Editörler : Pangaea
05 Ocak 2019 18:25

Mühendis, ftr gibi bölümlere alan sınavı gelsin

Acilen bu arkadaşlara alan sınavı yapılması elzemdir. Bütün bölümlere alan sınavı varken bu bölümlere olmaması 4001 adı altında kadroların yanmasına sebep olmaktadır. Herkes tercihini alanında yapabilmeli. Bu arkadaşları üniversiteye yerleştirir gibi genel kültür genel yetenek sınavı ile kurumlara atayamazsınız. Keyfiyet ile kadrolar yanmamalı. Tercihi b kadro ise b ye hazırlansın lafımız yok. ?Bu işi zaten herkes yapar yeaa.? gibi bir anlayış kabul edilemez. O vakit alanından hazırlan olmuyorsa o vakit düşünürsün ? o işi herkes yapar? ı. Memurlar.net sesimizi duy. 4001 GİH? tir. Bu saçmalığa son verilmeli. Kurumlardan ricamızdır. 2019/1 den itibaren 4001 kodu saçmalığı istemiyoruz.

iibflikadroistiyor

05 Ocak 2019 19:06

haklısınız biz mühendislerin alan sınavı yok ama sizin var siz alandan girebilirsiniz tutan yok sizi

Goldcu
Aday Memur
05 Ocak 2019 19:18

Bizim tercihimiz bu ablacım ben alandan da girdim üzme sen canını :) sizinde olsun diye uğraşıyoruz.Olacakta emin olun.sizin kadronuz da çok az geliyor yanlış anlaşılmasın herkesin kulvarı neyse orada yarışsın kadrosu gelsin.He diyorsan ki benden mühendis olmaz o halde genel kültür-yetenek çalışırsın düz memurluk kovalarsın saygılar ;)

Öylesine böylesine, 5 yıl önce

haklısınız biz mühendislerin alan sınavı yok ama sizin var siz alandan girebilirsiniz tutan yok sizi

Alper kamu
Şef
05 Ocak 2019 19:24

Kesinlikle desteklediğim olaydır. Herkes tercihini ona göre yapar. Bi tekniker de genel yetenek sınavına tabi mühendiste. Kendilerini iibfli? den üstün görüyorlarsa buyursunlar alan sınavı gelsin üstünlüklerini orada sergilesinler. 4001 başlı başına saçmalıktır.

One515
Kapalı
05 Ocak 2019 19:33

makine muhendisiyim. 4 yılda birsürü ders aldım. sözel sayılabilecek 1 dersim vardı. Çoğu sınavım 2 soru olup kitap defter açık girdim. Bütün sınavlara da hesap makinesiyle girdim. Soruyorum size ne saniyorsunuz mühendisliği?? 80 soruluk test olsun ama alan sınavı olsun. Böyle bir şey imkansız yani. Hesap makinesiyle mi girelim osym nin sinavina? yoksa tuğla gibi termo kitabiyla mi? Hangi formülü ezberleyebilirz her derste binlerce formül varken? ya da yanımızda hangi tabloyu götürelim. Komik yani.

One515
Kapalı
05 Ocak 2019 19:38

Yani kusura bakmayın da. O kadar sene coğrafya tarih Türkçe görüyorsunuz. Alın yüksek puanı sizde girin dhmi düz memurluga. Mühendis alimlarini destekleyin de bizde düz memurluga bulaşmayalım.
05 Ocak 2019 19:51

sizin şimdi yaptığınız gibi 4001 kovalayalım yani. adı üzerinde bölüm farketmez deseniz ki mühendislerde mühendisliklere atanmak için mühendislik alan sınavı olsun anlarım ama 4001 i ortaya atmanız sizin aslında 4001 e mühendislerden size yer kalmamanın kuyruk acısından başka bir şey değil

Goldcu, 5 yıl önce

Bizim tercihimiz bu ablacım ben alandan da girdim üzme sen canını :) sizinde olsun diye uğraşıyoruz.Olacakta emin olun.sizin kadronuz da çok az geliyor yanlış anlaşılmasın herkesin kulvarı neyse orada yarışsın kadrosu gelsin.He diyorsan ki benden mühendis olmaz o halde genel kültür-yetenek çalışırsın düz memurluk kovalarsın saygılar ;)

05 Ocak 2019 19:57

Yok öyle sadece ftrye mühendise alan sınavı gelsin. Gelecekse herkese gelsin ki siz de alın boyunuzun ölçüsünü

skylord89
Kapalı
05 Ocak 2019 20:00

YDS ye girerek aldığım puan ile başvurduğum kurumun 12 ocakta yazılı alan sınavına gireceğim. bence sağlık bakanlığıda mülakatlar ftrci almalı

kaazto28
Aday Memur
05 Ocak 2019 20:02

Yanımızda psikrometrik diyagram götürebileceksek neden makine müh. alan sınavı olmasın ki?

:D

One515, 5 yıl önce
makine muhendisiyim. 4 yılda birsürü ders aldım. sözel sayılabilecek 1 dersim vardı. Çoğu sınavım 2 soru olup kitap defter açık girdim. Bütün sınavlara da hesap makinesiyle girdim. Soruyorum size ne saniyorsunuz mühendisliği?? 80 soruluk test olsun ama alan sınavı olsun. Böyle bir şey imkansız yani. Hesap makinesiyle mi girelim osym nin sinavina? yoksa tuğla gibi termo kitabiyla mi? Hangi formülü ezberleyebilirz her derste binlerce formül varken? ya da yanımızda hangi tabloyu götürelim. Komik yani.

afyon33
Kapalı
05 Ocak 2019 20:04

Ne fark eder :)

GK-GY'de bu branşlar daha başarılı. 500-600 kişi giriyor ilk bine.

İİBF'den giren sayısı 50 değildir heralde.

Gelsin, gelebilir. Biz yine GK-GY kasar alırız 4001'leri.

skylord89
Kapalı
05 Ocak 2019 20:05

2019da fantazi olsun diye hukuk işletme iktisat çeko maliye uluslararası ilişkiler bölümlerinden de kpssye gireceğim

umudunordusu
Kapalı
05 Ocak 2019 20:06

:D biz de zaten hiç muhasebe iktisat istatislik vergi dersi almadık ve hepsine hesap makinesiz girdik. Senin bahsettiğin şey benim saydığım derslerin ve türevlerinin sınavlarında aynen geçerli ve ösym çatır çatır alan sınavı yapıyor.
One515, 5 yıl önce

skylord89
Kapalı
05 Ocak 2019 20:09

benden hesap makinası isteyen işletme iktisat okuyanlar gördüm

umudunordusu, 5 yıl önce
:D biz de zaten hiç muhasebe iktisat istatislik vergi dersi almadık ve hepsine hesap makinesiz girdik. Senin bahsettiğin şey benim saydığım derslerin ve türevlerinin sınavlarında aynen geçerli ve ösym çatır çatır alan sınavı yapıyor.

BayFizyoterapist
Aday Memur
05 Ocak 2019 20:14

Bu basliktan anlasilan iibf liler yeteneksiz bilgisiz eee kutumlarda liyakat sahibi istiyorsa ftr muhendis atamasi gayet mantikli

integralfxdx
Memur
05 Ocak 2019 20:25

Mühendislerin çoğu şimdi 2. üniversite olarak İİBF okuyor .

integralfxdx
Memur
05 Ocak 2019 20:26

DHMİ 4001'den alım yaptı diye ne yapacağınızı şaşırdınız vallahi. Forumda zaman kaybedeceğinize daha çok var ama 2020'ye hazırlanın alın 95+ girin DHMİ 'ye. Artık düşük puanlarla DHMİ 'ye girmek yok.

varolleng
Memur
05 Ocak 2019 22:19

bu nası bi mantıksızlıktır sen hiç hayatında mühendislik sınavına girdin mi.

napacaklar 10 soru sorup 2 saat vakit mi verecekler.

Goldcu
Aday Memur
06 Ocak 2019 01:28

Şimdi sizin adınıza gerçekten üzücü şu verdiğiniz cevaplar.Eminim bir çoğunuz alanınıza dair hiçbir şey bilmeden mezun olan insanlarsınız.Okuduğunuz üniversitenin ve o üniversiteye kaç bin sıralama ile girdiğinize dahi değinmeyeceğim.Bunlara değinmemin sebebide yukarıda kendini bilim insanı zannedenler olmuş yok o sınavada girerim buna da gir kardeşim gireceksin zaten 2020 de göreceğim seni alanından ne halt yiyeceksin.Biz burada bize verilen 3 5 kadronun bölünmesi derdindeyiz.Bu demek değil ki size çok fazla kadro veriliyor.Fakat devlet eğer mühendis alacaksave sizde mühendis olmak istiyorsanız alanında iyi olacaksın.Olamam ben gerizekalıyım yok hesap Makinesi gerekiyor diyenler olmuş.Olsun bir şekilde olur diyen yok.Diyememelerin tek sebebi alana çalışacak beyinleri yok.Bugün mülakatta alanına dair bir şey sorsa torpilim var diyen tipler mühendis oluyor.Yoksa mühendis olduğundan değil hani :) Haydin canlarım ülkemin cahil mühendisleri cümleten iyi gecelerimiz olsun.

endrdmrl
Memur
06 Ocak 2019 02:27

mühendis değilimde arkadaşların zekalarını aşağılamışsın şunu sorucam neden kpss den daha yüksek yapamıyor sizin bölümdekiler ?

Goldcu, 5 yıl önce

Şimdi sizin adınıza gerçekten üzücü şu verdiğiniz cevaplar.Eminim bir çoğunuz alanınıza dair hiçbir şey bilmeden mezun olan insanlarsınız.Okuduğunuz üniversitenin ve o üniversiteye kaç bin sıralama ile girdiğinize dahi değinmeyeceğim.Bunlara değinmemin sebebide yukarıda kendini bilim insanı zannedenler olmuş yok o sınavada girerim buna da gir kardeşim gireceksin zaten 2020 de göreceğim seni alanından ne halt yiyeceksin.Biz burada bize verilen 3 5 kadronun bölünmesi derdindeyiz.Bu demek değil ki size çok fazla kadro veriliyor.Fakat devlet eğer mühendis alacaksave sizde mühendis olmak istiyorsanız alanında iyi olacaksın.Olamam ben gerizekalıyım yok hesap Makinesi gerekiyor diyenler olmuş.Olsun bir şekilde olur diyen yok.Diyememelerin tek sebebi alana çalışacak beyinleri yok.Bugün mülakatta alanına dair bir şey sorsa torpilim var diyen tipler mühendis oluyor.Yoksa mühendis olduğundan değil hani :) Haydin canlarım ülkemin cahil mühendisleri cümleten iyi gecelerimiz olsun.

srhtcn3
Aday Memur
06 Ocak 2019 02:43

benim anlamadığım konu 4001 neden ibf kadrosu olsun ki yani ismi memur işletmeci değil adamlar memur alıyor. Mühendislik puanları düştü ama cahil demen yanlış ibf acikogretimden okunuyor bizde mi laf atalım
Goldcu, 5 yıl önce

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi