Editörler : Pangaea
18 Eylül 2009 03:35

ücretli öğretmenlik izin

bir hafta sonra ücretli öğretmenliğe başlayacağım.işlerşm için ekim ayı ortasında şehir dışına çıkmam gerekiyor.nasıl izin alabilirim??

forumda

""Ücretli öğretmenler, SSK ile ilişkilendirilir ve 10-15 günlük SSK primi yatırılır. Bilindiği üzere SSK primi 90 günü doldurmayan biri sağlık karnesi alamamaktadır. Bir ücretli öğretmenin ayda 15 gün SSK priminin yattığını düşünürsek, en erken 6 ay sonra sağlık güvencesine kavuşabilmektedir.""

diye okudum.. bu duruma göre altı ay içinde rapor alamayacak mıyım? ya da hasta olsam bile durmadan çalışmak zorunda mıyım?

18 Eylül 2009 03:44

hocam izin istemek için rapora gerek yok. mazeret bildirip okula gelmeyebilirsiniz, sizi bağlayan birşey yok sonuçta. tabi böyle mazeret bildirip gelmeme işini çok ve de üst üste yaparsanız, işinize son verebilirler, onları da bağlayan birşey yok:p

6 ay çalışıştığınız takdirde masraflarınızı ssk karşılar son paragraftan bunu anladımm ayrıca. yani 90 iş günü dolunca, ki bu da 6 ay yapıyormuş, karnenizi alırsınız ve sağlık masraflarınızı sigorta karşılar.

Carpediem03
Yasaklı
18 Eylül 2009 03:49

Hocam ücretli öğretmen artık 30 gün yatıyor primi, gecen yıl degisti statü

eger yatırmazlarsa hakkınızı arayın, gecen sene ilk dönemde degisti bana 30 yattı hep

ayrıca izin alırsanız, bu ücretinizden düşülür.

historian83
Yasaklı
18 Eylül 2009 05:18

hocam geçen yıl ben de çalıştım bir yıl ama hiç 30 yattığını görmedim, hep 10 15 gündü ve Ssk dan faydalanabilmek için prim gün sayısının 90 günü doldurması lazım o da 10 15 günlerle anca 2. döneme dolar o ana kadar sigortadan faydalanamazsınız

ilhannn34
Şube Müdürü
18 Eylül 2009 05:23

hocam mazeret bildir gitme saglık raporuda alsan okula gitmeyince maasından kesilir girdiğin ders ücretini alırsın

eshkiya06
Memur
18 Eylül 2009 05:29

ya bu 30 gün olayı doğrumu geçen yıl bizede 14 15 gün yattı. bi link felan gösterebilirmisiniz

gonulyorgunu
Genel Müdür
18 Eylül 2009 09:04

sağlıktaki o kanun değişti arkadaşlar.geçen gün muhasebeciye sordum.30 gün primde muayene olabilirsiniz ve ilaç alabilirsiniz.yanlız işten çıktıktan sonra eskiden 6 ay sigortadan faydalanabiliyordu ama şimdi o süre 3 aya indi.

htcsyl
Aday Memur
18 Eylül 2009 17:01

bir de şuan babamın sağlık güvencesinden faydalanmaktayım, emekli sandığı. ücretli öğretmenliğe başlayınca ssk primim yatana kadar (o 30 gunluk süre zarfında) yine eski sağlık güvencem devam eder mi? yoksa işe başladıktan primim yatıp yeni karnem çıkana kadarki dönemde ortada mı kalırım??

Carpediem03
Yasaklı
18 Eylül 2009 18:44

Gidin hakkınızı arayın arkadaşlar ücretli öğretmenin sigortası 30 gösterilmek zorunda, gecen yıl ekimden beri bana böyle yattı ama muhasebecilerin haberi yok

şöyle ki, ben konyada 2 farklı merkez ilcede calıstım, ilk calıstıgım merkez ilcenin işlerini yapan kurum karatay ve meram ilcelerinin ücretli öğretmenlerinin sigortasını 30 yatırıyordu

2. dönem selcukluda calısmaya basladım, selcuklu ilcesi muhesebe işlerini kendisi yapmakta, ve bu uygulamadan haberi yoktu... diger ilcelerde 30 yattıgı halde selcukluda 15 yattı itiraz ettim, adam inat etti ugrasmak istemedim 2 ay için, diğer ilceden kağıt getirecektim ama, fırsatım olmadı. fazlada üstelemedim

benim sigortam haziranda kesildi 120günden fazla sigortam var ramazanın basında agustos 20 gibi hastalandım hala çalışıyordu sigortam.

pandoraxx
Şef
18 Eylül 2009 18:49

bana müdür bugun 28 gun yatacak dedı:S neden dedıyse.. 28 saat de ders verdı:)

18 Eylül 2009 23:14

hocam ben babamın emekli sandığında yararlanıyorum hala:) sanırım bir yaş sınırı filan var tm bilemiyorum bir araştırın.

leylim24
Aday Memur
18 Eylül 2009 23:20

arkadaşlar

ücretli öğretmenliğe başlayınca 30 gün ssk yatıyorsa eşimiz memursa o zaman eş durumu yardımı kesiliyormu acaba. benimle aynı durumda olan varmı

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi