Editörler : E.Kayı Han
«462463464465466467468469470471472473»

Mazlum asb
Aday Memur
02 Haziran 2022 16:32

Jandarma personeliyim. 2018 Şubat ayında ankesör kapsamında gözaltına alindim. 14 günlük gözaltı sonrası serbest kaldım. Toplamda 52 aylık açık sürem bu şekilde başlamış oldu ve halen açiktayim. 30 Aralık 2020 tarihinde C.Savcısının talebi ve mahkemenin oluru ile istinafsiz olarak beraat ettim. Tam da beraat ettiğim tarihte savunmam alındı, savunma ma mahkemenin beraat kararını da ekleyerek komutanlığa gonderdim. Beraat ettikten üç ay sonra yani Mart 2021 de dosyama ne olduğunu hala anlayamadiğim CD kart diye bir şey girdi. Hakkımda bazı notlar alınmış ama bilgilerin büyük kısmı uydurma ve afaki... Mahkeme sonradan dosyama giren bu CD kart mevzusu hakkında ikinci bir yargılama açmaya dahi gerek duymadı... Sonradan anladığım ve tahmin ettiğim kadarı ile 2021 Ekim ayında j.gnl.k.ligi mahkemeye CD kart mevzusu hakkında dava açılıp acilmayacagina dair soru sormuş. (bunu yazılı yada sözlü olarak mi yaptılar bilmiyorum) ilgili mahkemede genel komutanlığa açılacak yeni bir davanın beraat kararını etkilemeyeceğini bu nedenle yeni bir dava açılmayacağını söylemiş... Bunun üzerine komutanlık bu CD kart hakkında, hakkımda 2nci bir idari tahkikat yaptı... Belgeleri ile birlikte CD kartın içeriğinde yazılı olan hususları curutecek şekilde savunmami verdim... Açığım hala devam etmekte, biz yakın zaman içersinde dönmeyi beklerken bugün il jandarma personelden aradilar, gnl.k.ligin bir savunma gönderdiğini söyleyerek adres istediler... Tabiki adresi verdim, anlamadığım ve sizlere sormak istediğim husus şu... 2nci bir savunma neden alınmak isteniyor, hayra mı yormaliyim şerre mi... Kafam çok karışık... Bu konuda fikri, tecrübesi yada tanıklığı olan arkadaşlarin bilgisini almak isterim...

İnşallah tüm mağdur olduğuna inanan teröre bulaşmamış tüm arkadaşlar gün gelir hak ettiği kayıplarını yeniden telafi eder... Teşekkür ederim...

mrhope
Aday Memur
09 Haziran 2022 12:03

Arkadaşlar bugün yerel mahkemeden beraat aldım. Sd kart ve ardışık aranma. Savcı itiraz etti. İstinafa gidecek. Sizce karar istinafta bozulur mu ? Ep var.

metal3
Aday Memur
09 Haziran 2022 23:25

Usül yönünden bir sıkıntı yoksa esastan bozmaz diye düşünüyorum. Savcı genelde her şeye itiraz eder görevi o..
mrhope, 2 yıl önce
Arkadaşlar bugün yerel mahkemeden beraat aldım. Sd kart ve ardışık aranma. Savcı itiraz etti. İstinafa gidecek. Sizce karar istinafta bozulur mu ? Ep var.

Beymn-38
Memur
18 Haziran 2022 18:23

Yokmu iade olan

Beymn-38
Memur
18 Haziran 2022 18:26

Bu ay içerisinde bir gelişme olabilir mi acaba

Ozan0635aa
Aday Memur
18 Haziran 2022 20:18

jandarma personeliyim 2016 ekimde bakan oluru ile açığa alındım,2021 yılı ekimde beraat ettim, suçlama bank asya ve ankesordü,dosya savcının itirazı üzerine istinafa gitti, karar lehime geldi, savcı tekrardan yargıtaya kararın bozulması için itiraz etti halen açıktayım, bu süre içerisinde savunma almadım, sonuç ne olur acaba

Balali0634
Aday Memur
21 Haziran 2022 10:00

Allah tüm sucsuzlarin yardımcısı olsun ,ben 2021 Ekim ayında ihraç edildim,beraat etmiştim dosya istinaftaydi.idare mahkemesi ihraç için dava açtım ve dün itibari ile oy çokluğu ile davayı kazandım, şu an ne yapılması gerekiyor ,aynı durumda olan var mı.

khkk18
Memur
21 Haziran 2022 13:15

Sen hiç bişey yapmıycaksın bölgeye itiraz edecekler ordamda kazansam bukez Danıştay a itiraz edecekler ama yinede uygulamıycaklar kararı .beklyceksin Danıştay ı ordan kesin karar çıkanakadar başlatmıyor jandarma kardeşim .bende tüm mahkemeleri kazandım ama başlatmıyor. Danıştaya itiraz ettiler Danıştay'da şuan dosyam.
Balali0634, 2 yıl önce

Allah tüm sucsuzlarin yardımcısı olsun ,ben 2021 Ekim ayında ihraç edildim,beraat etmiştim dosya istinaftaydi.idare mahkemesi ihraç için dava açtım ve dün itibari ile oy çokluğu ile davayı kazandım, şu an ne yapılması gerekiyor ,aynı durumda olan var mı.

Muhttn06
Aday Memur
21 Haziran 2022 14:44

Balali dosyanızda ne vardı bilgi verebilir misiniz benimde idari mahkemede davam varda

Seveeee
Aday Memur
22 Haziran 2022 12:37

Arkadaşlar merhaba . Genel Komutanlık savunma istemiş .Durumu İl jandarmadan aranarak öğrendim . Sorum şu: yüz yüze savunma vermek istiyorum desem kabul olunur mu ? Bu şekilde savunma veren oldu mu . Adli durum devam etmekte . Kurum Jandarma . Cevaplarınız için teşekkür ederim

mrhope
Aday Memur
22 Haziran 2022 15:32

Senin savunmanı dinleyen yok yüzyüze versen nolur :))
Seveeee, 2 yıl önce

Arkadaşlar merhaba . Genel Komutanlık savunma istemiş .Durumu İl jandarmadan aranarak öğrendim . Sorum şu: yüz yüze savunma vermek istiyorum desem kabul olunur mu ? Bu şekilde savunma veren oldu mu . Adli durum devam etmekte . Kurum Jandarma . Cevaplarınız için teşekkür ederim

Raul747
Aday Memur
22 Haziran 2022 15:47

Yani karar belli formalite olarak mı alınıyor savunma? Siz verdiniz mi genel komutanlığa savunma ve sonucu ne oldu?
mrhope, 2 yıl önce
Senin savunmanı dinleyen yok yüzyüze versen nolur :))

mrhope
Aday Memur
22 Haziran 2022 15:49

Sonuç belli ihraç olacaksın. Savunma almak zorundalar ihraç edebilmek için savunmanın bi espirisi yok
Raul747, 2 yıl önce
Yani karar belli formalite olarak mı alınıyor savunma? Siz verdiniz mi genel komutanlığa savunma ve sonucu ne oldu?

Raul747
Aday Memur
22 Haziran 2022 16:33

Sağlık olsun dünyanın sonu değil her savunmanın ihracın önünü açmak için değildir herhalde forumda savunma veripte uzun süredir açıkta olanlar varsa savunma=ihraç tezini çürütebilir.
mrhope, 2 yıl önce
Sonuç belli ihraç olacaksın. Savunma almak zorundalar ihraç edebilmek için savunmanın bi espirisi yok

Simsiyahım
Aday Memur
22 Haziran 2022 19:14

İyi günler bu sd kart olayı nedir bilgi sahibi biri anlatabilir mi

ESREF13
Memur
22 Haziran 2022 22:01

Raul747 Çankırı da çalıştın mı hocam sen ?
Raul747, 2 yıl önce
Sağlık olsun dünyanın sonu değil her savunmanın ihracın önünü açmak için değildir herhalde forumda savunma veripte uzun süredir açıkta olanlar varsa savunma=ihraç tezini çürütebilir.

Raul747
Aday Memur
22 Haziran 2022 22:27

Evet
ESREF13, 2 yıl önce
Raul747 Çankırı da çalıştın mı hocam sen ?

khkk18
Memur
23 Haziran 2022 21:48

Bende Çankırı dan ihraç oldum nolduki
Raul747, 2 yıl önce
Evet

ESREF13
Memur
24 Haziran 2022 01:15

İsimden tanıdım hocam ondan sordum.
khkk18, 2 yıl önce
Bende Çankırı dan ihraç oldum nolduki

Olmasaydısonumuz
Aday Memur
26 Haziran 2022 16:28

Merhaba arkadaşlar 2 sene önce isim geçmesi nedeniyle uzaklaştırma aldım .bu süre zarfında olay adliye dönmedi kyok aldım .1 hafta önce idari tahkikat İçin aradılar beyanım İçin birliğe çağırdılar.herseyin temiz dediler üste yollayacaklarını söylediler ,Fakat mezun olduğumuz yıl sıkıntılı imis.İhraç mı edecekler hiç bisey anlamadım

Toplam 9704 mesaj
«462463464465466467468469470471472473»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi