Editörler : oto-danisman-expert
05 Eylül 2010 17:15

Peugeot 206 Hakkında..!

Nette bakındığımda (2001-2005 arası) Peugeot 206'lar için hep olumsuz yorumlar okudum. Aranızda 206 kullanan varsa ya da 206 hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi 206 nasıl araçtır, nelerine dikkat etmek lazım?

ahmethaşim
Yasaklı
05 Eylül 2010 18:14

Yaramaz araçtır...

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
05 Eylül 2010 19:05

pejolar cabuk dökülür... parcaları birkaç senede dangul dungul etmeye başlar bu nedenle konuşan arabada denir pejolar için.

05 Eylül 2010 20:15

Hadi ya, kötü demek 206'lar... Piyasada da bayağı bi' 206 var, hem kullanan hem satışa çıkaran olarak.

mucurr
Aday Memur
07 Eylül 2010 21:02

arkadaşım benim 2003 model dizel x-line modeli aracım vardı 2 yıl kullandım satmak zorunda kaldım

çok güzel, rahat ,spor ve piyasada en az yakan araçtır.

en büyük eksikliği bagajının çok küçük olması.

parçası biraz pahalı fakat bakımlarını yaptırırsan hiçbir sorun açmaz

söylemeyi unuttum aracın altı yere çok yakın bu yüzden stabilize ve köy yolları için uygun değil

yecoshkunsu
Yasaklı
09 Eylül 2010 17:47

arkadasta 2001 modeli var

sanayiye cok gitti ama yastan da olabilir

ama güzel araba bence

cekişi yakıt sarfiyatı felan

12 Eylül 2010 19:16

Piyasasa çok var ama bir o kadar da sorunu var herhalde...

KMLYLMZ33
Şef
12 Eylül 2010 21:56

Temiz arabanın sorunu olmaz bütün araçlar için geçerlidir bu temizini bulup alırsanız sanayiye gitmezsiniz.

özer_35_35
Aday Memur
13 Eylül 2010 14:03

2 senedir kullanıyoruz her hangi bir sorunla karşılaşmadım sadece bakımdan bakıma servise gidiyorum temizini bulursan hiç bir sorun yaşamazsın.bakımlarıda max.250tl öder cıkarsın ve 15ile 20000km arkana bakmana gerek kalmaz.satışa cıkartanların cogu bagajı ufak oldugu satmayı düşünüyor.bende dahil suan 206 satıyorum

14 Eylül 2010 16:33

2000-2002 arası Hyundai Accent alıp acemeliğimi atmayı düşünüyorum.

özer_35_35
Aday Memur
14 Eylül 2010 17:54

accentte tene gibi araba hiç güvenilir oldugunu düşünmüyorum

bartbartez
Memur
17 Eylül 2010 10:51

2004 model dizeli sıfır aldım, 6 yıl kullandım 2 ay önce sattım. aileniz kalabalıksa (4 ve daha fazla ya da çocuklar vs..) küçük gelebilir.. yük bindikçe altı yere yaklaşır ve yüklüyken kasislerde ve köy yollarında altı değer.. sorunları kroniktir ama genelde halledilir. parçası boldur. ucuzdur. parça alternatifi yan sanayi vs. yaygındır..

kullanırken keyif verir, şehiriçi için 10 numaradır, küçük motor dense de seriliğiyle bunu hissettirmez. turbo devreye girdiğinde koltuğa yapıştığınızı farkedersiniz. özellikle 2. viteste.. dolayısıyla şehiriçi kullanımı gerçekten zevklidir. aralara iyi girersiniz... (bunlar turbo dizel için geçerlidir).. park etmesi çok kolaydır. torpido kısmı göze ve kullanıma hoş gelir rahatsız etmez....

kısacası 206 artıları ve eksileri çok olan bir araçtır... küçük arızaları (tıkırtılar, sesler, ufak tefek elektronik uyarılar) mutlaka olur. bakımı düzen ister.... ama tüm bu sorunlara rağmen nasıl yapıyorsa kendini sevdiren bir araçtır.... alacaksanız renk seçimi de bence önemlidir.. vs.. vs... vs....

gençç
Aday Memur
17 Eylül 2010 13:31

PEUGEOT NE HİKMETSE SEVDİRİYOR HAKKATEN KENDİNİ , BU KADAR DA SEVİLEN AMA TERCİH EDİLMEYEN VE ÖNERİLMEYEN BAŞKA DA ARAÇ YOKTUR HERHALDE.............

03 Ekim 2010 22:43

Aynen dediğin gibi bir durum var. Kafam karıştı iyice :)

Sayid Jarrah
Kapalı
07 Ekim 2010 13:21

Arkadaşım 13.100 TL'ye 2002 model colorline serisi 1.4 LPG'li aldı ve daha alalı 6 ay olmasına rağmen 1.800-2.000 TL masraf etti. Acemiliğine geldi hor kullanılmış bir araç aldı. Ona direksiyon eğitimi verdiğim için kullanma baya şansım oldu, bana hiç zevk veren bir araç değil..

Bidaha Peugeot alırsam mucklasınlar beni diyor.

Ama aracın gerçekten iyi bir piyasası var, potansiyel alıcısı çok..

aalex
Yasaklı
09 Ekim 2010 10:36

ozer bey kaca satıyorsun aracı ve ozellıklerınden bahsedermsın...

bartbartez 2004 model 206 hdi önerırmısın 206 dızel kullanmıs bırı olrak..

bartbartez
Memur
11 Ekim 2010 15:26

aalex; yukarda yazdıklarım karar vermene yardımcı olur umarım... benim tavsiyemden öte, yarın arabadan şikayetçi olursun, vesile olanlara beddua edersin... allah korusun... :) onun için kimseye tavsiyede (olumlu-olumsuz) bulunmak.istemem..

ayrıca :

ne olduğunu, geçmişini bilmediğin arabadan hele peugeot dan uzak durmak ilk aşaman olsun... bir de imkanın varsa servise gidip kayıtlarına ulaşmaya çalış, genelde plakadan ulaşabilirsin... iyi bakılmış, az kmli bir araç bulursan neden olmasın...

makelonur
Daire Başkanı
11 Ekim 2010 22:41

genelde 2006 modele kadar olan araclarda sorun var. pekı ya daha sonra cıkan modeller nasıl? bı fırma tasarım deneyımlerını anlatrken pejo 206 nın on havalandırmasından gelen sesı azaltıcı onlemler gelıstrdıklerını soylemstı.yanı arac gelıstrlmeye acık bır arac. yenı modellerde duzelme muhakkak gelmıstır

sweet_cop
Şef
12 Ekim 2010 00:58

2000 model 5 kapılı hatchback 206'm var.

evleneceğim ve 5 kuruş param olmadığı için satıyorum.

aracım 1.4 benzinli, otomatik vites, alaşım jant, geniş lastik, filmli camlı, klimalı, radyo-c çalarlı, merkezi kilit,sürücü ve yolcu hava yastıklı, elektrikli camlıdır. 105ooo kmdedir. temiz kullanılmıştır.

önceki sahibi bayandır, şehiriçi kullanımda meydana gelmiş (park esnasında, kırmızı ışıkta) ufak kazalardan ötürü 3 parça boyası vardır.

şehiriçinde kullanım için, park sorunu, dur kalk sorunu olmayan, sıkışık trafikte,lambalarda, herkes, debriyaj vitesle boğuşurken, kendinize kahve doldurabileceğiniz keyifli bir araçtır.

irtibat: o5o7354oo46

lütfen saat 18.oo'dan sonra arayın...

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi