Editörler : ayşegül bgm
12 Kasım 2017 23:33

İkinci kez boşanmada tayin nasıl oluyor ?

11.ay önce eski eşimle tekrardan evlendim ve eş durumu tayini ile yanına gittim . İlk ayrılmamızda ailemin yanına gitmiştim şimdi ki boşanmamızda ailemin yanına geri gidebilir miyim ?

yasinnuri
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 13:21

Gidersiniz.

yasinnuri
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 13:23

Şöyle ki. Bu sefer eş durumu ile çalıştığınız yere gittiğiniz için ve eş durumu mazeretiniz sona erdiği için eski görev yerinize (yani ailenizin yanına) gidebilirsiniz.

yasinnuri, 6 yıl önce

Gidersiniz.

Bussraa470
Aday Memur
13 Kasım 2017 17:10

Bnde eş durumu ile tayin istemiştim fakat 1 sene geçtikten sonra boşandm ailemin yanına tayin istedim beklemedeyim hala tayinim sizce olurmu? 5 sene dolması gerekiyormu aile yanına olması için?

yasinnuri
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 17:23

Aile yanına tayin bulunduğu yerde evlenmiş olanlar için. Eş durumuyla tayin olup boşananlar eğer eş durumuyla gitti ilde 5 seneyi doldurmulsa o ilde kalır. 5 seneyi doldurmamışsa; bulunduğu il eski görev yaptığı ile göre alt bölgeyle gene o ilde kalabilir. Değilse eski görev yaptığı ile göre alt bölge tayini isteyebilir yada eski görev yerine döner.

Bussraa470, 6 yıl önce

Bnde eş durumu ile tayin istemiştim fakat 1 sene geçtikten sonra boşandm ailemin yanına tayin istedim beklemedeyim hala tayinim sizce olurmu? 5 sene dolması gerekiyormu aile yanına olması için?

yasinnuri
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 17:25

Sizin durumunuz için aile yanına tayinde eş durumu şerhinin kalkmış olması yani 5 seneyi doldurmuş olmanız gerekmekte

Bussraa470, 6 yıl önce

Bussraa470
Aday Memur
13 Kasım 2017 17:43

Ankarayı aradım olumlu olmuş dediler fakat emin olamıyorum zimmete daha düşmediği içinnull

yasinnuri
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 17:48

Eş durumuyla atanıp mazereti 5 sene dolmadan sona erenlerle ilgi hüküm açık. Nasıl olur dediler bilemiyorum.

Bussraa470, 6 yıl önce

Ankarayı aradım olumlu olmuş dediler fakat emin olamıyorum zimmete daha düşmediği içinnull

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi