Editörler : crops35
05 Ekim 2006 14:58

Yeni başlayan memur Becayiş yapabilir mi?

Teknik hizmetler sınıfında mühendis olarak göreve başlayalı 3 hafta oldu. Asalet almadan becayiş yapılabiliyor mu?

Hiçbir bilgim yok, hem genele hem de özele mesaj gönderirseniz sevinirim.

serhatbcapar
Memur
07 Ekim 2006 00:43

hangi kurum ve bölüm?

yagmur_luna
Memur
12 Ekim 2006 15:36

bende merak ediyorum yapabilirmi

mob.teknikeri
Aday Memur
12 Ekim 2006 22:47

ben olma diye biliyorum

zeyzik
Memur
31 Ekim 2006 09:54

sanırım msurmeli abimin dediğine göre ilk birkaç gün içinde yaptın yaptın yoksa artık olması mümkün değilmiş.

memişkanlı
Kapalı
31 Ekim 2006 14:01

arkdasşlar becayıs her an yapğılanılıt dmk da olna ysal bıt haktır ben tayın olduktan sonra 7 ayda aldım.sadec kurum amırlesınınızın ıyı nıyetıne baghlı

teknikelektrik
Kapalı
31 Ekim 2006 14:13

olurrrrrrrrrrrrrr

eğer kurumun becayişi onaylarsa.. yapanı gördüm...

sseevinc
Aday Memur
31 Ekim 2006 18:06

Arkadaşlar aday memurlar forumunda bunu açıkça yazmışşlar. Ayrıca benim ni arkadaşımda 3 aylık aday memurken becayiş yaptı oluyo yani...

1-Aday devlet memurunun 657 sayılı Kanunun 73 üncü maddesi hükmü uyarınca karşılıklı olarak (becayiş ile) yer değiştirmesine engel bir durum bulunmamaktadır. Becayişin tanımının aynı kurumda ve aynı unvanda çalışan farklı yerlerdeki personelin karşılıklı olarak yer değiştirmesi manasına geldiğini bir kez daha belirtmek istiyoruz. "Becayiş nasıl yapılmalıdır?" başlıklı haberi okumak için buraya tıklayınız.

2- Aday Devlet memuru, Devlet Memurları Kanununun 76 ncı maddesi çerçevesinde kurumsal mevzuat göz önüne alınmak suretiyle eş durumu göz önüne alınmak suretiyle görev yerinin değiştirilmesi mümkün bulunmaktadır. 657 sayılı kanunda aday memurun başka kurumlara naklinin olmayacağı belirtilmiştir. Bu hükme göre aday memur aynı kurum içerisinde yer değiştirebilir.

3- 2005 yılında yayımlanan Başbakanlık Genelgelerinde kurum içi yer değiştirmelere ilişkin kısıtlayıcı bir düzenleme bulunmamaktadır.

elk_muh
Şube Müdürü
18 Kasım 2006 12:55

peki teias da becayis olabiliyor mu.

papi83
Aday Memur
08 Ocak 2007 21:50

arkadaslar tayinlerle ilgili bilgilere ulaşamıyorum yada boyle bır baslık yok yardımcı olursanız sevınırım

zeyzik
Memur
10 Ocak 2007 14:55

nerede ulaşamıyorsun

vildos5581
Aday Memur
06 Temmuz 2007 13:45

sseevinc merhaba ben becayiş yapmak istiyorumda birinide buldum ama 6 aylık memurum senin o 3 aylık becayiş yapan arkadaşın hangi kurumdan geçti

zootekni93
Aday Memur
06 Temmuz 2007 14:17

Evet arkadaşlar becayiş yapanlar hangi kurum?Kurum adı verirsek daha bilglendirici olur.Ben tarım bakanlığındayım ve aday memura kesinlikle olmuyor dediler personel genel müdürlüğünden...Becayiş yapacak arkadaşı da bulmuştum.

zootekni93
Aday Memur
06 Temmuz 2007 15:22

gncl

ıspartadan
Daire Başkanı
06 Temmuz 2007 17:37

elektrik teknisyeniyim.emniyetteyim varmı kırşehir? nevşehir ? becayiş isteyen..

tsunami3
Aday Memur
19 Temmuz 2007 15:47

çevre orman bakanlığı ankaradayım. İstanbul il müdürlüğü ile becayiş veya iski gibi farklı bir kuruma geçmek istiyorum.

ıspartadan
Daire Başkanı
02 Ağustos 2007 13:11

güncel

ism@il
Memur
02 Ağustos 2007 22:42

varmı gümüşhaneye gelmek isteyen :))

ankaradan ilerisi kabul edilir tarım bakanlığı Vet.Sağ.Teknis. asalet sorunu yok 1-2 haftaya kalmaz yazım gelir

xukx
Aday Memur
03 Ağustos 2007 22:43

konuyu baslatan ve diğer becayis dusunen arkadaslarım eger universitede calısıyorsanız (adaylık suresi dahilinde) becayisi unutun.(istisna "yeğen"ler yorumumu dikkate almasın)diğer kurumlarda calısan arkadaslarımsa uygun bir dille önce orta duzey amirlerin agzını arasın derim. eger kurumlar ve unvanlar aynıysa büyük ihtimalle olur. 657'de gecen aday memur baska kuruma atanamaz sözünü yanlış yorumlamayın. aday memur atanır ama dsi deki dsi'ye tcdd'deki tcdd'ye atanır (yine istisna "birilerinin yeğeni" olan arkadaslarım dikkate almasın. onlar dsi'den ptt'ye , oradan trt'ye bir kuş misali süzülürler.aday olmaları da sorun değildir onların. kısaca adaylık dahilinde becayiş vs. için amirinizin niyeti ya da kurumun genel yönetim prensipleri gecerlidir. işe ağız aramakla baslayın. hoscakalın. herkes dogdugu yerde doysun! gönlümüzden gecen bu.

teknoman
Şef
05 Ağustos 2007 17:53

çankırı polis okulu eletrik teknisyeni aday memurum amasya samsun kırıkkale istiyorum

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi