Editörler : F16 Gökçen
23 Şubat 2013 00:01

Ankara'da Nerede Kalınır?

2 akşam ankarada kalıp şehri gezmek istiyorum fakat nerede kalınır? başkent öğretmenevi doluymuş. bütçemi zorlamayacak ulaşımı kolay güvenli temiz bir konaklamayı nerede gerçekleştirebilirim? ankaralı arkadaşlardan yardım istiyorum...

Lancel Enter
Kapalı
24 Şubat 2013 15:34

Kavaklıderede güzel oteller var, ama pahalıdır açıkçası. ama sakindir, şehrin en gözde yerlerindendir, kızılayda yakıntır. ankray da yakındır..

tavsiye edilir.

bütçen düşükse, hacettepe içinde hamamönü restorasyonu yapılmış butik mahalle var, gezillecek bir yer... orada 20-60 tl arası oteller var. ama kalite arıyorsan kaliteli değillerdir tabi. pansiyonlardır.

Ulusta da bir kaç otel var.

aslında ne yapmak istediğini söylesen ona göre yardımcı olalım..

nereye gitmek istediğini söylesen.. ya da ulaşımı taksiye yapacaksan, istediğin yerde kal.

dolmuşla yapacaksan, o zaman tatilini gözden geçir derim.. ankarada dolmuşlar işkencedir çok dolanır.. istediğin yerde inmek zordur.

Lancel Enter
Kapalı
24 Şubat 2013 15:38

istersen tam olarak ne yapmak istediğini, bütçeni, taxi-dolmuş düşüncelerini bana sööyle.

ona göre ankarada detaylı bir gezi planı hazırlayalım sana....

ya da seyir zevklerini söyle..

misal 5m , armada tarzı AVM leri gezmek için olabilir..

hamamönündeki harika şekilde restoresi yapılmış tarihi mekanları gezmek isteyebilirsin.

necatibey ya da kızılaya çıkmak isteyebilirsin..

ulus gençlik parkını gezmek isteyebilirsin..

ankaranın en meşhur simgesi, atakuleye çıkıp, yemek yiyip kahve içebilirsin, ankarayı seyredebilirsin...

Lancel Enter
Kapalı
24 Şubat 2013 15:44

bu arada, gidersen muhakkak etiler girişinde açık hava tren müzesini de gezmelisin.. gerçekten ilginç vagonlar, lokomotifler var... gitmesi kolaydır.. aşti dolmuşu tam önünde indirir seni..

Lancel Enter
Kapalı
24 Şubat 2013 15:48

eskiden canım sıkıldığında AŞTİ ye gider, insanların telaşını, otobüslerin bitmek bilmez geçişlerini, şehirleri, firmaların ilginç isimlerini incelerdim.. çok ilginç bir alternatif turizmdir :)))

önerebilirim, o kadar çok firma var ki :)))

Lancel Enter
Kapalı
24 Şubat 2013 15:50

anıtkabiri söylemiyorum zaten :))

trampboy
Yasaklı
26 Şubat 2013 13:53

tarımın misafirhanesinde kal 4 yıldızlı otelden farkı yok

Hakan821982
Kapalı
11 Haziran 2013 21:26

Memur iseniz, kamu kurumlarının misafirhaneleri var. Oldukça fazla ve ucuz. Önceden rezervasyon yaparak kalabilirsin. Bunun yanında Kocatepe caminin arkasında Afyonlular konukevi var(dı). Oldukça nezih.(kalmak için afyonlu olmaya gerek yok:))

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi