Editörler : supporters.
29 Aralık 2018 13:10

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı alımı

cumhurbaşkanliği i̇leti̇şi̇m başkanliği personel aliyor uzman yardimcisi i̇nceleyi̇n

feyzai
Aday Memur
29 Aralık 2018 22:40

2 yazılı bir sözlü sınav olmak üzere 3 aşamada n oluşuyor. ilk yazılı sınav 100 soru 30 ingilizce. 70 barajı var. yani ingilizce yapmadan ön eleme sınavını geçemezsiniz. ön eleme sınavından sonra alan sınavı var. alan sınavında hangi alan derslerinin çıkacağı ilanda yazmıyor ,muhtemelen hakimlik gibi olur. ardından da sözlü sınav var. yani çok aşamalı ve mülakata kadar gelip mülakatta eleneni üzecek nitelikte... Rabbim yardımcımız olsun

banderia
Memur
30 Aralık 2018 07:14

Biraz araştırdım, bilgi aldım kurum hakkında. Böyle yoğun ve zor bir sürece katlanilacak bir kurum olmadığı söylendi. Alternatifiniz varsa kesinlikle ona yönelin bununla zaman kaybetmeyin denildi.
30 Aralık 2018 12:43

KPSS şartının kaldırılmış olması akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Bir de yakın zamanda kurumdan hayli fazla sayıda uzmanın diğer kurumlara gönderilmesi durumu var. Bence boşuna ümitlenmeyin bu sınav hakkında. Muhtemelen alınacakların yüzde 90'ı referanslı kişiler olacak. Yüzde 10'un içerisine girebilirseniz şanlı sayılırsınız.

misafir10
Aday Memur
30 Aralık 2018 12:47

ben de yabanci dil yanitlamazsak diye soracaktim. pazartesi arayacaktim.
feyzai, 5 yıl önce

2 yazılı bir sözlü sınav olmak üzere 3 aşamada n oluşuyor. ilk yazılı sınav 100 soru 30 ingilizce. 70 barajı var. yani ingilizce yapmadan ön eleme sınavını geçemezsiniz. ön eleme sınavından sonra alan sınavı var. alan sınavında hangi alan derslerinin çıkacağı ilanda yazmıyor ,muhtemelen hakimlik gibi olur. ardından da sözlü sınav var. yani çok aşamalı ve mülakata kadar gelip mülakatta eleneni üzecek nitelikte... Rabbim yardımcımız olsun

feyzai
Aday Memur
30 Aralık 2018 19:12

siz arayıp sorun yine de isterseniz ben ilanda yazılanı burada açıkladım

misafir10, 5 yıl önce
ben de yabanci dil yanitlamazsak diye soracaktim. pazartesi arayacaktim.

banderia
Memur
30 Aralık 2018 20:37

Aynen ben de aynı duyumu aldım. Hatta kuruma uzman yardımcısı olarak girip uzmanlık tezini yazıp uzman olmaya hak kazanan kalifiye uzmanlar başka kurumlara gönderilmiş ancak kuruma naklen gelen maliye ve gelir uzmanı gruba ise ne hikmetse hiç dokunulmamış. Yani liyakatin ölçüsünü siz belirleyin bu duruma göre.
Piccolo Daimao, 5 yıl önce

KPSS şartının kaldırılmış olması akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Bir de yakın zamanda kurumdan hayli fazla sayıda uzmanın diğer kurumlara gönderilmesi durumu var. Bence boşuna ümitlenmeyin bu sınav hakkında. Muhtemelen alınacakların yüzde 90'ı referanslı kişiler olacak. Yüzde 10'un içerisine girebilirseniz şanlı sayılırsınız.

feyzai
Aday Memur
31 Aralık 2018 09:51

yeni kurulan bir kurum zaten, ayrıca araştırdığımda bu kurumun -en azından bu yeni haliyle- ilk kez uzman yardımcısı alım ilanı verdiğini görüyorum. ben mi bir şeyler kaçırıyorum.

DİPÇİK
Şef
31 Aralık 2018 12:46

yabancı dilim hiç yok sallasam olurmu

31 Aralık 2018 13:09

Yeni kurulan bir kurum falan değil. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Başbakanlığın kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı oldu.

Halihazırda bu kurumda yüzden fazla uzman ve uzman yardımcısı vardı, bunların büyük bölümünü başka kurumlara ve bakanlıklara gönderdiler.

KPSS şartının olmaması ve yabancı dil sınavını kendileri yapacak olması akıllara soru işaretleri getiriyor. Bence çok umutlu olmayın, alınacak kişiler az çok şimdiden bellidir.

feyzai, 5 yıl önce

yeni kurulan bir kurum zaten, ayrıca araştırdığımda bu kurumun -en azından bu yeni haliyle- ilk kez uzman yardımcısı alım ilanı verdiğini görüyorum. ben mi bir şeyler kaçırıyorum.

feyzai
Aday Memur
01 Ocak 2019 01:10

14. cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile temmuz 2018 de kurulan bir kurum. bu isimle ilk kez uzman yardımcısı alım ilanına çıkıyor, bu sebeple objektif değerlendirmelere dayanan bir alım olacağı 'şahsi kanaatim '. başvurmayı düşünen herkes kurum hakkında öznel değerlendirmesini yapıp ona göre karar verecektir.

Piccolo Daimao, 5 yıl önce

Yeni kurulan bir kurum falan değil. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Başbakanlığın kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı oldu.

Halihazırda bu kurumda yüzden fazla uzman ve uzman yardımcısı vardı, bunların büyük bölümünü başka kurumlara ve bakanlıklara gönderdiler.

KPSS şartının olmaması ve yabancı dil sınavını kendileri yapacak olması akıllara soru işaretleri getiriyor. Bence çok umutlu olmayın, alınacak kişiler az çok şimdiden bellidir.

banderia
Memur
01 Ocak 2019 04:05

9 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile "Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"nin yürürlükten kaldırılmasıyla kapatılan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün teşkilat ve görevlerinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na devredildi. Görüldüğü üzere yeni diye bir şey yok eskinin yeni bir isimle devamı. Tabi kendini yenileyen bir bakıma sıfırlayan bir kurum. Bazı şeyler görecelidir elbet. Yeni mezunsanız maaş olsun da ne olursa olsun yaklaşımınız varsa her ilan makul bir seçenektir. Ancak anılan kurumun hakkında biraz derinlikli araştırma yapınca mevzu ortaya çıkıyor gibi. Netice olarak kişisel yaklaşımı her kişinin bireysel nedenleri belirler. Kamu sıfatı olduğu müddetçe her alım yeni mezun iş arayışında olan bir kişiye hitap edebilir. Ancak alternatiflerin arasında son sıraya konulacak bir kuruma çok da umut bağlayıp emek vermeyin derim.
feyzai, 5 yıl önce

14. cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile temmuz 2018 de kurulan bir kurum. bu isimle ilk kez uzman yardımcısı alım ilanına çıkıyor, bu sebeple objektif değerlendirmelere dayanan bir alım olacağı 'şahsi kanaatim '. başvurmayı düşünen herkes kurum hakkında öznel değerlendirmesini yapıp ona göre karar verecektir.

Biseyypma
Şef
01 Ocak 2019 17:48

Olumsuz gördüğünüz tek nokta bu sınav aşamaları mülakat vs imi? Yoksa çalışma şartları , maaş durumu için falan da mı böyle söylüyorsunuz?

banderia, 5 yıl önce
9 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile "Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"nin yürürlükten kaldırılmasıyla kapatılan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün teşkilat ve görevlerinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na devredildi. Görüldüğü üzere yeni diye bir şey yok eskinin yeni bir isimle devamı. Tabi kendini yenileyen bir bakıma sıfırlayan bir kurum. Bazı şeyler görecelidir elbet. Yeni mezunsanız maaş olsun da ne olursa olsun yaklaşımınız varsa her ilan makul bir seçenektir. Ancak anılan kurumun hakkında biraz derinlikli araştırma yapınca mevzu ortaya çıkıyor gibi. Netice olarak kişisel yaklaşımı her kişinin bireysel nedenleri belirler. Kamu sıfatı olduğu müddetçe her alım yeni mezun iş arayışında olan bir kişiye hitap edebilir. Ancak alternatiflerin arasında son sıraya konulacak bir kuruma çok da umut bağlayıp emek vermeyin derim.

feyzai
Aday Memur
01 Ocak 2019 22:15

''İki yeni kararname yayınlandı, iki yeni başkanlık kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Cumhurbaşkanlığı bünyesinde iki yeni başkanlık kuruldu.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İletişim Başkanlığı'nın kurulduğuna dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.''

yeni mezun olmam veya olmamam bu kurumun bu isimle ilk kez alım yaptığı gerçeğini ve medyadaki haberleri değiştirmiyor.daha önce neyden dönüştürülmüş olursa olsun yeni bir yapılanmaya gidildiği ve bu sebeple yeni personel alınmak istendiği görülüyor. her birey ilanı kendi akıl süzgecinden geçirip gereğine kendisi karar verecektir.

banderia, 5 yıl önce
01 Ocak 2019 22:26

Ben de yeni kurulan bir kurum diye biliyyorum.Ne güzel taze kan istiyolar kuruma.

Mülakat aşamasına kadar gelebilene helal olsun bence bayağı zorlayıcı olacak.

Bu arada başvuru da ücretliymiş yazmamış arkadaşlar...

sagolera07
Aday Memur
03 Ocak 2019 06:51

Acaba not bulma şansımız var mı arkadaşlar ?

Biseyypma
Şef
03 Ocak 2019 11:49

Hangi konuda?

sagolera07, 5 yıl önce
Acaba not bulma şansımız var mı arkadaşlar ?

sagolera07
Aday Memur
03 Ocak 2019 13:19

İletişim Teorileri..
Biseyypma, 5 yıl önce

Hangi konuda?

gunesf
Aday Memur
03 Ocak 2019 19:59

ne yani şimdi ingilizce yapılmaz ise o sınav gecersiz mi? yada 70 i geçemiyor muyuz ? cok saçma ama

wilshere
Şef
05 Ocak 2019 21:57

70'in üstü ilk 200 kişi (hukuk,ibf vs. grubu için) alan sınavına girmeye hak kazanacak.30 ingilizce sorusu var. İngilizceyi 0 yapıp diğerlerini full yapsanız da -yani 70 puan alsanız da- ilk 200'e girmeye yetmez.

gunesf, 5 yıl önce

ne yani şimdi ingilizce yapılmaz ise o sınav gecersiz mi? yada 70 i geçemiyor muyuz ? cok saçma ama

emrayz
Memur
16 Ocak 2019 20:20

sinavlar ankarada mi olucak?
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi