Editörler : Pangaea

Kapalı
17 Haziran 2022 08:52

Kpss de Başarının sırrı

KPSS de başarının sırri ile ilgili görüş ve önerilerinizi yazarmısınız

Minimenna
Aday Memur
17 Haziran 2022 15:08

Kafanın rahat olması. Gelecek kaygın ve ekonomik sıkıntın ne kadar az olursa o kadar başarılı olursun

sekoli1982
Kapalı
17 Haziran 2022 15:47

Motivasyon çok onemli ve dediginiz gibi caninizi sikacak hicbirsey olmamali 6 ay kendinizi hayattan izole edip guzel bir puan aldiktan sonra iyi bir kuruma yerlestikten sonra o 6 ayin acisini her türlu cikartirsiniz...ben 3 kere 90 uzeri puan aldim. Motivasyon ben bu isi yapacagim demek ve calismak gercekten elinden geldiginin en iyi calistiktan sonrada tevekkul kesin basarili olursunuz bu sekilde

yusuf islam esmer
Aday Memur
20 Haziran 2022 18:12

Benim şahsi düşüncem sınav zamanına kadar 100-150 arası deneme çözüp (gk-gy) bu denemelerin analizini yapan ve yanlışlarının üzerine giden birisinin başarısız olma ihtimali çok düşük. Kafanın rahat olması elbette önemli fakat sorunların varken de stresli iken de yüksek puan alınabiliyor. Konularını bitirip bu bahsettiğim deneme sayısını çözen kişi başarılı olabilir diye fikrimi söyleyebilirim.

Zeynes
Şef
20 Haziran 2022 18:20

Bugünden sonra her güne 2 deneme diyorsunuz

yusuf islam esmer, 2 yıl önce
Benim şahsi düşüncem sınav zamanına kadar 100-150 arası deneme çözüp (gk-gy) bu denemelerin analizini yapan ve yanlışlarının üzerine giden birisinin başarısız olma ihtimali çok düşük. Kafanın rahat olması elbette önemli fakat sorunların varken de stresli iken de yüksek puan alınabiliyor. Konularını bitirip bu bahsettiğim deneme sayısını çözen kişi başarılı olabilir diye fikrimi söyleyebilirim.

yusuf islam esmer
Aday Memur
20 Haziran 2022 18:22

Valla açıkçası gerekiyorsa evet ben çok zaman günde iki deneme çözdüm şimdi atandım zaten Allah'a şükür iyi de puan almıştım. Deneme çözmek ve çözülen denemeyi analiz etmek, buradaki hataları telafi ederek açık kapatmak çok ama çok onemli
Zeynes, 2 yıl önce

Bugünden sonra her güne 2 deneme diyorsunuz

Zeynes
Şef
20 Haziran 2022 18:27

Hadi bakalım darısı başıma çok amin

memurolm
Genel Müdür
20 Haziran 2022 22:00

ne kadar sıkıntın derdin borcun varsa sana kamçı oluyor daha iyi çalışıyorsun tecrübe ettim.

Kanepesakini
Aday Memur
20 Haziran 2022 22:17

İstikrar arkadaşlar. KPSS'de başarının sırrı istikrar. Eğer mümkünse gece çalışıp gündüz dinlenin bir de.

haktan34
Aday Memur
21 Haziran 2022 00:22

Çalışma çalışma çalışma

nikneyme
Şef
21 Haziran 2022 10:22

Düzenli çalışmak... Bu sayede bir noktaya geldik çok şükür.

podolski44
Aday Memur
21 Haziran 2022 13:18

İşin en önemli noktası insanın kendisi tanıyıp doğru bir şekilde çalışması. Daha sonra da stres ve zaman yönetimi

sekoli1982
Kapalı
21 Haziran 2022 21:25

ilk başta motivasyon diyorum ben kazanacağınıza inanmak olumsuz düşünmemek. sonrasında konuları bitirip bol bol deneme çözerek durumunuzu bilmek eksikleri gidermek. Sonuçta kendinizi en iyi siz tanırsınız. eksikleri tamamlayıp tekrar çalışmalı. ama bu şekilde çalışabilmek kolay değil bununiçin motivasyon ve gerçektem istemek.. önemli. gerekirse sevgiliniz bile olmuyacak )):):)

Proletariat
Daire Başkanı
22 Haziran 2022 00:29

Bence soruların senin tarafından bilinen sorular olması:)) sene 2014 te son derece iyi çalıştım dershanede ortalama 95 net görüyordum sınava Bi girdim sanki sınav bana girdi gibi:)) 90 puan parolası ile girdiğim yolda 74 ü zor aldım çok saçma sorular vardı.. Tarih en kötü 23 net bazen de full çıkarıyordum o sene 10 net civarı çıkardım keza Türkçe de zordu.. O sene bir kitap basılmıştı adı tarihin pusulası diye bütün tarih soruları o kitaptan sorulmuştu.. Bende elimdeki puan ile polisliğe başvurup polis oldum :)) Sınava az kaldı tavsiyem günlük 1 deneme çöz.. Kafanı iyice boşalt bol bol yürüyüş yap özellikle akşam serinliğinden sonra.. Gerçi ben böyle yaptım 74 aldım ama tarih bizi mahvetti:)) en kötü p3 puanın 82 83 olsun çift yıl olduğu için seçim önü en azından Bi yerlere başvurmak için iyi puan.. Hakkında hayırlısı olsun
sekoli1982, 2 yıl önce

ilk başta motivasyon diyorum ben kazanacağınıza inanmak olumsuz düşünmemek. sonrasında konuları bitirip bol bol deneme çözerek durumunuzu bilmek eksikleri gidermek. Sonuçta kendinizi en iyi siz tanırsınız. eksikleri tamamlayıp tekrar çalışmalı. ama bu şekilde çalışabilmek kolay değil bununiçin motivasyon ve gerçektem istemek.. önemli. gerekirse sevgiliniz bile olmuyacak )):):)

Mstfclh
Aday Memur
22 Haziran 2022 01:59

Planlı, programlı çalışmak bence başarının sırrı. Sınava inanmayarak çalıştım. Motivasyonum çok düşüktü. Gelecek kaygım hat safhadaydı. Sadece yaptığım programa uydum. Ne zaman hangi konuyu bitireceğim az çok belliydi. Planlı ve programlı çalışmak çok verimli oluyor. Toplamda 30 küsür deneme çözdüm. Keşke daha çok çözseydin daha güzel bir yere atanırdım

braveheart1234
Daire Başkanı
22 Haziran 2022 09:01

Çalışma yoğunluğu zaten herkes söylemiş ben ek olarak şunu dile getireyim: Mutlaka yanlış yaptığın soruları analiz et. Benzer soruları çöz ve o konudan bir daha hata yapma. Bence asıl mevzu bu.

orman05
Şef
22 Haziran 2022 21:16

Çok çalışmak çalışmak. Düzenli tekrar. İstikrarlı bir şekilde. Ve tabiki bu Lara paralel bolbol soru çözmek. Ezberlemek yerine soru çözerek kavramak. Ben 2012 de böyle yaptım iyi de puan almıştım atandım.
23 Haziran 2022 08:57

ekim gibi çalışmalara başlayıp. ilk sene atanmayı unutup

1. sene temel çalışması

2. sene bol tekrar- bol soru çözümü- bol deneme

leonidas_cog
Şube Müdürü
23 Haziran 2022 09:13

Önemli bir noktada sınav esnasında mantıklı olabilmek, ben 2016 da alan sınavında kitapçığı kapattıktan sonra gözüm çaprazda birine takıldı, benim zorlandığım bir soruyu işaretleyip geçti, kafama takıldı dedim herhalde hemen işaretledigine göre biliyor, neyse kitapçığı tekrardan açtım ve 3 soru değiştirdim kurcalayinca ve hepsini doğrudan yanlışa çevirmişim, sonuç olarak 0.04 gibi bir puan ile atanamadım, eğer hiç dokunmasam ilk 20 de idim, sakın ha sakın sonradan şıklarda değişiklik yapmayın derim

Emanuel micron
Aday Memur
23 Haziran 2022 19:21

Torpil

Hemsirehemsire11
Aday Memur
23 Haziran 2022 22:09

KPSS, uğrunda akli dengemi yitirdiğim sınav. Nitekim aynı yıl kazanıp 17 yaşında memur olunamadığı için mahkemeyle yaşını yükselten biriyim. Bu sınava gerçekten çalışan her insan yetersiz kaldığı konuyu, dersi bilir ama herkes bu kısma yoğunlaşmayı beceremiyor. Şimdi düşündüğümde anlıyorum, bildiğim kısımları da saatlerce çalışıp kendimi hasta etmişim, eksiklerime bakmaya dermanım kalmamış. Kısaca konuya göz at, gerçekten bol deneme çöz, eksiklerini analiz et en önemlisi. Ne kadar saat değil, ne kadar verimli çalıştığın önemli

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi