Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Eylül 2021 13:15

pozitif ogrencilerimiz test yapmaksızın haber vermeksizin okula geliyor dun birini yakaladim ama hangi birine bekci olalım?

ölen ölür kalan saglar bizimdir

saldim cayira Mevlam kayira :)

veli umursamayıp okula yolluyor .

fatntfs
Aday Memur
22 Eylül 2021 21:53

Hayatımdaki en önemsemediğim şey o "da" nın ve biraz önce yazdığım "ki" nin nasıl yazıldığı. Zerre kadar umurumda değil. Ben çocuklara virüs bulaşıyor okullar kapanıyor konusunda anket açıyorum sen "da" ayrımı birleşik mi ona takılıyorsun sana kolay gelsin. "tutun kolonyasi."

tutun kolonyasi., 3 yıl önce

Konudan tamamen bağımsız olarak şunu söylemek gerekir ki, soru ekini ayrı yazamayan öğretmenler var.

Yahu, soru eklerinin ayrı yazılması çok da komplike bir şey değil ki. "İnternet ortamındayız, ne var bunda?" diye soranlara ise diyecek tek bir cümlem bile yok.

Soru ekleri sözcükten ayrı yazılır demiş miydim?

22 Eylül 2021 22:34

Buradaki hayırcılar bilerek hayır demiyorlarsa veya okuldan bi haber değillerse ben bi şey bilmiyorum..

23 Eylül 2021 09:06

Öğrencilerine imla kurallarını öğretmeyip, daha da ileri giderek "bunları önemsemiyorum, istersembitişikyazarım qanqa" diyen, idealist düşünce yapısından fersah fersah uzakta, henüz tanımadığı birisine "sen" diye hitap eden, bu kutsal mesleği aylık ve özlük hakları için seçtiği ayan beyan belli olan birisinin çocuklara virüs bulaşmasından korktuğunu dile getirmesi nereden bakarsanız bakın tutarsızlıktır.

Çocuğumun öğretmeni bu basit kuraldan bihaber ise onu o sınıftan çıkarırım, bu net.

Şimdi siz gidip virüslerin çocuklara bulaşıp bulaşmadığını sözüm ona takip edip, okulların kapanıp kapanmayacağını iştahla bekleyin.

Soru ekleri ayrı yazılır demiş miydim? :)

fatntfs
Aday Memur
23 Eylül 2021 18:50

Ne kadar gereksiz, önyargılı, teferruatlara takılıp dünya ve dünya gerçeklerinden kopuk, mesleğini kendini ve takıntılarını tatmin etmek için kullanan. konunun aslına değil de teferruatlarında boğulan zatı muhterem! Tanımadığın kişi hakkında atıp tutuyorsun haddini bil.

Öğrencilerine imla kurallarını öğretmeyip, daha da ileri giderek "bunları önemsemiyorum, istersembitişikyazarım qanqa" diyen, idealist düşünce yapısından fersah fersah uzakta, henüz tanımadığı birisine "sen" diye hitap eden, bu kutsal mesleği aylık ve özlük hakları için seçtiği ayan beyan belli olan birisinin çocuklara virüs bulaşmasından korktuğunu dile getirmesi nereden bakarsanız bakın tutarsızlıktır.

Çocuğumun öğretmeni bu basit kuraldan bihaber ise onu o sınıftan çıkarırım, bu net.

Şimdi siz gidip virüslerin çocuklara bulaşıp bulaşmadığını sözüm ona takip edip, okulların kapanıp kapanmayacağını iştahla bekleyin.

fatntfs
Aday Memur
23 Eylül 2021 19:00

tutun kolonyasi :) koş koş birisi yeni anket açmış "MUZUNUSUNUZ" yazmış deyi de ayırmamış. Belki ekmek çıkar sana.

24 Eylül 2021 07:41

Hâlâ pespaye bir eda, leş bir kendini açıklama biçimi, rezil bir komik olma arzusu içerisindesiniz.

Bunu yapan sıradan biri olsa takılmaz ve geçerdim; lâkin siz bir öğretmensiniz. Bakın tekrar ediyorum: öğretmen.

Gelecek nesillere ışık olacak olan da sizsiniz, yarınları şekillendirecek olan da. Bir misyonunuz var, bunu hatrınızdan çıkarmayın.

Her ne kadar sanal da olsa dilinizin kurallarınıza riayet edin ve bunları öğrencilerinize öğretin ve bundan da önemlisi, söz gelimi, tanımadığınız birine "sen" deme motivasyonuna sahip olmamayı öğretin.

fatntfs
Aday Memur
25 Eylül 2021 08:45

Ben sana haddini bil dedim sen ise üs perdeden konuşarak kendini bir şey zannetmeye devam ediyorsun. Pespaye, leş, rezil seni açıklamaya az kalan kelimeler. Haddini bil ve sus. Sen benim ne Öğretmenliğime laf edecek karakter de ne mesleğime söz söyleye bilecek ahlak da birisin ses senin söylediğin şekli ile "deli" sin. Sadece Konuşma ve sus.

Hâlâ pespaye bir eda, leş bir kendini açıklama biçimi, rezil bir komik olma arzusu içerisindesiniz.

Bunu yapan sıradan biri olsa takılmaz ve geçerdim; lâkin siz bir öğretmensiniz. Bakın tekrar ediyorum: öğretmen.

Gelecek nesillere ışık olacak olan da sizsiniz, yarınları şekillendirecek olan da. Bir misyonunuz var, bunu hatrınızdan çıkarmayın.

Her ne kadar sanal da olsa dilinizin kurallarınıza riayet edin ve bunları öğrencilerinize öğretin ve bundan da önemlisi, söz gelimi, tanımadığınız birine "sen" deme motivasyonuna sahip olmamayı öğretin.

26 Eylül 2021 06:03

Burası TDK ve Türkçe öğretmenliği resmi sitesi mi kardeşim, size ne milletin Türkçe'yi nasıl kullandığından? Beğenmiyorsanız girmeyin siteye, okumayın konuları. Bir tane daha var benzer profil. Ben yazım kurallarına dikkat etmeye çalışırım ama sizin gibileri gördükçe bırak diyorum.

Ha ben bu siteye girmeden yapamıyorum ama kendime de hakim olamıyorum diyorsan buradan açık çağrıdır, bu arkadaşı editör yapın. Sabahtan akşama kadar milletin yazımını düzeltsin. Bir salın bizleri ya.

skramz
Daire Başkanı
26 Eylül 2021 10:45

Öğrencilere test yapmıyolarmış o yüzden kapanan olmadı daha ama var yani covidli

adakızı
Genel Müdür
26 Eylül 2021 15:04

Ankete oy verdiğimde yoktu ama şu an bir sınıf var. Stabil kalmıyor ki

urfa bana küsmüş, 3 yıl önce

Buradaki hayırcılar bilerek hayır demiyorlarsa veya okuldan bi haber değillerse ben bi şey bilmiyorum..

moideen
Kapalı
26 Eylül 2021 15:53

Bence tütün kolonyası haklı bu konuda. Teferruat dediğiniz şeyler dilimizin en önemli kurallarından birisi. Cümlenin anlamını tamamen değiştirebilecek ekler veya noktalama işaretleri düzgün kullanılmalıdır, kullanmayı bilmiyorsan da uyarana teşekkür eder, bundan sonra yazdıklarına dikkat edersin. Yazmayı herkes bilir ancak en iyi bilen, kuralları düzgün kullanandır. Bilgi, teferruatlarda gizlidir.

fatntfs, 3 yıl önce

Ben sana haddini bil dedim sen ise üs perdeden konuşarak kendini bir şey zannetmeye devam ediyorsun. Pespaye, leş, rezil seni açıklamaya az kalan kelimeler. Haddini bil ve sus. Sen benim ne Öğretmenliğime laf edecek karakter de ne mesleğime söz söyleye bilecek ahlak da birisin ses senin söylediğin şekli ile "deli" sin. Sadece Konuşma ve sus.

26 Eylül 2021 19:00

- hastalık var abi

yok yaw Türkçeyi düzgün kullanalım.

- abi çocuklar sıkıntılı olabilirler

- sınıfta bir tanesi pozitif

- soru ekini ayırdım abi

eyi aferim

fatntfs
Aday Memur
26 Eylül 2021 23:33

Arkadaşın haklı olduğunu biliyorum. Sorun kullandığı ifadeler ve dalga geçen tavrı. Yazdıklarını sadece uyarı olarak algılasaydım zaten konu uzamazdı haklısın dikkat etmeden yazdım der geçerdim. Bu arada benim okulda kapanan sınıf sayısı 9'a çıktı.

moideen, 3 yıl önce

Bence tütün kolonyası haklı bu konuda. Teferruat dediğiniz şeyler dilimizin en önemli kurallarından birisi. Cümlenin anlamını tamamen değiştirebilecek ekler veya noktalama işaretleri düzgün kullanılmalıdır, kullanmayı bilmiyorsan da uyarana teşekkür eder, bundan sonra yazdıklarına dikkat edersin. Yazmayı herkes bilir ancak en iyi bilen, kuralları düzgün kullanandır. Bilgi, teferruatlarda gizlidir.

moideen
Kapalı
27 Eylül 2021 00:43

Çokmuş hocam. belli ki büyük bir okul. Belki okulların nüfusuna göre düzenlemeler yapılabilir ama bu planlamayı yapabilecek bir yönetim yok şu anda. Takdir edersiniz ki liyakat denen şey sadece bir kelime olmuş durumda...

fatntfs, 3 yıl önce

Arkadaşın haklı olduğunu biliyorum. Sorun kullandığı ifadeler ve dalga geçen tavrı. Yazdıklarını sadece uyarı olarak algılasaydım zaten konu uzamazdı haklısın dikkat etmeden yazdım der geçerdim. Bu arada benim okulda kapanan sınıf sayısı 9'a çıktı.

moideen
Kapalı
27 Eylül 2021 00:46

He şimdi soran olabilir, sen ne yapıyorsun diye. Ben şimdilik gözlemliyorum. Olur da sözümün geçeceği birileri yönetime gelirse gereknleri söylerim.

fatntfs, 3 yıl önce

fatntfs
Aday Memur
27 Eylül 2021 09:22

Okulumuz çok büyük sayı olarak da 2000 civarı. Ancak sorun sayı değil okulun veya şimdiye kadar görev yaptığım okulların fiziki şartlarının, havalandırmalarının yetersiz olması. 3 metrelik bir koridorda kapılar açıldığında öğrencilerin geçebileceği yer sadece 1 metre kalıyor. Sınıfların pencereleri açılmıyor bazısı tam açılmıyor pencereleri açsan da havı akımı oluşturacak başka pencereler yok. ulv cihazı aldım bölüme inşallah bir işe yarar.

moideen, 3 yıl önce

Çokmuş hocam. belli ki büyük bir okul. Belki okulların nüfusuna göre düzenlemeler yapılabilir ama bu planlamayı yapabilecek bir yönetim yok şu anda. Takdir edersiniz ki liyakat denen şey sadece bir kelime olmuş durumda...

ramazzoli
Müsteşar
27 Eylül 2021 13:54

Ultraviyole mi .

Ne yapacaksınız onu

fatntfs, 3 yıl önce

Okulumuz çok büyük sayı olarak da 2000 civarı. Ancak sorun sayı değil okulun veya şimdiye kadar görev yaptığım okulların fiziki şartlarının, havalandırmalarının yetersiz olması. 3 metrelik bir koridorda kapılar açıldığında öğrencilerin geçebileceği yer sadece 1 metre kalıyor. Sınıfların pencereleri açılmıyor bazısı tam açılmıyor pencereleri açsan da havı akımı oluşturacak başka pencereler yok. ulv cihazı aldım bölüme inşallah bir işe yarar.

fatntfs
Aday Memur
27 Eylül 2021 17:44

Ortam ve yüzey dezenfektanı havayı ve yüzeyleri dezenfektanı bulut şeklinde püskürterek temizliyor. hastanelerde kullanılırken görmüştüm. Bizim laboratuvarlar çok havasız kaldığı için işe yarar diye düşündüm.

ramazzoli, 3 yıl önce

Ultraviyole mi .

Ne yapacaksınız onu

ramazzoli
Müsteşar
27 Eylül 2021 23:27

Ultraviyole bir ışın .

Birşey püskürtmez .

Okul için uygun olmaz hocam .

Çoluk çocuk var ..zararlı bir ışın .

fatntfs, 3 yıl önce

Ortam ve yüzey dezenfektanı havayı ve yüzeyleri dezenfektanı bulut şeklinde püskürterek temizliyor. hastanelerde kullanılırken görmüştüm. Bizim laboratuvarlar çok havasız kaldığı için işe yarar diye düşündüm.

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi