Editörler : Pangaea
29 Temmuz 2021 13:44

Meslek Seçimi Yardım

Arkadaşlar gelecekti atanma ihtimali de göz önüne alınarak şuan siz olsanız bilgisayar mühendisliği mi elektrik elektronik mühendisliği mi seçerdiniz ? Özellikle deneyimli ve ileri görüşlü arkadaşlar tavsiye verirse çok sevinirim.

mühendis961
Aday Memur
29 Temmuz 2021 13:46

Gelecekteki yazmak istemiştim yanlış olmuş afedersiniz.

santeneo
Memur
29 Temmuz 2021 14:47

illa ikisinden biri olacaksa bilgisayar. yazılıma da kayabilirsiniz rahatça, özelde iyi paralar kazabilirsiniz.

yukeemmuh
Aday Memur
29 Temmuz 2021 15:29

Açılın ben doktorum. Yüksek bir elektrik elektronik mühendisi olarak sana tek tavsiyem inşaat mühendisliği ve mimarlıktan uzak dur. 2. tavsiyem bilgisayar mühendisliği.

29 Temmuz 2021 15:33

illa bu ikisinden biri olacak diyorsan bilgisayar mühendisliği tabiki.

Burak2019
Şef
29 Temmuz 2021 15:49

Şu an odtü itü boğaziçi bilkent harici mühendisliklerden iş bulmak çok zor. Tek istisna bilgisayar müh. Çok talep var.

muhendisimbenya
Yasaklı
29 Temmuz 2021 15:59

hangi üniversitede okuyacağına göre değişir.

frankabagnale4242
Aday Memur
30 Temmuz 2021 00:37

Kardeş ben bilgisayar mühendisliğini 3. Sınıfta bıraktım 2009 yılında memur oldum sınıf arkadaşlarımın hemen hemen hemen hepsi çoğunluğu kamuda olmak üzere çalışıyorlar hatt biri Hepsiburada da iyi bir pozisyonda ama bunlar 10 yıl öncesinin mezunları şuan kamuda iş imkanı o zmanki kadar yok ama özelde kendini geliştirir isen her zaman iş bulursun özellikle yazılım konusunda kendini geliştirsen kamuya da ihtiyaç duymazsin

Kizildenizzz
Aday Memur
30 Temmuz 2021 00:58

Bu tarz bölümleri hedefleyen birinin derdi kamuya atanmak degil yurtdışı ve özel sektör olmalıdır türkiye şartlarında. 5 büyük şehirden birinde okumayacaksaniz bu bölümleri çok sıkıntılı bir cok açidan, staj bile yapamiyorlar çünkü burası avrupa degil en iyimiz kamuya girmiyor, tam tersine böyle alanlarda genel çoğunluk bir yerde tutunamadigi için kamuya tercih ediyor, eger dediğim gibi büyük sehirlerden birini kazanamiyorsaniz ve kamuda çalismak istiyorsaniz, saglik alanlari tip, hemsirelik, ebelik vs veya sayisal öğretmenlik alanlari ya da iibf daha mantıklı olacaktir diye düşünüyorum.

vethekin1i
Memur
30 Temmuz 2021 11:55

bilgisayar müh

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
30 Temmuz 2021 23:45

Hemşirelik oku sıfır çabayla atan bölüm zorluk olarakta mühendisliğin yanından geçemez tavsiyemi dinle hayatın kurtulsun bilgisayar dediğin yazılım, matematik ve bilgisayar,bilgisayar, bilişim sistemleri vs gibi 27 bölümden sene de 65 bin yazılımcı mezunu veren bölümdür Türkiye'de değil Amerika'da veya dünyanın hiç bir yerinde bu kadar yazılımciya ihtiyaç yok rekabette hayli fazla gözleri bozup günde 15 saat çalışırsin ilk başta asgarî ücret alırsın tek hedefin yurtdışı ise işler değişir o zaman bilgisayar iyidir

Kizildenizzz
Aday Memur
31 Temmuz 2021 18:42

Ist. Üni. Florence nightingale hemşirelik ogrencisi tanidim, o kadar sayısal çözüp gelmelerine rağmen bir tane bile sayısal dersleri yoktu. Derslerde slaytların fotoğraflarini çekerler ve onlari ezberleyip coktan secmeli test sinavlara girerdi. Sabah erken dersleri başlayip öğlen biterdi, onun disinda son 2 yil haftada birkac gun hastaneye staja giderdi. Hic büte bile kalmadan 4 yilda mezun oldu istediği yere atandi bak 67 almak gerekiyor artik bizim isimiz de kolay deyip dururdu

Yüce Hülagü Han, 3 yıl önce

Hemşirelik oku sıfır çabayla atan bölüm zorluk olarakta mühendisliğin yanından geçemez tavsiyemi dinle hayatın kurtulsun bilgisayar dediğin yazılım, matematik ve bilgisayar,bilgisayar, bilişim sistemleri vs gibi 27 bölümden sene de 65 bin yazılımcı mezunu veren bölümdür Türkiye'de değil Amerika'da veya dünyanın hiç bir yerinde bu kadar yazılımciya ihtiyaç yok rekabette hayli fazla gözleri bozup günde 15 saat çalışırsin ilk başta asgarî ücret alırsın tek hedefin yurtdışı ise işler değişir o zaman bilgisayar iyidir

sadecememur06
Aday Memur
31 Temmuz 2021 20:39

gelecekteki atanma sansina bakacaksa muhendis olmasin fen bilgisi ogrermeni olsun atanma ihtimali daha cok

Kizildenizzz
Aday Memur
31 Temmuz 2021 20:41

*kolay değil deyip dururdu,, demek istedim.

Kizildenizzz, 3 yıl önce

Ist. Üni. Florence nightingale hemşirelik ogrencisi tanidim, o kadar sayısal çözüp gelmelerine rağmen bir tane bile sayısal dersleri yoktu. Derslerde slaytların fotoğraflarini çekerler ve onlari ezberleyip coktan secmeli test sinavlara girerdi. Sabah erken dersleri başlayip öğlen biterdi, onun disinda son 2 yil haftada birkac gun hastaneye staja giderdi. Hic büte bile kalmadan 4 yilda mezun oldu istediği yere atandi bak 67 almak gerekiyor artik bizim isimiz de kolay deyip dururdu

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi