Editörler : Lanet
02 Aralık 2019 15:45

Etkileyici Belgeseller

selamlar belgesel seven, veya sevmese de yine de izleyen arkadaşlar.

bu konuyu, izleyip de etkilendiğimiz her türlü belgeseller için açıyorum. uzayla ilgili, insanlık tarihiyle, siyasi, dini, doğa, yemek, tatlı veya aklımıza ne gelebiliyorsa bunlarla ilgili etkileyici belgesellerden bahsederiz diye düşünüyorum.

burada; kendi adıma çok çok beğendiğim cosmos, yeryüzü, birand'ın efsane yakın tarih belgeselleri, bir yudum insan. hepsinden bahsedeceğiz hepsinden

vira bismillah

maskov87
Başbakan Müsteşarı
02 Aralık 2019 15:51

mesela ilk olarak birand'ın; demirkırat belgeselinden bahsetmek isterim. o demirkırat ki ben daha lisedeyken, trt gecenin yarısında verirdi de kaçırdığım bölümler için isyan ederdim. tabi netten bulma vs de olmadığı için yıkılma garantili olurdu bu husus.

demirkırat'ın, demokrat partinin bir teyze tarafından söylenişi olduğunu öğretti o bize. Menderes'i, Bayar'ı, İnönü'nün çok partili hayata geçişini, kore savaşını, İnönü'nün muhalefetini, NATO'ya alınmayı, Sovyetlerle ilişkileri, baskının yükselişi, üniversite olayları ve son olarak da darbeyi. tabi darbe sonrasında da darbecilerin kontrolü başka bir cuntaya kaybetmesi.

muazzam bir 10 bölümdü muazzam.

Hissya
Kapalı
02 Aralık 2019 15:58

Etkileyici bir anlatım olmuş.

Artık belgesel izlemeye karar verdim.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
02 Aralık 2019 16:13

teşekkür ederim hissya. izleyin tabi. çok güzel belgeseller var artık her türlü platformda. youtube'da bile :)

Hissya, 4 yıl önce

Etkileyici bir anlatım olmuş.

Artık belgesel izlemeye karar verdim.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
02 Aralık 2019 17:10

Belgeseller hele bir de ilgi alanınız ise çok keyiflidirler.

Fırsat buldukça izlemeye çalışırım.

Bu belgesellerin bir kısmı gerçekten çok çetin şartlarda çekiliyor. Özellikle doğa belgeselleri. Eksi on sekiz derecede bir kutup tilkisini görüntülemek gibi. Hayvan belgesellerinde en çok sevdiğim yılan belgesellerini izlemek.

Onun dışında uzay olur, bilim olur, tarihi olur, yakın tarih olur, doğa olur, bazı olayların perde arkası olur, canlılar olur alan geniş, son dönemlerde ağır yaşamlar dikkatimi çekenler arasında.

Discovery Channel'i çok takip etmiştim bir ara.

Burayı da takip ederiz artık.

Verimli , keyifli olsun.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
03 Aralık 2019 09:32

hayvanlarla izlediğim en iyi belgesel ki sanırım çoğunluğun da öyle(imdb 9.5 üstü) planet earth 1 ve 2'ydi. öyle ki müziklerini bile hans zimmer yapmıştı, bütçeye bak yani :)

tekrar tekrar izlenilesi.

Hissya
Kapalı
10 Aralık 2019 14:23

kartalların yeniden doğuş sürecini izlemiştim. inanılmaz etkileyiciydi.

150 gün süren bu süreçte 20-30 yıldan fazla yaşam bağışlıyor kendine. Acılı bir süreç ve o istikrarlı sabır.

gerçekten büyüleyici bir bölümdü.

national Geograptic- kartallar ve insanlar

maskov87
Başbakan Müsteşarı
10 Aralık 2019 15:02

Sagan'ın cosmos'unu izlemedim. ama Sagan'ın cosmos'unun devamı olan cosmos; bir uzay serüveni ki nat geo yapımı- efsaneydi efsane.

sadece, uzayı, karadelikleri, güneşi, yıldızları, gezegenleri, galaksileri değil bize insanlık tarihinin bilimsel gelişmelerini, efsanelerini de anlatıyor. haluk Bilginer'in o eşsiz sesiyle izlemek de daha da başka.

1000 kere izlesem sıkılmam o bölümleri ki o yüzden hala ne zaman denk gelsem izlerim.

giordano'yı severiz, oncuyuz.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
10 Aralık 2019 15:12

Hayvanlarla alakalı belgeselleri seviyorum ama uzun zamandır izlemiyorum.

Siz tavsiye edin biz izleyelim :)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
23 Aralık 2019 11:13

dün gece senna'yı izledim, f1'in efsanevi pilotu. ilk kez bu kadar bilgi sahibi oldum ama hakkında ve maalesef hayal kırıklığına da uğradım bu sayede.

senna'yı abartmışız abartmış.

yine de ARE tabi.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2020 09:49

Küba'nın özgürlük hikayesi;

8 bölümlük netflix belgeseli. 4 bölümünü seyrettim dün gece itibariyle, kaldı 4 bölümüm. Küba'nın ispanya sömürgeciliğinden ABD'ye geçmesini, diktatörlerini, kukla yönetimlerini, yoksulluğunu ve doğal güzelliklerini pek bir güzel anlatıyor. gerçi konuşanlar genelde batılı ve küba sürgünleri kesin ileriki bölümlerde bol bol söveceğim ben ama olsun. Küba'yı görmek her türlü güzel.

bitirince de yazarım bir şeyler.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi