Editörler : F16 Gökçen
07 Eylül 2009 14:38

açık öğretimde en fazla kaç yıl kalma hakkımız var?

açık öğretim 3. sınıf okuyorum.

ilk iki yılı örgün öğretimde okumuştum.

3. ve 4. sınıfta kaç sene kalma hakkım var, mesela iki sene üstüste 3. sınıfta kalırsam okuldan atılırmıyım?

KONYACLUB
Şef
07 Eylül 2009 17:09

Atılmazsın, askerlik derdin varsa tecilini yapmaz okul sadece...

Normal başlayan 1 den başlayanlar için 7 yılda bitirme sınırı biliyorum ama senin durumunda nasıl onu bilmiyorum...

karadenizboy
Aday Memur
07 Eylül 2009 17:34

artık kalma sınırı diye bir durum yok o eskidendi

sınıfta kalma sınırı kalktı...

xaydilgex
Şube Müdürü
10 Eylül 2009 15:09

kutmete arkadaş,

lisans tamamlama okuyorsun anladığım kadarıyla.lisansını tamamlaman için 3 ve 4 ü okuman gerek değil mi?sana iki yıl verecekler tıpkı önlisansın okuma süresinin iki yıl olduğu ama en fazla dört yılda bitmesi gerektiği gibi :) bilmem anlatabildim mi? lisanslar içinde en fazla 7 yılda bitme süresi. kitapçıklarda öğrencilik hakkı denilen şeyden söz ediyorum ben. öğrencilik hakkı neleri kapsıyor? öğrenciyken ailesi üzerinden sağlık yardımı alanları(ben),elimizdeki öğrenci kimlik kartlarının resmi süresi,öğrenci süresi içinde faydalanabileceğimiz sosyal-kültürel her türlü imkanı.öğrencilik hakkının bitmesi demek sınavlara giremeyeceğimiz anlamına gelmiyor.(en azından ben kitapçıklardan okuğum kadarıyla bu sonucu çıkarttım.)

biraz fazladan bir açıklama yapmış oalbilirim.itiraz etme ve düzeltme hakkı her zaman vardır,isteyen için.

bornowa
Daire Başkanı
10 Eylül 2009 18:35

Sınıfta kalma sınırı kalktı ki...

xaydilgex
Şube Müdürü
11 Eylül 2009 15:13

kalktı mı? :S

elime yeni kitapçık geçsin bir daha okuyayım.ya da netten. hangi md.?

güya haberleri takip ediyorum,nasıl kaçırdım bunu?

xaydilgex
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 15:57

doğru sınıftakalınca atılma yok :) kitapçığı tekrar gözden geçirince gözüme çarptı gün ışığı gibi :))

sadece lisanslılar için 7 yılı doldurduktan sonra öğrenci hakları kalkmış,o da benim annem üzerinden faydalandığım sağlık yardımımın kesilmesi anlamına geliyor(benim için)2011 de öğrencilik hakkım bitiyor :D zaten mezun olacağım sene,bir aksilik olmazsa inşallah.

daha başka öğrencilik hakkı derken neyi kastediyorlar ki...

hmmm.. öğrenci pasoları vs. vs. sınavlara yine girebiliyoruz anladığım kadarıyla ,doğru mu anlamışım?

emixx
Kapalı
09 Ekim 2009 21:16

yani lisanslar 7 yılı tamamladıktan sonra okuldanmı atılıyor yoksa aöfde istediğin kadr uzatma hakkın varmı

faun
Aday Memur
09 Ekim 2009 22:07

slm

bende aöf öğrencisiyim tavsiye ettiğiniz bi kurs varmı

pamukkalp
Aday Memur
21 Ağustos 2011 21:43

merhaba arkadaşlar yazıları okudumda gerçekten kalktımı sınıfta kalma hakkı eğer öyleyse çok iyi çünkü bu sene biraz sallantıdayım bütünlemeyi geçmem gerekiyor.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi