne yapmak gerekir, ben boyle boyle yaptim keske soyle yapsaydim dediginiz seyleri de yazabilirsiniz...

Aysenur5677
Aday Memur
12 Şubat 2019 23:51

evet kurula çağrıldik disiplin cezasinda meslekten atilma ile stresle bekliyoruz ins hayirlisi olur. sizin de mi disiplin?
Alakasız34, 5 yıl önce
ankarada olup savunma için çağrılan var mı bilgisi olan?

Reklamarasi
Aday Memur
13 Şubat 2019 00:15

Arkadasin bahsettigi durum 7145 sayili kanuna gore cok cok mantikli.

Asil soru şu, idari mahkemeler bu sekilde yapilan ihraclar karsisinda ne tutum sergileyecek? Kurumun takdiridir, 7145 sayili kanuna da uygunur diyerek beni ilgilendirmez der mi? Ya da iltisak sayilmasi icin 17/25 gibi bir milat olmali diyerek ihrac islemini iptal eder mi? Ne dersiniz?

Keramibeyamcacim, 5 yıl önce

her takipsizlik alan ve beraat eden görevine döner diye bir kural yok.bu ihraçlar adli boyuttta tck ya göre değerlendirlmekle beraber idari boyutta ise tck dan ziyade bu örgüte irtibat.iltisak boyutunda değerlendirilerek ihrç işlemi gerçekleşmektedir.örnek verecek olursak şahıs örgüte iltisak boyutunda tanık beyanı vardır veya banka hesabı veya bunlarla iltisaklı kurumda çocuğu okumuştur bunlarım tamamı tck ya göre örgüt üyeliğinin tanımı oluşturmadığından suç teşkil etmez kişi beraat veya takipsizlik alır ama idari boyutta iltisaklı olarak değerlendirilir ve kamu görevinden çıkarılma için yeterli görülmektedir.durumlarınızı buna göre değerlendiriniz.

Eses.26.
Şef
13 Şubat 2019 01:43

Ne zamana çağırdılar sizi
Aysenur5677, 5 yıl önce
evet kurula çağrıldik disiplin cezasinda meslekten atilma ile stresle bekliyoruz ins hayirlisi olur. sizin de mi disiplin?

mpel
Aday Memur
13 Şubat 2019 01:55

bunu ben de merak ediyorum, ancak gercekten adil bir yargilama olmali ve bunlarin terör örgütü olduğunun tespiti yapildigi donemden sonrasi icin bu islemler yapilmali. Yillar yillar öncesinde seni orda gormusler demek ki iltisaklisin deyip gorevden cikardilar, simdi bu adalet mi ?? O zaman bu adalet herkese gelsin.
Reklamarasi, 5 yıl önce

Arkadasin bahsettigi durum 7145 sayili kanuna gore cok cok mantikli.

Asil soru şu, idari mahkemeler bu sekilde yapilan ihraclar karsisinda ne tutum sergileyecek? Kurumun takdiridir, 7145 sayili kanuna da uygunur diyerek beni ilgilendirmez der mi? Ya da iltisak sayilmasi icin 17/25 gibi bir milat olmali diyerek ihrac islemini iptal eder mi? Ne dersiniz?

13 Şubat 2019 02:55

takipsizlik kararında şüpheli hakkında tanzim olunan disiplin soruşturması evraklarının şahısa istina edilen suçla ilgili herhangi bir bir bilgi ve belge bulunmadığı bu nedenle yürütülmekte olan adli süreci takip edilerek bu nedenle gerekli hukuki işlemlerin yapılması uygun olacağı şeklindeydi. Sizce bunu kurumum mu savcılığa yazmış

Bahtsızsöz
Aday Memur
13 Şubat 2019 09:05

Bu yazı sana mı geldi yoksa savcılıktan mı öğrendin
MogolTürkü, 5 yıl önce

takipsizlik kararında şüpheli hakkında tanzim olunan disiplin soruşturması evraklarının şahısa istina edilen suçla ilgili herhangi bir bir bilgi ve belge bulunmadığı bu nedenle yürütülmekte olan adli süreci takip edilerek bu nedenle gerekli hukuki işlemlerin yapılması uygun olacağı şeklindeydi. Sizce bunu kurumum mu savcılığa yazmış

13 Şubat 2019 09:18

Benim takipsizlik kararında yazan bir yazı

Hmanmzbmktm
Aday Memur
13 Şubat 2019 09:31

Bu iş ilk çıktığında 17 25 milat olacak denilmişti. Ama şimdi korkularından mıdır nedir milat felan kalmadı. 2006 diyoruz ihraç için savunma istiyorlar. Var mı delil diyoruz ses yok. O zaman övgü yağdıran yüzlerce adam ne olacak diyoruz ses yok. Bir de emniyetin yaptığı araştırmalar dikkatime takıldı. Bilgi BELGE TESPİT EDİLEMEMİŞTİR. BULUNAMAMIŞTIR. VS gibi var da bulamıyoruz der gibi. Tespit edilmedi bulunmadı değil.

Alakasız34
Aday Memur
13 Şubat 2019 09:32

sizin olay borç verme borç alma olayıydı dimi
Aysenur5677, 5 yıl önce

Aysenur5677
Aday Memur
13 Şubat 2019 09:36

evet acaba yarin ki kurul sadece disiplin cezalari icin mi kurulacak
Alakasız34, 5 yıl önce
sizin olay borç verme borç alma olayıydı dimi

Aysenur5677
Aday Memur
13 Şubat 2019 09:37

yarin icin
Eses.26., 5 yıl önce
Ne zamana çağırdılar sizi

Alakasız34
Aday Memur
13 Şubat 2019 11:27

anladığım kadarıyla malum olaylarla ilgili ankarada savunması istenen yok. tahminim; heyet sizin için toplanacak hakkınızda hayırlısı
Aysenur5677, 5 yıl önce
evet acaba yarin ki kurul sadece disiplin cezalari icin mi kurulacak

Bahtsızsöz
Aday Memur
13 Şubat 2019 11:28

Benim takipsizlik te de şüphelinin örgütle organik bağ kurarak hiyerarşisine dahil olduğuna ve dolasıyla isnat edilen suçu işlediğine dair bu aşamada herhangi bi delil elde edilemediği kanaatine varılmıştır yazıyor. Bu aşamada dediği 2 yıl sonra takipsizlik aldım acaba hangi aşamada çıkacak suçum olduğu enterasan
MogolTürkü, 5 yıl önce

Benim takipsizlik kararında yazan bir yazı

Ty66109
Memur
13 Şubat 2019 11:47

Basvuruyorum isimli forumda biri TSK için Ankara'da araştırma merkezinde başlayan askerler olmuş iade olduklarına pişman gibi görünüyorlar diye yazmış :(

13 Şubat 2019 12:58

Ozman sayfayı şöyle bir toparlayın jandarmadan duyum var mı ?

Kyadniz
Aday Memur
13 Şubat 2019 13:58

Ankaradan bizde savunma verdik ancak yazılı olarak, heyet mi varmış. Mahkeme sonucunu bekleyecekler mi acaba?

14 Şubat 2019 10:17

Ayşenur 5677 son durum nedir ?

Toplam 9704 mesaj
«263264265266267268269270271272273274»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi