Editörler : Pangaea
11 Eylül 2018 17:30

Atama 10-10 bölünecek iddiası

2017 sınavına giren arkadaşlar sürekli MEB ile görüşme yapmaya çalışıyorlar hem dün hem de bugün bir grubun Hamza bey işe görüşme yaptıklarını görüyoruz sürekli Twitter üzerinden ve içeriklerini de doğru düzgün kimseyle paylaşmıyorlar bi 10bin şeklinde ayrılacak lafını tutturdular sürekli bununla ilgili baskı yapıyorlar. Ben de 2017 sınavına girip sınırda kaldım fakat bu 10bin muhabbetiiyice can sıkıcı olmaya başladı bu şekilde iki sene birden mağdur edilmiş olacak kendi çıkarları için bu kadar insanın haklarına girmeye hiç hakları olduğunu zannetmiyorum sizce bölünür mü atamalar bu şekilde ?

nurella3
Kapalı
11 Eylül 2018 17:50

Kendi gruplarında MEB'in ve yetkililerin böyle bir şeye karşı olduğunu yazmışlardı dün. Onlar da baktılar böyle istediklerini alamayacaklar 20 binin arttırılmasını vs istemişler. Yetkililer tarafından pek hoş karşılanmıyorlar artık onlar da fazla bencilce davranıldığını farkındalardır zaten

Feyzablbl
Şef
11 Eylül 2018 17:53

Hocam artık sıktı bu konu sürekli sürekli etkinlikbakanı rahatsız etme vs herkesin bir isteği var ama bu kadar da huzursuzluk çıkartmaya gerek yok

nurella3, 6 yıl önce
Kendi gruplarında MEB'in ve yetkililerin böyle bir şeye karşı olduğunu yazmışlardı dün. Onlar da baktılar böyle istediklerini alamayacaklar 20 binin arttırılmasını vs istemişler. Yetkililer tarafından pek hoş karşılanmıyorlar artık onlar da fazla bencilce davranıldığını farkındalardır zaten

fearblu3
Aday Memur
11 Eylül 2018 17:55

atama 10 bin 10 bin bölünmesi saçma olur ne 2017 ye ne 2018 in işine yarar en iyisi kasımda bi 20 bin alacaklar zaten 2017 2018 puanıyla mart nisan gibide bi 30 40 bin alım yapın hem 2017 nin yüzü gülsün hem 2018 in böyle olursa 2017 ler 2018 e düşman 2018 ler 2017 ye düşman iki tarafında gülmesi için çift atama yapın kimse kimseye bulaşmadan efendi efendi atansın

nurella3
Kapalı
11 Eylül 2018 18:02

Yüksek puanlarla sınırda kaldık dediler o zaman puanlarınızı 2 yıl yaptık dendi bu sefer de puanımız yetmiyor diyorlar nasıl yüksek puanmış bu bir de 2017liler 2018 kpssden sizden yüksek alacak önünüzden çekilelim algıları vardı güya o da tutmadı tabi sınav kötü geçince. Bakanlığı yol geçen hanı yaptılar resmen şımarık çocuklar gibi sürekli ben bunu istiyorum diyerek insanları rahatsız ediyorlar. İnsanlar nazik davrandıkça daha da abarttılar artık olayı

Feyzablbl, 6 yıl önce

Hocam artık sıktı bu konu sürekli sürekli etkinlikbakanı rahatsız etme vs herkesin bir isteği var ama bu kadar da huzursuzluk çıkartmaya gerek yok

nurella3
Kapalı
11 Eylül 2018 18:06

Kontenjanın içinde değilken nasılsa atanırım diyerek 2018 kpssye hazırlanmadıkları için 80 alan2018 kpps yerine 70 alan 2017 kpsslinin atanmasını istiyorlar. Sorsan en çok haksızlık onlara yapıldı ama hak hak diyip dururlar. Onların adaleti sadece kendilerine anlayacağınız. Bir de açtıkları grup ismen tüm öğretmen adaylarını temsil ederken 2018 kpss ile ilgili post paylaşan hemen gruptan atılıyor. Bu konuda da gerekli şikayetlerimi yapacağım gidip orada sanki tüm öğretmenleri temsil ediyormuş gibi davranamazlar. Adam gibi grubun adını değiştir madem 2017 kpss mücadele platformu yap

Feyzablbl
Şef
11 Eylül 2018 18:06

Tamamen katılıyorum size hocalarım zaten Hamza bey de bu durumdan rahatsız olduğunu sürekli dile getiriyormuş artık meb de net bir şey söylesin ve bitsin bu gerginlik ya atamayı artırsınlar ya da 2017 de ki arkadaşlar 2018den daha yüksek almışlarsa şanslarını denemekle yetinip2018n 20binine göz dikmesinler !

nurella3
Kapalı
11 Eylül 2018 18:09

Hocam allah aşkına sınıf 72 ile, ilkmat 71 ile, müzik 61, ingilizce 68 ile kapattı zaten bunlar mı yüksek puanla sınırda kalanlar. En çok sesi çıkanlar da bu branştakiler zaten. Emek vermeden beleşten atanma peşindeler. Yahu kontenjan içinde olmadığın belli oturup çalışırsın. Ama onlar oturup çalışmak zor geldiği için 1 yıldır twitterdan tweet atıyorlar. Çalışan emek veren insanın hakkına göz koydular resmen

Feyzablbl, 6 yıl önce

Tamamen katılıyorum size hocalarım zaten Hamza bey de bu durumdan rahatsız olduğunu sürekli dile getiriyormuş artık meb de net bir şey söylesin ve bitsin bu gerginlik ya atamayı artırsınlar ya da 2017 de ki arkadaşlar 2018den daha yüksek almışlarsa şanslarını denemekle yetinip2018n 20binine göz dikmesinler !

Feyzablbl
Şef
11 Eylül 2018 18:14

Puanları 50ye düşsün istiyor sanırım bu arkadaşlar ama o da yetmez onlara her seferinde daha çok daha da çok istiyorlar yakında bizim 2017de mağdur olduğumuz yetti birdahakine sınava girmeden atayın bizi derlerse şaşırmam

nurella3, 6 yıl önce

Hocam allah aşkına sınıf 72 ile, ilkmat 71 ile, müzik 61, ingilizce 68 ile kapattı zaten bunlar mı yüksek puanla sınırda kalanlar. En çok sesi çıkanlar da bu branştakiler zaten. Emek vermeden beleşten atanma peşindeler. Yahu kontenjan içinde olmadığın belli oturup çalışırsın. Ama onlar oturup çalışmak zor geldiği için 1 yıldır twitterdan tweet atıyorlar. Çalışan emek veren insanın hakkına göz koydular resmen

Okulöncesi18
Aday Memur
11 Eylül 2018 18:17

bence butun suc mebin.ogretmenleri bile 2017 2018 diye birbirine dusurdu.

Feyzablbl
Şef
11 Eylül 2018 18:18

Evet ve bir netlik getirmediği sürece de düşürmeye devam edecek

vostok
Kapalı
11 Eylül 2018 18:31

Meb böyle bir şeye izin verirse kendi ayağına sıkar, sorunlar zincirleme hale gelir. Böyle bir saçmalık, bencillik yaşanmaz merak etmeyin.

11 Eylül 2018 18:32

Atamalar 10+10bin şeklinde bölünürse o zaman atanan 10bin 2017'liden sonra 2017 puanını geçerli kılan yönetmeliği tekrar geçersiz hale getirmeleri lazım. Aksi takdirde 2018'lilerin şubat 20bin atamasına 2017liler de ortak olur ki o zaman haksızlık ortaya çıkar. Bence de 2017 ve 2018 kontenjanları 30bin-30bin paylaştırılsın kardeşlik kazansın. Bu konu da tamamen kapansın.

Dantebg
Memur
11 Eylül 2018 18:36

2017'ye 10 bin 2018'e 30 bin olursa eşitlik sağlanır.2017 20 bin atama aldı zaten.Ama ben 2017 atama alsın istemiyorum artık çok benciller çünkü.
ögretmenimcanımbenm, 6 yıl önce

Atamalar 10+10bin şeklinde bölünürse o zaman atanan 10bin 2017'liden sonra 2017 puanını geçerli kılan yönetmeliği tekrar geçersiz hale getirmeleri lazım. Aksi takdirde 2018'lilerin şubat 20bin atamasına 2017liler de ortak olur ki o zaman haksızlık ortaya çıkar. Bence de 2017 ve 2018 kontenjanları 30bin-30bin paylaştırılsın kardeşlik kazansın. Bu konu da tamamen kapansın.

11 Eylül 2018 18:42

Yapılan açıklamaların ucu açık olduğu için çek sündür nereye giderse... Sokağı geçtim burada bile birbirimize tahammül edemez olduk. Çünkü canavara dönüştürüldük. 2017'li arkadaşın biri diyor ki '' biz 1.5 sene bekledik sizde bekleyeceksiniz '' . Bir diğeri 20.000'den ne koparırım diye düşünüyor. Utanma yahu 2019 ne güne duruyor ondanda iste.

Cenk911
Kapalı
11 Eylül 2018 19:08

Bu 2017liler gider 2019 atamasına da göz dikerler:)Korkulur bunlardan:)

iflasedensorubankası
Şube Müdürü
11 Eylül 2018 19:31

Hiç şaşırmam şimdi yeni mülakat olacakları için kendilerince mülakatlarını 2 yıl 6 ay geçerli yaparlar ve 2019 a da hak iddia ederler her şey beklenir bunlardan.
Cenk911, 6 yıl önce

Bu 2017liler gider 2019 atamasına da göz dikerler:)Korkulur bunlardan:)

11 Eylül 2018 19:39

Aynı şeyi söylüyorum zaten hocam. Daha açık nasıl yazayım bilmiyorum. 20bin zaten verilmişti. Bu yeni 20bin 10+10 şeklinde bölünsün. 2017liler atandıktan sonra yönetmelik eski haline getirilsin. Son olarak şubatta da 20bin daha alım yapılacağı açıklansın. Sonuç olarak 2017 ve 2018'liler son iki yılın atamasını 30bin 30bin paylaşsınlar işte. Ne şiş yansın ne kebap. Yok bunu da hazmedemeyen varsa gitsin tefecilik yapsın. Bu sayede adaletsizliği ve bencilliği Allahına kadar yaşayabilir.

Dantebg, 6 yıl önce
2017'ye 10 bin 2018'e 30 bin olursa eşitlik sağlanır.2017 20 bin atama aldı zaten.Ama ben 2017 atama alsın istemiyorum artık çok benciller çünkü.

nurella3
Kapalı
11 Eylül 2018 19:44

Yalnız 2017 grubunun en çok belirttiği 15 ay bekledikleri. Sizin dediğiniz şekilde olursa onların mağduriyet diye bahsettiği ve öne sürdüğü durum 2018e de yaşatılacak ve bu sefer de 2018 15 ay bekleyecek. Sırf 2017 mağduriyetinin giderilmesi adına 2018-2019-2020 kpss de mi mağdur olmalı?

Aynı şeyi söylüyorum zaten hocam. Daha açık nasıl yazayım bilmiyorum. 20bin zaten verilmişti. Bu yeni 20bin 10+10 şeklinde bölünsün. 2017liler atandıktan sonra yönetmelik eski haline getirilsin. Son olarak şubatta da 20bin daha alım yapılacağı açıklansın. Sonuç olarak 2017 ve 2018'liler son iki yılın atamasını 30bin 30bin paylaşsınlar işte. Ne şiş yansın ne kebap. Yok bunu da hazmedemeyen varsa gitsin tefecilik yapsın. Bu sayede adaletsizliği ve bencilliği Allahına kadar yaşayabilir.

Feyzablbl
Şef
11 Eylül 2018 19:46

Hocam dediğiniz gibi olsa sizce bu durum da 2018 e garanti 30 bin verilir mi tabiki de herkes ister söylediğiniz şekilde olmasını ve atamalarınartmasını ama belli ki her yıl 20bin yapacaklar ve bu durum hepimiz için üzücü her zaman sınırda kalan birileri zaten olacak değil 20bin 50bin alım da yapılsa yine birileri ben sınırda kaldım diyecek. Benim branşım okul öncesi olmasına rağmen ben bölünmesini desteklemiyorum zaten tarih,fen gibi bölümler çok az alıyor 50ye mi düşsün hocalarımızın alımı yazık günah. Herkes farkında ne yazık ki atamaların 30 bine çıkmayacağının dediğimiz gibi olsa amenna..

11 Eylül 2018 20:44

"Yalnız 2017 grubunun en çok belirttiği 15 ay bekledikleri. Sizindediğiniz şekilde olursa onların mağduriyet diye bahsettiği ve önesürdüğü durum 2018e de yaşatılacak ve bu sefer de 2018 15 ay bekleyecek.Sırf 2017 mağduriyetinin giderilmesi adına 2018-2019-2020 kpss de mi mağdur olmalı?"

Hocam ne diyim şimdi. O kadar tepeden konuşuyorsunuz ki. Önce mağduriyetle başlayayım madem.

fetö ayağına geçen yıl yusuf tekin denen çapsız ve tepe kadro ekibi, istisnai kadrodan yandaşlarını dayadı döşedi. Üstüne her sene olduğu gibi yine sınıf öğretmenlerimiz rahata ersin(!) diye branşlara geçirtilip sınıf kontenjanı açıldı. Bu sayede hem kontenjan düşürdüler hem sınıfçılara yine koridor açtılar.

Peki konuyla alakası ne? Bu mağduriyeti göre öğretmenler "gidin sizi kılıçdaroğlu atasın" gibi aşağılamaları yeme pahasına ellerinden geldiği kadar seslerini duyurmaya çalıştı. Basın açıklaması duyurusu defalarca yapılmasına rağmen korkak medya yaklaşamadı bile. Yasal dernekler baskı altında olmalarına rağmen zaman zaman sesimizi duyurmaya çalıştılar. Bu 2018 ağustosunda yapılan 20bin atama tam 1 yıl boyunca her hafta tv haberlerine ısıtılıp ısıtılıp servis edildi cahil kamuouyunun gözünü boyamak için. Bu 20binlik atamayı seçimlere bile malzeme ettiler devamlı yapıyormuşcasına.

Şimdi siz diyorsunuz ki tamam bunlar oldu, geçmişte kaldı, olan oldu, takmayın kafaya, önümüze bakalım. O iş öyle kolay olmuyor işte. Kişilik sahibiyseniz emeğinizi-hakkınızı savunursunuz.Dikkat edin ideoloji savunmaktan bahsetmiyorum, emek savunmaktan bahsediyorum. Bu arkadaşların yaptığı da bu.

Sizin haklı olduğunuz bir nokta var o da ölçüyü kaçıranların var olduğu. 20bin atamanın tamamına çökmeye çalışan bir kitle var. "Amaaaan şubatta da size verirler bir 20bin, takmayın yaneeee" triplerine girenler var. O tiplere gösterilecek her türlü tepkide 2018'i savunan hocalarımın yanındayım. Bu kısmı burada kesiyorum.

Sizin bu mağduriyeti 2019-2020lerde mi yaşamalı sorunuz "tamam işte 2017ye verdiler 20bin, nasip değilmiş, takmayın yaneee" kafası. O zaman siz adaleti savunmuyor kendinizi savunuyorsunuz. Kapı yine bencilliğe çıkıyor. Gerçekten sürekli bir mağduriyetten bahsediyorsanız yukarıda belirttiğim gibi sınıfçılar neden yine bu yıl da branşa geçirilip yine sınıfçılara kontenjan açılıyor bunu söyleyin. İstisnasız her yıl gerçekleşen asıl bu rezalet mağduriyet yaşatıyor. Ama sınıfçıların işine geldiği için ses çıkarmıyorlar. Şu satırları okuyan sınıfçı hocalarım kusura bakmasın. Mesleklerine, yeteneklerine değil sözüm. Haksız uygulamanın yasal dayanaklandırılmasına kızıyorum. Tıpkı kaldırılan memurluktan öğretmenliğe yapılan geçiş yönetmeliği gibi.

Ben hâlâ fikrimin arkasındayım. 2017ye 20 zaten verilmişti. 10 daha verilecek. Yönetmelik eski haline getirilecek. 2018le 30 alınacak. Branşlara adil dağıtım yapılacak. Bu gereksiz tartışmalar son bulacak. Tabi bunlar tamamen benim şahsi düşüncelerim. Farklı düşünenler sadece eleştiri getirmeyip neden eleştirdiğini ve çözüm önerisini de sunarsa sevinirim.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi